jarkapa
10.06.11,18:13
Priatelovi sa podarilo stiahnut do notebooku virus a poslednym variantom bolo preinstalovanie windowsu (podotykam orig., ziadna ilegalita). No 0 bodov.

Virus sa uz predtym prejavoval vsade kde chcel nieco pisat ako //////////////. Na odstranenie virusu skusal rozne antiviraky - asi 5 ks. Tie virus nasli, no neodstanili. Bol niekde v systeme. Takze poslednou moznostou bolo preinstalovanie. No to bolo neuspesne. Notas znova pise bud /////////// alebo ****** (gulicky ako v hesle). A samozrejme divne hlasove prejavy. Teraz je uz asi bezpredmetne aky to bol parazit, ale keby, tak niekde to je poznacene, ak bude treba.

Predtym mal v NB aj Linux, no po preinstalovani ma odpaleny aj ten. :-(

Co s tym? Riesi to uz 3. den a vyzera to tak, ze najblizsie prinesie kladivo :-)

VOPRED VEEEEEEEELKA VDAKA ZA RADU
ivka70
10.06.11,16:36
Ak je na tom takto, tak nestaci len preinstalovat windows, ale zacat s formatovanim disku a potom to cele nainstalovat nanovo ...
alla66
10.06.11,16:44
Priatelovi sa podarilo stiahnut do notebooku virus a poslednym variantom bolo preinstalovanie windowsu (podotykam orig., ziadna ilegalita). No 0 bodov.

Virus sa uz predtym prejavoval vsade kde chcel nieco pisat ako //////////////. Na odstranenie virusu skusal rozne antiviraky - asi 5 ks. Tie virus nasli, no neodstanili. Bol niekde v systeme. Takze poslednou moznostou bolo preinstalovanie. No to bolo neuspesne. Notas znova pise bud /////////// alebo ****** (gulicky ako v hesle). A samozrejme divne hlasove prejavy. Teraz je uz asi bezpredmetne aky to bol parazit, ale keby, tak niekde to je poznacene, ak bude treba.

Predtym mal v NB aj Linux, no po preinstalovani ma odpaleny aj ten. :-(

Co s tym? Riesi to uz 3. den a vyzera to tak, ze najblizsie prinesie kladivo :-)

VOPRED VEEEEEEEELKA VDAKA ZA RADU
vyskúšaj externu klavesnicu. Pravdepodobne to bude chyba v klávesnici
Fero11
10.06.11,17:12
Ak je to skutocne virus, tak odporucam formatovat cely disk, nie len systemovu particiu. Ak bol naformatovany cely disk a nainstalovany system na novo a robi to stale, tak moze byt problem v klavesnici ako pise alla66.
Skus pouzit linux live CD a uvidis ako sa to bude chovat potom
jarkapa
10.06.11,18:16
vyskusame... uvidime... dam vediet... vdaka vsetkym :)
sthruska
11.06.11,07:01
Je to síce stará technika, ale používalo sa aj resetovanie BIOS/ CMOS - už senilniem a neviem si presne spomenúť. Predpokladám, že ten vírus sa uložil aj mimo HDD.
aiosys
12.06.11,12:42
Neviem presne co za soft ste pouzili na odstranenie tych virusov ale podla mna na to staci Malwarebytes Anti Malware - teda ak ho bude mozne do ziveho systemu nainstalovat a aktualizovat... Dalej by som ako prve nabootoval do Safe Modu (pri starte systemu stlacat F8) kde je vacsina systemovych sluzieb vypnuta a vyskusal tam, ako sa klavesnica sprava, mozno je to hardwarovy problem a tie virusy co si nasla mohli byt len nejake warezoviny...

Existuje uz kopa offline zachrannych CD od poprednych antivirusovyc spolocnosti... treba jedno zobrat (stiahnut) - napalit u kamosa, nabootovat z neho a preskenovat vsetko... ja odporucam Kaspersky a Aviru... ale to je asi kazdeho nazor co pouzije... urcite nech to ma aj Anti Root Kit (co ma vacsina ale clovek nikdy nevie)...

toto daj do googlu
Kaspersky rescue CD
Avira AntiVir Rescue System

Je naozaj vela moznosti ako to riesit... jedna z moznosti je aj prepalit BIOS ako je vyssie spomenute... ale si myslim ze by to bolo zbytocne...

Do buducna by som vsak urcite instaloval nejaky antivirus este do nezavireneho systemu... Tu je zoznam volne dostupnych...

nemozem este davat linky po odpovedi, preto tu pisem len co treba robit...
Juraj Tlach
13.06.11,20:02
Pomalý format disku, reset pinov biosu, alebo lepšia vairanta - natiahnut nový bios, a tak nainštalovať win
jarkapa
15.06.11,08:20
Dakujem vsetkym za rady. Priznam sa ze od tretieho prispevku to pre mna uz zacala byt spanielka dedina.:) Podla mna jedol klicky a chytil dake ecoly :D

Priatel povedal, ze 75% vsetkeho vyskusal uz predtym. Potom este skusal dalsie antiviraky a zachranit data. Daco sa mu podarilo. Teraz zvazuje kupu noveho notebooku. Tento dal zatial do servisu kamaratovi. Uvidime v akom stave sa k nam vrati. Pretoze kamarat sa tiez vyhraza pocitacom ze pouzije kladivo, ked s nim nespolupracuju.
1neroamd
16.06.11,12:55
Mna by zaujimalo aky antivirus bol na tom notebooku.
misoft
16.06.11,15:19
Pretoze kamarat sa tiez vyhraza pocitacom ze pouzije kladivo, ked s nim nespolupracuju.
No myslím si, že TOTO (kladivo :D) je asi NAJÚČINNEJŠÍ antivírus.