Lubomir1
11.06.11,00:20
V počítači mám TV kartu - Hybridný TV tuner AVerMedia AVerTV Duo Hybrid PCI-E A177 interný
http://datacomp.sk/hybridny-tv-tuner-avermedia-avertv-duo-hybrid-pci-e-a177-interny_d18045.html
TV karta má koncovku i na S-video a klasický koaxiál.

Je možné cez túto TV kartu prijímať signál - Magio TV Optik?
http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=3224&Section=home
Fero11
11.06.11,04:30
Ja s magio TV nechcem mat nic spolocne, ale pokial viem, tak magio tv je IPTV, takze je to uplne iny standart.
Tvoja karta spracuje analog a DVB-T a magio je ako som uz pisal IPTV.
Ovela skor by to slo prijimat bez TV karty, pretoze ti na to staci sietova karta, tam sa jedna o stream po LAN (teda pred tym este po optike) ale urcite to budu mat zabezpecene proti takemuto prijmu. Im ide hlavne o to, aby si si od nich prenajal IPTV box.
A btw ak si vsimnes aky kabel ide do IP boxu, tak mal by tam ist len LAN (RJ 45)
Lubomir1
11.06.11,08:45
Takže technicky nie je možné príjmať digitálnu TV na na tú TV kartu?

Mám možnosť príjmať TV cez optiku od:
T-com Magio
Orange
Swan
Satro

Ktorá z nich je podľa teba najlešia?
Umožňuje iná z vyššie uvedených firiem príjem na tú TV kartu?
Fero11
11.06.11,09:51
Digitalnu TV mozeme rozdelit do niekolkych kategorii
1.DVB-T - terestrialne
2.Analogove - je to tiez terestrialne ale analog (nebudem to komplikovat, lebo analog moze byt aj ine okrem terestrial)
3.DVB-S/2 - satelitne
4.DVB-C kablovka
5.IPTV - zalozene na internetovom protokole

S tou kartou co mas v PC mozes prijimat moznosti 1 a 2 samozrejme cez nejaku int/ext antenu
Ostatne moznosti 3,4,5 vyzaduju DVB-S box, DVB-C box, alebo IPTV box (alebo PC v zavislosti od operatora)

K tym operatorom, ktorych mas moznost prijimat:
Magio ponuka IPTV a DVB-S2 na tvojej karte nie je mozne
Orange mam pocit, ze ponukaju len IPTV (prip DVB-C ale niesom si isty) na tvojej karte nie je mozne
Swan nepoznam, ale asi sa bude jednat tiez o IPTV, takze deto
Satro ponuka viac digital, jak vzduchom, tak po kably a analog tiez, skus sa tam informovat

Ktora je z nich najlepsia ??
Najlepsia je ta, ktora je najstabilnejsia, ma najmenej vypadkov a dobry signal aj pri zlych poveternostnych alebo inych podmienkach a najlepsiu programovu ponuku a najnizsie ceny, prip. ak je aj bez viazanosti
Takze zhrnutie, na tvoju TV kartu mozes prijimat len analogove terestrialne vysielanie a DVB-T.
Lubomir1
11.06.11,11:01
Teraz ma napadlo, či by to nevyriešil Set-top-box?
Spomenul som si, že majiteľom starých analógových TV doporučujú kúpiť si Set-top-box.

- Digitálne signál (IPTV ...) by šiel do Set-top-box.
- Zo Set-top-boxu by šiel koaxiálny kábel do mojej TV karty v PC.

Majú vôbec Set-top-boxy analógový výstup - koaxiálny kábel?

T-com Magio sa mi pozdáva preto, že v paneláku máme optiku, a možno pripojiť až 4 televízory - každý by mal svoj Set-top-box.
retriever007
11.06.11,11:46
Teraz ma napadlo, či by to nevyriešil Set-top-box?
Spomenul som si, že majiteľom starých analógových TV doporučujú kúpiť si Set-top-box.

- Digitálne signál (IPTV ...) by šiel do Set-top-box.
- Zo Set-top-boxu by šiel koaxiálny kábel do mojej TV karty v PC.

Majú vôbec Set-top-boxy analógový výstup - koaxiálny kábel?

T-com Magio sa mi pozdáva preto, že v paneláku máme optiku, a možno pripojiť až 4 televízory - každý by mal svoj Set-top-box.



SET TOP BOX sa označuje ako DVB-S (satelit), DVB-T (terestrial), sú aj DVB_C (cable, napríklad tuším Satro ich používa). Set top box nie je nič iné ako kedysi boli konvertory pre 2. program na elektónkové televízory - proste je to prevodník z istej normy do signálu, ktorému televízor rozumie. Takže ťažko budeš dávať na Magio set top box ak potrebuješ IPTV box, ale nepomohol by Ti ani ten, pretože magio môže príjímať len ten kto je v T-come uložený ako zákazník v databáze...

Takže stručne: darmo budeš mať napr. maďarský slovník, ak potrebuješ hovoriť s angličanom... proste loď nebude lietať a lietadlo nie je ponorka...
Fero11
11.06.11,12:10
Teraz ma napadlo, či by to nevyriešil Set-top-box?
Spomenul som si, že majiteľom starých analógových TV doporučujú kúpiť si Set-top-box.

- Digitálne signál (IPTV ...) by šiel do Set-top-box.
- Zo Set-top-boxu by šiel koaxiálny kábel do mojej TV karty v PC.

Majú vôbec Set-top-boxy analógový výstup - koaxiálny kábel?

T-com Magio sa mi pozdáva preto, že v paneláku máme optiku, a možno pripojiť až 4 televízory - každý by mal svoj Set-top-box.
Skus napisat o co konkretne sa ti jedna, prijimat TV na viac TV, alebo chces mat TV v PC, alebo ..... Lebo sa tu dost zamotavame a nevieme ako dalej :)
Lubomir1
11.06.11,17:57
Ide mi o následovné:

- máme doma 3 televízory + jednu TV kartu v počítači. (V počítači sledujem TV napr. popri surfovaní, práci a pod.)
- máme signál od Satro analóg (rozdvojky koaxiálu)
- nakoľko na veľkom LCD televízore je nekvalitný obraz z analógu, chceme analóg zrušiť a zaviesť si digitál (vo vchode máme optiku od T-com, Orange, Swan a Satro)
- všetko by bolo OK, nakoľko T-com umožňuje sledovať TV až na 4 prijímačoch súčasne (každý bude mať svoj Magio Box)
- problém nastal len v tom, či budem môcť sledovať TV aj na TV karte v počítači?

Nemám moc informácií o digitálnej TV a set-top-boxoch (Magio box) a pod., a preto neviem, či budem môcť sledovať TV aj na TV karte v počítači - http://datacomp.sk/hybridny-tv-tuner-avermedia-avertv-duo-hybrid-pci-e-a177-interny_d18045.html
Fero11
11.06.11,18:12
Ja osobne som zalozeny na DVB-S2
Ale odpoviem vseobecne (teoreticky)
Vobec neviem ake IPTV boxy ponuka magio, ani som ich nikdy nevidel a neviem ci je ich mozne prepojit s TV aj inym kablom ako je HDMI, alebo scart.
edit: nasiel som nieco o ich boxe http://www.t-com.sk/Default.aspx?CatID=1438&Section=smallbusiness&ktzcat=138&ktzid=492 a ma s-video a kedze aj ta tvoja karta ma s video, takze asi by to aj slo, ale musel by si mat pri PC aj ich magio box.
Neviem ale ako je to cenovo ak by ti dali 4 boxy asi to nebude najlacnejsie, ale to si uz zisti u t-comu.
misoft
11.06.11,20:27
Ide mi o následovné:

- máme doma 3 televízory + jednu TV kartu v počítači. (V počítači sledujem TV napr. popri surfovaní, práci a pod.)
- máme signál od Satro analóg (rozdvojky koaxiálu)
- nakoľko na veľkom LCD televízore je nekvalitný obraz z analógu, chceme analóg zrušiť a zaviesť si digitál (vo vchode máme optiku od T-com, Orange, Swan a Satro)
- všetko by bolo OK, nakoľko T-com umožňuje sledovať TV až na 4 prijímačoch súčasne (každý bude mať svoj Magio Box)
- problém nastal len v tom, či budem môcť sledovať TV aj na TV karte v počítači?

Nemám moc informácií o digitálnej TV a set-top-boxoch (Magio box) a pod., a preto neviem, či budem môcť sledovať TV aj na TV karte v počítači - http://datacomp.sk/hybridny-tv-tuner...ny_d18045.html

Teoreticky áno. Každý TV prijímač má tuner, i TV karta v PC má tuner, je teda táto karta ponímaná ako prijímač signálu.
Ide len o to, aké vstupy sú na TV karte. Na starších TV prijímačoch môže u starších byť len tzv. koaxiálny vstup (na klasický anténny kábel), teda i STB musia mať koaxiálny výstup a na TV sa potom naladí kanál, ktorým vysiela STB. Pokiaľ toto má i TV karta, postupuje sa ako u klasického TV. Novšie TV prijímače majú SCART, tam nie je potrebné nič nalaďovať, len sa pripojí a STB automaticky prepne na SCART vstup. TV karty do PC však SCARTy nemajú. Preto pri výbere STB musíš na toto prihliadať. Potom sa PC s TV kartou bude považovať za TV prijímač s analógovým vstupom a tunerom. Ovšem potom výber kanálov na sledovanie (a aj naladenie programovej ponuky) sa vykoná len na STB.
Lubomir1
11.06.11,21:41
Tu je obrázok s návodom na TV kartu. http://lubos4.rajce.idnes.cz/nastenka/#Avermedia1.jpg

Kábel All-in-one mám, TV karta má aj koncovku na S-video. Takže ak aj Set-top-box má výstup na S-video, mohlo by to fungovať.

Niekde na webe som čítal, že T-com Magio poskytujú aj na nejakú skúšobnú dobu, tak to vyskúšam

Mám ešte jednu praktickú otázku. Keď budem mať 4 Set-top-boxy (Magio TV Optik), ako to bude s káblami? Budú nejaké rozdvojky a pod., alebo Set-top-boxy zapojené paralelne alebo sériovo.
Lebo v betónových stenách mám diery, do ktorých sa priemerom ledva zmestia len 2 koaxiálne káble.
Onko
12.06.11,01:05
Mám ešte jednu praktickú otázku. Keď budem mať 4 Set-top-boxy (Magio TV Optik), ako to bude s káblami? Budú nejaké rozdvojky a pod., alebo Set-top-boxy zapojené paralelne alebo sériovo.
Lebo v betónových stenách mám diery, do ktorých sa priemerom ledva zmestia len 2 koaxiálne káble.

Pozrel som sa na to Magio. Keďže ide o IPTV, cez internetový protokol, Ty vlastne dostaneš modem, ktorý je pripojený na telefónny kábel, a do toho modemu potom môžu byť káblami (alebo cez wifi v závislosti od modemu) pripojené na internet počítače, ale aj STB. STB spracuje IPTV signál, ladí kanál a už len spracovaný obraz odosiela na obrazovku TV alebo počítača. STB obsahuje výstupy cez HDMI, SCART, S-VIDEO, aj Video, tak by nemal byť problém na to pripojiť akýkoľvek TV či PC.

Čo sa týka otázky zapojenia štyroch STB, tak predpokladám, že v samoinštalačnom balíku budú maximálne krátke káble na paralelné zapojenie do modemu položeného priamo pri STB, ak vôbec. Bude nutné si zabezpečiť káble primeranej dĺžky od modemu ku každej TV a PC, resp. kúpiť potrebný počet switchov na zapojenie do série, prípadne kúpiť powerline zariadenia na IP prenos cez elektrické káble. Alebo si zaplatiť človeka, ktorý sa tomu rozumie a všetko zabezpečí :)

Tieto informácie som vyčítal z manuálu http://www.t-com.sk/ImgCont/zakaznicka_podpora/internet/Magio/manualy/Magio_TV_samoinstalacny_manual.pdf