pivko
11.06.11,08:45
Aký piesok je vhodný do pieskoviska? Šaštín ,alebo kopaný?
Luky89
11.06.11,06:50
Šaštín
ale to je úplne jedno
Ajk&
11.06.11,07:43
Môže byť aj Studienka
pivko
12.06.11,04:42
Šaštín
ale to je úplne jedno
Šaštín mi pripádá veľmi jemný , kopaný sa lepšie lepí:D, pozeral som však na ten čo predáva Hornbach za nehoráznu cenu vrecko:mee: , ten vyzerá ako šaštín.
Ajk&
12.06.11,04:48
Skočte na Záhorie, tam je krásny až biely piesok vhodný do pieskoviska. Niekedy ho treba preosiať a pre istotu ho zabarím horúcou vodou z času-na čas.
lujza.j
12.06.11,14:54
z jedného disk. fora, že fajný piesok od:
http://www.najhracky.sk/
alebo
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=168730
Luky89
12.06.11,15:30
A možno by bolo vhodné sa spýtať dotyčného (ak sa to už dá) aký chce piesok (možno nechce žiaden). Ja som napríklad mal plné zuby ak mi na moje pieskovisko nanosili piesok lebo ja som miloval hlinu:). Z piesku s použitím formičiek možno postavíš hrad ale nič čo by vydržalo zopár dažďov ale z hliny a vody s použitím spevňovacej technológie (drátiky, konáriky) môžeš stavať mestečko čo pekne podporí kreativitu. (Jaj kde sú tie časy :):):))
lujza.j
12.06.11,15:38
A možno by bolo vhodné sa spýtať dotyčného (ak sa to už dá) aký chce piesok (možno nechce žiaden). Ja som napríklad mal plné zuby ak mi na moje pieskovisko nanosili piesok lebo ja som miloval hlinu:). Z piesku s použitím formičiek možno postavíš hrad ale nič čo by vydržalo zopár dažďov ale z hliny a vody s použitím spevňovacej technológie (drátiky, konáriky) môžeš stavať mestečko čo pekne podporí kreativitu. (Jaj kde sú tie časy :):):))

čo ti bráni milovať hlinu aj teraz?venovať sa napr. keramike tá je tiež z hliny;)
Ajk&
12.06.11,18:02
Ja som to pochopila tak, že chce na záhradu pre dieťa pieskovisko, preto som mu odporučila Záhorie, kde je kvalitný piesok. Hlina je vhodná už pre väčšie deti a keď si môžu aj svoje výrobky potom vypáliť. No ale to je už o inom. Teraz boli v Pezinku "Keramické trhy" - aj s medzinárodnou účasťou.
lujza.j
12.06.11,18:57
škoda, ja som nato zabudla, bola tam aj keramická dielňa ktorú navštevujem:(
leonq
13.06.11,10:07
v hocijakej predajni strkopieskov vam predaju vrece piesku za symbolicku cenu, klasicky kopany, zlty, detom sa z neho dobre stavaju hrady :)
aspon ja som daval detom do zahrady do pieskoviska takyto