abcd.kates
11.06.11,12:59
ahojte, robím synovi punčovú tortu a na vrch mám tú jedlú oblátku. Poraďte mi prosím čo mám dať pod tú oblátku aby držala, je to bledý krém, aby to nepresvitalo, a aby sa nekrčila a bola rovná ! Ale aby ten krém pasoval k punčovému cestu.
ivka70
11.06.11,11:07
teda, krem sa mi k puncovej torte nehodi, ale ked, tak by som urobila normalnu nastavovanu plnku ...teda uvarila v mlieku hrubu muku (ako puding) asi s vanilkovym cukrom na polotuhu kasu , vymiesala maslo, prask. cukor, a po lyziciach pridavala zmes z muky a mlieka ....
abcd.kates
11.06.11,11:32
teda, krem sa mi k puncovej torte nehodi, ale ked, tak by som urobila normalnu nastavovanu plnku ...teda uvarila v mlieku hrubu muku (ako puding) asi s vanilkovym cukrom na polotuhu kasu , vymiesala maslo, prask. cukor, a po lyziciach pridavala zmes z muky a mlieka ....
Ja viem, ani mne sa to moc nehodí, ale čo mám dať pod tú oblátku aby držala a nekrčila sa?
Kazu
11.06.11,11:47
Veď to ide len tenká vrstva krému, akurát toľko aby sa oblátka prilepila. Kvôli tomu by som asi krém ani nevarila, vraj stačí vyšľahať trochu masla s cukrom a oblátku zaťažiť aby sa nevlnila. Ja by som asi použila len tenučkú vrstvu samotného masla. A čítala som, že to prilepili aj medom. Myslím si, že dobré je hocičo, čo neobsahuje tekutinu, to by sa oblátka rozmočila. Len som čítala takéto postupy, nerobila som ešte tortu s jedlou oblátkou.
abcd.kates
11.06.11,14:23
Aha! Pozdáva sa mi to, bolo by to jednoduché! A čo vy ostatní? Aj vy súhlasíte, nepokazím tým celú tortu? Viete, pre syna to veľa znamená! Nemôžem ju pokaziť, takže prosím ešte niekto mi potvrďte či s tým máte osobnú skúsenosť a ako to dopadlo. prosíííím !
Nella_2
11.06.11,14:32
Aha! Pozdáva sa mi to, bolo by to jednoduché! A čo vy ostatní? Aj vy súhlasíte, nepokazím tým celú tortu? Viete, pre syna to veľa znamená! Nemôžem ju pokaziť, takže prosím ešte niekto mi potvrďte či s tým máte osobnú skúsenosť a ako to dopadlo. prosíííím !
Nemám skúsenosť, ale skús si prečítať tu:

http://www.nafotky.sk/trpaslik/eshop/3-1-tortove-obrazky

alebo

http://www.tortyodmamy.sk/taxonomy/term/179/0?page=5
Ajk&
11.06.11,14:37
A prečo dávaš na punčovú tortu oblátku, veď tam ide ružová cukrová poleva a tá drží ako sekundové lepidlo, alebo máš nejaký nový recept?
Nella_2
11.06.11,14:52
Ajk&
11.06.11,15:03
mimotemyKurníík - veď pekná je, ale tých umelín tam musí byť toľko že by som sa nedivila keby decko dostalo koprivku, ekzém. Určite siahne po tom obrázku a nie po zdravšom ceste. No toto teda len tak položiť na stôl ako ozdobu, ale nie na jedenie.....
abcd.kates
11.06.11,15:06
No preto, lebo to robím pre môjho 15 r. syna, a keby tam bola ružová poleva tak by mi to "nikdy nezabudol" :-(
Ale punčovú miluje, musela som upiecť punčovú, a ny vrch mám peknú oblátku - jedlý obraz,takže preto. Len to robím prvý krát, tak to nechcem pokaziť.
abcd.kates
11.06.11,15:36
No preto, lebo to robím pre môjho 15 r. syna, a keby tam bola ružová poleva tak by mi to "nikdy nezabudol" :-(
Ale punčovú miluje, musela som upiecť punčovú, a ny vrch mám peknú oblátku - jedlý obraz,takže preto. Len to robím prvý krát, tak to nechcem pokaziť.
....no tak som tam predsa len dala ten med, tenučkú vrstvu, dúfam že sa mi to neskazí :-(
zaťažila som to celé , teraz len čakať a dúfať............. :-)
KATA50
11.06.11,18:34
Ešte ma napadlo, že vrstva hustejšieho marhuľového lekváru pod oplátku. Čo myslíš zvlnila by sa ??? Ale vidím, že už si to vyriešila. Držím palce nech chutí !
Kazu
11.06.11,18:42
Ešte ma napadlo, že vrstva hustejšieho marhuľového lekváru pod oplátku. Čo myslíš zvlnila by sa ??? Ale vidím, že už si to vyriešila. Držím palce nech chutí !

Džem vraj nie, lebo obsahuje tekutinu, oblátka by sa rozmočila.
Ajk&
12.06.11,04:20
A potom sa ozvi, aj my chceme vedieť ako to dopadlo, keď už nemôžem z tej šmolkovej ochutnať. Ja som voľakedy farbila: cviklou, špenátom..... nech sa podučím niečomu novému.
Ajk&
12.06.11,04:29
Ešte som myslela že keby sa obrázok prilepil v niekoľkých bodoch napr. bielkom.
Mirica-LV
13.06.11,08:50
Džem vraj nie, lebo obsahuje tekutinu, oblátka by sa rozmočila.


ja som robila vlani synovi punčovú tortu s oblátkou a lepila som to marhuľovým džemom aaaaa držalo, nešmýkala sa, nekrčila
abcd.kates
13.06.11,10:33
A potom sa ozvi, aj my chceme vedieť ako to dopadlo, keď už nemôžem z tej šmolkovej ochutnať. Ja som voľakedy farbila: cviklou, špenátom..... nech sa podučím niečomu novému.
dopadlo to fajn, len bola tá oblátka od toho medu trochu pokrčená, ale to neva. Akurát na krajoch sa trocha odlepovala, ale riešila som to výzdobou na okrajoch torty, takže to bolo skryté ! Ďakujem za rady :-)
luluba
26.06.11,11:04
No preto, lebo to robím pre môjho 15 r. syna, a keby tam bola ružová poleva tak by mi to "nikdy nezabudol" :-(
Ale punčovú miluje, musela som upiecť punčovú, a ny vrch mám peknú oblátku - jedlý obraz,takže preto. Len to robím prvý krát, tak to nechcem pokaziť.
ja uvarím v 0,3dcl mlieka zlatý klas a tenučkú vrstvu vychladnutého krému natriem na vrch torty a dám oblátku
v tej punčovej chuti to vôbec nie je zbadať