jurkoviclukas
13.06.11,10:35
Chcel by som sa spýtať či mi neviete niekto poradiť ohľadom ubytovania v Chorvátsku. Potrebujeme apartmán pre 4 osoby, kde budú 2 spálne. ( všade nachádzam len 1 spálňa + obývačka). Ak má niekto tip na konkrétne miesto alebo aspoň dobrú stránku. Vďaka
truch
13.06.11,08:42
Martas
13.06.11,09:03
Jam poznám apartmám v žaboriči pri Šibeníku(ale neviem či bude ešte voĺné), je to Apartmán Damir. Nemajú svoju stránku, ale mohol by si ich nájst v nejakej cestovke. Ja mám na nich e-mail.: damir.grubisic@si.htnet.hr
alaya1
13.06.11,14:56
Pre TRUCH
jej, to je krasne ubytko, len nechapem tej cene, napr. za 4 -ku, to je cena za dened den?Tak to je potom dost vysoka. Ale super to je, nevidim, ci tam moze aj pes. Mas blizsie info?
truch
13.06.11,15:50
Pre TRUCH
jej, to je krasne ubytko, len nechapem tej cene, napr. za 4 -ku, to je cena za dened den?Tak to je potom dost vysoka. Ale super to je, nevidim, ci tam moze aj pes. Mas blizsie info?

Je to cena za deň s raňajkami a psík môže ísť:) Je to dosť, ale priatelia tam chodia roky a nevedia si to vynachváliť, tak skúsime, ideme už tento štvrtok:)
preklad zo stránky:Ak uvažujete o podaní vášho domáceho maznáčika sebou, majte na pamäti, že Villa Nela je pet priateľský zariadenie. Všetko, čo musíte urobiť, je zaplatiť symbolický poplatok a môžete mať svojho domáceho maznáčika hneď vedľa vás!
alaya1
13.06.11,19:28
Dakujem pekne, pockam na tvoje referencie, ked sa vratis, ale paci sa mi to velmi. Opytaj sa prosim ta, ked tam budes, ci mioze pes aj na plaz, lebo nechat ho cely den zavreteho, to nie.
adi11
14.06.11,13:59
Dakujem pekne, pockam na tvoje referencie, ked sa vratis, ale paci sa mi to velmi. Opytaj sa prosim ta, ked tam budes, ci mioze pes aj na plaz, lebo nechat ho cely den zavreteho, to nie.
..vlani som bola na Istrii v Poreci vo velkom hotelovom kompexy a videla som dost mladych dievcat so psikmi ako sa promenadovali pri plazi, ale vatsinou lezali v chladku pod stromami
alaya1
14.06.11,14:02
Adka, dakuje, na Istriu nechceme ist, od nas je to dost daleko, my chceme ist do Dalmacie. Hladam to ubytovanie rovno na plazi aj so psom, nenachadzam nic.
V cestovkach mi ponukaju ubytko 100m od plaze, aj ked vravim, ze chcem od plaze max.10m-)
adi11
14.06.11,14:12
ale ved 100m nie je tak daleko
alaya1
14.06.11,14:52
no ja som chcela do 10m. nemam chut vlacit vsetko so sebou tam ,aj spat. V Grecku to nie je absolutne problem, neviem, preco to v Chorvatsku nie je mozne najst.Grecko som zavrhl,a neviem, ako by tu dlhu cestu znasal pes a do lietadla do batozinaku by som ho nikdy nedala. ja nechcem psa nechavat sameho zavreteho cely den, na to ho mam velmi rada, preto chcem to ubytko tak blizko.Ale na takom asi cestovky zarobia najmenej.
A ze som napisala predtym, ponukaju od 100m.
lujza.j
14.06.11,14:59
no ja som chcela do 10m. nemam chut vlacit vsetko so sebou tam ,aj spat. V Grecku to nie je absolutne problem, neviem, preco to v Chorvatsku nie je mozne najst.Grecko som zavrhl,a neviem, ako by tu dlhu cestu znasal pes a do lietadla do batozinaku by som ho nikdy nedala. ja nechcem psa nechavat sameho zavreteho cely den, na to ho mam velmi rada, preto chcem to ubytko tak blizko.Ale na takom asi cestovky zarobia najmenej.
A ze som napisala predtym, ponukaju od 100m.

u "nás" v dedine je to možné pozri, je to prvá dedina od Zadru smer Perčane, Kožino
http://www.google.sk/#hl=sk&source=hp&q=ko%C5%BEino&oq=ko%C5%BEino&aq=f&aqi=g1&aql=&gs_sm=si&gs_upl=2308l3682l0l6l6l0l1l1l0l214l730l0.4.1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=7ab7135d03af1dbb
alaya1
14.06.11,15:10
u "nás" v dedine je to možné pozri, je to prvá dedina od Zadru smer Perčane, Kožino
http://www.google.sk/#hl=sk&source=hp&q=ko%C5%BEino&oq=ko%C5%BEino&aq=f&aqi=g1&aql=&gs_sm=si&gs_upl=2308l3682l0l6l6l0l1l1l0l214l730l0.4.1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=7ab7135d03af1dbb
tak teda nieco odporut, ciste, utulne, mozne wufi, potraviny, a pod. To su podmienky, co zozbierala nasa rodina-)
lujza.j
14.06.11,15:21
tak teda nieco odporut, ciste, utulne, mozne wufi, potraviny, a pod. To su podmienky, co zozbierala nasa rodina-)

u našej domácej pes nehrozí, my sme našeho museli dať vždy do hotela:(wifi netuší či je v dedine, potraviny 2ks, ale do mesta je to cca. 5-7km, ako vyzerá dedina môžeš kuknúť cez guglový satelit. je to malá dedina kde bol ešte 2roky dozadu klud, ktorý ja vyhľadávam.kludne pozeraj ubytko do 70m to je v pohode aj keď ťa draplo kakanie:D domy sú tam celkom nové žiadne staré barabizne:) ale kuknem to aj ja a prilepím niečo čo budem poznať, ale až večer idem cvičiť ;)
pivko
14.06.11,17:09
V zásade nikdy nedávam kontakty na super ubytovania , ktoré som objavil v Chorvátsku , nakoľko som ich získal nespočetne veľa cestami.Každý nech si ide a hľadá ako som ja hľadal 25rokov:D Dať na nejaké fórum , alebo diskúsiu konkrétnu adresu sa mi raz vypomstilo tak že domáci mal stále plno;) ,aj pre mňa keď som si nerezervoval apartmán v dostatočnom predstihu /predtým stačilo aj týždeň/ tak už nemal nič volné:mee: Tak že teraz dávam kontakty na super ubytka iba priateľom;)
arizona
14.06.11,17:27
Adka, dakuje, na Istriu nechceme ist, od nas je to dost daleko, my chceme ist do Dalmacie. Hladam to ubytovanie rovno na plazi aj so psom, nenachadzam nic.
V cestovkach mi ponukaju ubytko 100m od plaze, aj ked vravim, ze chcem od plaze max.10m-)
Take ubytovanie na plazi ponukaju casto cestovky ,ktore ponukaju ubytovanie v stanoch a karavanch, skus pozriet aj tam...
Ja som tiez raz chcela vyskusat taku "stanovu" dovolenku, bala som sa toho, ale bola to jedna z najlepsich dovoleniek.http://www.ezotour.sk/page/pobytove-zajazdy-chorvatsko.html
lujza.j
14.06.11,19:29
tak teda nieco odporut, ciste, utulne, mozne wufi, potraviny, a pod. To su podmienky, co zozbierala nasa rodina-)

toto je celkom zaujímavé,poznám ten dom je hneď na pláži tak ako píšu, len nevidím či je možné so psom, lebo to tu lúskam, ale všetko zatiaľ bez domáceho zvieraťa:(
http://www.accommodation-in-croatia.com/object/sk/croatia/apartmany-igor/1117/1/
aj toto poznám tiež dobré a dobrá pláž
http://www.accommodation-in-croatia.com/object/sk/croatia/apartmany-avalon/1025/1/
alaya1
14.06.11,19:47
Arizona, dakujem za ponuku, poznam tu CK...ale so psikom do stanu nepojdem.
Lujza, dik, velmi pekne domy, ale zvieratka nie su povolene, zial. A neviem, ci by mojich dedina oslovila. neviem, aka je velka a pod. Moja pubertiacka nastoji na wifi, mne a manzelovi je to jedno, chceme aj jej vyhoviet, budem hladat na tej stranke, no uz ma z toho boli hlava. Co je pekne a mne vyhovujuce, uz je obnsadene...ach jaj.
lujza.j
14.06.11,19:51
ešte niečo pozriem:)
lujza.j
14.06.11,20:10
toto je síce daleko od mora, ale viem, že pes tam kedysi mohol ísť, je to v "centre" diania dcéra by mohla byť spokojná:) a Elzu poznám, kedysi sme udržiavali kontakt, škoda že vychladol uplne:(
http://www.bohemian-tour.cz/node/1099
len neviem či to nie je vypredané
alaya1
14.06.11,20:20
Dakujem ti velmi pekne, no budem hladat na tej plazi aj so psikom, nieco predsa v tej Dalmacii, trocha aj kvalitnejsie musim predsa najst. Si mila.
lujza.j
14.06.11,20:22
ok:)
Inuška
27.06.11,10:06
Skus na tejto stranke:
http://www.accommodationincroatia.net/

Tam sa pekne vyselektuju ubytovania, kde moze pes. My ideme v sobotu so psikom do Lovranu - kusok od Opatije. Tak uvidime, este sme tam neboli.
Chodili sme vzdy nasej znamej do Novi Vinodolski www.dragica.sk
tu moze pes, aj na plaz, do kaviarni - vsade. Len sme uz po mnohych rokoch chceli skusit aj nieco ine aby sa nasa mladez nenudila. Inak vrele odporucam.
Ivula
29.06.11,06:19
Pivko,ako to vyzerá s počasím??? Neochladilo sa?
truch
29.06.11,06:31
Pivko,ako to vyzerá s počasím??? Neochladilo sa?

pripájam link od Maríny
http://www.hak.hr/info/vremenska-prognoza/
vyzerá to, že je tam príjemne:)
pivko
29.06.11,06:40
stále horúco iba voda sa ochladila lebo 3 dni fúkalo.
aktuálne:
http://freemeteo.com/default.asp?pid=15&gid=3195890&la=1
sanny237
29.06.11,06:40
Pozrela som stránku dragica môžete mi povedať ako ďaleko je more??? ďakujem
pivko
29.06.11,06:53
Pozrela som stránku dragica môžete mi povedať ako ďaleko je more??? ďakujem
http://www.dragica.sk/
ďaleko ďaleko podľa tej fotky a Novi Vidolski:mee:
sanny237
29.06.11,07:15
Ďakujem za odpoveď, nenašla som tam žiadnu info, čo je dosť podstatné....
Inuška
29.06.11,12:51
More je ca 300 m, to je snad jedina nevyhoda. Ale my sme chodili autom, da sa tam zaparkovat kusok od plaze - len sme presli cez cestu. Nechcelo sa nam s pesom v tom teple slapat.
onical
29.06.11,13:15
stále horúco iba voda sa ochladila lebo 3 dni fúkalo.
aktuálne:
http://freemeteo.com/default.asp?pid=15&gid=3195890&la=1

Ja som nameral vodu 25°C a za domom v tieni 31°C.Pirovac horná zátoka.
Včera v Zatone u syna s deťmi voda 28°C,ale tam je len 80cm vody ešte aj 150m od brehu.Pre 2-4 ročné deti perfekt,dospelí musia na plávanie ďaleko.
Ivula
03.07.11,06:10
Vie, niekto napísať ako je momentálne v Chorvátsku v skutočnosti a čo voda?
pivko
03.07.11,07:07
Vie, niekto napísať ako je momentálne v Chorvátsku v skutočnosti a čo voda?
Teplo , teplo , teplo , ;) tlačenica , tlaćenica,tlaćenica:mee:more chladno:mee: /po minulotýždňovej fujavici/
jess
03.07.11,07:26
... a tu kosa, kosa, kosa ..... tlačenica neni :D, 11 stupňov v BB :eek: a že leto !!!
lujza.j
03.07.11,07:34
Vie, niekto napísať ako je momentálne v Chorvátsku v skutočnosti a čo voda?
http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=hrvatska_n¶m=
http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=more_n¶m=
všetko z:http://meteo.hr/
aj prognoza na 7 dní:http://prognoza.hr/sedam.php?id=sedam¶m=Hrvatska&code=14240
onical
03.07.11,08:44
Teplo , teplo , teplo , ;) tlačenica , tlaćenica,tlaćenica:mee:more chladno:mee: /po minulotýždňovej fujavici/
Pivko,zabudol si napísať,ak si ete stále v Tučepi,že tak je v Tučepi.Ja sedím na balkone v Pirovaci,pozerám na pláž,kam by sa zmestilo 10x viac ľudí a keď vidím manželku ako pláva,je mi jasné,že voda má 25.Včera podvečer sa tu zamračilo,ale voda mala 26,merané vlastným teplomerom v priestore vyhradenom bojkami na kúpanie v 50 cm hlbke.Aj keby som mal zlý teplomer to,že ja tam lezem bez osmeľovania a mamina sa kúpe je v našej rodine dôkaz,že voda je teplá.Dnes je bez obláčika.
Možno je to tým,že oproti 2km je ostrov Murter a ten víchor u nás tu vodu neotočil.
Ivula
03.07.11,10:18
mali sme vyraziť v piatok do brodarice, ale ako som pozerala tú predpoveď, tak stále váhame, či vôbec zajtra vyraziť. U nás je zima ako v ruskom filme, ale tam asi moc nepršalo a neochladilo sa
lujza.j
03.07.11,10:25
mali sme vyraziť v piatok do brodarice, ale ako som pozerala tú predpoveď, tak stále váhame, či vôbec zajtra vyraziť. U nás je zima ako v ruskom filme, ale tam asi moc nepršalo a neochladilo sa

no ja by som vyrazila;)
http://prognoza.hr/sedam.php?id=sedam¶m=Hrvatska&code=14438
220870
03.07.11,10:31
Teplo , teplo , teplo , ;) tlačenica , tlaćenica,tlaćenica:mee:more chladno:mee: /po minulotýždňovej fujavici/
Keď pôjdeš z Tučepi domov tak si po ceste kúp kožuch , teplú čapicu , lyže a reťaze na kolesá, tu je zima ako v Ruskom filme,prší fučí,v Tatroch napadalo 5 cm snehu.:mad:
lujza.j
03.07.11,10:38
už je doma
220870
03.07.11,11:38
Tak mu treba.
truch
03.07.11,11:53
Neviete ako je to so zápchami na colnom prechode do Chorvátska?
Keď sme sa 24.6. vracali, tak zo strany vstupu do Chorvátska bola asi 10 km kolóna:( Naši mladí, aj s vnučkou idú 16.7., kedy je najlepšie byť na chorvátskej colnici??
pivko
03.07.11,12:19
Najvačsie kolony sú v noci cca medzi 11Pm-1am lebo vtedy dorazia na Maďarsko - Chorvátsku hranicu všetci Slováci a Češi čo odchádzajú z domu okolo 19-21 hod. No a najhoršie dni sú piatok a sobota ,lebo sa mení turnus. Teraz bola kolóna aj 30.6. lebo začali prázdniny , ja som prechádzal colnicu cca 0:30 am a bola tiež kolóna a oproti sa valilo áut ako komárov na Balatóne. Tento rok bude v Chorvátsku najvačšia tlačenica v histórii , lebo sa ľudia boja cestovať do Tunisu, Egypta a Grécka. Už minulý týždeň nebolo kde dať osušku na pláži v Tučepoch neskor ako o 10am.
220870
03.07.11,12:23
TTak ako píše pivko v sobotu je to hazard s časom.Ja do chorvácka len utorok ,streda ,štvrtok.V tých dňoch sú kolóny španielska dedina.
220870
03.07.11,12:27
mali sme vyraziť v piatok do brodarice, ale ako som pozerala tú predpoveď, tak stále váhame, či vôbec zajtra vyraziť. U nás je zima ako v ruskom filme, ale tam asi moc nepršalo a neochladilo sa
Od budúceho týždňa sa to má umúdriť.Lepšie ísť v utorok.V Brodorici sme boli 2008.
lujza.j
03.07.11,12:48
Najvačsie kolony sú v noci cca medzi 11Pm-1am lebo vtedy dorazia na Maďarsko - Chorvátsku hranicu všetci Slováci a Češi čo odchádzajú z domu okolo 19-21 hod. No a najhoršie dni sú piatok a sobota ,lebo sa mení turnus. Teraz bola kolóna aj 30.6. lebo začali prázdniny , ja som prechádzal colnicu cca 0:30 am a bola tiež kolóna a oproti sa valilo áut ako komárov na Balatóne. Tento rok bude v Chorvátsku najvačšia tlačenica v histórii , lebo sa ľudia boja cestovať do Tunisu, Egypta a Grécka. Už minulý týždeň nebolo kde dať osušku na pláži v Tučepoch neskor ako o 10am.

pravda!mám známu,žila tam ,keď som sa jej pýtala ne nejaké obytko okolo Zadru, povedala, že 4kontakty ktoré vždy oslovuje, majú všetko plné až do konca septembra.
Taserda
03.07.11,17:07
V HR som bol asi 7 až 8 krát vždy som šiel na juh cez Goričan a to v sobotu a v nedeľu od 23 00 do 00 30 hod. dátumy 10. až 20. júl a na prechode som chytil najviac 10 aut.
--moja skúsenosť,odporúčam sobotu ako odchod z domu
220870
03.07.11,19:05
Keď to tak čítam po všetkých fórach tak Chorvácko je asi úplne preludnené.Zrejme sa tam presťahovala polovica strednej európy.:mad:Chorváti z toho asi budú natešený ,ale ja nie.:mad:Asi predsa len risknem to Grécko.
lujza.j
03.07.11,19:08
Keď to tak čítam po všetkých fórach tak Chorvácko je asi úplne preludnené.Zrejme sa tam presťahovala polovica strednej európy.:mad:Chorváti z toho asi budú natešený ,ale ja nie.:mad:Asi predsa len risknem to Grécko.

možno v menších dedinách to nebude také zlé;)aby ťa v Grčke neprekvapilo, niečo nepredvídateľné :(
220870
04.07.11,04:35
Na hraniciach to stočím doprava alebo doľava a som v BG alebo HR.
alaya1
04.07.11,07:07
myslim si, ze Grecko v letoviskach nebude ziadenn problem, ved tiez chcu z niecoho zit. To su len plane poplachy.Ak by mi pustili psikov na palubu, idem tam tiez.
Ferdosondo
07.07.11,15:37
Chystam sa do Chorvatska ce HU. Kde je lepsie tankovat v HU alebo HR?
pivko
07.07.11,18:08
Chystam sa do Chorvatska ce HU. Kde je lepsie tankovat v HU alebo HR?
HR
lujza.j
07.07.11,19:04
Chystam sa do Chorvatska ce HU. Kde je lepsie tankovat v HU alebo HR?

http://www.ina.hr/default.aspx?id=203
http://www.apeh.hu/uzemanyag/uzemanyagarak
alaya1
08.07.11,12:02
Bol niekto v Podstrane? Nuka sa nam ubytko na plazi, no za domom je hned hlavna cesta. Nie je co verit prenajimatelom, preto si to zistujem. je to tam hlucne?
GABAZ
09.07.11,17:09
Podstrana je velka dedina za Splitom a naozaj frekventovana cesta je blizko pri mori. My chodievame za Omis a cez Podstranu sme viackrat prechadzali. Pred styrmi rokmi sme dovolenkovali v Omisi a tam je to dost podobne / z magistraly bol naozaj hluk. Tento rok ideme druhykrat cez cesku cestovnu agenturu www.apartmany.net / maju velmi dobre popisy k apartmanom,vela fotografii, majitel velmi ochotne doplni dalsie informacie, odpoveda obratom. Su na nich na internete dobre referencie a myslim, ze aj ceny maju dobre.
Martin Bačík
10.07.11,19:29
keby ste sa mali rozhodnúť medzi cirkvenica a pagom-mesto pag? prosím dajte tipy kde je lepšie ..sme 2 dospelí a dcérka je 8 ročná..
lujza.j
10.07.11,20:16
keby ste sa mali rozhodnúť medzi cirkvenica a pagom-mesto pag? prosím dajte tipy kde je lepšie ..sme 2 dospelí a dcérka je 8 ročná..

ja Pag:) je možné, že sa mi tam poradí zbehnúť v auguste, bola som tam iba na výlete, ale je to "moje okolie" okolie Zadru;)
viki2
10.07.11,20:21
keby ste sa mali rozhodnúť medzi cirkvenica a pagom-mesto pag? prosím dajte tipy kde je lepšie ..sme 2 dospelí a dcérka je 8 ročná..

my sme boli v mestečku Pag pred pár rokmi.....nám sa velmi nepáčilo, bolo tam dosť veterno, hlboké more a tým pádom studené......a okolo celého pobrežia cesta:(, takže, keď sme boli na pláži, tak nám za chrbtom stále jazdili autá:(
lujza.j
10.07.11,21:14
negotiant
11.07.11,05:01
Boli sme teraz nedavno na Makarskej riviere a mozem odporucit nasledovne ubytovanie:

Uplne nove apartmany, novo zariadenie, pre 4 osoby je ubytovanie len za 50 EUR na den.

Webku na nich nemam, ale adresa ubytovania je:
Put Požara 12
21300 Makarska

mobil.: 00385(0)98 707 352
email: app_milic@hotmail.com
GABAZ
11.07.11,05:02
Na Pagu su aj krajsie miesta ako mesto Pag - mestska plaz uprostred mesta sa mi nepacila. Mestecko ako take, je pekne. Ale v okoli sa urcite najdu aj krajsie miesta. Diskusie o Pagu najdete na strankach : www.chorvatsko.cz, www.chorvatske.cz a www.orbion.cz.

Skuste si popozerat na stranke www.novalja.sk - maju tam velmi pekne fotky Pagu a ponukaju aj ubytovanie. My sme boli na Pagu teraz v juni na par dni. Nestihli sme toho vela pochodit, ale pekna plaz bola napriklad v Caske, takisto je krasna plaz Rucica, len sa tam da dostat len autom . Obe tieto plaze mali pozvolny vstup do vody. Skuste si pozriet ubytko napriklad aj v dedinke Zubovici. Potom sa mi pacilo v Simuni a skus pozriet aj Stara Novalja a Mandre. My sme boli v dedinke Metajna, bolo tam fajn, ale plaz priamo v dedine sa mi az tak nepacila - bola velmi blizko cesty. Ale inak tam bol v juni bozsky klud a more na Pagu bolo ciste. Mozem poslat kontakt na apartman.
pivko
11.07.11,06:46
Pozor , na Pagu je každý rok problém s vodou.
marek216
11.07.11,14:34
Na Pagu je pekne mesto Novalja. ale pekná pláž je dost daleko pri kempe,potom pláž Zrce autom alebo busom.ja osobne si myslim že krajši ostrov je Krk.Ale Crikvenica je určite lepšia.
Martin Bačík
11.07.11,16:48
ďakujem vám ľudkovia za fajn postrehy ,každý jeden som si prečítal do poslednej bodky.. :-)..
ale už je rozhodnuté- ostrov Pag-mesto Pag..
ako tak čítam-sú aj lepšie miesta.. ale zohnal som naozaj dobrú cenu za apartmán.. a myslím si že na prvý krát je mi jedno keby tá morská voda bola v nejakom lavóri na terase :) ..už len ten pocit a že som pri mori po prvý raz.. mám 32r. :-((( takže sa velmi tešíím
alaya1
11.07.11,18:32
Nech vsetko dopadne k spokojnosti, stastnu cestu.....
pivko
11.07.11,18:55
marek216 ako bolo v Crikvenici? páčil sa ti výhľad na Krk? daj nejaké foto , či tam rastú palmy ako v makarskej.
alaya1
11.07.11,19:09
Pivko, ako citam,ty si tu odbornik na Chorvatsko, citam, ze uz aj na Korfu...hm..len vies, nie kazdemu vyhovuje hlava na hlave typ Makarska, pripadne horolezecke vykony dochodcov v Baska Vode, potom ranna rozcvicka ukladania uterakov na plazi o 7 rano.v Tucepi.....no nikto ti to neberie, preco hned ta ironia?
pivko
11.07.11,19:12
Preto tam už min. 10 rokov nechodím v sezóne a z Gréckych ostrovov som bol Korfu , Kréta , Zakyntos a Rhodos. Tak že Korfu je tuti najhorší.
alaya1
11.07.11,19:16
Hm...v com prosim ta?
pivko
11.07.11,19:18
Vačšina hotelov ktoré ponúkaju SK CK je s výhľadom na Albánsko a more a pláže sú tam špinavé.
alaya1
11.07.11,19:27
S tym nesuhlasim, je tam vacsinou piesok, plaze sa cistia kazde rano, no moj mily, Grecko nie je Makarska s "vykachlickovanymi zachodmi na plazi. Je to ina kultura a mentalita. Ale nesuhlasim s tym o cistote plazi.Ale toto je o Chorvatsku, tak som mimo temy.
Nokerla
11.07.11,19:44
Nie tak celkom je tam piesok....bols om v Moraitike a tam boli kamienky, ale nie piesok a more bolo take viac zarastene, nez na druhej strane ostrova.
Boli sme aj v Agios Gorgos (ci tak nejako sa to pise) a tam bol piesok a voda taka cista, ze cistejsiu som este nevidel nikde, hadam iba v bazene.
Ale je pravda, ze tam som slovaka ani cecha nepocul.....zrejme to ma lepsia klientela.
alaya1
11.07.11,20:18
nie je toto o Chorvatsku,?
alaya1
11.07.11,20:20
Prosim vas, po 10 rokoch sme sa rozhodli ist do Chorvatska koli psom.letiet je s nimi narocne.
Tak hladam ubytko koncom augusta pri plazi, pozvolny spad do mora, pekne a kvalitne ubytko, min.na 10 noci. Dik za vase typy- konkretne prosim, googlit viem-)ostrovy su na poslednom mieste a z vychodu na istriu je to daleko.
Rozalka
11.07.11,20:52
Boli sme teraz nedavno na Makarskej riviere a mozem odporucit nasledovne ubytovanie:

Uplne nove apartmany, novo zariadenie, pre 4 osoby je ubytovanie len za 50 EUR na den.

Webku na nich nemam, ale adresa ubytovania je:
Put Požara 12
21300 Makarska

mobil.: 00385(0)98 707 352
email: app_milic@hotmail.com


Možno je to skvelé ubytko, len si zabudol povedať, že je to až pod horou, čiže až vysokóóóóó nad magistrálou. :)
220870
11.07.11,21:19
Mne to google earth vyhodil 300-400 m od mora .To neni zas až tak moc aj keď do poriadneho kopca.
onical
11.07.11,21:32
Put Požara je od magistrály ešte hore.Nebýval by som tam ani zdarma.
Nokerla
11.07.11,21:45
Prosim vas, po 10 rokoch sme sa rozhodli ist do Chorvatska koli psom.letiet je s nimi narocne.
Tak hladam ubytko koncom augusta pri plazi, pozvolny spad do mora, pekne a kvalitne ubytko, min.na 10 noci. Dik za vase typy- konkretne prosim, googlit viem-)ostrovy su na poslednom mieste a z vychodu na istriu je to daleko.

A o kolko myslis, ze je Istria dalej od napr. Krku?....bol som v Poreci a bolo to 880km
dobrava
11.07.11,22:21
Podľa mňa je Grécko krásne, ale chcem sa spýtať, či je v súčasnom období bezpečné pre dovolenkárov? Má niekto osobné skúsenosti s krízou na ostrovoch, alebo nevraživosťou domáceho personálu? Môžem porovnať personál na Zakyntose - super, pohodoví a ústretoví ľudia, ale minulý rok na Korfu - dávali pocítiť Slovákom, že sú pre nich nevítaní ...
negotiant
12.07.11,05:15
Možno je to skvelé ubytko, len si zabudol povedať, že je to až pod horou, čiže až vysokóóóóó nad magistrálou. :)
no, peso to je fakt 6 minut k moru.. bez problemov.

nasli sme tam naslepo aj ubytovanie blizsie k moru, len trocha drahsie a uplne povodny babickovsky stav, alebo uplne na makarskej riviere na plazi, ale ubytko bolo nekrestansky drahe 160 EUR pre 2 osoby na noc. :(

Apartmanov je tam kopec, len sa mi nechcelo doradu vsetko skusat. :))
arizona
12.07.11,05:27
Podľa mňa je Grécko krásne, ale chcem sa spýtať, či je v súčasnom období bezpečné pre dovolenkárov? Má niekto osobné skúsenosti s krízou na ostrovoch, alebo nevraživosťou domáceho personálu? Môžem porovnať personál na Zakyntose - super, pohodoví a ústretoví ľudia, ale minulý rok na Korfu - dávali pocítiť Slovákom, že sú pre nich nevítaní ...
mimotemy

Tato tema je o Chorvatsku. Pouzi vyhladavac a najdes aj aktualne temy o Grecku ;)
marek216
12.07.11,17:28
pivko bolo super .a tie palmy som nefotil ale je ich tam teda dost. ;)spomenul som si nateba ked som videl ten most a zasmial som sa pretože ho vobec nieje vidno až ked sa postaviš presne pod neho a z mora tiež,ale tak čo ti poviem. =)
Rozalka
12.07.11,19:05
no, peso to je fakt 6 minut k moru.. bez problemov.

nasli sme tam naslepo aj ubytovanie blizsie k moru, len trocha drahsie a uplne povodny babickovsky stav, alebo uplne na makarskej riviere na plazi, ale ubytko bolo nekrestansky drahe 160 EUR pre 2 osoby na noc. :(

Apartmanov je tam kopec, len sa mi nechcelo doradu vsetko skusat. :))


Veľmi dobre viem, kde je Put Požara. 6 minút pešo - asi riadnym behom .... ale koľko to trvá hore kopcom, s nafukovačkami a ostatnými náležitosťami?

Mimochodom: 4 osoby za 50 €/deň - tam, kde chodím ja, je to za tých istých podmienok, akurát k moru je 10 schodov + 2 metre od domu k vode ;)
pivko
12.07.11,19:32
Ja mám známu na Put Makra a to je tiež pekná šlapačka, rovno hore od tržnice , platím tam 8EUR/hlava
samo za mene.
negotiant
13.07.11,04:19
Veľmi dobre viem, kde je Put Požara. 6 minút pešo - asi riadnym behom .... ale koľko to trvá hore kopcom, s nafukovačkami a ostatnými náležitosťami?

Mimochodom: 4 osoby za 50 €/deň - tam, kde chodím ja, je to za tých istých podmienok, akurát k moru je 10 schodov + 2 metre od domu k vode ;)
mozes poslat nejake kontakty..

chceli by sme sa koncom augusta este vratit.. pripadne aj nejake fotky ak mas by som uvital. :)))

diky
Inuška
13.07.11,11:31
Crikvenica sa nam nepacila, su tam vacsinou len betonove plaze a je to dost preludnene, tam by som s detmi nesla.
Dubak2000
13.07.11,15:07
Minule dva tyzdne sme stravili na Peljesaci/Orebic a bolo super. Dom asi 10 metrov od mora, ludi dost ale nie prilis, teplo, prijemne. Super vylety atd. Ked si spomeniem tak chcem ist znovu a hned:)
alaya1
13.07.11,16:22
Minule dva tyzdne sme stravili na Peljesaci/Orebic a bolo super. Dom asi 10 metrov od mora, ludi dost ale nie prilis, teplo, prijemne. Super vylety atd. Ked si spomeniem tak chcem ist znovu a hned:)

prosim ta mas link?
Rozalka
13.07.11,17:10
mozes poslat nejake kontakty..

chceli by sme sa koncom augusta este vratit.. pripadne aj nejake fotky ak mas by som uvital. :)))

diky

Bohužiaľ, moja domáca už obsadzuje budúci rok, takže tam asi ťažko prídeš v tento august.

Mňa tohtoročná ešte len čaká a už mám zajednaný aj budúci rok. Niekto by povedal, že "každý rok na to isté miesto?"
Nám sa tam veľmi páči, chodíme tam kvôli kúpaniu, je blízko Orebič a do Korčule tiež ...
Dubak2000
14.07.11,06:30
prosim ta mas link?

http://ubytovaniorebic.cz/default.asp?page=uvod

boli sme tam aj minuly rok na mesiac pred sezonou a teraz znova na dva tyzdne. kusok od domu su mensie kamienkove plaze a asi 10 minut pesi okolo mora je velka plaz Trstenica.
Rozalka
23.07.11,19:28
http://ubytovaniorebic.cz/default.asp?page=uvod

boli sme tam aj minuly rok na mesiac pred sezonou a teraz znova na dva tyzdne. kusok od domu su mensie kamienkove plaze a asi 10 minut pesi okolo mora je velka plaz Trstenica.

Dubák, kúsok od domu (na fotke z nášho pohľadu doprava) je reštaurácia?
alaya1
24.07.11,07:55
http://ubytovaniorebic.cz/default.asp?page=uvod

boli sme tam aj minuly rok na mesiac pred sezonou a teraz znova na dva tyzdne. kusok od domu su mensie kamienkove plaze a asi 10 minut pesi okolo mora je velka plaz Trstenica.
Aky je vstup do mora na tej plazi hned pre d domom? je hned hlboka voda, ci plytcina? Pre mna je to dost podstatna vec.
Dubak2000
24.07.11,18:50
Dubák, kúsok od domu (na fotke z nášho pohľadu doprava) je reštaurácia?

najblizsia restauracia je tak odhadom 150 m doprava, je ich tam niekolko vedla seba. Ale nikdy sme v nich neboli, preferovali sme ine. Dom ma vyhodu ze pri nom priamo nie je ziadna restauracia takze tam nie je hluk. Ale ked sa byva v prednom dome tak tam pocut ludi co chodia okolo. Vtedy je lepsie byt v druhom dome kde to asi moc nepocut.
Dubak2000
24.07.11,18:53
Aky je vstup do mora na tej plazi hned pre d domom? je hned hlboka voda, ci plytcina? Pre mna je to dost podstatna vec.

Tie co su blizko (tak 20-30 m) ca su kameniste, vstup skor prudsi, chodia tam aj mensie deti ale nemozu moc daleko. Plytsia je plaz trstenica torchu dale kde je troch piesok a povecsine jemny strk. Inak ak ma niekto zaujem mam spustu fotiek roznych casti Orebicu a Peljesacu tak kludne mozem poslat.
Rozalka
24.07.11,19:17
veď prilož nejaké
Marekova
05.08.11,10:15
Mohol by mi niekto poradiť nejaké pekné miesto v Chorvátsku?? Chceli by sme tam ísť na jeden týždeň na konci augusta aj s priateľom a nejako sa neviem rozhodnúť, ktoré miesto by bolo pre nás naj.. (juh Chorvátska som vylúčila, nakoľko je dosť ďaleko). hľadáme miesto, kde bude krásne čisté more, kamienková pláž a prípadne aj nejaká príležitosť na výlet alebo večernú prechádzku.. :-)
IvanPK
05.08.11,11:05
Promajna - Makarská riviéra
jozka56
05.08.11,11:43
Bol niekto v hotely Palma v Pule?
alaya1
05.08.11,11:57
Takze asi to u nas vyhra ten ostrov Ciovo, spojeny pevninou mostom.. Ponukli nam uzasne konfortne ubytovanie za velmi dobru cenu. More pred domom, len neviem, ake su tam muznosti nakupu, posedeni a pod. Stredisko je Satine.
Mne by vyhovoval velmi jemny vstup do mora, dlhsie plytcina a tak. Na fotkach je more priezracne. Uz teraz sa tesim.A hlavne, psik nebol absolutny problem.
Ak by koncom augusta cca 21-22. isiel niekto z vychodu do Dalmacie, mohli by sme ist spolu.
lujza.j
05.08.11,13:02
stredisko Slatine:)
lujza.j
05.08.11,13:12
Takze asi to u nas vyhra ten ostrov Ciovo, spojeny pevninou mostom.. Ponukli nam uzasne konfortne ubytovanie za velmi dobru cenu. More pred domom, len neviem, ake su tam muznosti nakupu, posedeni a pod. Stredisko je Satine.
Mne by vyhovoval velmi jemny vstup do mora, dlhsie plytcina a tak. Na fotkach je more priezracne. Uz teraz sa tesim.A hlavne, psik nebol absolutny problem.
Ak by koncom augusta cca 21-22. isiel niekto z vychodu do Dalmacie, mohli by sme ist spolu.

zatiaľ so ti našla " Konzum"
http://konzum.vipdata.hr/Prodavaonice/Popis.aspx
no nešlo mi to prilepiť aj z adresou, do toho ľavého okienka navoľ Ciovo a vyskočí ti adresa
okopčila som to:
P-548 ČIOVO, OKRUG GORNJI ŠETALIŠTE S.RADIĆA 21 021/886 308 Radnim danom: 7-21
Subotom: 7-21
Nedjeljom: zatvoreno Konzum
GABAZ
05.08.11,18:47
http://www.slatine.com/slatine_hrv/index.html

S nakupmi v Slatine nie je problem. Da sa nakupit aj v dedine / su tam minimalne 2 obchody a pekaren. V centre pri pristave su restauracie, v jednej z nich bolo aj wifi. Na vacsi nakup sa da ist do Trogiru, je tam konzum aj trhovisko.

A urcite si urobte vylet k tomuto kostoliku. Je odtial uzasny vyhlad na otvorene more.


http://www.slatine.com/slatine_hrv/index.html
alaya1
05.08.11,19:32
Dakujem Gabika za linky, ubytovanie, ktore mame ponuknute zahrna v cene aj wifi v apartmane. je to krasny apertman, som velmi spokojna a aj cena je velmi priazniva. Este to musia odobrit ostatni ucastnici. Uvidime.


Dovolenka vybrata, cakame na potvrdenie rezervacie, uz mam cestovnu horucku-))
GABAZ
09.08.11,06:14
Tak prajem, nech Vam vyjde dovolenka - hlavne pocasie. Ja sa uz tiez tesim,odchadzame asi 22.8.2011 vecer a verim, ze bude pekne. Ale beriem si aj knihy a planujem vyletiky, aby sme si to spestrili.
alaya1
09.08.11,06:17
gabika a ty kde ides?
alaya1
09.08.11,08:38
Pokochajte sa prosim morom, kde sa budem za 2 tyzdne uz macat a to cely den, prosim-))
GABAZ
09.08.11,09:36
gabika a ty kde ides?

My ideme do dedinky Stanici pri Omisi - vraciame sa na miesto, kde sme uz boli.
alaya1
09.08.11,10:28
Krasne zazitky zelam
pivko
09.08.11,12:29
Pokochajte sa prosim morom, kde sa budem za 2 tyzdne uz macat a to cely den, prosim-))
Asi sa ti nepodarilo pridať fotky a na to celodenné máčanie zabudni ,v HR bolo tak isto ako u nás zlé počasie tak že voda je ľadová.max tak 22c
GABAZ
09.08.11,14:02
Asi sa ti nepodarilo pridať fotky a na to celodenné máčanie zabudni ,v HR bolo tak isto ako u nás zlé počasie tak že voda je ľadová.max tak 22c

Tak snáď to až také zlé nebude :

http://www.chorvatske.cz/

http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=more_n¶m=
alaya1
09.08.11,15:24
Vies co PIVO....predstav si, ze ja sa budem macat aj tak...ty tak dokazes kazdemu okrem seba zlepsit naladu svojimi overenymi spravami. Niekedy by si urobil dobry skutok, keby si si to nechal pre seba.Inak, tam aj ked prsi je more teple, preco asi???
na ostrove CIOVO ma 24 st.

teraz hlasi v telke Hvar- voda 26 st.....
econia
10.08.11,09:00
Ja doporučujem Pakoštane, boli sme tam už 2x a boli sme spokojní, ubytko sa dá za dobrú cenu zohnať, ceny v reštauráciach prijateľné, pláže super, každú nedeľu kultúrny program. Odporúčam.
pivko
10.08.11,13:33
Vies co PIVO....predstav si, ze ja sa budem macat aj tak...ty tak dokazes kazdemu okrem seba zlepsit naladu svojimi overenymi spravami. Niekedy by si urobil dobry skutok, keby si si to nechal pre seba.Inak, tam aj ked prsi je more teple, preco asi???
na ostrove CIOVO ma 24 st.

teraz hlasi v telke Hvar- voda 26 st.....
never všetkému čo hlásia a píšu noviny,/niet nad vlastné skúsenost , bol som raz v Zadare a všade sa písalo že voda má 25c strčil som do vody svoj potápačsky computer Suunto a meter pod hladinou mala voda 22c./ ja ti to čľapkanie neberiem , len sa kľudne čľapkaj aj ja sa budem v októbri ,ale v Thajsku a tam má voda stále min. 30c;)
A čo sa týka Čiova tak je to super zapadákov, zodpovedá tomu aj cena tvojeho ubytovania. Mala si radšej zostať v Trogire , to je krásne mesto. Priprav sa aj na kolóny cez most do Trogiru. Poznám 2 ľudí ktorí sa vyjadrili že Čiovo nikdy viac.
onical
10.08.11,13:59
Ja som teraz v Zatone a voda má 30.Je tu však neuveriteľne plytko.Išiel som sem s vnúčatami,ale fakt som nečakal,že tá plytčina je tak ďaleko.Plávať sa dá tak cca 300m od brehu.Vnuci dvojičky 4r. sa vyšantia,ale ja to tu odtrpím.Pred mesiacom som bol v Pirovaci tam mala voda 23-25 na mojom teplomeri.Netvrdím,že to tak bolo,ale vtedy uvádzali 22.V septembri idem na Makarsku do Drveniku,uvidím,čo tam.
alaya1
10.08.11,16:58
never všetkému čo hlásia a píšu noviny,/niet nad vlastné skúsenost , bol som raz v Zadare a všade sa písalo že voda má 25c strčil som do vody svoj potápačsky computer Suunto a meter pod hladinou mala voda 22c./ ja ti to čľapkanie neberiem , len sa kľudne čľapkaj aj ja sa budem v októbri ,ale v Thajsku a tam má voda stále min. 30c;)
A čo sa týka Čiova tak je to super zapadákov, zodpovedá tomu aj cena tvojeho ubytovania. Mala si radšej zostať v Trogire , to je krásne mesto. Priprav sa aj na kolóny cez most do Trogiru. Poznám 2 ľudí ktorí sa vyjadrili že Čiovo nikdy viac.
Dakujem ti za rady, myslim, ze ich nepotrebujem. Vybrala som si presne to, o co som mala zaujem. A viac dam na napr. Youtube, ako ma par ustipacnych poznamok na porade.A tu cenu som nezverejnila, tak preco o nej polemizujes,Zaverom ti odporucim, skus najskor dane miesto navstivit a potom hodnotit.Ako vies, aka je tam teplota mora, ked si bol raz v Zadare? Ci jeden znamy ti povedal?? ja som bola v Baska Vode,Tucepi a tiez by som tam uz nikdy nesla. Otrasne pre mna..A zapadakov? Je to relativny pojem. Ja mam velkeho mesta cely rok dost, aj zapadakov uvitam-.Kolko ludi, tolko chuti a popravde, budem radsej verit meteorologom, ako tvojmu palcu vo virtualnej vode.Prepac, nechapem ta, preco mas stale tendencie ludom kazit dobru naladu pred dovolenkou, to som si vsimla uz viackrat.

A maj krasny pobyt v Thajsku, zelam ti to uprimne a uzi si ...ved tam je to bezne-)
Rozalka
10.08.11,18:31
Veru tak, nedaj si skaziť náladu. Aj ja poznám aspoň 3, ktorí zas Čiovo milujú za jeho kľud. Veru radšej Čiovo a do Trogiru len tak na výlet ...
Ja idem do úplného "zapadákova" - zátoka s 8-9 domami, široko-ďaleko žiadne obchody, "mačka-žáky", kolotoče.
Jediný ruch: vo dne šum mora a cikády (ak je aspoň 25°C) a v noci mungovia. Nemenila by som za rušné miesto za nič na svete.

Čo sa týka teploty vody, okolie Zadaru máva najteplejšie more. Čím to je, zatiaľ som nezistila, ale je to tak. A už som zažila ja veľmi teplú vodu, mala okolo 30 a bola som v nej od rána do noci, manžel mi na mólo priniesol čosi zajesť. ;)
pivko
10.08.11,18:35
Ja už tu radšej nič nenapíšem aj keď som bol v HR možno 50x ale take dristy že voda v Jadrane Zaton ma 30c ,alebo že Čiovo je lepšie ako Tučepi a Zadar -Borik , Baška Voda Omiš atd atd .
Od dnes tu bude odborník na HR alaya 1.všetko je to na Yutube
a google a SHMU Dr.Iľko
Už len Tvoja otázka že kde kúpiť na Východe Kuny:D:eek: hovorí o tom ako sa v HR:eek: vyznáš
Je síce jedna možnosť ,ale to by si musela byť zamestnancom banky v ktorej je najnajnaj výhodnejší kurz a predali by ti ako zamestnancovi za kurz stred,ale aj ten kurz by bol podľa mňa horší ako kurz v Mjenjacnici v Makarskej na rive.
alaya1
10.08.11,20:08
Pivko, ja som nepovedala, ze Ciovo je lepsie. Ja som tam este nebola.

Bola som v Baska Vode a v Tucepi. Napisala som len ,ze sa mi tam nepacilo, nic viac. Moj manzel rano o 7.00 musel niest na plaz deky, inak by sme nemali kde na plazi sediet. A ze neviem, kde dostat kuny?? Neviem a co. Ved som v CH. nebola 3 roky,A netusila som, ze zmenarne s nimi uz neobchoduju. Ja som preferovala Grecko, zial ja teraz do lietadla koli psikovi nepojdem. Nedam ho k batozine, Inak by som davno bola na Corfu.
Tak si prosim pomysli, co chces a ja sa budem na ten zapadakov aj tak tesit, hlavne tomu, ze tam nikomu nebude moj 6 kg pes prekazat, ako inde na Makarskej riviere Velmi ma zaraza ironizacia v prispevkoch, ja sa za odbornicku na Chorvatsko sama urcite necitim.

Zaverom, asi mesiac tu vypisujem, ze kto sa v CH. vyzna, nech mi poradi, kde sa da ist v pokoji so psom , ale aj k vode, prejst sa a pod. Preco si mi vtedy neodpovedal a neporadil? urcite by som o tvojich navrhoch uvazovala tiez.
alaya1
10.08.11,20:34
Veru tak, nedaj si skaziť náladu. Aj ja poznám aspoň 3, ktorí zas Čiovo milujú za jeho kľud. Veru radšej Čiovo a do Trogiru len tak na výlet ...
Ja idem do úplného "zapadákova" - zátoka s 8-9 domami, široko-ďaleko žiadne obchody, "mačka-žáky", kolotoče.
Jediný ruch: vo dne šum mora a cikády (ak je aspoň 25°C) a v noci mungovia. Nemenila by som za rušné miesto za nič na svete.

Čo sa týka teploty vody, okolie Zadaru máva najteplejšie more. Čím to je, zatiaľ som nezistila, ale je to tak. A už som zažila ja veľmi teplú vodu, mala okolo 30 a bola som v nej od rána do noci, manžel mi na mólo priniesol čosi zajesť. ;)
Vies, ak ti niekto takto napise, ze tam, kde sa tesis je to na velke h....., tak zacnes mat "brouka " v hlave.
Len neviem, preco o tom PIvko nepisal skor, ked som sondovala. Este som si pozrela ceny ubytka, lebo vraj moje su tak nizke, lebo je to nanic destinacia. Tak Baska Voda aj s polpenziou, tak isto Tucepi je ovela lacnejsie, ako moje ubytovanie./CK Fr...tour..PO/
jozka56
10.08.11,20:46
alaya 1 prečo sa hneváš na pivka, on hovorí len o svojich skúsenostiach, nič na tom nie je zlé. Načo sa obhajuješ, veď ty sama musíš byť spokojná s tým, čo si si vybrala. Ja osobne idem tiež na dovolenku na Istriu a viem, že super bomba to nebude, no a čo...to je moja vec.
lujza.j
10.08.11,20:48
Vies, ak ti niekto takto napise, ze tam, kde sa tesis je to na velke h....., tak zacnes mat "brouka " v hlave.
Len neviem, preco o tom PIvko nepisal skor, ked som sondovala. Este som si pozrela ceny ubytka, lebo vraj moje su tak nizke, lebo je to nanic destinacia. Tak Baska Voda aj s polpenziou, tak isto Tucepi je ovela lacnejsie, ako moje ubytovanie./CK Fr...tour..PO/

nerieš;) ja by som tam išla hneď mne bolo jasné že je to zapadákov a že tam skapal pes, ale ja neznášam hromadné dekovanie a pláže sú prekrásne. Trogir by mi stačil tiež ako odskok na večer:)
GABAZ
11.08.11,06:37
K tejto diskusii len toľko, že každý si musí skúsiť sám. Na jedno a to isté miesto môžu mať rôzni ľudia úplne odlišný názor - to sa mi potvrdzuje v rôznych diskusiách a takú som mala skúsenosť aj keď som niekedy dávno robila v CK. V každom prípade si treba vedieť dovolenku užiť aj keď tam možno nie je všetko super, ale vychytať z daného miesta maximum. Keď sa mi nepáči najbližšia pláž, treba skúsiť inú. Nesedieť celý pobyt v hoteli či apartmáne, ale poobzerať sa aj po okolitých mestečkách. Treba si o mieste naštudovať čo najviac - teraz v dobe internetu to nie je až taký problém - potom nebude človek prekvapený pozitívami ani negatívami. Dovolenku budeme mať takú akú si ju urobíme. Preto chodíme do Chorvátska, kde si ju organizujeme sami.

Ja ešte pridám niekoľko linkov pre milovníkov chorvátska :
www.chorvatsko.cz
www.chorvatske.cz
www.orbion.cz - sú tam rôzne destinácie
alaya1
11.08.11,06:45
Dievcata, normalne som hotova, ako to Pivko znergoval. Rozmyslam, ci tam vobec ist.

Pre PIVKA- bola by som ti vdacna, ak by si mi ako znalec Chorvatska a Dalmacie ponukol moznost dovolenky podla toho, co si ty myslis, ze je OK.
Ja potrebujem

Apartman- 2 spalne, plus kuchyna- chladnicka a sporak
TV-SAT, WIFI na izbe,klima. Pes v objekte, ale aj na plazi bez obmedzeni- na voditku.
Ak mi ponuknes nieco 100% podla teba zarucene OK, budem uvazovat, dakujem.
zk24
11.08.11,06:49
Idem na istriu uz druhy rok. a som spokojna.
onical
11.08.11,07:49
Ja už tu radšej nič nenapíšem aj keď som bol v HR možno 50x ale take dristy že voda v Jadrane Zaton ma 30c ,alebo že Čiovo je lepšie ako Tučepi a Zadar -Borik , Baška Voda Omiš atd atd .
Od dnes tu bude odborník na HR alaya 1.všetko je to na Yutube
a google a SHMU Dr.Iľko
Už len Tvoja otázka že kde kúpiť na Východe Kuny:D:eek: hovorí o tom ako sa v HR:eek: vyznáš
Je síce jedna možnosť ,ale to by si musela byť zamestnancom banky v ktorej je najnajnaj výhodnejší kurz a predali by ti ako zamestnancovi za kurz stred,ale aj ten kurz by bol podľa mňa horší ako kurz v Mjenjacnici v Makarskej na rive.

1 napísal som že voda na plytčine má 30 merané mojim teplomerom,nepísal som že má 30 meraných podľa hydrolog.štandardov to znamená určená hlbka a vzdialenosť.A som tu len pre vnúčatá inak by som sem nešiel.
A drísty sú tých tvojich 50x ja určite cez 20 a tento rok 3x,ale rád si nechám poradiť.Každý je iný.Ja napríklad priamo v Makarskej by som nebol ani zadarmo.Ak vidím na mape 10 radov app. nad plážou,viem,že to nie je pre mňa,nerád ľudí prekračujem.A ešte,človek,čo sa vyzná nemení v žiadnej zmenárni.Alebo poznáš takú kde ti dajú 7,42 a poplatok 0,15€?
Hovorím o tom Zatone,čo je nad Zadarom a v zátoke je 25cm vody do vzdialenosti 50m a nameral som 31 ale radj som napísal 30.Po piesku moji 4-roční vnuci nechcú chodiť,lebo páli.
alaya1
11.08.11,07:57
alaya 1 prečo sa hneváš na pivka, on hovorí len o svojich skúsenostiach, nič na tom nie je zlé. Načo sa obhajuješ, veď ty sama musíš byť spokojná s tým, čo si si vybrala. Ja osobne idem tiež na dovolenku na Istriu a viem, že super bomba to nebude, no a čo...to je moja vec.
Ja sa na neho nehnevam, to si kde zobrala? Ale hodnoti nieco, kde nebol,len z pocuteho. To sa mi nepaci, hned najde 10 negativ niecoho, o com nic nevie.Zneprijemni ti dni pred odchodom.Uz sa ani netesim.Ja keby som hodnotila Baska Vodu, Tucepi, poviem- otras, a niekto sa podla mna zariadi.
Ma rad ine destinacie, ja mu to neberiem.

A ja sa neobhajujem, len som teraz dost v dileme, lebo naozaj uz neviem.

Ty ides niekde a pises, ze uz teraz vies, ze to nebude super. ja som na Ciovo este nebola, takze neviem, ako tam je,.
jozka56
11.08.11,08:08
alaya1 dovolenku si si vybrala poľa svojich predstáv a potrieb, tak si ju nedaj vopred znechutiť. Aj my sme tak dovolenku vyberali, nebude to luxus, ale paráda:)
zk24
11.08.11,08:15
Ja sa na neho nehnevam, to si kde zobrala? Ale hodnoti nieco, kde nebol,len z pocuteho. To sa mi nepaci, hned najde 10 negativ niecoho, o com nic nevie.Zneprijemni ti dni pred odchodom.Uz sa ani netesim.Ja keby som hodnotila Baska Vodu, Tucepi, poviem- otras, a niekto sa podla mna zariadi.
Ma rad ine destinacie, ja mu to neberiem.

A ja sa neobhajujem, len som teraz dost v dileme, lebo naozaj uz neviem.

Ty ides niekde a pises, ze uz teraz vies, ze to nebude super. ja som na Ciovo este nebola, takze neviem, ako tam je,.


Bola som na Istrii aj pred dvoma rokmi, pri Pule, konkretne Fažana. Tento rok sa tam vraciame. Mala "dedinka", apartman rovno na plazi, v plavkach rovno z domu. Ziaden extra luxus, ale klud, pohoda, ziadne preplnene plaze.... kazdy potrebuje iny druh dovolenky. niekto potrebuje preplnene plaze na makarskej kde sa kazdy o seba obtiera. Ja mam ludi dost cez rok, ja chcem ist niekam uplne mimo civilizacie, a preto volim tieto oblasti. More a plaz je aj tam, slnko svieti aj na istrii.

Nic viac nepoterbujem. A je to 6h cesty autom. pre mna ideal
onical
11.08.11,09:40
Pre alaya1:Mám signál aj na pláži a tak ti môžem povedať,že tvoje požiadavky na app.sú ok,bol som v takom v Duče dokonca aj 2 kúpelne,ale najväčší problém je pes na pláži.Sú majitelia aj keď je ich málo,ktorí dovolia psa v ubytku,ale na pláž nie.To by musela byť malá dedinka bez vybavenia a tam by sa zase ťažko hľadal app. s takým vybavením.Ja som bol asi pred 10 rokmi na Istrii v Karigadore,kde domáci mali nie som si istý či Labradora,skrátka bol to pes,ktorý mal aj laby prispôsobené na plávanie a moje deti sa s ním kúpali a pes sa bez problémov potápal.
alaya1
11.08.11,10:27
Takze ja predsa len na to Ciovo idem, lebo tam nikomu moj pes nevadi, ani v ubytku, ani pri mori pred domom. Apatrman mam presne taky, aky som potrebovala a opisala tu.A ked chcem zabavu a ruch, pijdem lodou za 20 min. do Splitu.
pivko
12.08.11,12:20
Neviem z akého zdroja to má TV Markíza ,ale teplota vody v mori ktorú udávajú na str.178 TXT je podľa mňa najreálnejšia.
Tak že Zadar 22c., Makarská 24c atd. atd.
Dni sú čoraz kratšie večer je už aj v HR chladnejšie tak že to už bude len klesať a klesať
GABAZ
12.08.11,13:46
Nie je problém zistiť si hodnoty priamo pri zdroji :

http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=more_n¶m=

Temperatura mora (°C) na Jadranu za 12.08.2011. godine

Postaja \ Termin mjerenja (h) 07 08 11 14 15 17
Božava 23 24
Dubrovnik 24 24
Hvar 24 24 24
Komiža 24 25
Krk 23 23 23
Malinska 23 23
Pula 23 23
Rab 23 24
Rovinj-Sv.Ivan n/p 24
Šibenik 23
Split 23 24
Zadar 22 23

Chodíme do Chorvátska vždy v termíne po 20. auguste a vodu sme mali vždy príjemnú - v už spomínanom Zatone sme mali teplú vodu aj keď bolo chladnejšie. Voda sa výrazne ochladí hlavne, keď je bura. Dážď nemusí znamenať, že sa voda ochladí. Aspoň my máme také skúsenosti.