pastellka
13.06.11,14:28
Pekny den vsetkym,

Zijem a legalne zarabam v zahranici, avsak idem na SR a chcem si nechat osetrit kaz u mojej 'starej' zubarky.

Vie niekto ci existuje cennik pre taketo pripady?
Citam diskusie a ludia platia vela aj ked maju poistenie na SK, zubarka mi povedala ze uvidi a potom mi povie sumu, ( to sice chapem ze ked nevidi nevie presne,ale to mi nestaci,pretoze mi nepovedala ani len priblizne,bolo to cele zvlastne).

Ak niekto mate skusenost alebo viete kde najst cennik pre tieto pripady budem velmi rada,dakujem!
Braňo
13.06.11,12:43
Výkony, ktoré hradí poisťovňa na Slovensku bude žiadať o úhradu od Teba, čiže cenník, ktorý má v ambulancii + cena výkonu na poisťovňu.
pastellka
13.06.11,12:51
dakujem. a kde zistim kolko si uctuje poistovna?

Druha otazka: existuje nejaky cennik oficialny, alebo to je na dobrej voli lekara??
Chobot
13.06.11,13:01
dakujem. a kde zistim kolko si uctuje poistovna?

Druha otazka: existuje nejaky cennik oficialny, alebo to je na dobrej voli lekara??

Každý lekár má svoj vlastný cenník. Veľa zubárov nemá s poisťovňou zmluvu, teda všetci jeho pacienti sú samoplátci, ktorí si hradia celý výkon sami.

Vopred sa skutočne nedá povedať, koľko budeš platiť. je rozdiel, keď ti zaplombuje len jeden zub a keď ti vytrhne 3 a bude ešte 2 vŕtať. Na jedno sedenie ti aj tak spraví max. 2 zuby. Plomba u samoplátcu stojí cca. 20-40 EUR. Univerzálny cenník neexistuje.
pastellka
13.06.11,18:57
dakujem velmi pekne, tato odpoved obsahuje vsetko co som potrebovala vediet ;)