Kiwi4
14.06.11,14:16
Zdravim.

Chcem sa opytať či existuje na urade práce nejaka zapisnica. V podstate mam takyto problem: nemam za posledne 4 roky odrobene 3 a tak nemam narok na podporu v nezamestnanosti. Musim sa ist zaevidovat na urad práce a tam si mam ist o nejaky tyzden pre rozhodnutie o zaradeni do evidencie s tym musim ist spolu s papierami potvrdeni o zamestnani od zamestnavateľa do sociálnej poistovne kde sa spiše dalsia žiadost a až kym mi pride rozhodnutie o tom ze nemam narok na podporu v nezamestnanosti možem konečne isť na urad prace socialnych veci a rodiny poziadať o socilne davky. Kym sa toto všetko obeha vybavi potrva kus času. Na socialnom urade mi povedali že ak sa to stihne do konca v danom mesiaci tak mam narok za ten mesiac na socialnu davku v opačnom pripade až o mesiac, čim strácam peniaze za mesiac. Od 1. juna 2011 som nezamestnany, takže mam čo robiť, ale čo ak sa to nestihne je nejaka predbežna zapisnica s tym, že ostatné papiere by som doložil keď budu? Je 14.6. a ešte len som dostal rozhodnutie o zaradeni do evidencie uchadzačov o prácu. Mam taky silný dohad, že tato birokrácia je sabotažne vladou nasadena v zmysle ušetriť peniaze na ľudoch a hlavne ulohou takejto birokrácie je nás vyštvať hlavne si to papierovanie dobre zapamatať v pripade že by ste chceli dať zas vypoveď, ale netreba sa dať. V niektorych štatoch prideťe na jeden urad a je to od toho datumu aj vybavené.
veronikasad
14.06.11,12:19
Zdravim.

Chcem sa opytať či existuje na urade práce nejaka zapisnica. V podstate mam takyto problem: nemam za posledne 4 roky odrobene 3 a tak nemam narok na podporu v nezamestnanosti. Musim sa ist zaevidovat na urad práce a tam si mam ist o nejaky tyzden pre rozhodnutie o zaradeni do evidencie s tym musim ist spolu s papierami potvrdeni o zamestnani od zamestnavateľa do sociálnej poistovne kde sa spiše dalsia žiadost a až kym mi pride rozhodnutie o tom ze nemam narok na podporu v nezamestnanosti možem konečne isť na urad prace socialnych veci a rodiny poziadať o socilne davky. Kym sa toto všetko obeha vybavi potrva kus času. Na socialnom urade mi povedali že ak sa to stihne do konca v danom mesiaci tak mam narok za ten mesiac na socialnu davku v opačnom pripade až o mesiac, čim strácam peniaze za mesiac. Od 1. juna 2011 som nezamestnany, takže mam čo robiť, ale čo ak sa to nestihne je nejaka predbežna zapisnica s tym, že ostatné papiere by som doložil keď budu? Je 14.6. a ešte len som dostal rozhodnutie o zaradeni do evidencie uchadzačov o prácu. Mam taky silný dohad, že tato birokrácia je sabotažne vladou nasadena v zmysle ušetriť peniaze na ľudoch a hlavne ulohou takejto birokrácie je nás vyštvať hlavne si to papierovanie dobre zapamatať v pripade že by ste chceli dať zas vypoveď, ale netreba sa dať. V niektorych štatoch prideťe na jeden urad a je to od toho datumu aj vybavené.
Potrebuješ 730 dní poistenia v nezamestnanosti v posledných 3 rokoch. Kedy si naposledy poberal dávku v nezamestnanosti ?

Na UP sa treba zaevidovať do 7 kal.dní od skončenia prac.pomeru, vtedy sa počíta obdobie spätne od 1. dňa. Ak sa zaeviduješ neskôr, zaevidujú ťa až ododňa doručenia žiadosti. Chýbajúce obdobie si v ZP musíš doplatiť ako samoplatitel.
Kiwi4
15.06.11,06:26
Mne sa nejedna o dávku v nezamestnanosti, ale o sociálnu dávku. Na UP som už zaevidovany, ide o to že aj ked viem že nemam tie 3 roky odrobené za posledne 4 musim aj tak isť na sociálnu poistovnu. No a tam potrebujem rozhodnutie o evidencii, potvrdenia od predoslych zamestnavateľov a ty nemaju moc čas tak sa to ťaha kym sa to všetko porobi a to ešte budem čakať na rozhodnutie od sociálnej poisťovni a až potom možem isť na urad požiadať o sociálne dávky v hmotnej nudzi s dalšimi papierami o prijme od zamestnavateľa. A cele sa to tiahne a tiahne. Takže to čo chcem vedieť je či je možne na urade kde sa žiada o tie sociálne dávky spisať niečo predbežné. Lebo takto stratím za cely mesiac narok na soc. dávku za jún. Viem, že kedysi to bolo tak, že sa ratalo odkedy som bol zaevidovany a soc. dávky mi preplatili spätne za predošle mesiace ak sa to nestihlo lebo sa hladelo na datum evidencie. Ani do sociálnej sa kedysi nechodilo. Takže tych prekažok a brzd tu je dosť od birokratickych sabotažnych vladnych zakonov až po zamestnavateľa, ktory keď to bude brzdiť tak kôli nemu strácam tiež termin a prichadzam tak o prvu soc. dávku za dany mesiac. Takže ešte raz je možne spisať niečo predbežne aby som mohol mať za cely mesiac čo som nezamestnany od 1.6.2011 soc. dávku s tym, že papiere by som doložil keď budu?
Xanti
15.06.11,07:32
Tak po lopate,
neplatí už 3 roky zo 4 rokov.

Nový zákon hovorí, že musíš mať odrobené 2 roky z 3 rokov. To splňaš? Ak áno tak si musíš počkať na vyjadrenie SP. A dávku v hmotnej núdzi Ti nedajú, ani nič predbežné.
Katy a R
15.06.11,07:43
nuž ak si nezamestnaný od 1.6. .. tak výplatu za máj dostaneš v tomto mesiaci ... aj tak by si ešte nemal nárok na dávku v hmotnej núdzi.:mee: .. aspoň takto to funguje u nás:confused:
Treba len nahánať zamestnávateľa - iné nepomôže .. aby ti čím skôr dal to potvrdenie o príjme .. SP vydá rozhodnutie, že nemáš nárok na dávku v nezamestnanosti ... za júl by si mal stihnúť vybaviť dávku v hmotnej núdzi ..

Ale skontroluj si, či predsalen nemáš nárok na dávku v nezamestnanosti ... podmienky sa "zmiernili" ... tak - ako Veronika píše.
veronikasad
15.06.11,07:44
Mne sa nejedna o dávku v nezamestnanosti, ale o sociálnu dávku. Na UP som už zaevidovany, ide o to že aj ked viem že nemam tie 3 roky odrobené za posledne 4 musim aj tak isť na sociálnu poistovnu. No a tam potrebujem rozhodnutie o evidencii, potvrdenia od predoslych zamestnavateľov a ty nemaju moc čas tak sa to ťaha kym sa to všetko porobi a to ešte budem čakať na rozhodnutie od sociálnej poisťovni a až potom možem isť na urad požiadať o sociálne dávky v hmotnej nudzi s dalšimi papierami o prijme od zamestnavateľa. A cele sa to tiahne a tiahne. Takže to čo chcem vedieť je či je možne na urade kde sa žiada o tie sociálne dávky spisať niečo predbežné. Lebo takto stratím za cely mesiac narok na soc. dávku za jún. Viem, že kedysi to bolo tak, že sa ratalo odkedy som bol zaevidovany a soc. dávky mi preplatili spätne za predošle mesiace ak sa to nestihlo lebo sa hladelo na datum evidencie. Ani do sociálnej sa kedysi nechodilo. Takže tych prekažok a brzd tu je dosť od birokratickych sabotažnych vladnych zakonov až po zamestnavateľa, ktory keď to bude brzdiť tak kôli nemu strácam tiež termin a prichadzam tak o prvu soc. dávku za dany mesiac. Takže ešte raz je možne spisať niečo predbežne aby som mohol mať za cely mesiac čo som nezamestnany od 1.6.2011 soc. dávku s tym, že papiere by som doložil keď budu?
čítaš čo som ti napísala? 730 dní nie sú 3 roky. V soc.poisťovni sa vybavuje dávka v nezamestnanosti, nie dávka v hmotnej núdzi.
Kiwi4
15.06.11,12:16
Ja viem, ale nesplnam ani tych 730 dni a k tomu soc. davky sa vyplacaju dnes uz ako vyplata. cize za dany mesiac az v nasledujucom v polovici. To znamena ze ak jun nestihnem tak dostanem za jul az v polovici augasta.
Takze ziadna uzitocna rada pri tychto podlych zakonoch, ale aj tak vdaka.
Inac kedysi ak si dobre pamatam to bolo tak ze ak som sa do 6-teho v danom mesiaci zaevidoval vznikol mi narok za ten mesiac a aj ked som nemal este vypoved kvôli zamestnavatelovi bola spisana zapisnica a ostatne doklady som dolozil neskor. No nic jak je len dobre aspon vidiet jak sa zakony stale robia proti srsti ludom. Vlada tu neni pre nas, ale sama pre seba.
ivka70
15.06.11,12:34
Ja viem, ale nesplnam ani tych 730 dni a k tomu soc. davky sa vyplacaju dnes uz ako vyplata. cize za dany mesiac az v nasledujucom v polovici. To znamena ze ak jun nestihnem tak dostanem za jul az v polovici augasta.
Takze ziadna uzitocna rada pri tychto podlych zakonoch, ale aj tak vdaka.
Inac kedysi ak si dobre pamatam to bolo tak ze ak som sa do 6-teho v danom mesiaci zaevidoval vznikol mi narok za ten mesiac a aj ked som nemal este vypoved kvôli zamestnavatelovi bola spisana zapisnica a ostatne doklady som dolozil neskor. No nic jak je len dobre aspon vidiet jak sa zakony stale robia proti srsti ludom. Vlada tu neni pre nas, ale sama pre seba.

Nerozumiem tomu ,co pises, ako si sa mohol zaregistrovat, kym si nemal ukonceny PP?
Kedy podla teba take nieco platilo?
V tomto smere sa zakony nemenili, ak poziadas o davku v hmotnej nudzi aj 30.v mesiaci. a narok ti vznikne, dostanes ju za cely mesiac.
Kiwi4
15.06.11,12:53
Nebolo to zaregistrovanie. Bola spisana iba zapisnica, ze som bez prace. Zamestnavatel vas nevpustil do budovi, oznamil vam ukoncenie PP a sabotazne vas drzal v sachu niekolko dni. 7-ho vam dal konecne vypoved na papieri. Aj keby bola vypoved platna od toho 7-ho. Za tych 7 dni nedostanete ani cent pretoze ste ich tam neodrobili a ten mesiac stracate. Viem na beton ze to zapisanie sa na UP bolo a bolo to aj niekde v TV relacii, lebo tam mali ten isty problem. A apropo teraz pri evidencii mi na UP povedali, ze rozhodnutie zo socilanej poistovne im moze trvat aj 2-3 mesiace. Takze je jasne ako sa tu sachuje s casom a kolko sa na tom usetri. Preco by som nemohol nieco ako nejake cestne prehlasenie spisat uz teraz. Ved soc. davku za jun by som aj tak dostal az o mesiac 15 jula. Navyse soc. poist. tu v Partizanskom ma len pobocku a su tam len v pondelok a v stredu. Dnes mi mal dat zamestnavatel papiere pre soc. poist. No nic dovidenia az v pondelok 20.6. Od prveho som len zaradeny do evidencie uchadzacov o pracu.

ivka70 pise: V tomto smere sa zakony nemenili, ak poziadas o davku v hmotnej nudzi aj 30.v mesiaci. a narok ti vznikne, dostanes ju za cely mesiac.
Bol som tam a bez papierov o zaradeni do evidencie a rozhodnuti zo soc. poist. nemozem poziadat o davku v hmotnej nudzi. Do 30 v mesiaci je dost casu, ale vidite, že prechadzam cez 3 štatne institucie + podly zamestnavatel. Kde je zakon ktory by pritlacil zamestnavatela aby mi tie papiere pre soc. poistovnu vypisal na mieste alebo do tolko dni? Zamestnavatelia volne ruky / zamestnanci zviazane.
Katy a R
19.06.11,09:29
ja len ešte raz napíšem ... aby si veľa neočakával ..:mee:
Ak zamestnanie skončilo 31. 5. .. tak dávku ti najskôr priznajú od 1.7. (za jún nie) - a vypláca sa spätne (15.8.). Aspoň u nás to tak funguje (neviem veru, či niekde inde je to inak:confused::confused:). samozrejme, treba mať všetky papiere. Ak robí zamestnávateľ problémy - skús ten príjem doložiť výplatnými páskami.
V SP hádam nebude trvať to rozhodnutie tak dlho:confused: - ak nie je nárok, skorej posielajú rozhodnutie. Bol si osobne? - možno by pomohlo:confused:
A zatiaľ si povybavuj tie ostatné potvrdenia .. o majetku (MU)...
Pre všetkých platia tieto pravidlá - aj keď sa ti zdajú nezmyselné ... ale je to dávka štátu (z vrecka daňových poplatníkov), štát ich určuje - a ak ju chceš, musíš splniť... iné ti neostáva;). Tak "vydržať":)

ešte otázočka ... nepoberáš nemocenskú dávku :confused::confused:(o úraze si písal:confused:)
Kiwi4
24.06.11,14:13
Nemocensku davku nepoberam. Vypoved som mal v maji a potom som v ochrannej lehote isiel marodit do konca maja a od 1 juna som zacal vybavovat ako evidencia na up a ine. Ale to co mi nesedi, ze ak sa soc davka vyplaca ako vyplata pozadu v dalsiom mesiaci preco ked poslednu nie moc velku vyplatu za maj som mal v polovici juna a od juna som nezamestnany a evidovany preco nemam soc davku za jun v polovici jula? Preco az v auguste? To su 2 mesiace. Takto to kedysi nebolo a ak sa clovek do 6-teho evidoval dostal za ten mesiac soc. davku v nasledujucom mesiaci. Tuto zostava prefikane mesacne prepadnutie. Za jun nemam nic.

1.) Jun (mala vyplata za maj, evidencia na UP a ostatne)
2.) Jul (-)
3.) August (socialna davka za jul)

V juli co som uz davno nezamestnany a to este ani neni jul nemam nic.

Ako to mam chapat? Ako jeden z dalsich postupne nasadzajucich podlych prefikanych birokratickych zakonov vlady proti zamestnancom - ludom?
Katy a R
24.06.11,21:07
Nemocensku davku nepoberam. Vypoved som mal v maji a potom som v ochrannej lehote isiel marodit do konca maja a od 1 juna som zacal vybavovat ako evidencia na up a ine. Ale to co mi nesedi, ze ak sa soc davka vyplaca ako vyplata pozadu v dalsiom mesiaci preco ked poslednu nie moc velku vyplatu za maj som mal v polovici juna a od juna som nezamestnany a evidovany preco nemam soc davku za jun v polovici jula? Preco az v auguste? To su 2 mesiace. Takto to kedysi nebolo a ak sa clovek do 6-teho evidoval dostal za ten mesiac soc. davku v nasledujucom mesiaci. Tuto zostava prefikane mesacne prepadnutie. Za jun nemam nic.

1.) Jun (mala vyplata za maj, evidencia na UP a ostatne)
2.) Jul (-)
3.) August (socialna davka za jul)

V juli co som uz davno nezamestnany a to este ani neni jul nemam nic.

Ako to mam chapat? Ako jeden z dalsich postupne nasadzajucich podlych prefikanych birokratickych zakonov vlady proti zamestnancom - ludom?

Určite si vysvetlenie na UPSVaR dostal ;) .. ak ti nestačí ... treba si najskôr ujasniť o čo žiadaš.
Pretože jedna vec je dávka v nezamestnanosti ... ktorú platí SP poistencom z fondu poistenia - ak splnia podmienky (viď zák o SP). tu si podmienky nesplnil :mee:
A druhá vec je dávka v hmotnej núdzi (zák 299/2003)... platiteľom je štát
.. inak dávka v hmotnej núdzi na jednotlivca je 60,50 evra - a kráti sa -ak je nejaký príjem ...
http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226

doplním: ... No a najjednoduchšie (vyhneš sa byrokracii) je nájsť si prácu;)
Kiwi4
27.06.11,12:47
Určite si vysvetlenie na UPSVaR dostal ;) .. ak ti nestačí ... treba si najskôr ujasniť o čo žiadaš.
Pretože jedna vec je dávka v nezamestnanosti ... ktorú platí SP poistencom z fondu poistenia - ak splnia podmienky (viď zák o SP). tu si podmienky nesplnil :mee:
A druhá vec je dávka v hmotnej núdzi (zák 299/2003)... platiteľom je štát
.. inak dávka v hmotnej núdzi na jednotlivca je 60,50 evra - a kráti sa -ak je nejaký príjem ...
http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226

doplním: ... No a najjednoduchšie (vyhneš sa byrokracii) je nájsť si prácu;)

Na tej stranke nikde nevidim zeby sa tam uvadzalo ze narok mi vznika o mesiac neskor. Chcem vediet ten zakon ktory to specifikuje. Jak som uz uviedol za maj mam vyplatu a od 1. juna som nezamestnany ze preco nedostanem za jun soc. davku, ktora by sa vyplatila v polovici jula? Preco az v polovici augusta? Kde je to uvadzane (zakon)?
lienocka001
27.06.11,13:14
ale tebe nevznika narok na davky v hmotnej nuzdi automaticky ale az na zaklade posudenia oddelenie UPSVAR / nie priamo uradu prace ale oddelenia socialnych davok/ a kym nesplnis a nezdokladujes ze mas od nich narok tak nedostanes nic...

splnas podmienky na davky v hmotnej nudzi vobec? aky je vas prijem v domacnosti za posledne obdobie, vlastnite nejaky majetok napr. motorove vozidlo a pod... budes potrebovat vyjadrenie obce, a pridu na nastevu pracovnicky z uradu... takze to neni take easy.. a ak ti davku priznaju tak ti doplatia spatne...

a len dodavam ze mozno za jun vobec nedostanes davku v hmotnej nudzi lebo nesplnis podmienky... tazko takto povedat...
Kiwi4
27.06.11,13:34
ale tebe nevznika narok na davky v hmotnej nuzdi automaticky ale az na zaklade posudenia oddelenie UPSVAR / nie priamo uradu prace ale oddelenia socialnych davok/ a kym nesplnis a nezdokladujes ze mas od nich narok tak nedostanes nic...

splnas podmienky na davky v hmotnej nudzi vobec? aky je vas prijem v domacnosti za posledne obdobie, vlastnite nejaky majetok napr. motorove vozidlo a pod... budes potrebovat vyjadrenie obce, a pridu na nastevu pracovnicky z uradu... takze to neni take easy.. a ak ti davku priznaju tak ti doplatia spatne...

a len dodavam ze mozno za jun vobec nedostanes davku v hmotnej nudzi lebo nesplnis podmienky... tazko takto povedat...

Urcite splnim podmienky lebo som bol nezamestnany a poberal som soc. davky v januari tohto roku. Byvam u rodicov a ostatne sa nic nezmenilo. Vydokladovane uz mam vsetko, lenze pracovnicka na urade mi povedala ze aj tak nesplnam podmienky pretoze za maj som dostal nejake many v juni a tak soc davka v juli nebude az v auguste a povedala aby som zo vsetkymi potrebnymi papiermi prisiel az v juli. Takze este raz kde je ten zakon co to specifikuje tuto 1 mesacnu bublinu? Pretoze uz 1 bublina tam je a to vyplacanie pozadu o 1 mesiac.
janka104
26.04.12,11:30
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či ak teraz poberám sociálnu dávku a príspevok na bývanie,či ak by som predala 3 izbový byt, a dcéra mi daruje 2 izbový byť, či budem mať nárok na sociálnu dávku, ďakujem
Xanti
26.04.12,13:50
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či ak teraz poberám sociálnu dávku a príspevok na bývanie,či ak by som predala 3 izbový byt, a dcéra mi daruje 2 izbový byť, či budem mať nárok na sociálnu dávku, ďakujemPodľa mňa Ti nárok na dávku zanikne, nakoľko predáš nehnuteľnosť a môžeš s toho žiť.
janka104
27.04.12,05:34
ďakujem a treba to nahlásiť na UP?
willma
27.04.12,06:43
nemusí zaniknúť, ak to bude riešiť kúpou bytu od dcéry. V súčasnosti sú totiž dvojizbové byty skoro na rovnakej cenovej úrovni ako trojizbové. A mimochodom- je veľmi smutné, že si musíme predávať strechu nad hlavou, aby sme vôbec boli schopní prežiť.
janka104
28.04.12,12:57
no len potom by dcera musela platiť daň z predaja...
VieraPopluharova
28.04.12,13:00
a čo tak darovacie zmluvy Ty daruješ dcere a dcera Tebe.
veronikasad
28.04.12,13:18
nemusí zaniknúť, ak to bude riešiť kúpou bytu od dcéry. V súčasnosti sú totiž dvojizbové byty skoro na rovnakej cenovej úrovni ako trojizbové. A mimochodom- je veľmi smutné, že si musíme predávať strechu nad hlavou, aby sme vôbec boli schopní prežiť.
Danka, kvoli úverom sa robia aj takéto veci.
willma
28.04.12,18:40
Danka, kvoli úverom sa robia aj takéto veci.nie je to kvôli úverom, ale kvôli neschopnosti splácať ich. Bohužiaľ riešim to isté. Nemienim čakať na exekútorov.
janka104
29.04.12,13:29
no lenže dcéra ho chce predať a to by bolo zase vyhodené peniaze za vklad do katastra,,,hm
Xanti
29.04.12,17:58
no lenže dcéra ho chce predať a to by bolo zase vyhodené peniaze za vklad do katastra,,,hmNo skúsme si to vyjasniť. Čo chce predať dcéra? Tvoj byt? Alebo svoj byt?


no len potom by dcera musela platiť daň z predaja... Ako dlho dcéra vlastní svoj byt? Ak predá za cenu, za ktorú ho kúpila + náklady na rekonštrukciu ( obstarávacia cena ) , tak žiadnu daň platiť nebude.
Ak predá za vyššiu cenu tak daň zaplatí len z rozdielu predajnej ceny a obstarávacej ceny.

Príklad:
Dcéra kúpila byt za 40000 e , má zmluvu o tom, zrekonštruovala byt tam dala 2000 eur za plastové okná - má faktúru, 6000 e za výmenu jadra - má faktúru , teda obstarávacia cena bude 48000 eur.
Byt Ti predá za 50000 eur .. tak odráta pri DP 48000 eur zostane 2000 e a z toho zaplatí daň.

Ako písala Wilma,
predaj svoj byt, ale zároveň kúp od dcéry byt za tú istú sumu , teda predáš svoj byt za 50000 e a od dcéry kúpiš byt za 50000 e, ak by namietali na UP, že prečo menší byt za vyššiu cenu tak sa ohradíš lokalitou, a tieťž tým že prevádzkové náklady za menší byt sú menšie.
janka104
30.04.12,09:58
no len dcéra ho kúpila len teraz pred rokom a nemá tam trvalý len prechodný pobyt, a menila len okna a nič viac...takže daň z predaja zaplatiť musí
Xanti
30.04.12,10:25
no len dcéra ho kúpila len teraz pred rokom a nemá tam trvalý len prechodný pobyt, a menila len okna a nič viac...takže daň z predaja zaplatiť musí
Čomu si neporozumela?
Ved som Ti napísala i taký prípad.
Za koľko ho dcéra kúpila? Za koľko vymenila okná? Toto zrátaj a ak nechce platiť daň tak za takú sumu Ti ho musí predať. A ty svoj oficiálne nemôžeš predať za oveľa viac.
janka104
01.05.12,12:23
dcéra ho kúpila za cca 900 000 sk,a dala do neho cca 30000 sk, môj má hodnotu 500000 eur. no ja som nad tým premýšľala bolo by to zbytočné predať zaplatiť návrh do katastra a znovu predávať vyhodené peniaze, a ona mi daruje svoj tam musím zase platiť návrh do katastra aj keby mi ho predala. je to nanič
janka104
03.05.12,06:29
ešte sa opýtam, ak dcéra kúpi odo mňa byt a následne hneď ho bude predávať zaplatí ona daň z predaja nehnuteľnosti? má tam trvalý pobyt...ďakujem
Xanti
03.05.12,10:23
ešte sa opýtam, ak dcéra kúpi odo mňa byt a následne hneď ho bude predávať zaplatí ona daň z predaja nehnuteľnosti? má tam trvalý pobyt...ďakujemA čo tým získate? Ty budeš mať peniaze z predaja. A UP Ti zastaví vyplácanie sociálnych dávok.
janka104
03.05.12,12:23
takže nič sa nedá vyhútať, aj tak mi ich nedajú,že,,,