Aljok
15.06.11,11:35
Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou vydal Metodické usmernenie č 3/3/2008, ktoré nadobúda účinnosť 31.5.2011.

Okrem iných zmien je tam aj :

7) Ak má zamestnávateľ najmenej troch zamestnancov (t. j. 3 zamestnancov vrátane a viac) poistených vo všetkých zdravotných poisťovniach, spĺňajúcich definíciu zamestnanca podľa § 11 ods. 3 zákona o zdravotnom poistení, je povinný výkaz zasielať zdravotnej poisťovni, resp. zdravotným poisťovniam výlučne elektronicky. Podľa tohto ustanovenia prvýkrát predložia zamestnávatelia mesačný výkaz za mesiac máj 2011.
Aljok
15.06.11,09:40
Tentoraz VšZP nezaspala ako minule :

http://www.vszp.sk/
mizu24
15.06.11,11:23
no to je super, že by sme sa asi nenudili :-((
ale dík za info, lebo na Dôvere ani Unione to ešte nemajú, a najlepšie na tom je to, že keď som volala do Unionu, tak ma pani presviedčala, že musím mať troch zamestnancov u nich a nie vo všetkých poisťovniach.Asi sa to ešte ku nim nedostalo. Našťastie to nie je také komplikované ako vo VšZP. Pri pomyslení na všetky tie certifikáty mi prišlo zle.
Aljok
15.06.11,11:29
Ono tým "nezaspaním" VšZP som vlastne myslela to, že tentoraz to uverejnili skôr ako na porade. :D
Inak s tým vyšli tiež neskoro, lebo elektronicky musíš podať výkaz už za máj a kto má skorší výplatný termín, napr. 10.-teho už termín nestíha....
mizu24
15.06.11,11:32
ja som sa informovala a pani v Unione povedala, že teraz môžem poslať v listinnej forme, a keď sa všetko vybaví, tak dodatočne pošlem aj elektronicky. Dúfam, že po čase nebudú dávať za to pokuty :(
kimart
15.06.11,11:35
no tiež som volala do Unionu, a takisto ma presviedčala, že 3 zamestnancov musím mať u nich, no teraz neviem je už po 15-to m a nechytám sa. Nehovoriac otom, že z registrácie v VšZP som vedľa, chcela som si vytlačiť žiadosť a ono to nešlo, pani čo ma navigovala hovorila tak rýchlo, že som to asi domotala
Melnick
15.06.11,14:11
Skoro mi narástla brada, kým mi to vo VšZP spojazdnili a to boli zainteresovaní od Popradu po Bratislavu. Teším sa, ako to budú stíhať v tejto časovej tiesni :)

Našťastie teraz tento problém neriešim - už dávno, z pohodlnosti, som nahovorila všetkých klientov na EZU. /žeby som bola veštica? :D/
Adiks
15.06.11,23:10
Ak si kliknete na webovú stránku Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou na vestník č.5/2011, s.3-24, z neho vyplýva, že mesačné výkazy za máj a jún 2011 sa dajú podať ešte po starom, takže nie je to žiadny šibeničný termín a dá sa to stihnúť všetko pripraviť.
http://www.udzs.sk/buxus/docs//vestniky/vestnik_5_11.pdf
Aljok
16.06.11,05:31
Ak si kliknete na webovú stránku Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou na vestník č.5/2011, s.3-24, z neho vyplýva, že mesačné výkazy za máj a jún 2011 sa dajú podať ešte po starom, takže nie je to žiadny šibeničný termín a dá sa to stihnúť všetko pripraviť.
http://www.udzs.sk/buxus/docs//vestniky/vestnik_5_11.pdf

Asi myslíš toto:

Zamestnávateľ vykazuje preddavky na poistné na verejné zdravotné poistenie za obdobia
máj 2011 a nasledujúce, na tlačive vyhotovenom v súlade s týmto metodickým
usmernením podľa prílohy č. 7. Za obdobia máj 2011 a jún 2011 je možné vykázať
preddavky aj na tlačive vyhotovenom v súlade s týmto metodickým usmernením podľa
prílohy č. 6.

Ale to sa týka typu tlačiva. T.j. za máj a jún 2011 môžeš ešte podať výkaz na starom tlačive, ale za júl už musíš na novom...
Mikapa
16.06.11,07:44
Ja mám dotaz, podľa hore uvedeného mi vychádza, že ak má firma 3 a viac zamestnancov prihlasených vo všetkých zdravotných poistovniach podáva výkazy elektronicky, t.z. že týka sa to len zamestnancov v pracovnom pomere a nie na dohodách, za ktorých odvody do ZP neplatíme.
Aljok
16.06.11,07:59
Ja mám dotaz, podľa hore uvedeného mi vychádza, že ak má firma 3 a viac zamestnancov prihlasených vo všetkých zdravotných poistovniach podáva výkazy elektronicky, t.z. že týka sa to len zamestnancov v pracovnom pomere a nie na dohodách, za ktorých odvody do ZP neplatíme.

Máš pravdu. Týka sa to len zamestnancov spĺňajúcich definíciu podľa § 11/3 Zákona o ZP :

§ 11
Platitelia poistného


(3) Zamestnancom je na účely tohto zákona fyzická osoba, ktorá vykonáva zárobkovú činnosť uvedenú v § 10b ods. 1 písm. a) a ods. 2 a 3 a má nárok na príjem zo závislej činnosti podľa osobitného predpisu18) okrem príjmov z dohôd vykonávaných mimo pracovného pomeru.19) Fyzická osoba nie je zamestnancom v kalendárnom mesiaci, v ktorom nepoberá príjem zo závislej činnosti podľa osobitného predpisu, 18) okrem príjmov z dohôd vykonávaných mimo pracovného pomeru, 19) náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti, nemocenské, ošetrovné alebo materské.
MarcelkaT
16.06.11,08:16
Čo ak zamestnávateľ nesplní túto úlohu, sú nejaké sankcie?
Aljok
16.06.11,09:47
Čo ak zamestnávateľ nesplní túto úlohu, sú nejaké sankcie?

Podľa mňa môžu byť.

Zákon o ZP:

§ 26
Pokuty

(1) Úrad13) môže uložiť pokutu
a) do výšky 165 eur poistencovi za nesplnenie povinností ustanovených v § 22 ods. 2 písm. a) až c) a e), alebo za porušenie ustanovenia § 6 ods. 5,
b) do výšky 331 eur tomu, kto nesplnil oznamovacie povinnosti ustanovené v § 23 a kto nesplnil povinnosti podľa § 6 ods. 1,
c) do výšky 3 319 eur platiteľovi poistného za nesplnenie povinností ustanovených v § 24 písm. a) až i) a k).

§ 24
Povinnosti platiteľa poistného

Platiteľ poistného, ktorý je zamestnávateľom, samostatne zárobkovo činnou osobou alebo platiteľom poistného podľa § 11 ods. 2, je povinný
a) vypočítať poistné, riadne a včas platiť a odvádzať preddavky na poistné a vykazovať poistné príslušnej zdravotnej poisťovni (§ 15 až 17 a § 20)

§ 20
Vykazovanie poistného

(1) Zamestnávateľ je povinný vykázať príslušnej zdravotnej poisťovni preddavky na poistné za príslušný kalendárny mesiac v členení podľa jednotlivých zamestnancov, za ktorých odvádza poistné, spôsobom a formou, ktorú určuje úrad.13)
MarcelkaT
16.06.11,09:49
Čo ak zamestnávateľ nesplní túto úlohu, sú nejaké sankcie?

A bude ďalej posielať v papierovej forme?
Vrátia výkazy, alebo uznajú?
kornelia2
16.06.11,09:56
Ak ma firma 1zamestnanca zostava papierova forma?
mizu24
16.06.11,10:39
Ak ma firma 1zamestnanca zostava papierova forma?

Áno.
Difi
16.06.11,11:13
Dobrý deň, len na upokojenie, ak spoločnosť má 3 zamestnancov z ktorých, 1. je vo VŠZP, 2. je v Union z.p.- poberajú príjem zo závislej činnosti a 3. zamestnankyňa poberá materské - nezarába, tak nemám povinnosť zasielať výkazy elektronicky, ak by som chcela, tak môžem žiadať? Ďakujem, pekný deň.
vieraaaa
16.06.11,11:33
Ja som pred pár rokmi vybavovala elektronické zasielanie údajov okrem VŠZP, kde máme v priemere okolo 40 ľudí aj v ostatných ZP a myslím, že v Dôvere sme mali v tom čase 1 pracovníka a nebol problém, skrátka som to vtedy zobrala "od podlahy" a vybavila som si všetky (Union a bolo ešte aj Apollo) a nebolo to na škodu, lebo za nejaký čas som už mala v Dvere 5 ľudí a napr. v Unione 2 (aj keď v tom čase bola povinosť nad 20 ľudí). Inak, ako už v niektorom predošlom príspevku bolo uvedené tiež si myslím, že je to výhodné a pohodlné a už by som sa nerada varacala k papierovej forme.
Aljok
16.06.11,12:07
Dobrý deň, len na upokojenie, ak spoločnosť má 3 zamestnancov z ktorých, 1. je vo VŠZP, 2. je v Union z.p.- poberajú príjem zo závislej činnosti a 3. zamestnankyňa poberá materské - nezarába, tak nemám povinnosť zasielať výkazy elektronicky, ak by som chcela, tak môžem žiadať? Ďakujem, pekný deň.

Podľa mňa ak poberá materské, tak je zamestnancom podľa § 11/3 Zákona o ZP a tak Vám vzniká povinnosť podať výkazy za máj 2011 elektronicky.
vieraaaa
16.06.11,12:18
Ja váham, či majú či nemajú povinnosť z dôvodu, viď stránka VŠZP - http://www.vszp.sk/
"Zmeny sa týkajú
počtu poistencov, pre podávania mesačných výkazov elektronicky (od 3 zamestnancov, poistených vo všetkých zdravotných poisťovniach)..."
Povedala by som, že pokiaľ je na materskej dovolenke, tak určite ale pokiaľ je na rodičovskej dovolenke, tak možno nie.
Ja na mieste "Difi", by som si to určite overila v príslušnej pobočke ZP, príp. zaslala dotaz mailom na ich zákaznícku linku.
Aljok
16.06.11,12:32
Ja váham, či majú či nemajú povinnosť z dôvodu, viď stránka VŠZP - http://www.vszp.sk/
"Zmeny sa týkajú
počtu poistencov, pre podávania mesačných výkazov elektronicky (od 3 zamestnancov, poistených vo všetkých zdravotných poisťovniach)..."
Povedala by som, že pokiaľ je na materskej dovolenke, tak určite ale pokiaľ je na rodičovskej dovolenke, tak možno nie.
Ja na mieste "Difi", by som si to určite overila v príslušnej pobočke ZP, príp. zaslala dotaz mailom na ich zákaznícku linku.
No veď o to jej ide. :D
Ona má tých troch spolu s poberateľkou materského.
Pozri môj úvodný príspevok. Tam je presne špecifikované, že do počtu týchto 3 zamestnancov sa rátajú zam-ci podľa § 11/3. A tam je poberateľka materského definovaná ako zamestnanec.
Takže má povinnosť podať výkazy za máj elektronicky.
Difi
16.06.11,12:44
Bohužiaľ PC nereaguje na pochvaly: vďaka za pomoc všetkým.
Zuziana
17.06.11,07:51
čiže ak mám 3 zamestnancov v 3 rôznych poisťovniach, mám podávať do všetkých 3 elektronicky?
Aljok
17.06.11,07:53
Áno.
Difi
17.06.11,10:38
Dobrý deň, mohli by ste mi prosím popísať cestu ako mám spraviť : vo VŠZP mám konto na jednu firmu a k tomu dodať druhú firmu, lebo od 31.5.2011 má povinnosť podávať výkazy elektronicky. Ďakujem
mizu24
17.06.11,10:50
Ak už máš certifikát treba novú Žiadosť o poskytnutie elektronickej služby na meno novej firmy, tú treba do 90 dní aktivovať na VšZP, čiže klient ti to podpíše a ty to môžeš do VšZP odniesť, aspoň mne to tak akceptovali, aj keď najprv povedali, že to kliet musí odniesť osobne.

https://portal.vszp.sk/vszp-portal-extra/main/html.s/pomoc/extra/konto.htm#_Toc232234279

klikni si na Zmluvy ES a potom nájdi Nová elektronická služba – platiteľ poistného a PZS
Difi
17.06.11,12:46
Ďakujem, podarilo sa spraviť, pekný víkend.
mizu24
17.06.11,19:38
podobne :)
Peterika
19.06.11,17:32
stránka pre registráciu do Unionu, Dôvery / VšZP je už v príspevku vyšie/

Dôvera https://www.dovera.sk/ep/Unauthenticated/Registration.aspx?Role=Payer regitrácie platiteľa

Postup pre platiteľov na získanie grid karty
1. Kliknite na „Elektronická pobočka. Vstup do privátne zóny“.
Tam kliknite na tlačidlo „Registrácia“ a následne na kolónku „Platiteľ".
3.V sekcii „Platiteľ" vyplňte nasledovné údaje:
a. IČO (v prípade, že požadujete grid kartu za prevádzku ktorá má odlišné IČO od
materskej firmy, použite IČO prevádzky) a
b. symbol (pre špecifikáciu platiteľa vyberte jednu z troch možností a doplníte symbol)
POZOR: Zmena v používaní variabilného symbolu (VS)
Variabilný symbol platiteľa tvorí po novom kombinácia IČO a dvojmiestneho čísla organizačnej jednotky. Tvar variabilného symbolu je NNNNNNNNOO kde NNNNNNNN je IČO platiteľa a OO je číslo organizačnej jednotky pridelené zdravotnou poisťovňou. Ak má platiteľ len jednu organizačnú jednotku, doplnia sa 00 (dve nuly).
2. Kliknite na „Elektronická pobočka. Vstup do privátne zóny“.
3. Tam kliknite na tlačidlo „Registrácia“ a následne na kolónku „Platiteľ".
4. V sekcii „Platiteľ" vyplňte nasledovné údaje:
a. IČO (v prípade, že požadujete grid kartu za prevádzku ktorá má odlišné IČO od materskej firmy, použite IČO prevádzky) a
b. Špecifický symbol (symbol pridelený zdravotnou poisťovňou)
POZOR:
Zmena v používaní variabilného symbolu (VS)
Variabilný symbol platiteľa tvorí po novom kombinácia IČO a dvojmiestneho čísla organizačnej jednotky. Tvar variabilnho symbolu je NNNNNNNNOO kde NNNNNNNN je IČO platiteľa a OO je číslo organizačnej jednotky pridelené zdravotnou poisťovňou. Ak má platiteľ len jednu organizačnú jednotku, doplnia sa 00 (dve nuly).
Váš nový VS je zobrazený v ľavej časti hned pod hlavným menu pri informácii o prihlásenom používateľovi.
5. Kliknite na ikonu „Odoslať žiadosť“. Do 10 dní vám bude zaslaná zmluva o elektronickej komunikácií spolu s grid kartou, prihlasovacím menom a heslom.
6. Po podpísaní a doručení zmluvy do zdravotnej poisťovne bude grid karta aktivovaná.

UNION
https://portal.unionzp.sk/ehip/pub/extra-platitel-ziadost/epzUvodneInfo.jsf?_flowExecutionKey=_cDE4E89DB-E166-6C35-3D27-FC7226087D82_k6CE3B7EB-218F-8C4D-F307-FC0A24C714CA
vpravo hore - registrácia
Pre vytvorenie konta platiteľa (a tým získanie možnosti podávať dávky prostredníctvom portálu) je z Vašej strany potrebné :
1. Vyplniť formulár s požadovanými údajmi.
2. Vytlačiť 2-krát zmluvu a podpísať.
3. Zmluvu doručiť :
A. Poštou

Adresa doručenia :
Roman Dubovský
Union zdravotná poisťovňa, a.s.
Bajkalská 29/A
821 08 Bratislava
B. Osobne
Na základe úspešného overenia zmluvy na kontaktnom mieste Vám bude schválená zmluva, ktorej súčasťou bude zoznam kont (s prístupovým menom, heslom a PIN-om pre každé konto).
V prípade, že za Vašu stranu doručí podpísanú zmluvu iná osoba ako osoba oprávnená konať za spoločnosť na základe údajov získaných z výpisu z Obchodného alebo iného obdobného registra (uvedené v identifikačných údajoch v zmluve) je nevyhnutné, aby sa táto osoba, pre účely prevzatia zoznamu kont, preukázala úradne overeným poverením alebo plnou mocou. Predloženie uvedeného poverenia alebo plnej moci je nevyhnutné z dôvodu zabezpečenia ochrany prístupu k citlivým údajom sprístupňovaným v rámci elektronickej služby.
V prípade ak osoba, ktorá doručuje zmluvu osobne nebude disponovať úradne overenou plnou mocou alebo poverením, prístupové práva Vám budú zaslané poštou doporučenou zásielkou na doručenku na meno a priezvisko osoby oprávnenej za Vás konať a na adresu platiteľa
________________________________________
Alena Spišiaková
20.06.11,15:08
aj tak je to somarina, lebo papier je papier, vždy sa dá nájsť, pokiaľ nezmyzne písmo, ako na týchto nových dokladoch.... Ja keď som sa pýtala pred asi 3 mesiacmi na to, že mám troch od 01.02.2011 bolo mi povedané, že nie, že musí byť v každej poisťovni po traja. Zase si niekto naštudoval niečo, čo mal dávno vedieť. Asi boli konečne na školení. Posielam SP elektronicky, DDP elektronicky, nie je mi to na obtiaž, ale tých behačiek. Keď som to pred rokom chcela vybaviť pre všetkých zamestnávateľov, tak od každého by som musela mať úradne overené splnomocnenie. Môžem ich ..... A sám človek si to neurobí.... Fajn. U nás je byrokracie a byrokracie, ale keď majú poradiť, tak nik nič nevie.... aspoň nie včas. No som sa vyrečnila, nič normálne neprispela, ale tak...
kimart
21.06.11,06:35
sa tu trápim s registráciou do VšZP, idem podľa vašich pokynov, no žiaľ nejde mi to vytlačiť, neviete prečo?
kimart
21.06.11,08:25
už som nato prišla.
No nie je mi ešte jasné, treba teraz žiadosti do VšZP za zamestnávateľa doniesť osobne zamestnávateľ? bo ísť na notársky úrad sa mi nevidí.
mizu24
21.06.11,11:22
Je písané, že žiadosť má doniesť osobne zamestnávateľ, ale po telefonáte s VšZP mi pani povedala, že stačí, keď to podpíše a môže to doniesť aj účtovníčka. A nebolo treba ani splnomocnenie.
Aljok
21.06.11,11:33
Je písané, že žiadosť má doniesť osobne zamestnávateľ, ale po telefonáte s VšZP mi pani povedala, že stačí, keď to podpíše a môže to doniesť aj účtovníčka. A nebolo treba ani splnomocnenie.
Už to neplatí. Pobočky majú inštrukcie, že musia kontrolovať totožnosť klienta, ktorý to pred nimi podpisuje. Ak prinesieš už podpísanú žiadosť, tak podpis musí byť overený.
Viem z vlastnej skúsenosti. Klientka podpisovala žiadosť pred pracovníčkou pobočky a táto to zabudla poznačiť. Volala mi pani z centrály, že žiadosť je neplatná, lebo podpis nie je overený.
mizu24
21.06.11,11:37
Uf, ešte že sme to stihli...
Jónás Marica
04.07.11,10:31
V metodickom usmernení je , že tieto tlačivá budeme používať len za mesiac júl 2011!!!!:---
Jónás Marica
04.07.11,10:33
.......pozabudla som......že v elektronicky zaslané výkazy....
Ingrid Ondruskova
19.07.11,17:29
mám za sebou všetky behačky po úradoch....mám aj GRID kartu, ale akosi sa mi nedá nainštalovať vôbec prístup, postupu na www.Vszp.sk nerozumiem, zdá sa mi to komplikované /to sa nedá porovnať napr. so sociálkou...tam sa mi to zdá s odstupom času úžasne jednoduché!!!/, zdravotka nás už aj vyzvala, aby sme posielali výkazy elektronicky, resp.na nosiči!!! t.j. môžem mesačný
výkaz napáliť na CD-ko a poslať na zdravotku??už to tak niekto skúsil?? a druhá otázka: nájdem niekde postup /mimo stránok VšZP/ inštalácie atď.pre menej zdatných od A do Z?Ďakujem
Dana1
19.07.11,17:43
Ingrid, už máš nainštalovaný podpisový certifikát?
Andyke
19.07.11,18:19
jankasm
20.07.11,07:26
mám za sebou všetky behačky po úradoch....mám aj GRID kartu, ale akosi sa mi nedá nainštalovať vôbec prístup, postupu na www.Vszp.sk (http://www.Vszp.sk) nerozumiem, zdá sa mi to komplikované /to sa nedá porovnať napr. so sociálkou...tam sa mi to zdá s odstupom času úžasne jednoduché!!!/, zdravotka nás už aj vyzvala, aby sme posielali výkazy elektronicky, resp.na nosiči!!! t.j. môžem mesačný
výkaz napáliť na CD-ko a poslať na zdravotku??už to tak niekto skúsil?? a druhá otázka: nájdem niekde postup /mimo stránok VšZP/ inštalácie atď.pre menej zdatných od A do Z?Ďakujem

No ja som v jednej firme, kde som bola na zastupovaní, a nikto sa neunúval vybavovať elektronické zasielanie do VŠZP, na druhej strane, aj načo, vtedy bola povinnosť popri elektronickom zaslaní výkazu doniesť výkaz aj v písomnej forme, takže som ho spolu s papierom nosila na diskete :D. V pohode, akceptovali.
Ingrid Ondruskova
20.07.11,14:33
Ďakujem za reakcie, ja som včera napísala dopis, kde prílohu tvorí disketa s výkazom, tak som aj zvedavá, či to bude O.K. ...dám vedieť....
abel
27.07.11,08:37
Prosím Vás, ide vám vytlačiť elektronicky zaslaný výkaz do Dôvery?
Anja111
27.07.11,10:00
Prosím Vás, ide vám vytlačiť elektronicky zaslaný výkaz do Dôvery?
Vytlačiť sa dá prvá sumárna strana...
Aj tu sa to preberalo:
http://www.porada.sk/t44094-p3-zp-dovera-elektronicke-zasielanie-vykazov.html
abel
28.07.11,07:51
Vytlačiť sa dá prvá sumárna strana...
Aj tu sa to preberalo:
http://www.porada.sk/t44094-p3-zp-dovera-elektronicke-zasielanie-vykazov.html

Práve že mi nejde vytlačiť tá prvá sumárna strana. Ešte 4.7.2011 som vytlačila výkazy za 6 mesiac a teraz minimálne týždeň mi vôbec nejde otvoriť.
Dana1
28.07.11,12:58
Ja som si teraz vytlačila a išlo mi to.
nebudeš mať chybu v adobe readery? je tam nejaký nový prvok bezpečnostný.
abel
05.08.11,06:32
Ďakujem za ochotu, už to otvoriť ide. Teraz to už otvára v adobe, s tým som nemala problém ani predtým, ale cca nejakých 10 dní sa to dalo otvoriť len v nejakom wordicon a žiadna iná prijateľná ponuka tam nebola.
Ingrid Ondruskova
05.08.11,06:35
Ďakujem za reakcie, ja som včera napísala dopis, kde prílohu tvorí disketa s výkazom, tak som aj zvedavá, či to bude O.K. ...dám vedieť....

Tak si ma dali zavolať do poisťovne...a viac-menej všetko bolo dobre až na malé formálne chybičky, dokonca mi vrátili disketu na ďalšie používanie! Takže sa to dá aj takto!!
Heni
05.08.11,06:36
mám za sebou všetky behačky po úradoch....mám aj GRID kartu, ale akosi sa mi nedá nainštalovať vôbec prístup, postupu na www.Vszp.sk (http://www.Vszp.sk) nerozumiem, zdá sa mi to komplikované /to sa nedá porovnať napr. so sociálkou...tam sa mi to zdá s odstupom času úžasne jednoduché!!!/, zdravotka nás už aj vyzvala, aby sme posielali výkazy elektronicky, resp.na nosiči!!! t.j. môžem mesačný
výkaz napáliť na CD-ko a poslať na zdravotku??už to tak niekto skúsil?? a druhá otázka: nájdem niekde postup /mimo stránok VšZP/ inštalácie atď.pre menej zdatných od A do Z?Ďakujem

už sa ti to podarilo?
ja som sa tiež neskutočne natrápila, lebo fičím len cez explorer...
a potom, s nervami v koncoch som skúsila cez mozilu - a tam to išlo ako po masle, klik - klik a bolo...
a ešte, ked to pýtalo hlavné heslo pri podpise - nevyplnila som to okienko - a pokračoval program dalej ako keby to tak malo byť :D
Ingrid Ondruskova
05.08.11,06:54
Heni...som v podstate lenivá osoba, môj postup:
mzdy robím v MRP, exportovala som výkaz z MRP vo forme
prílohy, to som napálila na CD, vložila do obálky a poslala
na miestnu poisťovňu... bolo to O.K.
milanr
11.08.11,09:15
Prosím Vás, vie mi niekto poradiť, kde sa dopátram, ako mám správne postupovať. Ak má zamestnávateľ so všetkými ZP uzatvorené zmluvy o poskytovaní elektronických služieb a mesačné výkazy a oznámenia pri zmene platiteľa zasiela výlučne prostredníctvom internetového portálu jednotlivých zdravotných poisťovní, či je povinný následne mesačné výkazy a oznámenia zaslať zdravotnej poisťovni aj v listinnej forme ? Podotýkam, že tieto podania nie sú podpísané Zaručeným elektronickým podpisom. Ďakujem
Rozalka
27.01.13,23:07
Ministerstvo zdravotníctva "vymyslelo" nové súbory pre elektronické podávanie, sledovala som medzirezortné pripomienkovanie, ešte 19.1.2013 tam "visela" vyhláška s textovým súborom mesačného výkazu - takým, ako sme zvyknutí.

Neviem, kedy bude vyhláška publikovaná v Zbierke, ale konečná verzia je úúúúúúúúplne iná, je to xml - teda súbor podobný výkazom do SP.
Lenže!
SP má testovaciu stránku, kam sa dá výkaz vložiť a zistiť, či sú údaje OK, na MZd nič, ani v jednotlivých poisťovniach nič. Výkazy za január sa majú zasielať už po novom.
Kedy to tie softvérové firmy majú vyrobiť/odskúšať/odladiť/odovzdať mzdárkam?
romy16
05.02.13,10:39
Dobrý deň,
prosím Vás, ako je to s registráciou zamestnávateľa do ZP, ktorý zamestnáva od 01.01.2013 ZC-ov na dohodu? Máme iba jedného ZC-a v ZP Union a štyroch vo VZP. V Unione sme však ešte nemali žiadneho ZC-a, až teraz - musíme sa registrovať ako platiteľ do Unionu aj na tlačive Oznámenie o vzniku, zmene a zániku platiteľa poistného alebo stačí elektronická registrácia a oznámenie sa už neposiela?
A ako je to, ak už v niektorej ZP nemáme žiadneho ZC-a? Treba sa odhlásiť, ak áno, dá sa to cez elektronickú pobočku?