Nicta
15.06.11,15:02
Dobry den,
mozete mi poradit? Momentalne som na rodicovskej dovolenke, ktora konci koncom oktobra 2011. So zamestnavatelom sme sa dohodli, ze od septembra sa vratim do prace, co je asi o dva mesiace skor. No medzitym som zistila, ze som tehotna a uvazujem nad moznostou do prace nenastupit, kedze pri prvom dietati som mala rizikove tehotenstvo. Problem je, ze od konca oktobra do konca januara (kedy by mal byt nastup na Matersku dovolenku) je obdobie, ktore neviem ako "pokryt". Uvazovala som nad moznostou predlzenej RD, ale to by bolo bez prijmu a zaroven by som asi stratila vsetky prava navratu do prace??? Alebo nie? Co ak by som nastupila do prace od septembra a opat by som musela ist na PN? Z coho mi bude PN vypocitane? Z predchadzajuceho prijmu? Navyse si od januara 2010 priplacam DNP a podmienku 270 dni splnim az v polovici novembra. Co ak budem musiet ist na PN skor a nesplim podmienku doby platenia? Potom stratim akekolvek pravo na vyplatenie vyssej davky nemocenskeho ale aj neskor mateskeho? Vsak? Dakujem za radu.