macabea
15.06.11,15:57
Dobrý deň,
od 1.6.2011 som na PN s diagnózou bolesti chrbta. Ako príčinu bolesti lekári určili myóm na maternici a som objednaná na operáciu 30.6. Nie je mi jasné ako postupovať ohľadom PN. Momentálne ju mám vystavenú od obvodnej lekárky a vraj pri nástupe do nemocnice mi dajú pokračovanie PN. Po ukončení hospitalizácie sa budem hlásiť u gynekológa a predpokladám, že budem PN ďalších 6-8 týždňov. Chcem sa spýtať, kedy a kto mi na PN zmení diagnózu? Mám ukončiť PN od obvodnej a nechať si vypísať novú PN od gynekológa? /vypíše mi ju bez problémov,takmer nemôžem sedieť/ Bude sa takáto zmena počítať ako nová PN aj keď nebudem v práci ani jeden deň? Ďakujem za rady a pomoc.
Gina Er
15.06.11,14:05
prečo by Ti mali meniť diagnózu? budeš stále PN....
macabea
15.06.11,14:21
Diagnóza je teraz bolesti chrbta, bude sa meniť na gynekologickú diagnózu a obvodná mi povedala, že ona nemôže vypisovať PN s takou diagnózou.
Oliwa
15.06.11,14:21
Pozri si v gúgli, čo sa skrýva pod písmenom a číslom diagnózy, ktorú máš uvedenú na PN. Je tam naozaj uvedená bolesť chrbta -následok, a nie príčina Tvojich ťažkostí, ktorou sú vyvolané? Nechápem dôvod Tvojej otázky - si PN, budeš PN. V prepúšťacej správe z nemocnice budeš mať uvedenú gynekologickú diagnózu, na základe ktorej Ti Tvoj gynekológ doporučí kúpeľnú liečbu - teda mal by...
Číslo diagnózy nemá vplyv ani na výšku PN, ani na Tvoj zdravotný stav. Iba ak by si to riešila kvôli nejakej poistke...
macabea
15.06.11,14:33
Číslo diagnózy som už pozerala, je to M54, čo je bolesť chrbta - bola som na rôznych vyšetreniach, kým prišli na to, z čoho ma bolí. Riešim to kvôli tomu, že obvodná mi povedala, že ona ukončí PN k 30 a v nemocnici mi dajú novú. Ak by sa to počítalo ako nová PN tak prvé 3 dni by som mala zasa len 25% vym. základu a tomu by som sa rada vyhla. Aj tak človek prichádza PN-kou o dosť peňazí.
ivka70
15.06.11,14:36
Číslo diagnózy som už pozerala, je to M52, čo je bolesť chrbta - bola som na rôznych vyšetreniach, kým prišli na to, z čoho ma bolí. Riešim to kvôli tomu, že obvodná mi povedala, že ona ukončí PN k 30 a v nemocnici mi dajú novú. Ak by sa to počítalo ako nová PN tak prvé 3 dni by som mala zasa len 25% vym. základu a tomu by som sa rada vyhla. Aj tak človek prichádza PN-kou o dosť peňazí.

Nova PN sa urcite bude platit prvych 10 dni zamestnavatel a prve 3 dni len 25%.
Ja tiez nevidim dovod na zmenu diagnozy, ani dovod, preco by ti mala lekarka PNku ukoncovat.
Pripadne si to prever telefonicky v socialnej poistovni.
Gina Er
15.06.11,15:28
Číslo diagnózy som už pozerala, je to M54, čo je bolesť chrbta - bola som na rôznych vyšetreniach, kým prišli na to, z čoho ma bolí. Riešim to kvôli tomu, že obvodná mi povedala, že ona ukončí PN k 30 a v nemocnici mi dajú novú. Ak by sa to počítalo ako nová PN tak prvé 3 dni by som mala zasa len 25% vym. základu a tomu by som sa rada vyhla. Aj tak človek prichádza PN-kou o dosť peňazí.
lekárka by Ti nemala ukončovať PN,a v nemocnici zase novú?a pri odchode z nemocnice ti ju tam ukončia a obvodná Ti zase vypíše novú??to som ešte nepočula....to je riadna sprostosť.PN Ti stále beží,nedaj si ju ukončovať!
macabea
15.06.11,15:36
Ja sa v tom vôbec nevyznám, nemaródila som tri roky, aj to vtedy len krátko. PN z nemocnice by mal prevziať gynekológ, tam už problém nie je. Len obvodná povedala, že ona nemôže potvrdzovať trvanie PN s gynekologickou diagnózou a že ma môže nechať na PN len do nástupu do nemocnice, a aj to s prižmúrenými očami. Problém je asi v tom, že dokumentáciu si vedú každý zvlášť a aj kvôli posudkovému lekárovi. Ak budem mať novú PN aj zamestnávateľ bude nadšený, že mi musí znova platiť tých prvých 10 dní.
Gina Er
15.06.11,15:40
Ja sa v tom vôbec nevyznám, nemaródila som tri roky, aj to vtedy len krátko. PN z nemocnice by mal prevziať gynekológ, tam už problém nie je. Len obvodná povedala, že ona nemôže potvrdzovať trvanie PN s gynekologickou diagnózou a že ma môže nechať na PN len do nástupu do nemocnice, a aj to s prižmúrenými očami. Problém je asi v tom, že dokumentáciu si vedú každý zvlášť a aj kvôli posudkovému lekárovi. Ak budem mať novú PN aj zamestnávateľ bude nadšený, že mi musí znova platiť tých prvých 10 dní.
Ty máš predsa na PNke diagnźu bolesť chrbta,to je jedno,že Ti našli niečo iné....takže aká gynekologická diagnóza?