gadsk
15.06.11,16:05
Zdravim mal uz niekto podobny problem?
Mam tlaciaren HP PSC1510. Doteraz tlacila bez problemov. Nikdy som v nej nepouzival ine ako originalne cartrige. Naposledy ked som kupil catrige tak my vytlacila strasne malo stran cca 80. Potom bol prazdny. Kupil som teda novy a pri vyberany stareho som si vsimol ze na pravej strane tlaciarne je kopa zaschnutej farby. Trochu som to vycistil a dal novy cartrige.
Teraz my znova po 50 stranach prestala tlacit a zase je v nutry vytecena farba.
Cim by to mohlo bit? Catrige su original HP. Myslite ze by som ich mohol reklamovat, alebo bude nejak vadna tlaciaren?

dik.
misoft
15.06.11,19:26
To, kde ti vytiekla farba (resp. kde bola kopa zaschnutej) je tzv parking dock hlavy. Hlava tlačiarne (aj s cartrigom) pri nečinnosťi naň dosadá a (teoreticky) uzatvára (tesní) náplň pred vytečením a zaschnutím (upchatím) trysiek). Je možné, že neoriginálne balenie (náplň) nezodpovedalo štandardu a narušilo tesnosť (materiál parking docku) a farba vyteká (nemá to tam čo utesniť).
Rada: pokiaľ nie je tlačiareň v záruke a máš odvahu a dostatok zručnosti - rozobrať (otvoriť) tlačiareň, vyčistiť priestor pod parking dockom i samotný dock (je to často vidieť, kde "sedia" náplne, keď sa pozrieš za vypínač pri otvorenom podávači papiera).
BTW: ak je v záruke, táto sa potom nevzťahuje na poškodenie pri použití inej ako originálnej náplne.
gadsk
16.06.11,04:21
Ako pisem vyssie, Farby som kupoval vzdy original HP, kedze som uz mal skusenosti nahradamy (v inej tlaciarni). Ale OK, Tlaciaren uz v zaruke nieje, takze ju mozem akurat tak vyhodit. Totiz nebol by problem to vycistit, ale ked mam zase kupit Cartrige za 15E a uroby to znova, to si mozem rovno kupit novy Laser za 55 a mam pokoj.
Luky89
16.06.11,14:41
V HP na pravej strane nie je parking dock ale nádržka na farbu vypustenú pri čistený trysiek. Podľa mňa chyba nie je v cartrigy ale v tlačiarny (trošku to preháňa s vypuštaním atramentu pri čistený). Pozri sa na nete či niekde nieje návod na riešenie.

A nechápem prečo pri tomto modely kupuješ originálne cartrige veď nie je probém kúpiť 250 ml farby za 10 € (nie nejaká lacná Tesco ale normálna) doplňať a nie 20 ml za 15 €
misoft
16.06.11,15:18
Tlaciaren uz v zaruke nieje ... takže nie je čo riešiť. Dnes kúpiš tlačiareň za cenu menšiu ako sada náplní do nej.
gadsk
17.06.11,04:35
Kedysy som si farbu doplnal sam alebo kupoval repasovane cartrige, ale po zlych skusenostiach s tlacou a zasyhanim hlav som sa na to vykaslal.
Dnes si idem kupit Laser Samsung ML-1670 cca 58 EUR. Toner do nej sice potom stoji 40 EUR ale pre domace pouzitie vydrzi niekolko rokov a netreba sa o to starat.

dik za vsetky odpovede.
pistik71
17.06.11,11:19
Starsie atramentove tlaciarne (hlavne HP) si pri kazdom starte "odstrekli" z atramentu, aby vycistili trysky. Atrament sa teda mina, a nemusis ani nic tlacit. Ak by sa tlaciaren zapla a vypla napriklad 1000 krat (to cislo som tipol, bude to viac), mozno by ti to dokazalo vypraznit napln bez tlacenia.
A na pravej strane je taka spongia na zachytavanie odstreknutej farby. V tvojom pripade moze byt uz plna a potom to zacne pretekat pod tlaciaren. Staci len rozobrat, vybrat, umyt spongiu (skor sa to podoba na filc), vycistit plasty a je to. Otazne je, ci pri dnesne cene sa to oplati (ale ak sa po veceroch nudis, aspon budes mat co na 2 hod na praci :-) ).
sthruska
17.06.11,11:55
//Dnes si idem kupit Laser Samsung ML-1670 cca 58 EUR.
Osobne dávam prednosť HP laser. Ešte ma nesklamali a nie je probém s repasom.
protector
18.06.11,17:54
laserova tlaciaren sa oplati iba pri vyssom mesacnom zatazeni ze sa tlaci naraz vela papierov a casto,napr 10 - 15tis stran za mesiac, pri obcasnom tlaceni dochadza k rychlejsiemu opotrebovaniu a z hladiska nakladov na tlac je to neekonomicke, na obcasne tlacenie je este stale dobra klasicka atramentova tlaciaren a pouzivanie originalnych naplni
Viper
18.06.11,21:01
protector: Na laserovke mozes kludne tlacit aj par stran mesacne.
Pri nej ti nehrozi zaschnutie atramentu ak na nej dlhsie netlacis.
Co si myslel tym rychlejsim opotrebenim ?
protector
18.06.11,21:37
je absolutna blbost kupit si laserovu tlaciaren a vytlacit napr len 2 strany za mesiac, laserove tlaciarne su stavane a konstruovane na vyssiu az vysoku zataz, pozri si napr spotrebu energie a ak vies ako pracuje laserova tlaciaren tak vies ze sa pouziva fotovalec ktory ci chces ci nechces casom zostarne ci tlacis ci nie, pri tlaci sa musi zahriat na prevadzkovu teplotu a ked sa zahreje, vytlacis stranu,tlaciaren vypnes valec vychladne a zase neskor ides malo tlacit tak sa zase musi zohriat a ver ze kazdym takymto krokom straca ovela rychlejsie na zivotnosti ako ked sa nahreje raz a tlacis napr 100stran naraz ... a ked ti treba tlacit aj farebne hoci len obcas je laserka uplne neekonomicka, to by si si musel kupit naozaj velmi drahu profi laserku a vytlacit niekolko tisic stran farebne aby boli naklady nizke..
zaschnutie atramentu hrozilo pri starych atrament tlaciarnach,dnes je vyroba a kvalita atramentu zase niekde inde a hlavne ak pouzivas original farbu tak zaschnutie je v sucasnej dobe takmer nemozne
cize na zaver,laserova tlaciaren na ciernobiele dokumenty je super vec,ale pri vyssej az vysokej zatazi
sthruska
19.06.11,06:46
//ze sa tlaci naraz vela papierov a casto,napr 10 - 15tis stran za mesiac
Toto považujem pri lacnýc tlačiarniach za nezmysel. Mne odišla optika na HP 1100 po asi 55 000 stranách za 2,5 roka. Tie údaje o mesačnej záťaži sú veľmi nadsadené. Človek, ktorý robí repas a opravy tlačiarní mi povedal, že mi vydržala veľmi veľa. A keby to nebola HP, tak by vnútro mala dávno roztavené :D
protector
19.06.11,08:06
som rad ze ste napisala aj konkretny typ laser tlaciarne a nechcem Vas urazit ale pre mna osobne uz HP nie je vobec znacka, uz nedosahuju ani zdaleka kvalitu a spolahlivost ako na zaciatku a co sa tyka inovacii a vyvoja tak v tomto smere su uz takmer uplne nulovy,len zbuchaju nieco aby bolo a sup s tym do predaja,je to moj osobny nazor vychadzajuci z dlhorocnych skusenosti a verte ze uz davno im usiel vlak ..konkurencia je daleko vpredu a ked uz laserova tlaciaren tak znacky ktore sa tomu venuju od zaciatku dlhe roky a nevyrabaju takmer nic ine,cena je sice mozno vyssia ale oplati sa investovat .. ale verte ze atramentka by bola znicena ovela skor =)
Viper
19.06.11,09:00
protector: Atramanet zaschne.Ci skor alebo neskor ale zaschne.Keby nezaschol z papiera by stiekol.Takze ked dlhsie netlacis atrament zaschne.Pokial nepotrebujem farebnu tlac, ciernobiela laserovka je lepsia ako atrament.
Farebne tlaciarne uz tiez su lacnejsie ako kedysi a kludne si ju mozes kupit domov a pouzivat na farebne grafy a tabulky.Na tlac fotiek jedine atrament,ale ta tlac je draha.
Z fotolabu ta to vyjde lacnejsie.


Starnutie fotovalca - sorry ale mal som v ruke toner co mal 8 rokov a tlacil ako novy.
Definuj mi vyssiu az vysoku zataz - mam doma laserovku cca 11 rokov a ma vytlacenych okolo 13000 stran.Vela ? Malo ? Zatial som tam nemenil nic okrem toneru.A je to este stare dobre HP.

HP teraz neni to co byvalo,zaspali dobu(tlac s usb,tlac po sieti atd) ale stale su to jednoduche a lacno opravitelne tlaciarne.
Aku znacku si myslel co sa tomu venuje od zaciatku? Minolta ?
protector
19.06.11,09:46
nebudem definovat znacku a nejakej robit reklamu,od toho tu nie som ale pre mna osobne uz HP proste nie je znacka......
starnutie tam je, zalezi ako sa pouziva,velmi vela zalezi od skladovania atd,nie vzdy to clovek vie posudit hned,niekedy jedna tlaciaren vydrzi roky a ina sa pokazi takmer okamzite...
dovolim si tvrdit ze niektore starsie laserky su lepsie ako sucasne, dnes sa to vyraba na tisice kusov denne a ta kvalita uz zial nie je to co byvala.. laserova tlaciaren je a aj bola vzdy stavana na vyssiu zataz, nie je predurcena na vytlacenie jednej strany za mesiac,ked si pozriete vypocty nakladov na tlac pri atramente a laserke tak dokonca pri obcasnom tlaceni je atrament lacnejsi,laserova tlaciaren prave s rastom vytlackov dokaze setrit naklady a len ako zaujimavost,spotreba energie je pri laserovych tlaciarnach o dost vyssia,zalezi od modelu a vyrobcu ale priemerne pri starte laserky ked je zohrievanie na pripravu tlace spotreba energie cca 600W az 800W,pri tlaceni cca 300W,pri kazdom vypinani a zapinani tlaciarne sa fakticky musi zohriat a tym rastie spotreba energie preto pisem ze je ovela lepsie ak sa zapne a naraz vytlaci viac stran ...
a atrament zaschne na papieri preto ze reaguje s kyslikom vo vzduchu,za okamih prebehne chemicka reakcia, pri sucastnych tlaciarnach je zaschnutie atramentu priamo v tlaciarni uz dost ojedinele, podotykam pouzivanie original naplni... mozno ked zoberiete tlaciaren a nechate ju na policke lezat 2-3roky tak mozno ten atrament zaschne ale otazne je kto takto naozaj robi ?? a je uplne jedno ci by to bol atrament alebo laserka,taketo pouzivanie je uplne abnormalne a uz len z hladiska plynutia zaruky danej tlaciarne neekonomicke,nepocitam uz moralne zastaranie a fakt ze dalsia generacia laserovych tlaciarni moze mat napr lacnejsie tonery ako ta co vam trci na policke

a este ma teraz napadlo ze ci uz laserova alebo atramentova tlaciaren,ani jedna donedavna nedokazala byt v nakladoch nizsia ako kvalitna ihlickova tlaciaren =)
Viper
19.06.11,10:06
Tu je taka mala laserova tlacka od HP

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/my/en/sm/WF06b/18972-18972-3328059-3328066-3328066-4110394-4110395.html

Mesacna doporucena zataz 250 - 1500 stran, maximalne 5000.
Spotreba pri tlaci 360W

a tu atrament
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/sk/sk/ho/WF06a/18972-18972-236251-64340-64340-4066042.html
mesacna zataz az 1000 stran.Neni uvedene doporucene mnozstvo
Spotreba pri tlaci 10W

Takze ak neberiem do uvahy ze jedno je multifunkcia a druhe len tlaciaren:

laserovka - vacsia mesacna zatazitelnost
- vacsia spotreba elektriny pri tlaci
- rychlejsia tlac
- drahsia

Atramentka - nizsia mesacna zatazitelnost
- nizsia spotreba elektriny pri tlaci
- pomalsia tlac
- lacnejsia

Ano mas pravdu nikto si nekupuje tlaciaren aby stala na policke.A neda sa jednoznacne povedat ked tlacis malo kup si atrament a ked vela laserovku.
Tieto dva druhy tlace sa prekryvaju a doplnaju.Je to na kazdom ako sa rozhodne.
protector
19.06.11,10:21
no,dal si velmi zly priklad,nie preto ze je to pre mna neoblubena znacka HP, ale trafil si presne typ laserky ktoru v mojom okoli ma asi desat ludi a kazdemu sa neskutocne kazi a po druhe, atramentku by som nikdy nekupil iba s tvoma tlacovymi zasobnikmi, co viem tak sa tohto systemu drzi uz len HP a aj vedia preco :
1, vysoke naklady na tlacenie pretoze pri tlaci hlava strieka zbytocne vela farby /2pl a aj viac/
2, pri tlaci ciernou farbou sa mina aj farebna napln a ides tlacit farebne a zistis ze ti jedna farba chyba
3, prehnane vysoke ceny nahradnych naplni
4, v tej "krabicke s farbou" mas priehradky na tri farby,ak ti jedna dojde musis zbytocne vymenit cely farebny zasobnik
5, prave v tychto tlaciarnach je akosi vyssia pravdepodobnost zaschnutia farby alebo vyssia pravdepodobnost poruchy samotnej tlaciarne vacsinou s drahou opravou
Viper
19.06.11,10:32
Dal som dve +- rovnake tlaciarne parametrami a -+ cenovo od jedneho vyrobcu.
Poukazal som na nich(teraz neberem ako sa komu kazi) ze su viacmenej laser aj atrament podobne.
Vacsina ludi kupuje podla ceny - cim lacnejsie tym lepsie.
Takze vzorka bola vybrata spravne :)
protector
19.06.11,10:37
nuz ,ano,ciastocne suhlasim, cena vela zavazi,len ludia si niekedy neuvedomuju ze to co kupuju je pre ich vyuzitie hlupost ,kazdy si povie ze ved toto mi staci a casom zistia ze to nesluzi k ich spokojnosti a vedie k dalsim zbytocnym omylom