syrik
06.04.09,10:22
Ja som mala problémy s hlasom dlho, nevedela som riadne rozprávať, hlas som mala ako taká stará prefajčená........ Časom sa to upravilo, ale nie do pôvodného stavu. Operovali ma 2. demebra 2009 a stále mám ráno zachrípnutý hlas, cez deň je to už v poriadku.

2.decembra 2009? bola si operovaná v budúcnosti? :D
Reprografia
06.04.09,20:02
Ja som mala problémy s hlasom dlho, nevedela som riadne rozprávať, hlas som mala ako taká stará prefajčená........ Časom sa to upravilo, ale nie do pôvodného stavu. Operovali ma 2. demebra 2009 a stále mám ráno zachrípnutý hlas, cez deň je to už v poriadku.

Ďakujem za odpoveď. Dúfam, že to dobre dopadne. Tiež rozpráva tak zachrípnuto, alebo len šepká. Zajtra ide opäť na kontrolu, mala by dostať lieky na tie hlasivky. Mama mala hlas po operácii v poriadku. Až na ďalší deň sa to zhoršilo - zŕejme tým opuchom.
lindusaaa
06.04.09,20:38
Ďakujem za odpoveď. Dúfam, že to dobre dopadne. Tiež rozpráva tak zachrípnuto, alebo len šepká. Zajtra ide opäť na kontrolu, mala by dostať lieky na tie hlasivky. Mama mala hlas po operácii v poriadku. Až na ďalší deň sa to zhoršilo - zŕejme tým opuchom.

Niekedy sa to po operacii stava. Ak po operacii rozpravala normalne, tak to bude tym opuchom. Ak by doslo k poskodeniu, tak by po operacii nerozpravala normalne. Oni s tym pocitaju, ze sa to moze stat. U nas vsetkym kontrolovali hlasivky po operacii, aj ked sme nemali problem.
Moze to trvat kym to odpuchne.
holubička1
07.04.09,06:54
Chcem sa spýtať, hoci som už dlhšie takmer 6 rokov po operácii št. žľazy, a určitom množstve rádiojódu najako sa mi pohoršilo, zistili mi dosť vysoké štádium osteroporózy za posl rok som dosť pribrala, hoci beriem poctivo eutyrox 175 a začali mI nejako celkom blbnúť hormóny s ochlpením nad perou, čo som nikdy nemala, cítim sa stále unavená... Má niekto s týmto skúse:mee:nosti???
syrik
07.04.09,06:57
Chcem sa spýtať, hoci som už dlhšie takmer 6 rokov po operácii št. žľazy, a určitom množstve rádiojódu najako sa mi pohoršilo, zistili mi dosť vysoké štádium osteroporózy za posl rok som dosť pribrala, hoci beriem poctivo eutyrox 175 a začali mI nejako celkom blbnúť hormóny s ochlpením nad perou, čo som nikdy nemala, cítim sa stále unavená... Má niekto s týmto skúse:mee:nosti???

A menštruáciu mávaš pravidelne? Ja mám tiež v poslednej dobe problém s tým ochlpením ,ale ja to skôr pripisujem tomu, že som vysadila HAK...lebo som to mala aj pred ňou..Asi treba opäť skontrolovať hladinu hormónov ŠŽ...
Reprografia
07.04.09,07:54
Niekedy sa to po operacii stava. Ak po operacii rozpravala normalne, tak to bude tym opuchom. Ak by doslo k poskodeniu, tak by po operacii nerozpravala normalne. Oni s tym pocitaju, ze sa to moze stat. U nas vsetkym kontrolovali hlasivky po operacii, aj ked sme nemali problem.
Moze to trvat kym to odpuchne.

Ďakujem za povzbudenie. Hlas je pre moju mamu pracovný nástroj. Nie je speváčka ani herečka :), ale personalistka ....
Aj dnes bola opäť na kontrole a dostala nejaké lieky, bohužiaľ ich názov nepoznám, má ich užívať 3x denne po dve tabletky, tak pevne verím, že sa to upraví.
holubička1
07.04.09,19:52
A menštruáciu mávaš pravidelne? Ja mám tiež v poslednej dobe problém s tým ochlpením ,ale ja to skôr pripisujem tomu, že som vysadila HAK...lebo som to mala aj pred ňou..Asi treba opäť skontrolovať hladinu hormónov ŠŽ...
Lenže ja už vďaka štítnej žľaze nemám ani matrernicu rok a pol:) takže menštruácia nie je návaly sú, ale lieky na predčasnú menopauzu nezabrali, takže sú vysadené...
syrik
07.04.09,20:10
Lenže ja už vďaka štítnej žľaze nemám ani matrernicu rok a pol:) takže menštruácia nie je návaly sú, ale lieky na predčasnú menopauzu nezabrali, takže sú vysadené...

maternicu nemáš vďaka ŠŽ? tomu nerozumiem...nestraš :(
tina2822
08.04.09,21:48
dobry den..ja som uz 3 tyzdne po operacii a hlas este stale nemam v poriatku.....ale doktorka povedala ze je to normalne.
Reprografia
09.04.09,11:37
dobry den..ja som uz 3 tyzdne po operacii a hlas este stale nemam v poriatku.....ale doktorka povedala ze je to normalne.

Zdravím,
som "rada", že sa nemusím o svoju mamu obávať hneď po týždni. Držím aj Vám palce, aby sa to čo najskôr dalo do poriadku. Ešte som sa chcela spýtať, či Vy hlas máte, pretože moja mama hlas ráno má, ale navečer už len šepká, ako keby bola zachrípnutá. Dostala lieky Aescin (myslím, že tak sa nejako volajú) - 3x denne dve tabletky.
aurora78
09.04.09,19:24
Chcem sa spytat tych co boli na operacii stitnej zlazy-
zistili mi studeny uzlik a v najblizsej dobe ma caka operacia, velmi sa bojim. Ako dlho trva rekonvalescencia? Ako dlho ste boli v nemocnici? Vraj sa po operacii nemozete opalova- no a mna caka dovolenka pri mori, mozem ju vobec absolvovat? A mozem mat potom este deti? To co ste pisali-strata hlasu, mozem hlas stratit aj uplne alebo dokonca mohol by sa mi natrvalo zmenit hlas? A aku velku mate jazvu-je velmi vidiet?
viem ze je to vela otazok, odpovedzte prosim aspon na niektore. za vsetky vopred dakuejm.
lindusaaa
09.04.09,22:35
Chcem sa spytat tych co boli na operacii stitnej zlazy-
zistili mi studeny uzlik a v najblizsej dobe ma caka operacia, velmi sa bojim. Ako dlho trva rekonvalescencia? Ako dlho ste boli v nemocnici? Vraj sa po operacii nemozete opalova- no a mna caka dovolenka pri mori, mozem ju vobec absolvovat? A mozem mat potom este deti? To co ste pisali-strata hlasu, mozem hlas stratit aj uplne alebo dokonca mohol by sa mi natrvalo zmenit hlas? A aku velku mate jazvu-je velmi vidiet?
viem ze je to vela otazok, odpovedzte prosim aspon na niektore. za vsetky vopred dakuejm.


V prvom rade sa neboj. Trochu strachu je na mieste, ale netreba to prehanat, lebo so zotavovanim a celkovou rekonvalescenciou suvisi aj psychika. Ta rekonvalescencia je individualna. Ak myslis kolko budes PN, tak to ti neviem povedat, ja som bola doma tyzden po operacii. Ale ja este studujem. V nemocnici som bola tiez tyzden. Prijali ma v utorok, v stredu bola operacia-do druheho dna som bola na pooperacnej izbe, v stvrtok uz normalne ranajky a navrat na izbu, v piatok mi odstranili dren (podla mna som mohla ist uz domov), cez vikend som sa strasne nudila, v pondelok dali stehy von a isla som domov. Ale zalezi od nemocnice kam ides, moze byt ten pobyt aj kratsi. Najhorsie boli tie dva dni po operacii.
To ze sa nemoze opalovat, tu uz bolo spominane, ale mne nikto nic take nevravel. Podla mna to suvisi len s tym, aby sa dobre zahojila jazva, teda aby nestmavla a koza v jazve je citlivejsia. Ja som na dovolenke bola aj v lete som sa normalne opalovala (operaciu som ale mala v novembri, cize bolo vsetko zahojene). Jazvu som si natierala kremom s vysokym fakktorom. Alebo mozes pouzit satku a prilis sa neslnit. Ale pre istotu sa na to spytaj lekara.
Deti samozrejem mozes mat, len je lepsie si to naplanovat. Z toho dovodu, aby endokrinolog mohol nastavit hormony a budes sledovana nielen u gynekologa pocas tehotenstva ale aj u endorinologa. Tiez by mali spolupracovat.
Co sa tyka tej straty hlasu (poskodenia hlasiviek), tak je tam nejake to riziko ako pri kazdej operacii. Napr. Marta Sladeckova sa preto nedala operovat ale isla na radiojod. Castejsi je skor opuch, ktory casom pominie.
Ja som sa na operacii najviac bala toho co s jazvou. Teraz mi je to jedno. Uz som si zvykla, neskryvam ju. Tu tiez zalezi od chirurga a tiez od toho aku mas kozu, ci sa ti robia keloidy alebo nie. Ak ano tak by som na to tiez upozornila chirurga. A ci ju je vidiet? No je to jazva a uz nezmizne, ale mne ju velmi nie je vidiet. Sem tam mi scervenie, ale ja mam dost citlivu plet. Inak je biela. A ozaj ju vidiet na prvy pohlad nie je. Ja som si ju hned ako mi odadla chrasta natierala kremom.
Hlavne sa neboj a ber to tak ze to potom bude lepsie. Prajem nech operacia dobre dopadne ;).
aurora78
12.04.09,18:56
V prvom rade sa neboj. Trochu strachu je na mieste, ale netreba to prehanat, lebo so zotavovanim a celkovou rekonvalescenciou suvisi aj psychika. Ta rekonvalescencia je individualna. Ak myslis kolko budes PN, tak to ti neviem povedat, ja som bola doma tyzden po operacii. Ale ja este studujem. V nemocnici som bola tiez tyzden. Prijali ma v utorok, v stredu bola operacia-do druheho dna som bola na pooperacnej izbe, v stvrtok uz normalne ranajky a navrat na izbu, v piatok mi odstranili dren (podla mna som mohla ist uz domov), cez vikend som sa strasne nudila, v pondelok dali stehy von a isla som domov. Ale zalezi od nemocnice kam ides, moze byt ten pobyt aj kratsi. Najhorsie boli tie dva dni po operacii.
To ze sa nemoze opalovat, tu uz bolo spominane, ale mne nikto nic take nevravel. Podla mna to suvisi len s tym, aby sa dobre zahojila jazva, teda aby nestmavla a koza v jazve je citlivejsia. Ja som na dovolenke bola aj v lete som sa normalne opalovala (operaciu som ale mala v novembri, cize bolo vsetko zahojene). Jazvu som si natierala kremom s vysokym fakktorom. Alebo mozes pouzit satku a prilis sa neslnit. Ale pre istotu sa na to spytaj lekara.
Deti samozrejem mozes mat, len je lepsie si to naplanovat. Z toho dovodu, aby endokrinolog mohol nastavit hormony a budes sledovana nielen u gynekologa pocas tehotenstva ale aj u endorinologa. Tiez by mali spolupracovat.
Co sa tyka tej straty hlasu (poskodenia hlasiviek), tak je tam nejake to riziko ako pri kazdej operacii. Napr. Marta Sladeckova sa preto nedala operovat ale isla na radiojod. Castejsi je skor opuch, ktory casom pominie.
Ja som sa na operacii najviac bala toho co s jazvou. Teraz mi je to jedno. Uz som si zvykla, neskryvam ju. Tu tiez zalezi od chirurga a tiez od toho aku mas kozu, ci sa ti robia keloidy alebo nie. Ak ano tak by som na to tiez upozornila chirurga. A ci ju je vidiet? No je to jazva a uz nezmizne, ale mne ju velmi nie je vidiet. Sem tam mi scervenie, ale ja mam dost citlivu plet. Inak je biela. A ozaj ju vidiet na prvy pohlad nie je. Ja som si ju hned ako mi odadla chrasta natierala kremom.
Hlavne sa neboj a ber to tak ze to potom bude lepsie. Prajem nech operacia dobre dopadne ;).
dakujem za podporu, budem sa snazit byt kludna.
Ninna
13.04.09,16:44
dakujem za podporu, budem sa snazit byt kludna.
a prosím Ťa napíš ako to prebiehalo a ako to dopadlo.držím palčeky.
fixska
16.04.09,22:37
Len tak okrajovo ako sa mi vyvrbila situacia pot om co uz vyse mesiaca beriem ten nestastny Euthyrox 50: menstruaciu nemam uz tyzden po deadline, vkuse ma boli hlava a som unavena, nehovoriac o tom ze som uplne nastvana a nervozna uplne stale, takze vysledky z krvy mam sice "uplne vporiadku" ale co z toho ked sa mi dalsie vyssie uvedene veci kazia ako sa len da !!!!! Ak sa budem stazovat lekarke na tieto neziaduce ucinky predpokladam ze mi povie ze aj tak s tym nic neurobi a ine lieky neexistuju alebo....???? A teraz babo rad. Ako z toho von?:mee:
syrik
17.04.09,07:51
Len tak okrajovo ako sa mi vyvrbila situacia pot om co uz vyse mesiaca beriem ten nestastny Euthyrox 50: menstruaciu nemam uz tyzden po deadline, vkuse ma boli hlava a som unavena, nehovoriac o tom ze som uplne nastvana a nervozna uplne stale, takze vysledky z krvy mam sice "uplne vporiadku" ale co z toho ked sa mi dalsie vyssie uvedene veci kazia ako sa len da !!!!! Ak sa budem stazovat lekarke na tieto neziaduce ucinky predpokladam ze mi povie ze aj tak s tym nic neurobi a ine lieky neexistuju alebo....???? A teraz babo rad. Ako z toho von?:mee:

Mesiac je krátka doba...ja som sa začala cítiť lepšie až po 3 mesiacoch...tiež mám výsledky ok...teda,ako sa to vezme...lenže ja mám takého úžasného lekára, že bez toho, aby mi robil sono krku alebo sa naň čo len pozrel, napísal do karty, že sono v poriadku, ŠŽ nezväčšená...bez toho, aby sa ma opýtal,ako sa cítim, napísal, že pacientka sa cíti lepšie...porovnala som si výsledky z obdobia, keď mi prvýkrát robili testy a teraz..výsledok? hormóny sa upravili, to je pravda..ale protilátky mám vyššie ako keď mi diagnostikovali ŠŽ...a na to, prečo je to tak, odpoveď neviem...a ani nemám záujem sa to pýtať môjho lekára, ktorého evidentne zdrav. stav pacientok nezaujíma...bolo to trochu od veci...ospravedlňujem sa...vieš, mne našťastie chodí menštruácia ko hodinky, čo sa čudoval už môj gynekológ...a čo sa týka únavy, nervozity, atď....na to si asi musím ezvyknúť...ja mám obdobia, kedy ani neviem, že sa na niečo liečim a obdobie, kedy mi je totálne zle a som nenormálne unavená...
fixska
17.04.09,18:56
Mesiac je krátka doba...ja som sa začala cítiť lepšie až po 3 mesiacoch...tiež mám výsledky ok...teda,ako sa to vezme...lenže ja mám takého úžasného lekára, že bez toho, aby mi robil sono krku alebo sa naň čo len pozrel, napísal do karty, že sono v poriadku, ŠŽ nezväčšená...bez toho, aby sa ma opýtal,ako sa cítim, napísal, že pacientka sa cíti lepšie...porovnala som si výsledky z obdobia, keď mi prvýkrát robili testy a teraz..výsledok? hormóny sa upravili, to je pravda..ale protilátky mám vyššie ako keď mi diagnostikovali ŠŽ...a na to, prečo je to tak, odpoveď neviem...a ani nemám záujem sa to pýtať môjho lekára, ktorého evidentne zdrav. stav pacientok nezaujíma...bolo to trochu od veci...ospravedlňujem sa...vieš, mne našťastie chodí menštruácia ko hodinky, čo sa čudoval už môj gynekológ...a čo sa týka únavy, nervozity, atď....na to si asi musím ezvyknúť...ja mám obdobia, kedy ani neviem, že sa na niečo liečim a obdobie, kedy mi je totálne zle a som nenormálne unavená...


Ja mam praveze problem ze som sa citila skvele pred tym ako mi dali lieky ale mala som vysoke Tsh co mi ale nevadilo lebo mi bolo dobre. Euthyrox mi sice uz po mesiaci upravil Tsh aj T3 a T4 mam ok....keby len ok mam ukazkovo fantasticke encyklopedicke hodnoty uz hned teraz. Ale co z toho ked mi to zneativnilo dalsie 4 veci. Je mi z toho celeho nanic ked sa mi jedna vec upravi a dalsie pokazia to ani nechcem zit a hotovo. Takto? naco preboha. Paradoxne mi bolo fajn vtedy ked mi nemalo byt cize ked som nemala dobre hodnoty ale citila som sa v pohode. Naco davat nasilu do normy hodnoty ked mi to len poskodi. nechapem takemuto "lieceniu". Moja lekarka mi len telefonicky nadiktuje ake mam vysledky a povie ked mym dojst na krv, soce sa pyta ako mi je ale na vsetko len kyvne takym stylom ze co uz. Tak nic tak uvidime, kokos a to mam ten Euthyrox brat este aspon 10 mesiacov. Nechcem ani myslet co to bude za peklo.
syrik
17.04.09,20:27
Ja mam praveze problem ze som sa citila skvele pred tym ako mi dali lieky ale mala som vysoke Tsh co mi ale nevadilo lebo mi bolo dobre. Euthyrox mi sice uz po mesiaci upravil Tsh aj T3 a T4 mam ok....keby len ok mam ukazkovo fantasticke encyklopedicke hodnoty uz hned teraz. Ale co z toho ked mi to zneativnilo dalsie 4 veci. Je mi z toho celeho nanic ked sa mi jedna vec upravi a dalsie pokazia to ani nechcem zit a hotovo. Takto? naco preboha. Paradoxne mi bolo fajn vtedy ked mi nemalo byt cize ked som nemala dobre hodnoty ale citila som sa v pohode. Naco davat nasilu do normy hodnoty ked mi to len poskodi. nechapem takemuto "lieceniu". Moja lekarka mi len telefonicky nadiktuje ake mam vysledky a povie ked mym dojst na krv, soce sa pyta ako mi je ale na vsetko len kyvne takym stylom ze co uz. Tak nic tak uvidime, kokos a to mam ten Euthyrox brat este aspon 10 mesiacov. Nechcem ani myslet co to bude za peklo.

Neboj, to sa upraví..bude Ti lepšie...a ak Ťa to upokojí, ja a mnoho iných budú lieky užívať do smrti...nehovor tak, že radšej nežiť a podobne..sú oveľa horšie choroby, ako je štítna žľaza...no neliečiť ju, keď nie je v poriadku, nie je dobré...uvedom si, že ona ovplyvňuje celé telo...psychiku, metabolizmus, teplotu tela...ja Ti poviem, že sa tiež necítim dobre...a rozhodla som sa dokonca skúsiť psychoterapiu, aby som zistila, či to má súvis so ŠŽ alebo nie..pretože ja som mala presne opačné príznaky, ako by som mala mať...a mám ich dodnes...ja mám veľa z príznakov hyperfunkcie...mnoho lekárov mi povedalo, že sa tie príznaky ovplyvňujú...ale predsa to skúsim zistiť sama...lebo ťažko sa s tým žije a lekári to berú tiež tak, že výsledky su ok, nie je čo riešiť...
fixska
18.04.09,14:56
Neboj, to sa upraví..bude Ti lepšie...a ak Ťa to upokojí, ja a mnoho iných budú lieky užívať do smrti...nehovor tak, že radšej nežiť a podobne..sú oveľa horšie choroby, ako je štítna žľaza...no neliečiť ju, keď nie je v poriadku, nie je dobré...uvedom si, že ona ovplyvňuje celé telo...psychiku, metabolizmus, teplotu tela...ja Ti poviem, že sa tiež necítim dobre...a rozhodla som sa dokonca skúsiť psychoterapiu, aby som zistila, či to má súvis so ŠŽ alebo nie..pretože ja som mala presne opačné príznaky, ako by som mala mať...a mám ich dodnes...ja mám veľa z príznakov hyperfunkcie...mnoho lekárov mi povedalo, že sa tie príznaky ovplyvňujú...ale predsa to skúsim zistiť sama...lebo ťažko sa s tým žije a lekári to berú tiež tak, že výsledky su ok, nie je čo riešiť...

Ja este neviem kolko to budem brat. Liecit je jedna vec ale ked sa lieci tak ma to ovplyvnuje negativne a ked sa nelieci tak je vsetko vporiadku az na jednu zvysenu hodnotu. Cize ked je SZ v poriadku tak to ovplyvnuje cele telo negativne. Nemyslim ze to je spravny postup. A aka bola psychoterapia, zistila si nieco?
syrik
18.04.09,17:23
Ja este neviem kolko to budem brat. Liecit je jedna vec ale ked sa lieci tak ma to ovplyvnuje negativne a ked sa nelieci tak je vsetko vporiadku az na jednu zvysenu hodnotu. Cize ked je SZ v poriadku tak to ovplyvnuje cele telo negativne. Nemyslim ze to je spravny postup. A aka bola psychoterapia, zistila si nieco?

Ale kdeže...nájsť dobrého psychoterapeuta je väčší problém, než som si myslela...možno sa na to nakoniec vykašlem...
syrik
20.04.09,13:05
Ľudia, je tu niekto taký, čo sa lieči na hypotyreózu a má príznaky hyper? Alebo som už ozaj výnimočný jedinec :rolleyes:
Tamila
20.04.09,13:35
Mne presne pred rokom vyoperovali celú štítnu žľazu, mala som ju veľmi veľkú, skoro nefunkčnú a prekážala mi pri polykaní. Eutyrox som užívala už pred operáciou 75, po operácii sa mi postupne zvyšujú dávky, teraz mám 150. Eutyrox je ako baterka, bez neho som nefunkčná, nevládzem sa ani hýbať, priberám. Pri každom zvýšení dávky sa mi dobijú baterky. Cítim sa podstatne lepšie ako pred operáciou.
Ella2
20.04.09,13:45
Ja som po operácii tiež ráno po 10-tej už iba šepkala, časom sa to upravilo, je to OK. Ale mne poškodili jednu hlasivku, tá je od operácie nefunkčná. Čítala som, že by možno pomohol foniater cvičeniami, ale u nás nebol taký lekár. Spievať už nemôžem, ale hovorím už v pohode. Treba istý čas, kým sa to upraví, ale ide to. Držím palce.
AdaG
21.04.09,09:25
Ľudia, je tu niekto taký, čo sa lieči na hypotyreózu a má príznaky hyper? Alebo som už ozaj výnimočný jedinec :rolleyes:
Ja som presne ten prípad, momentálne bez liečby, lebo mám výsledky v norme. Niečo ťa zaujíma?
syrik
21.04.09,10:29
Ja som presne ten prípad, momentálne bez liečby, lebo mám výsledky v norme. Niečo ťa zaujíma?

Ach, už som sa zľakla, že som ojedinelý druh :--- Mám veľa otázok, no ani lekár na ne nevie odpoveď...teda, ak sa ten môj dá nazvať lekárom :mad: Je mi stále zle...uz rok sa to so mnou vlečie...mávala som búšenie srdca, nevoľnosť, pocit na odpadnutie, únava, tep v pokoji okolo 100...keď som s tým šla k lekárke, najskôr mi kázala zmeniť životosprávu, keď som prišla opäť, dala mi Coronal na srdce a keď opäť, začala ma posielať na vyšetrenia...interné, kardiologické (echo, holter), pľúcne, gynekologické, endokrinologické a tam mi zistili hypothyreózu na autoimunitnom podklade...nasadili mi Euthyrox 50-tku...to bolo po 7 mesiacoch nevoľnosti..po troch mesiacoch liečby som šla na krv..hormóny ok, ale protilátky vyššie, než keď mi ju diagnostikovali...bola som aj v Ľubochni...sám primár mi povedal, že tie nevoľnosti so ŠŽ nesúvisia...no všetci ostatní lekári mi tvrdia, že áno...a to hovorili zo skúsenosti pacientov...prešla som si viaceré diskusné fóra na nete...nie som ojedinelý prípad...no lekár povie, výsledk ymáte v poriadku, neviem Vám pomôcť..ja už som zúfala...ja už naozaj rozmýšlam nad psychoterapiou, či to ozaj môže súvisieť so ŠŽ...inak pozor...na nete som videla knihu HYPOTHYREÓZA...
AdaG
23.04.09,08:19
Ak ťa zaujíma môj názor, som presvedčená a na sebe to mám odskúšané, že každá naozaj každá choroba začína v hlave!!! Ja chodím za paňou, ktorá sa venuje odblokom metódou jednotný mozog a kineziológia a už roky mi pomáha. Dokonca mi pomohla sa zbaviť rôznych chorôb. Nie je to šarlatánstvo, len mi pomôže upratať si v hlave a z problému sa stane banalita, ktorá mi predtým ale spôsobovala problém. Skús sa vo svojom okolí popýtať, určite to stojí za zváženie. Lebo doktori, hoci ich nechcem urážať - tí, ktorí sedia v ambulaniách, sú svojím spôsobom pisálkovia. Spýtajú sa , čo ti je a napíšu recept. Ale človek je celistvá bytosť, nielen srdce, obličky, pľúca ... štítna žľaza atď. Pokiaľ nebude liečenie založené na celostnom princípe, pomôžu lekári len dočasne.
Tak veľa síl ....
syrik
23.04.09,08:37
Ak ťa zaujíma môj názor, som presvedčená a na sebe to mám odskúšané, že každá naozaj každá choroba začína v hlave!!! Ja chodím za paňou, ktorá sa venuje odblokom metódou jednotný mozog a kineziológia a už roky mi pomáha. Dokonca mi pomohla sa zbaviť rôznych chorôb. Nie je to šarlatánstvo, len mi pomôže upratať si v hlave a z problému sa stane banalita, ktorá mi predtým ale spôsobovala problém. Skús sa vo svojom okolí popýtať, určite to stojí za zváženie. Lebo doktori, hoci ich nechcem urážať - tí, ktorí sedia v ambulaniách, sú svojím spôsobom pisálkovia. Spýtajú sa , čo ti je a napíšu recept. Ale človek je celistvá bytosť, nielen srdce, obličky, pľúca ... štítna žľaza atď. Pokiaľ nebude liečenie založené na celostnom princípe, pomôžu lekári len dočasne.
Tak veľa síl ....


No práve preto rozmýšlam nad psychoterapiou....môžeš mi ppísať niečo viac o tej metóde? ako to prebieha, koľko stojí sedenie, atď. ĎAKUJEM
AdaG
23.04.09,08:59
Veľmi zjednodušene:
Metóda je založená na tom, že ťa terapeut chytí za zápästia a kladie ti otázky podľa vypracovaných postupov. Tvoje podvedomie a reakcie sa bez tvojho vplyvu rozumom prejavujú tak, že sa ti svaly mykajú a on podľa pohybu svalu dostane odpoveď. Je to systém, ktorý vyžaduje dlhé štúdium a skúšky, takže sa obráť na človeka s dlhšou praxou a dobrou povesťou. Na základe zisteného problému potom robíte korekcie v systéme presvedčednia o určitom probléme.
Neviem ti povedať, koľko také sedenie stojí, lebo je to individuálne a v mojom prípade sme sa po rokoch tak skamarátili, že už neplatím...
syrik
23.04.09,09:09
Veľmi zjednodušene:
Metóda je založená na tom, že ťa terapeut chytí za zápästia a kladie ti otázky podľa vypracovaných postupov. Tvoje podvedomie a reakcie sa bez tvojho vplyvu rozumom prejavujú tak, že sa ti svaly mykajú a on podľa pohybu svalu dostane odpoveď. Je to systém, ktorý vyžaduje dlhé štúdium a skúšky, takže sa obráť na človeka s dlhšou praxou a dobrou povesťou. Na základe zisteného problému potom robíte korekcie v systéme presvedčednia o určitom probléme.
Neviem ti povedať, koľko také sedenie stojí, lebo je to individuálne a v mojom prípade sme sa po rokoch tak skamarátili, že už neplatím...

No zaujímavé....a takých sedení je treba robiť asi viacej, však? a náhodou v okolí Trenčína nevieš o niekom?
Vďaka
AdaG
23.04.09,09:29
Áno, sedení treba viac, ale oplatí sa to. Trenčín a okolie nepoznám, skús sa popýtať. Daj si vyhľadať kineziológiu alebo one brain...
astra
24.04.09,10:05
Ľudia, je tu niekto taký, čo sa lieči na hypotyreózu a má príznaky hyper? Alebo som už ozaj výnimočný jedinec :rolleyes:
presne viem ako ti je! Som na tom tak isto, srdce mi búcha ako divé (cítim sa niekedy ako kolibrík) a doktor povie, že výsledky mám OK takže to podľa neho nesúvisí so SŽ!! Chystám sa na kardiológiu a ak tam nič, tak asi rovno na psychiatriu...
babijanka
24.04.09,10:36
Ahoj Syrik, chcem sa opýtať, to máš zvýšenú alebo zníženú činnosť štítnej žľazy!?, Pokiaľ Ti srdce búcha viac ako má, trasú sa Ti ruky, si príliš hyperaktívna, hnačkuješ, potíš sa, schudla si, tak potom sú to jednoznačne príznaky zvýšenej činnosť ( o týchto probléch tu už bola anketa na porade). Je potrebné navštíviť endokrinológa. V takomto prípade sa predpisuje carbimazol (dávku určí lekár)
syrik
24.04.09,11:01
presne viem ako ti je! Som na tom tak isto, srdce mi búcha ako divé (cítim sa niekedy ako kolibrík) a doktor povie, že výsledky mám OK takže to podľa neho nesúvisí so SŽ!! Chystám sa na kardiológiu a ak tam nič, tak asi rovno na psychiatriu...


A tiež sa liečiš na hypothyreózu? Ja mám kardilogické vyšetrenie ok...mala som aj holtera na 24 hodín...
syrik
24.04.09,11:24
Ahoj Syrik, chcem sa opýtať, to máš zvýšenú alebo zníženú činnosť štítnej žľazy!?, Pokiaľ Ti srdce búcha viac ako má, trasú sa Ti ruky, si príliš hyperaktívna, hnačkuješ, potíš sa, schudla si, tak potom sú to jednoznačne príznaky zvýšenej činnosť ( o týchto probléch tu už bola anketa na porade). Je potrebné navštíviť endokrinológa. V takomto prípade sa predpisuje carbimazol (dávku určí lekár)

Babijanka, si zlatá, ale toto už dávno ovládam...liečim sa na hypotyreózu, takže u endokrinológa som bola...opisovala som to tu viackrát..
babijanka
24.04.09,12:00
Babijanka, si zlatá, ale toto už dávno ovládam...liečim sa na hypotyreózu, takže u endokrinológa som bola...opisovala som to tu viackrát..
Ale Syrik prepáč, dávaš na poradu, mne to tak pripadá, že si nevieš rady, píšeš dokonca, že berieš eutyrox, ale ten je predsa na zníženú činnosť ŠZ, tak potom vlastne o čo Ti ide ?
lindusaaa
24.04.09,12:12
Syrik na zakalde tych problemov si chodila po doktoroch a potom ti prisli na SZ, teda, ze mas podla vysledokv hypotyreozu? Lebo tieto priznaky mozes mat aj pri hypotyreoze, ak nie je spravna davka lieku, teda je vyssia ako by mala byt alebo bola nastavena prilis rychlo. Je to aj na pribalovom letaku Euthyroxu. To ze mas vysledky v poriadku nie je 100% smerodajne, lebo ta potrebna hladina hormonu sa meni pocas roka a aj pocas dna.
Ale ak si mala tie problemy aj pred tym, tak to ozaj nemusi byt len SZ. A tiez je tu moznost ze je to ta psychika, ako si vravela. V prvom rade sa treba s tym vnutorne vysporiadat...
A ak nie si spokojna s endokrinologom, tak ho zmen, ak mas moznost.
syrik
24.04.09,12:16
Ale Syrik prepáč, dávaš na poradu, mne to tak pripadá, že si nevieš rady, píšeš dokonca, že berieš eutyrox, ale ten je predsa na zníženú činnosť ŠZ, tak potom vlastne o čo Ti ide ?

Ja sa nehnevám, len skús trošku zaloviť v starších príspevkoch..nechce sa mi to 100x opakovať...už som to opisovala, aký mám problém, aj čo chcem vedieť...
syrik
24.04.09,12:23
Syrik na zakalde tych problemov si chodila po doktoroch a potom ti prisli na SZ, teda, ze mas podla vysledokv hypotyreozu? Lebo tieto priznaky mozes mat aj pri hypotyreoze, ak nie je spravna davka lieku, teda je vyssia ako by mala byt alebo bola nastavena prilis rychlo. Je to aj na pribalovom letaku Euthyroxu. To ze mas vysledky v poriadku nie je 100% smerodajne, lebo ta potrebna hladina hormonu sa meni pocas roka a aj pocas dna.
Ale ak si mala tie problemy aj pred tym, tak to ozaj nemusi byt len SZ. A tiez je tu moznost ze je to ta psychika, ako si vravela. V prvom rade sa treba s tym vnutorne vysporiadat...
A ak nie si spokojna s endokrinologom, tak ho zmen, ak mas moznost.

Mne na základe tých príznakov, ktoré som opísala, po 7 mesiacoch zistili hypothyreózu...liečim sa na ňu už od októbra a kontrolné výsledky po 3 mesiacoch boli dobré...až na tie protilátky...dávku euthyroxu mám 50-tku od začiatku liečby...ale cítim sa na figu stále..ja som s tým psychický vysporiadaná...veď sú aj horšie veci...len keby mi nebolo každú chvíľku zle...niekedy ani neviem, že sa na niečo liečim a niekedy som nemožná celé dni...A čo sa týka endokrinológa, v Ľubochni mi povedali, že na liečbu stačí môj spádový, aj keď vedia, že som s ním není spokojná a v Trenčíne mi povedali, že nepatrím do ich spádovej oblasti...a že slobodná voľba lekára...
fixska
26.04.09,15:13
Mne na základe tých príznakov, ktoré som opísala, po 7 mesiacoch zistili hypothyreózu...liečim sa na ňu už od októbra a kontrolné výsledky po 3 mesiacoch boli dobré...až na tie protilátky...dávku euthyroxu mám 50-tku od začiatku liečby...ale cítim sa na figu stále..ja som s tým psychický vysporiadaná...veď sú aj horšie veci...len keby mi nebolo každú chvíľku zle...niekedy ani neviem, že sa na niečo liečim a niekedy som nemožná celé dni...A čo sa týka endokrinológa, v Ľubochni mi povedali, že na liečbu stačí môj spádový, aj keď vedia, že som s ním není spokojná a v Trenčíne mi povedali, že nepatrím do ich spádovej oblasti...a že slobodná voľba lekára...


Mne inak povedali to iste v Lubochni.....ze naco budem chodit tam ked nie som nejaky urgentny pripad, ze si mam zvolit spadoveho lekara ineho ako mam teraz ak s nim nie som spokojna. Nasilu sa im nanutit neda. A to maju s nimi vseliaky ludia iba dobre skusenosti ze im fakt pomahaju lekari tam. Skoda.
katarina887
26.04.09,16:41
Mne asi pred 15 rokmi zistili zníženú činnosť ŠZ, bol mi na to predpísaný euthyrox 50 a chodila som každý pol rok na kontroly na endokrinológiu. Endokrinologička mi povedala že pokiaľ budem pravidelne brať predpísanú dávku, tak bude všetko ok. Keďže som sa presťahovala do zahraničia a nemala som možnosť chodievať na Slovensko a zahraničné zdravotné poistenie som nemala, "nezodpovedne" som prestala s užívaním lieku. Cítim sa dobre aj bez liekov ale predsa som si prednedávnom dala skontrolovať krv aj hladinu hormónov štítnej žľazy- na moje prekvapenie výsledky boli v poriadku. Takže sa mi tímto nanúka otázkači ma moja endokrinologička náhodou umelo neudržiavala na tabletkách len aby za mňa ako pacientaa dostávala body, alebo mi možno pomohla zmena prostredia a podnebia. :confused:
astra
28.04.09,10:11
A tiež sa liečiš na hypothyreózu? Ja mám kardilogické vyšetrenie ok...mala som aj holtera na 24 hodín...

už druhý rok sa liečim na hypothyreózu, beriem 25mg Eutryrox. Endokrinológ hovorí, že podľa výsledkov tie moje problémy nesúvisia so SŽ, liečba je nastavená dobre. Tak uvidím, čo povie 15.5. kardiológ...
syrik
28.04.09,10:29
už druhý rok sa liečim na hypothyreózu, beriem 25mg Eutryrox. Endokrinológ hovorí, že podľa výsledkov tie moje problémy nesúvisia so SŽ, liečba je nastavená dobre. Tak uvidím, čo povie 15.5. kardiológ...

Mne to isté tvrdí...tak Ti držím palce, aby Ti to dopadlo dobre...:)
Reprografia
05.05.09,10:08
Ja som po operácii tiež ráno po 10-tej už iba šepkala, časom sa to upravilo, je to OK. Ale mne poškodili jednu hlasivku, tá je od operácie nefunkčná. Čítala som, že by možno pomohol foniater cvičeniami, ale u nás nebol taký lekár. Spievať už nemôžem, ale hovorím už v pohode. Treba istý čas, kým sa to upraví, ale ide to. Držím palce.

Ja už so sa tu na porade pýtala ohľadom pooperačných problémov štítnej žľazy, konkr. poškodenie hlasiviek. Mame pnajprv povedali, že má opuch hlasiviek, no teraz sa zistilo, že ľavú hlasivku má nefunkčnú. Teraz nastúpila na logopedickú liečbu, kde je lekárka veľmi optimistická. Dokonca má v júni nastúpiť do nemocnice na 1 týždeň na hospitalizáciu na logoedické cvičenia.
Má prosím Vás niekto s týmto skúsenosti a či nastalo zlepšenie po takýchto cvičeniach. Budem rada, ak mi tu napíšete svoje skúsenosti s problémami s hlasivkami po operácii ŠŽ. Potrebujem podporiť psychicky svoju mamu.
Vďaka
lindusaaa
08.05.09,10:17
Ja už so sa tu na porade pýtala ohľadom pooperačných problémov štítnej žľazy, konkr. poškodenie hlasiviek. Mame pnajprv povedali, že má opuch hlasiviek, no teraz sa zistilo, že ľavú hlasivku má nefunkčnú. Teraz nastúpila na logopedickú liečbu, kde je lekárka veľmi optimistická. Dokonca má v júni nastúpiť do nemocnice na 1 týždeň na hospitalizáciu na logoedické cvičenia.
Má prosím Vás niekto s týmto skúsenosti a či nastalo zlepšenie po takýchto cvičeniach. Budem rada, ak mi tu napíšete svoje skúsenosti s problémami s hlasivkami po operácii ŠŽ. Potrebujem podporiť psychicky svoju mamu.
Vďaka

Ak su lekari optimisticky, tak hadam bude vsetko v poriadku.
Sesternici poskodili lekari hlasivky pri opercii (neslo o SZ). Najskor takmer vobec nerozpravala, pootm len sepkala, resp. rozpravala velmi potichu. Mala s tym dost problem, lebo akurat kocila skolu.
Skusali vsetko mozne, aj alternativnu medicinu, liecitelov, vselijake bylinky...Teraz je to asi 7 rokov a uz rozprava normalne. Ale jej to upravovali operativne, myslim.
Ak tam nie je poskodenie, tak by sa to tymi cviceniami spravit, chce to len trpezlivost, neda sa to hned. Urcite to bude v poriadku. ;)
Reprografia
11.05.09,11:51
Ďakujem za podporu. Tiež jej lekárka povedala, že to potrebuje čas. Tak dúfame, že časom sa to upraví. Ešte raz vďaka za tvoj poznatok.
aurora78
15.05.09,20:01
Tak sa hlasim po operacii. Nastastie vsetko dobre dopadlo, mala som to nezhubne, dnes som uz bola aj na vyberani stehov a lekar povedal ze je to v poriadku. Tak sa tesim. V poslednej dobe sa tu viacej popisalo o strate hlasu-ja sem nastastie nepatrim a hned operacii som mohla pekne rozpravat.
Dakujem vsetkym ktori mi drzali palceky :-)))
Petrusenka
19.05.09,14:01
Ahojte,
mohol by mi prosim niekto poradit?
Problemy so stitnou zlazou mi zistili minuly rok.
Po poslednej kontrole mi doktorka povedala ze pri dalsej( cize o pol roka) nasadime liecbu.
Vysledky som mala taketo:
TSH: 3,5
FT4: 9.92
ATPO: 24
ATG: 162

Mozte mi prosim niekto vysvetlit co znamenaju tieto vysledky?

Vopred velmi pekne dakujem
Gabca
19.05.09,14:09
aurora a kde ta operovali? aj ja mam ist na operaciu, teraz v piatok mam ist na predoperacnu konzultaciu, tak neviem co vsetko od toho mozem cakat, dost sa bojim.
Tamila
19.05.09,14:13
Ja som bola pred rokom v B. Bystrici, bola som veľmi spokojná, robia to laparoskopicky. Na to, že mi vyoperovali celú št. žľazu mám len asi 4 cm jazvu, vôbec nemám stehy, pretože tam to nezašívajú, ale používajú nejaké lepidlo. Hlasivky som nemala poškodené. Iba keď dlhšie rozprávam, cítim "unavený" hlas.
Gabca
19.05.09,14:24
Ja idem na Heydukovu v Bratislave, som nevedela, ze sa to robi aj laparoskopicky.
Tamila
19.05.09,14:30
V Roosveltovej v B. Bystrici robia laparoskopicky
lindusaaa
19.05.09,15:16
Ahojte,
mohol by mi prosim niekto poradit?
Problemy so stitnou zlazou mi zistili minuly rok.
Po poslednej kontrole mi doktorka povedala ze pri dalsej( cize o pol roka) nasadime liecbu.
Vysledky som mala taketo:
TSH: 3,5
FT4: 9.92
ATPO: 24
ATG: 162

Mozte mi prosim niekto vysvetlit co znamenaju tieto vysledky?

Vopred velmi pekne dakujem

THS(tyreotropin) a FT4(volny tyroxin) mas v norme. Tie ATPO(protilatky proti tyreoidalnym peroxidazam) a ATG(protilatky proti tyreoglobulinu) su protilatky a tie mas zvysene. Pravdepodobne pojde o autoimunne ochorenie SZ a doktorka ti nasadi lieky.

Tu mas toho viacej http://www.zdravie.sk/sz/content/461-31087/Vseobecne-info-ochorenia-stitnej-zlazy.html
Alebo este popozeraj na tej stranke.
aurora78
20.05.09,09:54
Tak to som ani ja nevedela ze sa to robi aj laparoskopicky, mne to normalne narezali, zobrali mi sice len polovicu a stred, ale tiez mam len malu ranku. Som 2tyzdne po operacii-tiez ma operovali na Heydukovej, a citim sa dobre. Okrem toho, v nemocnici bol super personal, strava, cistota, ochota....no nemozem sa stazovat.
Urcite sa nemusite bat, nieje to az take ako si kazdy pred operaciou predstavuje, hoci je to zasah do tela ktory je robeny pod narkozou, ale teraz by som sa uz nebala. Drzim palce, nech to aj Vam dopadne dobre.
lindusaaa
20.05.09,12:23
Myslim, ze u nas SZ operuju laparoskopicky len v BB. Laparoskopia ma tu vyhodu, ze nie je taka jazva a tiez sa hojenie trva kratsie. Ale nie vzdy je vhodna. Operuju len do urcitej velkosti SZ a pri karcinome len ak nie je v pokrocilom stadiu.
Ja som bola tiez operovana klasicky a problemy som nastasie nemala ziadne. Ani ta jazva nie je velka a takmer ju neviediet. Tiez to nie je klasicky site, je tam len jeden steh, ktory ide cely vnutrajskom a "nitka" trci len z jednej a druhej strany.
Nie je to nic hrozne, sice je to zasah ale to je kazda operacia.
Petrusenka
21.05.09,08:50
Dakujem za radu...
Peky den prajem
syrik
22.05.09,07:46
Ľudkovia, to LKVB6 je vhodné pre hypotyreózu alebo hypertyreózu alebo je to jedno? Neviete, koľko stojí cca. 1 balenie a ako dlho ma vydrží?

Ďakujem ta odpoveď ;)
Reprografia
25.05.09,06:58
Ja už so sa tu na porade pýtala ohľadom pooperačných problémov štítnej žľazy, konkr. poškodenie hlasiviek. Mame pnajprv povedali, že má opuch hlasiviek, no teraz sa zistilo, že ľavú hlasivku má nefunkčnú. Teraz nastúpila na logopedickú liečbu, kde je lekárka veľmi optimistická. Dokonca má v júni nastúpiť do nemocnice na 1 týždeň na hospitalizáciu na logoedické cvičenia.
Má prosím Vás niekto s týmto skúsenosti a či nastalo zlepšenie po takýchto cvičeniach. Budem rada, ak mi tu napíšete svoje skúsenosti s problémami s hlasivkami po operácii ŠŽ. Potrebujem podporiť psychicky svoju mamu.
Vďaka

Tak, chcem sa podeliť o radosť. Písala som tu o problémoch s hlasivkami, ktoré postretli moju mamu - nefunkčnosť ľavej hlasivky. Po mesiaci tvrdých cvičení na logopédii sa jej stav neuveriteľne zlepšil. Nechcem to zakríknuť, ale veľmi sa z toho tešíme. Chcem povzbudiť tých, ktorí tento problém tiež majú - dá sa to, len treba pevné nervy a pozitívne myslenie.
marika2128
29.05.09,11:20
ahojte vsetci caka ma operacia SZ a chcela by som sa opytat ako dlho sa este marodi doma...dakujem
Tamila
29.05.09,11:25
V nemocnici som bola 3 dni a doma na PN dva mesiace.
marika2128
29.05.09,15:46
tamila dakujem a kde ta operovali?mna budu v ruzomberku mala si problemy s hlasivkami?
bonita
01.06.09,19:42
ako robia punkciu zo stitnej zlazy? Pri lokalnom umrtveni? A moze vyrastat jedna strana stitnej zlazy smerom von? Teda ze sa vyduva taky kopcek, cca 1,5 x 1,5 cm ale iba na jednej strane krku.
lindusaaa
01.06.09,22:13
ako robia punkciu zo stitnej zlazy? Pri lokalnom umrtveni? A moze vyrastat jedna strana stitnej zlazy smerom von? Teda ze sa vyduva taky kopcek, cca 1,5 x 1,5 cm ale iba na jednej strane krku.

Len si lahnes, ako keby ti isli robit sono (zvacsa to aj predtym sonom pozru este) a potom uz len pichne do toho injekciu, ta ihla je trochu hrubsia ako obycajne(neviem presne ako ja som sa moc na to nedivala) a vytiahne odtial tu vzorku. Ja som sa snazila na to moc nesustredit. Trvalo to par sekund, mozno 30. Nie je to nic strasne, len je to trochu neprijemne. Ja som citila len taky tlak a zvykne to este ten den-dva trochu pobolievat. Ale tak aj po beznej injekcii to boli.
Dost zalezi aj od lekara co to robi, som pocula ze niekomu sa tam dost dlho vrtali...ale ja som bola na troch roznych miestach a ani raz to nebolo take ze by sa to nedalo vydrzat. A ani raz nic neumrtvovali, je to ozaj rychle.
A ta stitna moze rast dnu, to je asi ten horsi pripad, pretoze moze tlacit na tracheu a aj von, ako vravis taky kopcek. To je bezny priznak, ja som to mala asi tak ako ty, tiez mi zrazu narastol "kopcek", taka hrcka, viditelna aj z dialky.
Tamila
02.06.09,07:49
tamila dakujem a kde ta operovali?mna budu v ruzomberku mala si problemy s hlasivkami?
Marika, mňa operovali v B. Bystrici, vyberali mi celú št. žľazu, problémy s hlasivkami som nemala nejaké výrazné. Pri dlhšom rozprávaní mi skôr troška zachrípne hlas, ale keď si trocha oddýchne, zas je to v poriadku. Inak nič. Ale som rada, že som sa odhodlala na operáciu, ja sa cítim lepšie, lieky by som musela užívať do konca života tak či tak.
micus34
02.06.09,14:22
Ahojte, chcem sa spýtať, či niekomu z Vás robilo problém nabiehanie na Euthyrox 25mg. Som veľmi unavená a podráždená. Obvodný lekár ma nechal na PN, kým si na tento liek zvyknem. Užívam ho cca 1 týždeň. Ďakujem
Tamila
02.06.09,14:28
Ja si myslím, že unavená a podráždená si preto, že ten Euthyrox potrebuješ. Ja mám tiež taký pocit, ale vždy keď sa mi zvýši dávka, cítim sa lepšie. Teraz mám Euthyrox 150. Ale nepíšeš, či si po operácii alebo nie. Pretože ak máš štítnu žľazu, liek iba dopĺňa hormón podľa potreby. Tak sa ti upravuje podľa stavu hormónu z krvi. Pred operáciou som užívala 75 dlhodobo.
bonita
02.06.09,14:35
Vdaka za odpoved, no neviem ci budem vediet byt pokojna pri punkcii. Dnes mi teda robili USG , hned ma poslali endokrinologovi sa objednat, tam som paltila 5 eur aby mi brali krv hned a nie az o mesiac, a o dva tyzdne ma vysetria, zase zrychlene za poplatok. Aj je dobre, ze sa da za zrychlenie vys. doplatit, aj ma stve, ze s peniazmi pre mna najdu miesto aj skor nez o dva mesiace.

Takze mam zlazu plnu uzlov. Kto vie povedat ake su: oba laloky zvacsene, "Nehomogennej textury s pritomnostou "Hypoechogennych" uzlov? A co je "Nodozna" struma? A co je: Gl. parotis a submandibularis v norme?

Zvacsenu ju mam difuzne, to je zrejme obojstranne?

Pozitivne na vsetkom je snad len to, ze uz viem, ze nie som leniva, ale chora. :D
Tamila
02.06.09,14:39
Tie odborné výrazy skús dať do google. Ale aj ja som dlhé roky nechápala, prečo nevládzem ísť rýchlejšie, prečo som pri všetkom hneď unavená a zaspím ihneď ako si sadnem k televízoru. Euthyrox je mi dodáva viac energie.
lindusaaa
02.06.09,14:53
tamila dakujem a kde ta operovali?mna budu v ruzomberku mala si problemy s hlasivkami?

V RK su dobri chirurgovia co sa tyka SZ. Mne tam tiez odporucali ist, ale akurat nemocnicu prerabali, ked som sa objednavala a tak som isla do DK. Sestricka nam vtedy povedala, ze vela chirurgov odislo odtial do RK. V podstate robia najma tu SZ. Urcite budes v dobrych rukach.
lindusaaa
02.06.09,15:49
Vdaka za odpoved, no neviem ci budem vediet byt pokojna pri punkcii. Dnes mi teda robili USG , hned ma poslali endokrinologovi sa objednat, tam som paltila 5 eur aby mi brali krv hned a nie az o mesiac, a o dva tyzdne ma vysetria, zase zrychlene za poplatok. Aj je dobre, ze sa da za zrychlenie vys. doplatit, aj ma stve, ze s peniazmi pre mna najdu miesto aj skor nez o dva mesiace.

Takze mam zlazu plnu uzlov. Kto vie povedat ake su: oba laloky zvacsene, "Nehomogennej textury s pritomnostou "Hypoechogennych" uzlov? A co je "Nodozna" struma? A co je: Gl. parotis a submandibularis v norme?

Zvacsenu ju mam difuzne, to je zrejme obojstranne?

Pozitivne na vsetkom je snad len to, ze uz viem, ze nie som leniva, ale chora. :D

Naozaj ta punkcia nie je nic strasne a trva do kratko, mne to prvykrat robili ked som mala 16.

Sice je to smutne ale dnes je to uz tak, ze ked si zaplatis miesto sa najde...dokonca casto byva aj ten pristup iny...

Co sa tyka tej SZ, tak ze su tam uzly nie je nic neobvykle. SZ byva casto uzlovita a nic to neznamena a vela ludi ani o tom nevie.
Nodozna znamena uzlovita myslim a struma je zvacsena stitna zlaza, alebo aj hrvol to volaju. Potom moze byt eufunkcna to znamena, ze funkcia Sz ne nezmenena alebo hyperfunkcna (zvysena funkcia) a hypofunkcna(znizena).
V podstate to znamena, ze mas obojstranne zvacsenu SZ, kde sa nachadzaju tie uzly. Aby zistili ci je vsetko v poriadku tak robia biopsiu do tych ktore su podozrive. Preto ides na tu punkciu.
A to ci je eufunkcna, hyper alebo hypofuncna zistia z krvi.
Tie parotis a submandibularis budu asi zlazy, ako som nasla, priusne a podcelustne. Kontroluju ich pri sone SZ, ci aj tam nie su nejake zmeny.
lindusaaa
02.06.09,15:56
Ahojte, chcem sa spýtať, či niekomu z Vás robilo problém nabiehanie na Euthyrox 25mg. Som veľmi unavená a podráždená. Obvodný lekár ma nechal na PN, kým si na tento liek zvyknem. Užívam ho cca 1 týždeň. Ďakujem

Mne sice to nabiehanie problemy nerobilo, aspon som ich nepozorovala. Ale niekomu to moze chvilu trvat. Ako povedala Tamila to budu priznaky toho ze ho potrebujes. Najma ta unava. Myslim, ze do dvoch tyzdnov by to malo byt ok, to by sa mala hladina hormonov ustalit. Je dobre brat ho v priblizne v rovnaky cas a samozrejme nalacno. Ale zas nie su to ATB, nemusis dodrzat presnu hodinu.
micus34
02.06.09,17:25
Nie nie som po operácii. Takže to užívam prvý krát v živote. Dúfam, že to prejde a účinok sa čoskoro dostaví. Pa
clarissa
04.06.09,13:24
aj ja som prestala brat euthorox a nemam problém.naopak.cítim sa lepšie.Dodnes nechapem prečo som ho brala 3 roky,ked mi nerobili žiadne vyšetrenia len krv a aj ta bola negat....kým som ho brala som odpaduvala a mala som bušenie sdrca...3mesiace ho neužívam a ani som nepribrala....malo to vyznam brat,ked som nebola poriadne vysetrena....
clarissa
04.06.09,13:36
ja som ho vysadila...nerobil mi dobre....mala som busenie srdca ...teraz ho neužívam vôbec...no neviem či som urobila dobre.asi by to chcelo zmenu lekara ....lebo moja lekarka mi to pedpisovala 3 roky bez poriadneho vysetrenia.len vysetrenie krvy a dost.aj to bolo negat.tak neviem načo som to vobec brala...
Denisa
04.06.09,14:32
tamila dakujem a kde ta operovali?mna budu v ruzomberku mala si problemy s hlasivkami?

Ja som bola tiež v Ružomberku a hlasivky sú v poriadku. Bola som tam asi týždeň, ale mala som problémy s kalciom. Doma zostaň podľa toho ako sa budeš cítiť;)
bonita
04.06.09,14:42
Som dost zmatena z info na nete. Statisticky iba 5% poruch stitnej zlazy ma aj karcinom, ale na ceskom fore, link je nikde v strede temy, mal kazdy druhy pacient po vybere karcinom. Zvacsa po dobrych vysledkoch punkcie. Tam pisu - ako tazko si telo zvyka na davkovanie liekov, po op, ake velke problemy maju, aj s odvapnovanim a tu citam zvacsa, ze to nic neni, ze sa bez nej zije v pohode.

Takze som na pochybach ci si ju dat vybrat alebo nechat. Ked aj punkcia bude dobra, kvoli uzlom budem stale sledovana a mam , podla 90% prispevkov, sancu, ze je tam aj tak karcinom, schobany za uzlami, cize punkcia mi ziadnu istotu neda.

Ak pridem o SZ, zrejme aj pristitne telieska - lebo z prispevkom tam mi to tak vychadza, ze idu vzdy von - a teda sa budem uz do smrti trapit s odvapnovanim kosti a este tazko nabiehat na lieky.

Ak pojdem na radiojod, tak tam budem cca 14 dni a este 14 dni musim byt 2 m od kazdeho, aj od zvierat. Takze mesiac prec od 20 psov - to si neviem predstavit, ze kto ich postrazi a kde budem ja tie dva zvysne tyzdne.

Takze slova - ze je to len SZ sa mi zdaju teraz prilis optimisticke.
Lilien 15
04.06.09,16:44
Ahoj ja mám zníženú činnosť štítnej ž.-zistili mi to náhodou asi pred rokom.Lieky budem brať doživotne...Brala som Euthyrox 50 ale teraz beriem 62,5.Pri 50tke som bola dosť unavená a pri 75tke zasa nervózna,stačil ťuk a vybuchla som. Vyšetrenia mám dobré lenže začínam byť znova unavená a neviem čo mám robiť. Nechcem byť stále hnusná a nervózna( hlavne ked niektorí ludia nevedia pochopiť prečo tak vybuchujem) ale chcem byť v pohode. (už si ani nepamätám kedy som sa schuti zasmiala.Je to o ničom ked prídem domov z roboty a som tak strašne unavená a nie z práce) Neviete mi poradiť niečo-hocičo nejaký vitamín, čaj alebo čo ?
lindusaaa
04.06.09,19:38
aj ja som prestala brat euthorox a nemam problém.naopak.cítim sa lepšie.Dodnes nechapem prečo som ho brala 3 roky,ked mi nerobili žiadne vyšetrenia len krv a aj ta bola negat....kým som ho brala som odpaduvala a mala som bušenie sdrca...3mesiace ho neužívam a ani som nepribrala....malo to vyznam brat,ked som nebola poriadne vysetrena....

Busenie srdca je zvacsa priznak je toho euthyroxu je vela. Cize lekarka ti mala znizit davku. Asi by bolo dobre dat sa poriadne vysetrit. Pri SZ vysetruju najma krv, tam je vidiet kolko toho euthyroxu treba. Tiez by sa malo robit sono, aby sa zistilo ci tam nie su uzly...A samorzejme lekar by ti mal prehlatat krk.
Napr. ja som najskor lieky brala ( 25/obden, cize dost malo), ale po case mi ich vysadili a len ma sledovali, lebo som mala uzly. Takze mozno lieky ani neni treba, alebo staci nizsia davka akontrola max raz rocne, ak by si nemala problemy.
lindusaaa
04.06.09,20:38
Som dost zmatena z info na nete. Statisticky iba 5% poruch stitnej zlazy ma aj karcinom, ale na ceskom fore, link je nikde v strede temy, mal kazdy druhy pacient po vybere karcinom. Zvacsa po dobrych vysledkoch punkcie. Tam pisu - ako tazko si telo zvyka na davkovanie liekov, po op, ake velke problemy maju, aj s odvapnovanim a tu citam zvacsa, ze to nic neni, ze sa bez nej zije v pohode.

Takze som na pochybach ci si ju dat vybrat alebo nechat. Ked aj punkcia bude dobra, kvoli uzlom budem stale sledovana a mam , podla 90% prispevkov, sancu, ze je tam aj tak karcinom, schobany za uzlami, cize punkcia mi ziadnu istotu neda.

Ak pridem o SZ, zrejme aj pristitne telieska - lebo z prispevkom tam mi to tak vychadza, ze idu vzdy von - a teda sa budem uz do smrti trapit s odvapnovanim kosti a este tazko nabiehat na lieky.

Ak pojdem na radiojod, tak tam budem cca 14 dni a este 14 dni musim byt 2 m od kazdeho, aj od zvierat. Takze mesiac prec od 20 psov - to si neviem predstavit, ze kto ich postrazi a kde budem ja tie dva zvysne tyzdne.

Takze slova - ze je to len SZ sa mi zdaju teraz prilis optimisticke.

Co sa tyka toho karcinomu, tak skor by som sa priklonila k tym 5%. Kazdy druhy sa mi zda dost vela. Ale je to len moj pocit. A karcinom SZ pokial je vcas zisteny je dobre liecitelny, to si sa urcite tiez docitala. A na tie statistiky by som sa neviazala. Aj ked je napisane, ze kazdy druhy tak niekde nie je napisane, ze nebudes ten prvy :).

Co sa tyka tej punkcie, tak ja som ju mala robenu 4x. U troch roznych lekarov, prva v 16, druha v 18, tretia 22 a posledna tri mesiace po tretej a vsetky boli v poriadku! Operaciu som mala o styri mesiace. No a na prekvapenie vsetkych, aj chirurga aj endorinologa to bolo zhubne. Takze nakoniec isla von cela SZ a lieky do konca zivota. Vobec som sa na to nepripravovala a ak mam pravdu povedat ani na sekundu mi nenapadlo, ze to nebdue v poriadku.
Ten uzol bol malinky okolo 1 mm, ale prerastal cez puzdro, takze som musela preventivne aj na RJ. Takze mas pravdu istotu nemas.

To ze pri operacii SZ vyberaju aj pristitne nie je pravda. Ja ich mam. Praveze pokial to ide nechaju ich. To treba konzultovat pred operaciou. Mne povedali, ze vyberu len 1 lalok, ten s tym uzlom. Ale povedali mi aj, ze budu robit peroperacnu histologiu a ak nebude v poriadku, tak mi vyberu aj ten druhy. A to som podpisala.

Nabiehanie na lieky je tiez individualne. Ja som problemy nemala. Ked si citlivejsia, tak treba zvysovat velmi pomaly a postupne, ja som o tyzden po RJ mala svoju davku. Ale citala som, ze niektori na tu svoju davku nabiehaju aj 2-3 mesiace.

Neviem ako je to s RJ v BA, ja som bola v MT a bola som tam 4 dni. V pondelok som prisla a v piatok ma prepustili a naposledy som mala dost vysoku davku.
Odstup musis dodrziavat nie 14 ale 10 dni a 1 m. Tiez zalezi aku davku ti daju. Cim nizsia, tym rychlejsie to ide von a v zasade by mozno stacilo aj 5 dni. Ale zakon hovori 10.

So starostlivostou uz poradit neviem. Ale zatial ti ziaden RJ nehrozi, tak na to ani nemysli.

A s tym ze -je to len SZ- ten kto nema problemy nemoze posudit a tiez niekto ma vacsie a niekto mozno ziadne, da rano tabletu a viac problemov nema. Ludia si zvacsa neuvedomuju, ze co vsetko SZ ovplyvnuje a ake to ma nasledky ak dobre nefunguje...
lindusaaa
04.06.09,20:44
Ahoj ja mám zníženú činnosť štítnej ž.-zistili mi to náhodou asi pred rokom.Lieky budem brať doživotne...Brala som Euthyrox 50 ale teraz beriem 62,5.Pri 50tke som bola dosť unavená a pri 75tke zasa nervózna,stačil ťuk a vybuchla som. Vyšetrenia mám dobré lenže začínam byť znova unavená a neviem čo mám robiť. Nechcem byť stále hnusná a nervózna( hlavne ked niektorí ludia nevedia pochopiť prečo tak vybuchujem) ale chcem byť v pohode. (už si ani nepamätám kedy som sa schuti zasmiala.Je to o ničom ked prídem domov z roboty a som tak strašne unavená a nie z práce) Neviete mi poradiť niečo-hocičo nejaký vitamín, čaj alebo čo ?

Take stavy mam niekedy aj ja. Ani sa mi z postele nechce. A cely den by som len spala a spala. Uz rano sa citim ako po celodennej ture. Ale su zas dni, kedy mam energie na rozdavanie....Mozno niekto poradi...
micus34
05.06.09,09:28
tak babulka, teraz si mi dala chrobáka do hlavy, či ho brať alebo nie. _Tiež mi robili len krvné vyšetrenia nič viac. Môžeš napísať, aké si mala pocity, keď si ho brala? Ja sa ráno budím s pocitom strachu a mám zmeny nálad. Vybuchnem úplne bezdôvodne atď. ďakujem za odpoved
JJJAAA
05.06.09,10:19
Ahojte dievcence,
mne vybrali SZ pred rokom, tiez sa mi velmi spomalilo zivotne tempo, upratujem s viacerymi prestavkami, mam nizky tlak 90/65 co som pred tym az taky nemala a nic nevladzem. No a chcem sa spytat, ci niektorej z vas co nemate SZ, ci jej nevysli pigmentove skvrny na tvari. Ja mam od kedy nemam SZ a som z toho nestastna. V pondelok idem za lekarkou nech ma posle na kozne.
Jana
marika2128
05.06.09,10:55
lindusaaa diki...ake predoperacne vysetrenia ti robili?
bonita
06.06.09,08:29
Mam bolesti svalov na rukach a na hrudi, chrbte pod krkom pripisovat stitnej zlaze? Presli mi az do brnenia na dlaniach a prstov, takze mam za sebou dalsiu nespavu noc, ked ma to o druhej v noci uz nastvalo , vstala som , dala si dva pohare mlieka a o tretej zase zalahla a snad o pol hodinu aj zaspala. Som cela dolamana, uz mesiace sa mi tvoria hlieny v prieduskach vo zvysenej miere.

Chcem sa este spytat - ma niekto skusenost ako rychlo rastie struma smerom von, ked uz je hmatatelna? Zvacsuje svoj objem po nejakych mm v priebehu cca 5 tyzdnov?

A ako je to s cigaretami pred a po operacii SZ? Su medzi vami fajciari? Dakujem za odpovede.

Uz som sa zmierila s tym, ze ked mam vela uzlov podla sona, ze SZ najlepsie dat von, ak tym ziskam viacej energie do zivota.

Kde je lepsie nechat sa operovat na Heydukovej alebo v Ruzomberku / to zn. St. Lubochna?/ Prirodzene chcem byt v tych najlepsich rukach, uz aj kvoli hlasivkam a prist. telieskam/.
clarissa
06.06.09,09:25
aj ked som vravela lekárke aké mam tažkosti,nepovedala nič,len to,že mam brast tabl dalej....zaraža ma to,že mi neurobila sono ani nič podobné...liky som začala brať pred tým ako som otehotnela...počas tehotenstva som pribrala vyše 30 kg.!!!! teraz nie a nie sa tých kíl zbaviť....ani ja om sa nejako nepotila.Mohlo byť aj 40°C a ani kvapku som nevypotila....len som sa bala aj zaspať koli palpaciam....a mala som aj nízky tlak a tiež som bola bojazliva a dokonca som mala taký strach,že som prestala aj šoférovať.Nik nechapal prečo...Lieky som vysadila až potom ako mi to povedal v taliansku jeden kamarat-lekar aby som ich nebtala...že tie príznaky su z tých liekou ak to že ti s nich začne "hrabať" ak je vysoká davka...tak ich neberiem a som ok!!!
clarissa
06.06.09,09:30
PALPITACIE-bušenie srdca......

no aj tak v buducnosti by som sa chcela dať vyšetriť iným odborníkom...odpísala som si číslo do Ľubochne tak skusim isť tam a som zvedava čo mi povedia.


za ten čas som ani nepribrala.lekarka mi vravela že ich musím brat tie lieky aby som nepriberala....myslím,že nemali žiadny vpliv na vahu....lebo jem normalne a nepribrala som nič....
clarissa
06.06.09,09:37
tak babulka, teraz si mi dala chrobáka do hlavy, či ho brať alebo nie. _Tiež mi robili len krvné vyšetrenia nič viac. Môžeš napísať, aké si mala pocity, keď si ho brala? Ja sa ráno budím s pocitom strachu a mám zmeny nálad. Vybuchnem úplne bezdôvodne atď. ďakujem za odpoved
S PODOBNÝMY NALADAMI A STRACHOM SOM AJ JA BOJOVALA....KÝM SOM HO NEVYSADILA....
Tamila
06.06.09,16:20
Som dost zmatena z info na nete. Statisticky iba 5% poruch stitnej zlazy ma aj karcinom, ale na ceskom fore, link je nikde v strede temy, mal kazdy druhy pacient po vybere karcinom. Zvacsa po dobrych vysledkoch punkcie. Tam pisu - ako tazko si telo zvyka na davkovanie liekov, po op, ake velke problemy maju, aj s odvapnovanim a tu citam zvacsa, ze to nic neni, ze sa bez nej zije v pohode.

Takze som na pochybach ci si ju dat vybrat alebo nechat. Ked aj punkcia bude dobra, kvoli uzlom budem stale sledovana a mam , podla 90% prispevkov, sancu, ze je tam aj tak karcinom, schobany za uzlami, cize punkcia mi ziadnu istotu neda.

Ak pridem o SZ, zrejme aj pristitne telieska - lebo z prispevkom tam mi to tak vychadza, ze idu vzdy von - a teda sa budem uz do smrti trapit s odvapnovanim kosti a este tazko nabiehat na lieky.

Ak pojdem na radiojod, tak tam budem cca 14 dni a este 14 dni musim byt 2 m od kazdeho, aj od zvierat. Takze mesiac prec od 20 psov - to si neviem predstavit, ze kto ich postrazi a kde budem ja tie dva zvysne tyzdne.

Takze slova - ze je to len SZ sa mi zdaju teraz prilis optimisticke.
prištítne telieska pri operácii nevyberajú, problém s odvápnením som mala asi týždeň po operácii. Brala som denne vápnik aj 4x a po týždni to prešlo. Teraz mám výsledky na vápnik v pohode. Nedostatok sa prejavoval tŕpnutím končatín a úst.
lindusaaa
09.06.09,18:37
lindusaaa diki...ake predoperacne vysetrenia ti robili?

Nie je za co :). Robili mi bezne, asi ako pred kazdou operaciou. Obvodny mi zobral krv, potom som bola u internistu na EKG a mylsim, ze na RTG pluc. Pri prijme ma poslali na krcne, k anesteziologovi a mam taky pocit, ze som bola znovu na RTG.
marika2128
09.06.09,18:43
(lindusaaa) no uz viem ake vysetrenia budu robit...chcem sa opytat ako dlho trvala operacia,ako si sa citila po operacii?
lindusaaa
09.06.09,18:44
Ahojte dievcence,
mne vybrali SZ pred rokom, tiez sa mi velmi spomalilo zivotne tempo, upratujem s viacerymi prestavkami, mam nizky tlak 90/65 co som pred tym az taky nemala a nic nevladzem. No a chcem sa spytat, ci niektorej z vas co nemate SZ, ci jej nevysli pigmentove skvrny na tvari. Ja mam od kedy nemam SZ a som z toho nestastna. V pondelok idem za lekarkou nech ma posle na kozne.
Jana

Neberies nahodou HAK? Vtedy sa zvyknu objavovat pigmentove skvrny, najma v kombinacii HAK a fajcenia.
lindusaaa
09.06.09,19:03
(lindusaaa) no uz viem ake vysetrenia budu robit...chcem sa opytat ako dlho trvala operacia,ako si sa citila po operacii?

Presne to neviem, spala som :). Isla som hned rano o osmej a co si pamatam ked som sa zobudila a uz som aj vnimla tak pol asi pol tretej. Ale operacia trvala asi tak 4 hodiny myslim. Ale bolo to tak dlho preto, ze mi robili peroperacnu histologiu a cakali na vysledok. Ja som sa citila ako "opita". Teda bola som asi do siestej dost mimo, na chvilu som sa prebrala a potom som zase zaspala. Kazdu chvilu nam merali tlak, teda asi kazdu hodinu. Dali nam trochu napit. Mne bolo po narkoze zle. Spolubyvajucej nie. Co sa bolesti tyka, tak mna to nebolelo takmer vobec. Jasne ze po operacii sme dostali infuziu od bolesti a mohli sme si pytat aj kvapky dalsie dni, ale mne nebolo treba. Najhorsi bol ten den operacie. Uz na druhy den sme normalne ranajkovali. To som sa citila uz celkom dobre. Len sa zle spalo, lebo sme mali dren a dost to zavadzalo. Stehy davali prec na 5 den. Inak sa to dalo vydrzat. ;)
marika2128
13.06.09,15:25
Presne to neviem, spala som :). Isla som hned rano o osmej a co si pamatam ked som sa zobudila a uz som aj vnimla tak pol asi pol tretej. Ale operacia trvala asi tak 4 hodiny myslim. Ale bolo to tak dlho preto, ze mi robili peroperacnu histologiu a cakali na vysledok. Ja som sa citila ako "opita". Teda bola som asi do siestej dost mimo, na chvilu som sa prebrala a potom som zase zaspala. Kazdu chvilu nam merali tlak, teda asi kazdu hodinu. Dali nam trochu napit. Mne bolo po narkoze zle. Spolubyvajucej nie. Co sa bolesti tyka, tak mna to nebolelo takmer vobec. Jasne ze po operacii sme dostali infuziu od bolesti a mohli sme si pytat aj kvapky dalsie dni, ale mne nebolo treba. Najhorsi bol ten den operacie. Uz na druhy den sme normalne ranajkovali. To som sa citila uz celkom dobre. Len sa zle spalo, lebo sme mali dren a dost to zavadzalo. Stehy davali prec na 5 den. Inak sa to dalo vydrzat. ;)
a co si treba zobrat do nemocnice?
lindusaaa
13.06.09,15:47
a co si treba zobrat do nemocnice?

Neviem ci si spomeniem na vsetko. V niektorych nemocniciach davaju take papiere, kde je napisane co treba. Takze samozrejme pyzamo (najlepsie by bolo na gombiky, alebo s vacsim vystrihom), papuce, hygienicke potreby, uterak, pohar na caj, niekde treba aj teplomer, ale ten nam davali a ak mozes si zobrat aj pribor, ale aj ten sme dostali a aj lieky co beries a nezabudni na zdravotnu katru alebo vypis z karty. To su asi tie zakladne veci. Potom si zober nieco na citanie, pripadne krizovky a nejaku mineralku alebo dzus, ovocie alebo nieco sladke.
Prajem nech to dobre dopadne!
holubička1
13.06.09,22:38
Lindusaa ty si normálne už profesionálka v radení štítnej žľazy. Ja som boila celkom v pohod eno posledné mesiace a to som po operáciii 6. rok ma to nejako zrádza... únava, depky, priberanie nervozita, nič ma nejako nemotivuje, spanie nanič, nbolesti svalov atď... poraď čo sa mohlo stať?!
bonita
14.06.09,08:14
Za ako dlho od zistenia plno uzlovitej SZ ste isli na Op? Uz na sone mi povedala doktorka, ze to je najlepsie dat von, vysetrenie s vysledkami krvi ma este caka.
lindusaaa
14.06.09,08:32
Lindusaa ty si normálne už profesionálka v radení štítnej žľazy. Ja som boila celkom v pohod eno posledné mesiace a to som po operáciii 6. rok ma to nejako zrádza... únava, depky, priberanie nervozita, nič ma nejako nemotivuje, spanie nanič, nbolesti svalov atď... poraď čo sa mohlo stať?!

Ahoj, dakujem :). Snazim sa pomoct, ved aj vy ste mi pomohli. Na zaciatku som vobec nevedela co ma caka. Lekari mi sice nieco vysvetlili, ale vela otazok ma napadlo az potom. A zas nie je nad osobne skusenosti, aj ked sa mozu lisit.
Z tych priznakov mi vychadza, ze mas asi nizku davku. Mozno by to chcelo zvysit. Ale lepsie by bolo keby si si dala skontrolovat krv. Aby si sa zas nemala vysoku davku, lebo ani to nie je prijemne.
lindusaaa
14.06.09,08:41
Za ako dlho od zistenia plno uzlovitej SZ ste isli na Op? Uz na sone mi povedala doktorka, ze to je najlepsie dat von, vysetrenie s vysledkami krvi ma este caka.

Ja som isla v podstate hned ako mi to odporucili. Ale od zistenia, ze je uzlovita, az po 10 rokoch. Dovtedy ma len sledovovali a chvilu som mala lieky, chvilu nie.
Mne sa ten jeden uzol rychlo zvacsil a normalne som mala na krku taku hrcu. Aj ked vysledky punkcie boli negativne, povedali mi ze to treba at von.
Myslim, ze lekari to odporucaju, lebo aj ked je to v poriadku, tak sa to moze zvrhnut a tak tomu chcu predist. Treba si to dobre zvazit a konzultovat s lekarom, preco navrhuje operaciu.
bonita
14.06.09,09:22
Mne na pravej strane tiez vyrastla taka hrca a to bol dovod preco som sla na sono. Vysledky krvi na SZ som mala min. rok vo februari ok. Sono ukazalo vela uzlov. Ide mi asi o tri mesiace pred OP, nech mam cas dat si do poriadku par veci, kym potom nastupim na to dlhe regulovanie hormonov po op. Myslis, ze ak je tam karcinom / aj ked ufam, ze nie/, tak tri mesiace do op uskodia?
Mozem nechciet punkciu / mam z nej strach a ako citam vysledky nie su 100%/, ale iba rovno scintirafiu? je scintigrafia vypovednejsia nez punkcia?
lindusaaa
16.06.09,07:25
Mne na pravej strane tiez vyrastla taka hrca a to bol dovod preco som sla na sono. Vysledky krvi na SZ som mala min. rok vo februari ok. Sono ukazalo vela uzlov. Ide mi asi o tri mesiace pred OP, nech mam cas dat si do poriadku par veci, kym potom nastupim na to dlhe regulovanie hormonov po op. Myslis, ze ak je tam karcinom / aj ked ufam, ze nie/, tak tri mesiace do op uskodia?
Mozem nechciet punkciu / mam z nej strach a ako citam vysledky nie su 100%/, ale iba rovno scintirafiu? je scintigrafia vypovednejsia nez punkcia?

Zas to moje hned tiez nebolo hned :). Kedze mi op. odporucili pred letom a cez leto som tu nebola tak som isla az potom. A bolo to viac ako tri mesiace. Len bud v pohode, nestresuj sa a mysli len a len pozitivne. Ono sa to nezda, ale ta psychika urobi velmi vela. Tiez je dolezita podpora rodiny a okolia. Ani nerozmylsaj o tom, ze by tam mohlo nieco byt!
Ta punkcia ozaj nie je strasna, ani to neboli, ja som citila len taky tlak. Sice mi potom chvilu bolo blbo, ale vtedy som nezvladala ani ked mi brali krv. Urcite mozes nechciet punkciu, nikto ta nemoze nutit. Ved je to tvoje telo. Ak ta planuju poslat na scintigrafiu, tak chod len tam ked sa punkcie bojis. Kazda metoda ma svoje vyhody. Pri punkcii maju ten material a mozu ho lepsie preskumat, ale zas nemusia sa "trafit".
bonita
16.06.09,08:19
Dakujem za odpovede. Vcera som bola teda na 1 vysetreni u endokrinologicky v karlovke a jej zaver zo sona bol celkom iny, nez doktorky na sone / ta na nalez poznamenala, ze to je najlepsie dat von, lebo SZ je plna uzlov - preto aj moje obavy a patranie na nete/.
Ale endokr. povedala, ze to co tam mam nie su uzly, ale nejaka struktura SZ, vratane tej hrcky co mi rastie na pravej strane / to je asi ten vyraz hypoechogenne - zrejme to znamena slaba odozva, ci netuha struktura/. Ze SZ podla vysledkov pracuje normalne, len mam autoimunnu tyreopatiu / ako moja sestra/.

Kontrola v oktobri, ziadna op, co som ozaj velmi rada.

Vysledky mam FT4 - 13,2 , TSH 3,08, ATPO 426,9, ATG 667,8.
FT4 rozumiem, ale tie dalsie tri nie. Vie niekto co znamenaju?
Tamila
16.06.09,08:31
FT4 a TSH sú hormóny štítnej žľazy a ATPO a ATG sú protilátky
bonita
16.06.09,09:12
Aha, vdaka.
danamail
18.06.09,07:21
Milá Bonita
Pripojím sa aj ja do Tvojej diskusie so svojim názorom - skúsenosťou. Prvý krát som také podobné zistenie na sono mala pred 10 rokmi. Celé roky som mala výsledky krvi dobré, teda činnosť ŠŽ v poriadku, ale užívala som lieky, aby zastavili rast malých uzlíkov. Nič nepomohlo, zbytočne som sa "rozhádzala" s hormónmi, uzlíky rástli až padlo rozhodnutie na operáciu. Vybrali mi celú ŠŽ v decembri minulého roku, histológia bola negatívna (našťastie), ale lekár mi povedal, že pri tom akú mala tá žľaza štuktúru je skôr zázrakom, že je to čisté a bola by to otázka času a mohlo sa to zvrtnúť a bolo by to celé o inom. Operácia a všetko okolo bolo bezproblémové, zotavenie po operácii pomaly, postupne, tak cca 2-3 mesiace, ale teraz mi je fajn, myslím, že neporovnateľne lepšie ako predtým. Držím všetkým palčeky, aby to len a len dobre dopadlo.
bonita
18.06.09,09:40
Mne dr. povedala, ze to nie su uzly, ale nejake utvary - mozno vzniknute tym, ze telo bojuje proti SZ? Fakt je, ze ja lieky nemam, ale hrcka na krku ostala, tak si ju budem asi sama sledovat ci nerastie. Dufam, ze nebude a ze dr. ktora ma uistovala, ze sa nie je coho bat, ma pravdu. Poznate niekto dr. malacku z karlovky? Aka je odbornicka?
danamail
18.06.09,10:21
Mne dr. povedala, ze to nie su uzly, ale nejake utvary - mozno vzniknute tym, ze telo bojuje proti SZ? Fakt je, ze ja lieky nemam, ale hrcka na krku ostala, tak si ju budem asi sama sledovat ci nerastie. Dufam, ze nebude a ze dr. ktora ma uistovala, ze sa nie je coho bat, ma pravdu. Poznate niekto dr. malacku z karlovky? Aka je odbornicka?
Túto dr.nepoznám, ale možno je dobré konzultovať aj s inými lekármi. Ja som chodila k jednému, ktorý stále len konštatoval, že to rastie, ale nič nenavrhoval, len mi predpisoval (teraz už viem, že dosť vysoké dávky liekov). Potom som sa dostala v Ružinove k takej dr., ktorá povedala, že je to vhodné na operáciu, nech sa JA ROZHODNEM. To bolo pre mňa riadne prekvapenie, ako sa mám ja ako laik rozhodnúť. Tak som si podľa rád na tejto stránke vybavila vyšetrenie v NEDÚ v Ľubochni a tam boli absolutne špičkoví, ale rozhodnutie bolo, že je to bezpodmienečne nutné a čím skôr. To povtrdil potom aj lekár na onkológii a povrdili to aj výsledky po operácii. Ešte k tej Tvojej hrčke. Známy mal tiež takúto hrčku na krku a rozhodnutie odborníkov na onkológii bolo okamžite preč. Odoperovali mu len tú časť a je všetko dobré. Netreba riskovať a problém odkladať, tým sa nevyrieši a môže to byť len horšie. Chce to len odvahu a určite bude všetko dobré.
bonita
18.06.09,12:56
Asi mas pravdu, ze to treba este s niekym konzultovat, tiez som o tom uvazovala, ale nakoniec som si povedala, ze to necham na dr. Ale zajtra si zavolam do lubochne, nech mi to tiez pozru.
Tiez si myslim, ze nie je v poriadku nechavat telo len tak, nech si bojuje proti vlastnemu organu - a cakat kto vyhra :rolleyes:
danamail
18.06.09,20:10
Budem Ti držať palce.
holubička1
20.06.09,22:33
Ja som isla v podstate hned ako mi to odporucili. Ale od zistenia, ze je uzlovita, az po 10 rokoch. Dovtedy ma len sledovovali a chvilu som mala lieky, chvilu nie.
Mne sa ten jeden uzol rychlo zvacsil a normalne som mala na krku taku hrcu. Aj ked vysledky punkcie boli negativne, povedali mi ze to treba at von.
Myslim, ze lekari to odporucaju, lebo aj ked je to v poriadku, tak sa to moze zvrhnut a tak tomu chcu predist. Treba si to dobre zvazit a konzultovat s lekarom, preco navrhuje operaciu.
Lindusa v piatok som bola na heydukovej na kontrole, doktor bol prekvapený, zobral krv a uvidíme, no nebol spokojný s mojimi pocitmi a samozrejme ani s váhou:) Dnes mi bolo tiež na figu ako pred infarktom, celý deň depka, studený pot, ale čo už... bojujeme ďalej, on tvrdí, buďte rada - že ste za vodou.....
Lilien 15
23.06.09,14:40
Chcem sa ešte spýtať -beriem teraz aj nejaké hormóny na posunutie menzesu a Euthyrox už 75mg. Ovplyvňujú sa nejako tieto dva lieky,má ten euthyr.taký istý účinok? Lebo teda dnes mi bolo fakt hrozne a už som zo seba zúfalá...
zuzkakom
24.06.09,13:14
Neviem, či sa tu niekto skúsil zamyslieť nad psychosomatickými príčinami porúch štítnej žlazy, celú diskusiu som nečítala, ale čitala som že poruchy štitnej súvisia so sebarealizáciou...a niekde inde že ak je na človeka vyvýjaný nátlak (od seba alebo od iných) tak sa to može odraziť práve na ŠŽ.
lindusaaa
24.06.09,14:35
Lindusa v piatok som bola na heydukovej na kontrole, doktor bol prekvapený, zobral krv a uvidíme, no nebol spokojný s mojimi pocitmi a samozrejme ani s váhou:) Dnes mi bolo tiež na figu ako pred infarktom, celý deň depka, studený pot, ale čo už... bojujeme ďalej, on tvrdí, buďte rada - že ste za vodou.....

Ahoj, je dobre, ze doktor nad tym len nemavol rukou. Ako som pocula dost ludi ma taku skusenost. Uvidis ake budu vysledky, niekedy je ta krv v norme, ale nemusis sa citit dobre. Mozno upravi davku a bude vsetko v poriadku. A tiez moze co to spravit pocasie...niekot je viacej citlivy na zmeny. Dufam, ze sa to upravi :).
lindusaaa
24.06.09,14:43
Chcem sa ešte spýtať -beriem teraz aj nejaké hormóny na posunutie menzesu a Euthyrox už 75mg. Ovplyvňujú sa nejako tieto dva lieky,má ten euthyr.taký istý účinok? Lebo teda dnes mi bolo fakt hrozne a už som zo seba zúfalá...

Ked ti predpisovali lieky na oddialenie, povdala si ze beries euthyrox? Mozno je na teba tych 75 moc, ak sa ti neda ist k endokrinologovi, skus aspon zavolat a opisat mu problem a spytat sa ci si nemas davku znizit, aspon docasne.
Lilien 15
24.06.09,18:10
Áno povedala som že beriem euthyrox.Eešte mi doktorka povedala že šž ovplyvňuje veľa orgánov. A endokrinologičke nemôžem ani zavolať lebo má dovolenku.Ma napadlo či niekto nemá s tým skúsenosť...
lindusaaa
24.06.09,19:41
Áno povedala som že beriem euthyrox.Eešte mi doktorka povedala že šž ovplyvňuje veľa orgánov. A endokrinologičke nemôžem ani zavolať lebo má dovolenku.Ma napadlo či niekto nemá s tým skúsenosť...

Tak to ma pravdu, nezda sa to ale sz ovplyvnuje vela organov...
No skusenost nemam, ale hadam je to docasne...a mozno sa tu niekto najde...
lindusaaa
24.06.09,19:50
Neviem, či sa tu niekto skúsil zamyslieť nad psychosomatickými príčinami porúch štítnej žlazy, celú diskusiu som nečítala, ale čitala som že poruchy štitnej súvisia so sebarealizáciou...a niekde inde že ak je na človeka vyvýjaný nátlak (od seba alebo od iných) tak sa to može odraziť práve na ŠŽ.

Urcite na tom nieco bude. Mne sa zrazu jeden uzol zvacsil, bol vacsi, aj mi ho sledovali, ale asi v priebehu 3 mesiacov mi narastol, ze ho bolo vidiet aj zvonku. Ked som sa pytala, ze preco to tak zrazu narastlo, doktorka mi povedala, ze to je rozne. Ale ze aj so stresu to moze byt. A potom som sa spatne zamyslela a zistila som, ze proste bolo toho na mna vela...
Stvrty
01.07.09,10:24
Áno je to sebarealizácia. Štítna žľaza je prvá, kto kričí, že niečo nie je v poridku. Porucha štítnej žľazy hovorí, že človek nemôže robiť to, čo by chcel. Prípadne sa cíti sa nedocenený a nespokojný so životom. A je pod tlakom, a musí sa niečomu prispôsobova
Po zmene životného štýlu sa stav niekedy upraví sám. Aj keď lekári tvrdia, že spontánna remisia neexistuje.
Každá fyzická choroba má psychickú príčinu.
rybicka11
09.07.09,06:36
Ahojte,
mam diagnozu thyreotoxikoza s dyfuznou strumou, liecim sa . V pondelok 13. idem na operaciu do Malaciek, vyoperuju mi ju celu, v nemocnici budem 4 dni. Som fajciar a kazdy v okoli mi hovori, ze minimalne 2 dni pred operaciou nesmiem fajcit a posledne jedlo si mam dat v nedelu lahky obed. Ale lekari mi vobec nic nepovedali, ani moj prakticky, ani endokrinologicka, ani chirurg v Malackach, ked som si objednavala termin. Takze sa pytam, kedy mozem naposledy jest, ked ma budu v pondelok dopoludnia operovat??? A neviete od coho zavisi ako dlho budem PN? Lebo to mi tiez nikto z lekarov nepovedal, takze si v praci neviem zariadit, ako dlho nebudem pritomna...dakujem za odpovede
ludmilla
09.07.09,08:15
Ahojte,
mam diagnozu thyreotoxikoza s dyfuznou strumou, liecim sa . V pondelok 13. idem na operaciu do Malaciek, vyoperuju mi ju celu, v nemocnici budem 4 dni. Som fajciar a kazdy v okoli mi hovori, ze minimalne 2 dni pred operaciou nesmiem fajcit a posledne jedlo si mam dat v nedelu lahky obed. Ale lekari mi vobec nic nepovedali, ani moj prakticky, ani endokrinologicka, ani chirurg v Malackach, ked som si objednavala termin. Takze sa pytam, kedy mozem naposledy jest, ked ma budu v pondelok dopoludnia operovat??? A neviete od coho zavisi ako dlho budem PN? Lebo to mi tiez nikto z lekarov nepovedal, takze si v praci neviem zariadit, ako dlho nebudem pritomna...dakujem za odpovede

Keď dodržíš rady, ktoré si dostala nič nepokazíš. V zásade platí, že deň pred operáciou môžeš jesť normálne, strava by mala byť ľahšia (keďže operácia neprebieha na žalúdku alebo vôbec na tráviacom trakte). Fajčenie je kapitola sama o sebe. Pred narkózou naozaj minimálne 48 hodín by malo byť fajčenie tabu. Nikotín podporuje tvorbu žalúdočných štiav - čiže hrozí potom aspirácia do pľúc a okrem toho znižuje funkciu červených krviniek, čím obmedzuje prenos kyslíka do tkanív. Po 48-ich hodinách sa prakticky nebude nachádzať v krvi CO. To isté platí aj o žuvačke minimálne 6 hodín pred OP - žuvačka tiež podporuje tvorbu žalúdočných štiav. V každom prípade zavolaj do ambulancie a tam dostaneš úplne najpresnejšiu odpoveď.
Tamila
09.07.09,08:26
Ahojte,
mam diagnozu thyreotoxikoza s dyfuznou strumou, liecim sa . V pondelok 13. idem na operaciu do Malaciek, vyoperuju mi ju celu, v nemocnici budem 4 dni. Som fajciar a kazdy v okoli mi hovori, ze minimalne 2 dni pred operaciou nesmiem fajcit a posledne jedlo si mam dat v nedelu lahky obed. Ale lekari mi vobec nic nepovedali, ani moj prakticky, ani endokrinologicka, ani chirurg v Malackach, ked som si objednavala termin. Takze sa pytam, kedy mozem naposledy jest, ked ma budu v pondelok dopoludnia operovat??? A neviete od coho zavisi ako dlho budem PN? Lebo to mi tiez nikto z lekarov nepovedal, takze si v praci neviem zariadit, ako dlho nebudem pritomna...dakujem za odpovede
Mňa operovali v pondelok ráno a jesť som nemohla v nedeľu večer od 18. hod. Deň predtým piť veľa tekutín.
Pn trvá cca 2 mesiace - podľa toho, ako sa budeš cítiť.
zuzkakom
13.07.09,12:38
Mozno ste to uz citali, ale na tejto linke je cosi o funkcii stitnej
http://www.kulturistika.com/stitna-zlaza-motor-metabolismu
holubička1
13.07.09,16:09
Pôvodca textu príspevku: rybicka11
Ahojte,
mam diagnozu thyreotoxikoza s dyfuznou strumou, liecim sa . V pondelok 13. idem na operaciu do Malaciek, vyoperuju mi ju celu, v nemocnici budem 4 dni. Som fajciar a kazdy v okoli mi hovori, ze minimalne 2 dni pred operaciou nesmiem fajcit a posledne jedlo si mam dat v nedelu lahky obed. Ale lekari mi vobec nic nepovedali, ani moj prakticky, ani endokrinologicka, ani chirurg v Malackach, ked som si objednavala termin. Takze sa pytam, kedy mozem naposledy jest, ked ma budu v pondelok dopoludnia operovat??? A neviete od coho zavisi ako dlho budem PN? Lebo to mi tiez nikto z lekarov nepovedal, takze si v praci neviem zariadit, ako dlho nebudem pritomna...dakujem za odpovede

[Všetko záleží od výsledkov a samozrejme aj ako zareaguje organizmus:) Držím Pace ab si bola čo najskôr OK
Lilien 15
14.07.09,17:57
tak som sa pýtala na tie hormóny a euthyrox- že sa to vôbec neovplyvňuje. Ale asi týždeň mi je ráno na vracanie-iba ma napína a niekedy mám tak hodinu opuchnutý krk zvnútra. Bola som aj na ORL-všetko v poriadku, krv mám skvelú.....
ara2
14.07.09,19:54
ja by som sa chcela opýtať, či niekto neviete po akej dobe ten euthyrox začne účinkovať, lebo mne strašne vypadávajú vlasy. Predtým som mala strašne husté vlasy a teraz to vyzerá tak, že o chvíľu budem plešatá. Beriem euthyrox 25 už 2 týždne a stále žiadna zmena.:(
wagner
14.07.09,20:02
ja by som sa chcela opýtať, či niekto neviete po akej dobe ten euthyrox začne účinkovať, lebo mne strašne vypadávajú vlasy. Predtým som mala strašne husté vlasy a teraz to vyzerá tak, že o chvíľu budem plešatá. Beriem euthyrox 25 už 2 týždne a stále žiadna zmena.:(
Že by Ti vypadávali vlasy od euthyroxu 25? Ja beriem 100 už tri roky a vlasy mi nepadajú. Euthyrox zaberá hneď. Choď sa poradiť s lekárkou, alebo sa pýtaj na iné vyšetrenie.
Zitulda
15.07.09,14:15
Mne diagnostikovali po zistení vysokého tlaku, a krvných testov aj na USG problémy so štítnou žľazou. Lekár endokrinológ 6.7.stanovil dgn: "difúznu lymfoidnú thyreoditídu" uzlovite zmenená so subklinickou hypotyreózou a odvtedy užívam tiež euthyrox-25. Vraj ju mám asi 3 roky a deičné je po praslici. A čo sa pamätám,nik zo žien nášho rodu nik nemal. Týmto som sa zaradila medzi Vás. Uvidím čo ukáže kontrola o 7 týždňov.
Teraz mimotemyZačala s čítať tému od začiatku ale ma vytočili mínusové lampičky:mad::mad::mad: takže dočítam inokedy. Naozaj neviem pochopiť takú ľudskú vlastnosť...ani nazvať sa mi nedarí. To nielen v tejto téme, ale myslím si že lampičky by sa mali zrušiť.:confused::rolleyes:
lenkak
15.07.09,15:08
Zitka tak vitaj, a lampičky si nevšímaj.
rena70
17.07.09,19:17
dobrý deň.Dnes som obdržala výsledky z magnet.rezonancie na ktorú som čakala 2 mesiace.poslala ma na ňu endokrinologička.zaver znie:adenom hypofyzy velký 1,3 cm.mam bolesti hlavy ,nie silné,ale nonstop.mam 39 rokov,menštruaciu nemám už 3 roky,pribrala som a vypadali mi vlasy.gynekolog mi povedal že som v prechode,endokrinolog že to nie je pravda.neviem na čom som,lekarka ma 2 týždne dovolenku,všetko je to stršne zdĺhave mam 4 deti, pracu na smeny a cítim sa strašne unavená.Manžel je na mesačných turnusoch v zahraničí (pracuje)snažím sa pred okolím tváriť že je všetko v poriadku ale unava začína byť silnejšia ako ja.potrebujem počuť nazor inej osoby.Ďakujem.
wagner
17.07.09,21:23
dobrý deň.Dnes som obdržala výsledky z magnet.rezonancie na ktorú som čakala 2 mesiace.poslala ma na ňu endokrinologička.zaver znie:adenom hypofyzy velký 1,3 cm.mam bolesti hlavy ,nie silné,ale nonstop.mam 39 rokov,menštruaciu nemám už 3 roky,pribrala som a vypadali mi vlasy.gynekolog mi povedal že som v prechode,endokrinolog že to nie je pravda.neviem na čom som,lekarka ma 2 týždne dovolenku,všetko je to stršne zdĺhave mam 4 deti, pracu na smeny a cítim sa strašne unavená.Manžel je na mesačných turnusoch v zahraničí (pracuje)snažím sa pred okolím tváriť že je všetko v poriadku ale unava začína byť silnejšia ako ja.potrebujem počuť nazor inej osoby.Ďakujem.
Pokiaľ sa vráti lekárka z dovolenky, kúp si aspoň Koenzym Q10 - 30mg. Pomôže Ti, budeš sa cítiť lepšie, ja mám tiež problémy so štítnou žlazou, mám chronický únavový syndrom a ten Koenzym ma drží na nohách.
holubička1
18.07.09,09:34
dobrý deň.Dnes som obdržala výsledky z magnet.rezonancie na ktorú som čakala 2 mesiace.poslala ma na ňu endokrinologička.zaver znie:adenom hypofyzy velký 1,3 cm.mam bolesti hlavy ,nie silné,ale nonstop.mam 39 rokov,menštruaciu nemám už 3 roky,pribrala som a vypadali mi vlasy.gynekolog mi povedal že som v prechode,endokrinolog že to nie je pravda.neviem na čom som,lekarka ma 2 týždne dovolenku,všetko je to stršne zdĺhave mam 4 deti, pracu na smeny a cítim sa strašne unavená.Manžel je na mesačných turnusoch v zahraničí (pracuje)snažím sa pred okolím tváriť že je všetko v poriadku ale unava začína byť silnejšia ako ja.potrebujem počuť nazor inej osoby.Ďakujem.
Presne tieto pocity mám aj ja unavená hlava bolí migrény atď. Ja nemám ani št. žľazu eutyrpx som brala 175, teraz 150 a doktor sa tvári, že je všetko ok a asi ja si vymýšľam, sú dni keď nevládzem vôbec ledva sa premotám:) Rok mi dával lekárgynekológ hormonálne tabl. livial proti menopauze, nezaberalo nič, teraz endokrinológ zas vyvrátil, že žiadna menopauza hormóny sú vraj super dobré, ale ja sa cítim ako vybrakovaná, tieto horúčavy ma ešte viacej zabíjajú....:rolleyes:
ifas
17.08.09,19:44
Ahojte. Bola som na vysetreni SZ, mam ju zvonka viditelnu aspon podla mojej doktorky. Pri opise SZ zlazy mam napisane: "SZ nehmat., skôr mohut. m. sternocleidom, zvýš. AS pravid." - vie niekto rozlustit, co to znamena? Jedine, co som pochopila je, ze moja SZ je nehmatna, ale ako je to mozne, ked je vidiet? Sono mam v poriadku, vysledky vraj tiez, doktorka vravela len, ze mam zvysene akesi protilatky: aTPO: 805 aTG: 232. Inak sa necitim uplne normalne, som sice chudsia, ale to mame v rodine. Ziadna unava ani hyperaktivita, ziadne problemy... Je normalne, ze ma pustila s tym, ze liecit to netreba a ze sa mam ukazat o pol roka?
Matica Poradkyna
19.08.09,10:14
Ja som už tiež medzi vami... V piatok mi diagnostikovala lekárka tyreotoxikózu Graves-Based. typu. Snažíme sa o dieťa s manželom, a keďže to nejde, tak ma gynekologička poslala na základe krvných testov aj na endokrin. Je to ako blesk z jasného neba... určite si to viete predstaviť. Už som si prečítala všetky možné vyhliadky do budúcnosti. Aj Vaše príspevky... Možno niekto bude vedieť viac-menej odborne posúdiť moje lab. výsledky:
TSH menej ako 0,025 mIU/l, FT4 33,0 pmol/l, Tg 2,4 ng/ml, ATG 55,6 IU/ml
Ďakujem.
Ahoj jazzminka,chcem sa Ta spytat ako dalej pokracovala Tvoja liecba a co tehotenstvo. Vsetko zacina nasvedcovat tomu, ze mam rovnake problemy ako Ty. akurat ja som zacala od gynekologicky, cez antisterilnu poradnu k endokrinologovi a k"samodiagnostike"... (cakam, kym sa endokrinolog vrati z dovolenky..). Dakujem za odpoved!
kaivorus
19.08.09,14:13
akú samodiagnostiku robíš?
Jano
Matica Poradkyna
20.08.09,08:34
iba si studujem a studujem a hladam na nete nieco, co by mi pomohlo, a pozeram vlastne vysledky vys. a nestiham sa cudovat... to je cele - ziadny "zazrak" alebo samodiagnostika ani nic podobne. Skratka, je smutne, ked si musis sama nastudovat diagnozu a vsetky jej dosledky....
veva..
23.08.09,15:57
Minulý rok som bola v Ľubochni a autoprotilátky som mala takéto: ATG 4,392 ( 0-1 ) ATM 9,681 (0-1 IU/ml - norma)
TSH 2,201
FT3 5,160
FT4 12,970, po roku som sa mala hlásiť u spádového endokrinológa. Keď som sa chcela objednať, tak som zistila, že doktorka je na materskej (pred Ľubochňou som bola u nej 1x) a vybavuje len vážne prípady. V Ľubochni mi doktor povedal, že všetko je v poriadku. Mám čakať dokedy sa jej skončí materská, alebo si mám hľadať iného doktora.
alzbetka78
28.08.09,10:14
Prosím vás, neviete mi niekto poradiť........z krvi mi zistili zvýšenú hladinu TSH. Majú tam byť hodnoty od 0,32 do 5,0 a ja mám 9,56. Vôbec netuším, čo to znamená...Nemá niekto s tým nejaké skúsenosti?mám 31 rokov a ináč som podľa mňa zdravá.....
Denisa
28.08.09,10:38
Prosím vás, neviete mi niekto poradiť........z krvi mi zistili zvýšenú hladinu TSH. Majú tam byť hodnoty od 0,32 do 5,0 a ja mám 9,56. Vôbec netuším, čo to znamená...Nemá niekto s tým nejaké skúsenosti?mám 31 rokov a ináč som podľa mňa zdravá.....

http://www.zdravie.sk/sz/content/480-29559/Tsh-tyrotropin-tyreotropny-hormon-.html

http://sk.wikipedia.org/wiki/Štítna_žľaza
syrik
28.08.09,12:45
Prosím vás, neviete mi niekto poradiť........z krvi mi zistili zvýšenú hladinu TSH. Majú tam byť hodnoty od 0,32 do 5,0 a ja mám 9,56. Vôbec netuším, čo to znamená...Nemá niekto s tým nejaké skúsenosti?mám 31 rokov a ináč som podľa mňa zdravá.....

Že máš hypothyreózu...zníženú funckiu štítnej žľazy...či je na autoimunitnom podklade, alebo nie, ukážu až ďalšie vyšetrenia...ale žiaden strach...dá sa s tým v pohode žiť, len treba vydržať, kým Ťa nastavia na správnu dávku Euthyroxu...ja mám 25 rokov...a stretla som už aj oveľa mladšie holky, čo to majú...;)
clarissa
20.09.09,18:24
ja mam podobne brať euthirox,ale mi je ponom zle na žaludok...čo s tým...? mavam zavraty...naposledy som mala vysledky krvy-T3 3,14 *T4 1,20*HTSH 5,41* AAT 14,26*ATPO 6,41...podla mna su v norme ....tak načo brať tie lieky?:confused:
syrik
20.09.09,18:33
ja mam podobne brať euthirox,ale mi je ponom zle na žaludok...čo s tým...? mavam zavraty...naposledy som mala vysledky krvy-T3 3,14 *T4 1,20*HTSH 5,41* AAT 14,26*ATPO 6,41...podla mna su v norme ....tak načo brať tie lieky?:confused:

Pretože ich máš v norme kvôli tomu, že sa liečiš...k ich vysadíš, výsledky v norme nebudú...
ludmilla
21.09.09,10:46
ja mam podobne brať euthirox,ale mi je ponom zle na žaludok...čo s tým...? mavam zavraty...naposledy som mala vysledky krvy-T3 3,14 *T4 1,20*HTSH 5,41* AAT 14,26*ATPO 6,41...podla mna su v norme ....tak načo brať tie lieky?:confused:

... nepáčia sa ti hodnoty a chceš ich zmeniť?! Ak hej tak vysaď lieky.

Ak sú tvoje hodnoty v norme, znamená to asi toľko, že poctivo berieš lieky. Hodnoty v krvi nie sú ničím iným ako hodnotami lieku, ktorý užívaš. Ak lieky vysadíš, zmenia sa aj hodnoty.
Možno je lepšie zamyslieť sa nad tým, či netrpíš neznášanlivosťou laktózy, ktorá je v euthyroxe ako pomocná látka, alebo jednoducho popros lekára o zmenu lieku.
zuzkatri
24.09.09,11:33
Dobrý deň,
pred dvomi týždňami som obdržala výsledky vyšetrení a moje hodnoty boli:
TSH-25,9, fT 3-3,90, fT 4-8,83.
Predpísali mi Euthyrox 50. V predchádzajúcich príspevkoch som také vysoké hodnoty TSH ani nevidela.
Nie je tá moja hodnota nejako moc vysoká? Nemali mi dať vyšší Euthyrox?
Som nováčikom v tejto problematike a návštevu endokrinologičky
som si "naordinovala" sama.
ďakujem
zuzkatri
Darina1234
24.09.09,11:37
zuzkatri, mne ked diagnostikovali hypotyreozu, tak som mala TSH 104 a protilatky okolo 12 000, a dostala som na začiatok euthyrox 25, postupne sme to zvyšovali, teraz uživam 75 a 100 obden.
jess
24.09.09,11:46
Beriem L-Thyroxín 75 denne už 3 roky. Dosť mi padali vlasy aj predtým, ale teraz je to už fakt neúnosné. Mám polovicu vlasov ako som mala predtým. Mesiac a pol beriem zinok a pathotean na zabránenie padaniu vlasov a nič. Ja viem, že padanie vlasov je normálne, ale keď po umývaní mi ostane vo vani veľký chumáč vlasov tak to už normálne nie je. V nežiadúcich účinkoch L-thyroxínu nie je o vypadávaní vlasov nič, ale doktorka to pripustila, no liečbu nezmenila ! Nemáte s vypadávaním vlasov aj Vy problémy ? Ja mám zníženú činnosť ŠŽ.
Darina1234
24.09.09,11:53
ja som mala s padanim vlasov problemy, ked som sa neliečila a štitnu žlazu, vlasy mi padali tak, že som mala až lysiny, po začati liečby eutyrhyroxom padať prestali. okrem toho treba dat na kontrolu krvny obraz.
jess
24.09.09,11:56
Veď práve, šla som na endokrinologiu s tým, že mi padajú a po nasadení liečby mi padajú ešte viac. :eek:
Tamila
24.09.09,11:59
Ja už štítnu žľazu nemám, beriem Euthyrok 150, vlasy mi podstatne zredli, ale je to únosné. Ja si myslím, že ti treba urobiť určite ďalšie vyšetrenia, možno najlepšie v Ľubochni.
Darina1234
24.09.09,12:05
Ale nemali by, treba ešte patrať aj inde, lebo ako pišem mne liečba hypotyreozy pomohla.
zuzkatri
24.09.09,12:11
ďakujem za rýchlu odpoveď.
je to pre mňa všetko nové - doteraz som problémy nemala.
Po dvoch týždňoch mám zvýšiť dávku na 75. neviem, či to už účinkuje, ale už sa necítim tak stráášne unavená a zničená.
Dokonca sa mi zlepšila aj koža a nechty - trpím totiž psoriázou.
Darina1234
24.09.09,12:14
Ja si na to obdobie bez liečby ani už nechcem spomenuť, tak som nevladala, že som musela odist z prace, bolo to hrozne obdobie , takže verim, že aj tebe liečba zaberie. zaujimave, že aj ja som psoriatik, ale ja som zlepšenie kože nepostrehla.
zuzkatri
24.09.09,12:23
ja mám psorku na dlaniach a zápästiach. zatiaľ to vyzerá na zlepšenie, alebo prinajmenej udržanie stavu. na tú psoriázu nič neužívam, lebo nič nezabralo. prežívam len v´daka modrej indulone.
a na vyšetrenie šž som išla kvôli priberaniu - 10 kg za rok.
a unavená a apatická som bola poriadne, ale myslela som si, že som tak veľmi zlenivela.a úplne mi vypadávali slová a nevedela som si spomenúť kde som auto zaparkovala atď. To som zase pripisovala veľkému pracovnému nasadeniu. budem teda dúfať, že sa apoň niečo vráti do strých koľají...
Danielle369
01.10.09,18:10
Takže túto tému som založila v roku 2006 a prešla som odvtedy kus cesty s mojou štítkou. Skoro po celý čas som brala Carbimazol-zvýšenná činnosť..tabletky na tlak Concor..a všelijaké vitamíny. Postupne som vysadila vitamíny lebo sa mi nezdali až tak dobré ako mi tvrdila lekárka..pravidelne som chudla a priberala..oči ma bolievali a slzili ako na pohrebe...výsledky som mala raz dobré raz zlé. Po dvoch rokoch som sa začala cítit lepšie , lekárka mi zakázala slnko a zvýšila mi tabletky..stále som sa s nou hádala že mne je dobre a ona na to že výsledky mám zlé. Ked som si myslela že už je ozaj dobre tak prestali vyrábať Carbimazol a zase mi nasadila Thyrozol..3x polovičku za den.Lenze po týždni som nemohla spať a cez den únava a v noci by som mohla aj bary vymetať čo som bola tak svieža.No lekárka už bola so mna aj na nervy čo som jej telefonovala že kedy sa vyspím. Pred týždnom ma zavolala na krv a si predstavte že ja zrazu super výsledky. Tak teraz budem brať do oktobra len polovičku Thyrozolu a potom až do decembra uplne nič bez tabletky.Najprv som myslela že asi už končím a že už je pre mna skoda tabletky predpísať ale ma uistila že vysledky ozaj dobré..Tak uvidíme v decembri. Potom sa ozvem
Lilien 15
03.10.09,15:41
Zdravím, chcela by som sa spýtať či ste si niekto nevšimol pri problémoch so štítnou ž. aj problém s pamäťou?Lebo mne sa v poslednej dobe nejak zhoršila pamäť a niekedy si neviem na niektoré veci spomenúť aj ked sa stali len pred chvíľou...
Blankake
03.10.09,16:21
Zdravím, chcela by som sa spýtať či ste si niekto nevšimol pri problémoch so štítnou ž. aj problém s pamäťou?Lebo mne sa v poslednej dobe nejak zhoršila pamäť a niekedy si neviem na niektoré veci spomenúť aj ked sa stali len pred chvíľou...
Keďže hormóny štítnej žľazy ovplyvňujú okrem iného aj pamäť, tak je možné, že ak máš problémy so štítnou žľazou, tak ti nastali aj problémy s pamäťou. Tento príznak je pri zníženej funkcii štítnej žľazy.
danushka
03.10.09,16:40
Začiatkom leta mi zistili subakútny zápal ŠŽ. Doteraz to nie je vyliečené, dlhodobo beriem anopyrin. Minulého roka som však pribrala odrazu viac kíl, cítila a dodnes pociťujem veľkú únavu, ospalosť, stačí mi trošku pobehnúť a mám svalovicu ako hrom. Chronická zápcha, ľadové nohy..., no učebnicové príznaky nedostatočnej fukcie.
Momentálne však liečim len zápal, údajne choroba prebieha určitými fázami, kde od nedostatočnej funkcie prešla k hypeaktivite a dostane sa späť k hypoaktivite.
Zaujíma ma, či po užívaní euthyroxu únava ustúpi, metabolizmus začne fungovať tak ako má a či sa aj s tou váhou konečne bude dať niečo robiť.
Ešte by ma zaujímalo, ak sa niekto z Vás liečil na subakútny zápal anopyrinom, ako dlho to trvalo. Po dvoch mesiacoch liečby ma neskutočne bolí žalúdok, tuším mám namiesto krvi už len červenú vodu, stačí sa mi trošku ťuknúť a všade modriny. Viem, že je to rednutím krvi, ale ako dlho takáto liečba môže byť aplikovaná.
Rozalka
03.10.09,16:48
Zdravím, chcela by som sa spýtať či ste si niekto nevšimol pri problémoch so štítnou ž. aj problém s pamäťou?Lebo mne sa v poslednej dobe nejak zhoršila pamäť a niekedy si neviem na niektoré veci spomenúť aj ked sa stali len pred chvíľou...
Nič neužívam v súvislosti so ŠŽ, no aj tam mám problém s pamäťou, tak si myslím, že to je vekom? zaneprázdnenosťou mozgu?
lenkak
03.10.09,19:46
Začiatkom leta mi zistili subakútny zápal ŠŽ. Doteraz to nie je vyliečené, dlhodobo beriem anopyrin. Minulého roka som však pribrala odrazu viac kíl, cítila a dodnes pociťujem veľkú únavu, ospalosť, stačí mi trošku pobehnúť a mám svalovicu ako hrom. Chronická zápcha, ľadové nohy..., no učebnicové príznaky nedostatočnej fukcie.
Momentálne však liečim len zápal, údajne choroba prebieha určitými fázami, kde od nedostatočnej funkcie prešla k hypeaktivite a dostane sa späť k hypoaktivite.
Zaujíma ma, či po užívaní euthyroxu únava ustúpi, metabolizmus začne fungovať tak ako má a či sa aj s tou váhou konečne bude dať niečo robiť.
Ešte by ma zaujímalo, ak sa niekto z Vás liečil na subakútny zápal anopyrinom, ako dlho to trvalo. Po dvoch mesiacoch liečby ma neskutočne bolí žalúdok, tuším mám namiesto krvi už len červenú vodu, stačí sa mi trošku ťuknúť a všade modriny. Viem, že je to rednutím krvi, ale ako dlho takáto liečba môže byť aplikovaná.

ja som anopyrin brala pri inej dg, nie ne ŠŽ, ale užívala som ho dlhšiu dobu. ČO sa týka euthyroxu únava u mňa býva stále, ale obávam sa že kvôli živ. štýlu.. Metabolizmus funguje, na váhe nepriberám. Ja som mala tiež zápal, ale hneď mi dali Euthyrox.
Matica Poradkyna
04.10.09,11:10
Začiatkom leta mi zistili subakútny zápal ŠŽ. Doteraz to nie je vyliečené, dlhodobo beriem anopyrin. Minulého roka som však pribrala odrazu viac kíl, cítila a dodnes pociťujem veľkú únavu, ospalosť, stačí mi trošku pobehnúť a mám svalovicu ako hrom. Chronická zápcha, ľadové nohy..., no učebnicové príznaky nedostatočnej fukcie.
Momentálne však liečim len zápal, údajne choroba prebieha určitými fázami, kde od nedostatočnej funkcie prešla k hypeaktivite a dostane sa späť k hypoaktivite.
Zaujíma ma, či po užívaní euthyroxu únava ustúpi, metabolizmus začne fungovať tak ako má a či sa aj s tou váhou konečne bude dať niečo robiť.
Ešte by ma zaujímalo, ak sa niekto z Vás liečil na subakútny zápal anopyrinom, ako dlho to trvalo. Po dvoch mesiacoch liečby ma neskutočne bolí žalúdok, tuším mám namiesto krvi už len červenú vodu, stačí sa mi trošku ťuknúť a všade modriny. Viem, že je to rednutím krvi, ale ako dlho takáto liečba môže byť aplikovaná.
Ahoj, anopyrin sa uziva ako podpora pri zapalovych procesoch - cize pre lepsie zvladnutie zapalu. Anopyrin vsak zaroven sposobuje tzv. "riedenie krvi" (ludovo povedane), takze preto asi problemy so zrazanlivostou krvi - ale preventivne by som to spomenula osetrujucemu lekarovi. K priebehu liecby sa neviem vyjadrit, no problemy s pamatou poznam - ja mam sice hyperfunkciu ŠZ, no podarilo sa mi liekmi dostat do hypofunkcie a bolo to priserne - nevedela som sa poriadne ani vyjadrit, unava bola hrozna, celkova apatia a nechut k comukolvek. A ako bonus sa mi objavili svalove krce - a takmer vsade. Napr. som si obliekala bundu a uz som dostala krc do ramena. Po par minutach som sa vyzliekala a dostala som krc do druheho ramena. No hruza. Teraz som prepytujem stabilizovana a idem s tabl. (propycilom) na nizsie davky. Tak drzim palce! :)
Tara1
04.10.09,12:41
Keď som ja mala zápal ŠŽ, liečila ma lekárka dosť vysokými dávkami acylpyrínu, možno tak 6-8 týždňov. A keď som mala problémy zo žalúdkom, tak mi predpísala taký gel v sáčkoch, to som vždy vypila pred užitím acylpyrínu a nemala som potom žiadne problémy. Tiež mám hypo, s váhou sa dajú robiť aj zázraky, ale chce to poriadne silnú vôľu.
Elena Navrátilová
04.10.09,12:52
Takže túto tému som založila v roku 2006 a prešla som odvtedy kus cesty s mojou štítkou. Skoro po celý čas som brala Carbimazol-zvýšenná činnosť..tabletky na tlak Concor..a všelijaké vitamíny. Postupne som vysadila vitamíny lebo sa mi nezdali až tak dobré ako mi tvrdila lekárka..pravidelne som chudla a priberala..oči ma bolievali a slzili ako na pohrebe...výsledky som mala raz dobré raz zlé. Po dvoch rokoch som sa začala cítit lepšie , lekárka mi zakázala slnko a zvýšila mi tabletky..stále som sa s nou hádala že mne je dobre a ona na to že výsledky mám zlé. Ked som si myslela že už je ozaj dobre tak prestali vyrábať Carbimazol a zase mi nasadila Thyrozol..3x polovičku za den.Lenze po týždni som nemohla spať a cez den únava a v noci by som mohla aj bary vymetať čo som bola tak svieža.No lekárka už bola so mna aj na nervy čo som jej telefonovala že kedy sa vyspím. Pred týždnom ma zavolala na krv a si predstavte že ja zrazu super výsledky. Tak teraz budem brať do oktobra len polovičku Thyrozolu a potom až do decembra uplne nič bez tabletky.Najprv som myslela že asi už končím a že už je pre mna skoda tabletky predpísať ale ma uistila že vysledky ozaj dobré..Tak uvidíme v decembri. Potom sa ozvem

Prajem Ti úprimne len dobré výsledky. Tú pauzu máš preto aby lekárka vedela či sa budeš cítiť dobre, lepšie, najlepšie aj bez liekov. Zoberú krvičku na rozbor a dúfam že Ti tá pauza v liečbe len a len pomôže.
Andulenka
05.10.09,06:55
Čaute,
mne lekárka na sono zistla,že sa mi nepravidelne zmršťuje lavá časť ŠZ a pritom mám zníženú činnosť.Radí mi operáciu- ale ked teraz mi slabo pracuje, ako bude potom,ked mi polovicu zoberú?
Má s tým niekto skúsenosti?
Anka
Blankake
05.10.09,07:02
Čaute,
mne lekárka na sono zistla,že sa mi nepravidelne zmršťuje lavá časť ŠZ a pritom mám zníženú činnosť.Radí mi operáciu- ale ked teraz mi slabo pracuje, ako bude potom,ked mi polovicu zoberú?
Má s tým niekto skúsenosti?
Anka
Neviem, ako to je, keď vyoperujú časť štítnej žľazy, ale keď vyoperujú celú, tak človek musí doživotne brať lieky.
Tamila
05.10.09,08:16
Čaute,
mne lekárka na sono zistla,že sa mi nepravidelne zmršťuje lavá časť ŠZ a pritom mám zníženú činnosť.Radí mi operáciu- ale ked teraz mi slabo pracuje, ako bude potom,ked mi polovicu zoberú?
Má s tým niekto skúsenosti?
Anka
Ja mám vyoperovanú celú ŠŽ, doživotne budem užívať Euthyrox, mám jednu známu, ktorá má vyoperovanú polovicu a neberie žiadne lieky. Záleží to od toho, ako ŠŽ pracuje a podľa výsledkov v krvi. Pri zníženej funkcii ani nemusíš mať vyoperovanú a aj tak musíš doživotne užívať lieky.
Lilien 15
06.10.09,14:41
Nič neužívam v súvislosti so ŠŽ, no aj tam mám problém s pamäťou, tak si myslím, že to je vekom? zaneprázdnenosťou mozgu?
No bude to asi tým že mám zníženú funkciu šž, a čo sa týka veku mám 26 rokov a mozog nezaťažujem nejak nadmerne ale zasa ani ho nenechám veľmi oddychovať :-)
zuzkakom
06.10.09,21:07
Po dlhom otalani som sa konecne rozkyvala a objednala som sa na operaciu stitnej zlazy...celu mi ju vyberu...mam dlhodobo zvyseny onkomarker a od malicka som na liekoch so znizenou funkciou.
Mam take zmiesane pocity, ale viem, ze keby som sa nerozkyvala teraz, tak to zase budem odkladat.
Pre operaciu sa vyjadrilo uz 5 doktorov...Jeden tak neurcito povedal, ze ten onkomarker moze byt zvyseny z viacerych dovodov, a moje vysledky sa tazko interpretuju.
Operacia je naplanovana, tak hadam to dobre dopadne. O dva tyzdne nastupujem na Haydukovu.
danushka
06.10.09,21:14
Zuzkakom, držím Ti palčeky!!!
holubička1
06.10.09,23:06
Po dlhom otalani som sa konecne rozkyvala a objednala som sa na operaciu stitnej zlazy...celu mi ju vyberu...mam dlhodobo zvyseny onkomarker a od malicka som na liekoch so znizenou funkciou.
Mam take zmiesane pocity, ale viem, ze keby som sa nerozkyvala teraz, tak to zase budem odkladat.
Pre operaciu sa vyjadrilo uz 5 doktorov...Jeden tak neurcito povedal, ze ten onkomarker moze byt zvyseny z viacerych dovodov, a moje vysledky sa tazko interpretuju.
Operacia je naplanovana, tak hadam to dobre dopadne. O dva tyzdne nastupujem na Haydukovu.
Zuzkakom, neboj zvládneš to ja to mám už 6 rokov za sebou dnes je 6. výročie mojej druhej operácie šž, na Haydukovej som podstúpila niekoľko krát radiojód.... Musíš bojovať a pozerať dopredu a hlavne veriť, že to bude len a len lepšie.... Myslím na Teba a držím palčeky!:)
Ninna
07.10.09,10:57
Po dlhom otalani som sa konecne rozkyvala a objednala som sa na operaciu stitnej zlazy...celu mi ju vyberu...mam dlhodobo zvyseny onkomarker a od malicka som na liekoch so znizenou funkciou.
Mam take zmiesane pocity, ale viem, ze keby som sa nerozkyvala teraz, tak to zase budem odkladat.
Pre operaciu sa vyjadrilo uz 5 doktorov...Jeden tak neurcito povedal, ze ten onkomarker moze byt zvyseny z viacerych dovodov, a moje vysledky sa tazko interpretuju.
Operacia je naplanovana, tak hadam to dobre dopadne. O dva tyzdne nastupujem na Haydukovu.
Zuzka chcem Ťa povzbudiť v Tvojej neistote a možno obavách z operácie. Tiež som operáciu odkladala 3 roky a teraz v auguste som ju s trasúcimi kolenami absolvovala v úplne cudzom prostredí a s neznámymi ľuďmi v Dolnom Kubíne.
Môžem zodpovedne prehlásiť že ozaj nie je čoho sa obávať: ak máš strach z narkózy - tak to ber ako vypnutie a zapnutie televízora lebo ozaj si nič viac nepamätám.
ak máš strach z bolesti - na moje vééľké prekvapenie miera utrpenia bola tak mizivá že ma to samú prekvapilo. A team lekárov a sestričiek obchádzajú pacientov rad radom a zaujímajú sa či nepotrebujeme lieky od bolesti. Rekonvalescencia po operácia u mňa nebola potrebná takmer žiadna:--- po týždni som nabehla do práce plná sily a elánu ;)
A jazva - no to je to jediné čo mi tento zákrok pripomína pri pohľade do zrkadla. Ale tiež je to len čiaročka!
Tak hlavu hore a nedaj sa znechutiť pochmúrnym myšlienkam. Drźím palce a potom sa ozvi ako si to celé vnímala Ty.;)
zuzkakom
07.10.09,21:29
Dakujem za povzbudenie...ja sa vlastne neobavam az tak tej operacie samotnej ako skor toho, co bude potom, ako sa budem citit, ako si nastavim spravnu davku hormonov
Tamila
08.10.09,06:59
Zuzka, nie je to potom zlé. Najväčší problém je zvýšená únava, kým ti nenastavia postupne lieky. Držím ti prsty, bude to lepšie ako pred operáciu.
zuzkakom
09.10.09,14:40
no a navyse dostavam take rady, ze ak to nie je nevyhnutne tak si ju nemam davat odstranit...tak vaham teraz...lebo stitna zl. je motorom (regulatorom) metabolizmu
syrik
09.10.09,15:05
no a navyse dostavam take rady, ze ak to nie je nevyhnutne tak si ju nemam davat odstranit...tak vaham teraz...lebo stitna zl. je motorom (regulatorom) metabolizmu


Nevymýšľaj...5 lekárov, ktorí sa vyjadrili za operáciu je dostatočný dôvod si ju dať odstrániť...možno by si sa tomu skôr či neskôr aj tak nevyhla...držím palce ;)
grilka5
09.10.09,17:31
ahojte,ja som objednana so lubochne v piatok,neviem mam take zmiesne pocity.....mam aj take priznaky co mate vy ,ale fakt neviem ci sa to potvrdi????mam tolko problemov,dufam ze sa ich raz zbavim:)
phu10
15.10.09,13:36
Prosím poradte,
mam takýto prloblém: mám stále studené nohy a ruky, som stále unavený, mám bledú a suchú pokožku, hlavne na rukách a nohách, búšenie srdca - niekedy aj 120 za min., mám zimomravenie a stažené dýchanie a taktiež menšiu chuť do jedla a zmenu hlasu - trochu zachrípnutý hlas. Tieto príznaky mám už okolo 3 mesiacov a zdá sa mi že poslednú dobu sa to výrazne zhoršilo. Môže to byť porucha štítnej žlazy??? Dnes mi lekár odobral krv na vyšetrenie tak som zvedavý, len to týždňové čakanie ma nebaví...
Darina1234
15.10.09,13:46
Na hormony ŠŽ sa nečaka týžden, zajtra si zavolaj o výsledky lekarovi, kde ti brali krv. Priznaky, ktore opisuješ su priznačne pre SZ, ale diagnostikovať sa da podla výsledkov z krvi.
Mária27
15.10.09,16:53
Prosím poradte,
mam takýto prloblém: mám stále studené nohy a ruky, som stále unavený, mám bledú a suchú pokožku, hlavne na rukách a nohách, búšenie srdca - niekedy aj 120 za min., mám zimomravenie a stažené dýchanie a taktiež menšiu chuť do jedla a zmenu hlasu - trochu zachrípnutý hlas. Tieto príznaky mám už okolo 3 mesiacov a zdá sa mi že poslednú dobu sa to výrazne zhoršilo. Môže to byť porucha štítnej žlazy??? Dnes mi lekár odobral krv na vyšetrenie tak som zvedavý, len to týždňové čakanie ma nebaví...

Môže to byť. Mne doobeda odobrali krv a poobede tlelefonovali, že je to štítna žľaza.
janko.ba
18.10.09,11:05
Dobrý deň,

mám cca 10 rokov zníženú funkciu štítnej žľazy celý čas užívam Euthyrox, posledné 2 roky Euthyrox 125.
Sono som mal vždy OK, ale minulý týždeň mi tam napísali záver:struma nodosa et difusa bilat, laloky zväčšené,mnohopočetné drobné hypoechogénne až cystické ložiská priemeru do 10 mm, celkový objem žliaz 23 ml.
Posledné krvné testy, asi mesiac dozadu boli tiež v norme, ale presné čísla neviem, takže v norme podľa doktorky.

Vedel by mi niekto poradiť, čo môže tento nález znamenať ? či prestala žľaza fungovať úplne, bude nutná operácia alebo mi dajú zas nejaké iné lieky.
Ďakujem
lindusaaa
18.10.09,11:41
Dobrý deň,

mám cca 10 rokov zníženú funkciu štítnej žľazy celý čas užívam Euthyrox, posledné 2 roky Euthyrox 125.
Sono som mal vždy OK, ale minulý týždeň mi tam napísali záver:struma nodosa et difusa bilat, laloky zväčšené,mnohopočetné drobné hypoechogénne až cystické ložiská priemeru do 10 mm, celkový objem žliaz 23 ml.
Posledné krvné testy, asi mesiac dozadu boli tiež v norme, ale presné čísla neviem, takže v norme podľa doktorky.

Vedel by mi niekto poradiť, čo môže tento nález znamenať ? či prestala žľaza fungovať úplne, bude nutná operácia alebo mi dajú zas nejaké iné lieky.
Ďakujem

Kedze sa ti posledne dva roky davka nezvysovala a nemas problemy, tak usudzujem, ze este asi trochu funguje. Aj ked davka je dost vysoka.
Co sa tyka tych cyst, tak tie treba sledovat, pripadne dat spravit punkciu a poradit sa s lekarom.
Myslim, ze ine lieky ti uz nedaju.
lindusaaa
18.10.09,11:43
Na hormony ŠŽ sa nečaka týžden, zajtra si zavolaj o výsledky lekarovi, kde ti brali krv. Priznaky, ktore opisuješ su priznačne pre SZ, ale diagnostikovať sa da podla výsledkov z krvi.

Tak nie vsade. Co si pamatam u nas to tiez trvalo tyzden az dva niekedy.
lindusaaa
18.10.09,11:49
Zuzka chcem Ťa povzbudiť v Tvojej neistote a možno obavách z operácie. Tiež som operáciu odkladala 3 roky a teraz v auguste som ju s trasúcimi kolenami absolvovala v úplne cudzom prostredí a s neznámymi ľuďmi v Dolnom Kubíne.
Môžem zodpovedne prehlásiť že ozaj nie je čoho sa obávať: ak máš strach z narkózy - tak to ber ako vypnutie a zapnutie televízora lebo ozaj si nič viac nepamätám.
ak máš strach z bolesti - na moje vééľké prekvapenie miera utrpenia bola tak mizivá že ma to samú prekvapilo. A team lekárov a sestričiek obchádzajú pacientov rad radom a zaujímajú sa či nepotrebujeme lieky od bolesti. Rekonvalescencia po operácia u mňa nebola potrebná takmer žiadna:--- po týždni som nabehla do práce plná sily a elánu ;)
A jazva - no to je to jediné čo mi tento zákrok pripomína pri pohľade do zrkadla. Ale tiež je to len čiaročka!
Tak hlavu hore a nedaj sa znechutiť pochmúrnym myšlienkam. Drźím palce a potom sa ozvi ako si to celé vnímala Ty.;)

Tak nakoniec si na tu operaciu isla? Pamatam si, ze si sa dlho odhodlavala. Som rada,ze to dobre dopadlo ;).
Ninna
19.10.09,06:46
Tak nakoniec si na tu operaciu isla? Pamatam si, ze si sa dlho odhodlavala. Som rada,ze to dobre dopadlo ;).
No áno počas tých troch rokov som skúšala alternatívu až som sa dostala ku človeku, ktorý mi možno trochen pootvoril oči a odporučil operáciu, nakoľko telo už nedokáže tento stav zmeniť a vyslovene len trpí pretože samo bojuje proti sebe. Tak som sa spamätala a podvolila vôli lekárky. Môj odoperovaný ľavy lalok ŠŽ vážil 27g a mala som už posunutú tracheu. No teraz už viem že tieto zmeny na ŠŽ sú nevratné a jediné riešenie je operácia. ;)
Som ešte medzi tými šťastnejšími a pravá strana ŠŽ mi ostala a snažím sa ju zachovať ako funkčne tak aj do veľkosti bez zmien.
mimotemyDievčatá ďakujem Vám že ste si na mňa spomenuli.;)
zuzkakom
19.10.09,15:14
takze zajtra nastupujem na hajdukovu, dnes som este bola na orl a u internistu a potvrdili mi ze je to ok, ze mozem ist, takze sa balim
Ninna
19.10.09,20:03
takze zajtra nastupujem na hajdukovu, dnes som este bola na orl a u internistu a potvrdili mi ze je to ok, ze mozem ist, takze sa balim
Držím palce;)
zuzkakom
25.10.09,21:21
No uz som sa vratila, operacia dopadla dobre, este sa musi moje telo trosku spamatat, ale rozpravam v pohode.
Pre tych, co maju problemy s hypo/hyper funkciou SZ skuste tekvicovy olej
Tym co maju ist na operaciu SZ odporucam Onkologicky ustav sv. Alzbety na Heydukovej - su tam skveli. Zhodli sa na tom tamojsi pacienti vratane mna.
Ninna
26.10.09,07:32
tekvicovy olej? a ako sa k nemu dostanem? a ako ho užívať?
zuzkakom
26.10.09,20:48
tekvicovy olej? a ako sa k nemu dostanem? a ako ho užívať?

skus si vygooglit, ja som nasla najlacnejsi za 47 e, davku asi na mesiac
http://www.zdraviemms.mypage.cz/thema/mms najdi v tom zelenom menu tekvicovy olej
inak, ked som hladala v tak som nasla ponuky zvacsa 50 e, ale skus este posurfovat na nete, mozno najdes nieco vyhodnejsie. (Aj tak sa mi zda, ze sa na tom snazia nehorazne nabalit)
Darina1234
26.10.09,21:07
u nas v Poprade v lekarni ho dostat za 8 eur, ja trpim hypotyreozou to je znižena funkcia, ale olej použivam na pitie alebo si ho pridam do polievky
danushka
26.10.09,21:50
A čo je na tom tekvicovom oleji také zvláštne, ako pomáha ŠŽ?
Inak hlásim sa aj ja vo Vašom klube :(. Po preliečení subakútneho zápalu sa potvrdila u mňa znížená funkcia, takže začínam s euthyroxom. Konečne po dlhom čase nevysvetliteľnej únavy, zápch a priberaní sa došlo na pôvod neduhov.
clarissa
11.11.09,19:48
Keďže hormóny štítnej žľazy ovplyvňujú okrem iného aj pamäť, tak je možné, že ak máš problémy so štítnou žľazou, tak ti nastali aj problémy s pamäťou. Tento príznak je pri zníženej funkcii štítnej žľazy.

...Aj ja som spozorovala na sebe že mi to nejako nepáli... :) priatel sa mi smial,že potrebujem memoplus :D .a teraz mi diagnostikovali sarkoidozu:( Vie niekto či to ma niečo spoločne?Počas tehotenstva som pribrala vyše 4Okg :,,,,( a už sa ich neviem zbaviť 2,5 roka... :( som zufala,lebo mi žiadna dieta nepomaha :(( :mee::mee::mee::mee:
clarissa
11.11.09,20:00
...pred pár rokmi mi dg zníženu funkciu šž.Užívala som euthirox,ale mi bývalo od neho zle...
cabada
12.11.09,06:38
...Aj ja som spozorovala na sebe že mi to nejako nepáli... :) priatel sa mi smial,že potrebujem memoplus :D .a teraz mi diagnostikovali sarkoidozu:( Vie niekto či to ma niečo spoločne?Počas tehotenstva som pribrala vyše 4Okg :,,,,( a už sa ich neviem zbaviť 2,5 roka... :( som zufala,lebo mi žiadna dieta nepomaha :(( :mee::mee::mee::mee:

Ahoj,
ja neviem nič o ochorení sarkoidoza, tak nemôžem poradiť o nejakých súvislostiach, ale mám zníženú funciu št. žľazy a 15 kg nadváhu (pôvodne 25 kg), takže viem, ako sa cítiš. Viem, že si zúfalá :( a chcem Ťa podporiť :)
Ono to možno všetko, čo si napísala spolu súvisí, ale je dobre, že máš manžela so zmyslom pre humor, čo Ťa podrží. Prosím Ťa nediétuj, nikdy to nebude mať trvalý účinok. Pozri si témy o chudnutí na Porade, odporúčam Ti knihy od Bukovského Teraz to zíde a Návod na prežitie muža ( dobré aj pre Tvojho chlapa :)), mne ukázali cestu von. Možno i Tebe pomôžu.

Pri vyššej nadváhe je možno ľahšie poradiť sa aj so špecialistom na zdravú výživu a ja si tiež myslím, že jediná možnosť, ako si poradiť s nadváhou raz a navždy je - zmeniť spôsom života. Postupne zaradiť do života aktívne pohyb podľa Tvojho gusta, dobré a kvalitné jedlo ( nielen pre Tvoju nadváhu, ale HLAVNE pre Tvoje zdravie ) a vydať sa na novú a dlhú cestu ( celoživotnú ). Ale výsledok stojí sakra :):):) za to !!!!
Drž sa.
emilly1
12.11.09,07:42
Veľa sa tu hovorí o štítnej žľaze, ja ňou trpím od tridsiatky, mám zvýšenú činnosť šz. Najprv som brala carbimazol a teraz beriem thyrozol. Kým beriem lieky je dobre ale keď prestanem tak zase idem dole na váhe, trasiem sa, potím sa , o únave ani nehovorím , srdce mi trepe ako zvon a mám panický strach. Po dvadsiatich rokoch liečby mi lekár navrhol, že šz musí ísť von. Tak beriem lieky a čakám. Chcela by som vedieť či musia byť tie výsledky OK a až potom ma odoperujú, ako dlho to v dnešnej dobe trvá t.z. pobyt v nemocnici a rekonvalescencia. To že mám obavy je pravda, prekonala som už viacej operácií ale pred touto mám strach aj z toho dôvodu že som fajčiarka. Okrem toho mám psoriázu, po operácii musím nutne ísť na kúpeľnú liečbu kvôli tomu by som chcela vedieť ako dlho sa maróduje po operácii šz. Potom vymeškám veľmi veľa z práce. Ďakujem
truch
12.11.09,07:57
Podobne ako ty aj ja som sa liečila na zvýšenú činnosť štítnej žľazy, ťahalo sa to stále dookola, presne ako si popísala. Potom som sa začala dusiť a zle sa mi dýchalo, takže žľaza musela ísť von. Sú to už 3 roky, nemám žiadne vedľajšie účinky, akurát musím každý deň jesť hormóny. Mňa operovali v Martine, úplne perfektne, na tretí deň po operácii som si bola zapáliť a na 5 ma pustili domov. Človek je ako podrezané kura, ale dá sa to vydržať a dnes mi už ani jazvu nie je vidieť. Neboj sa toho, viem že sa to ľahko hovorí, lebo pred operáciou som sa aj ja strašne bála. Po operácii som bola PN asi 3 mesiace, kým ma nadstavili na hormóny. Po dvoch týždňoch to bola viac menej dovolenka, pretože mi nič nebolo ani ma nič nebolelo. Držím palce a ak sa chceš niečo opýtať kľudne
lindusaaa
12.11.09,08:22
Veľa sa tu hovorí o štítnej žľaze, ja ňou trpím od tridsiatky, mám zvýšenú činnosť šz. Najprv som brala carbimazol a teraz beriem thyrozol. Kým beriem lieky je dobre ale keď prestanem tak zase idem dole na váhe, trasiem sa, potím sa , o únave ani nehovorím , srdce mi trepe ako zvon a mám panický strach. Po dvadsiatich rokoch liečby mi lekár navrhol, že šz musí ísť von. Tak beriem lieky a čakám. Chcela by som vedieť či musia byť tie výsledky OK a až potom ma odoperujú, ako dlho to v dnešnej dobe trvá t.z. pobyt v nemocnici a rekonvalescencia. To že mám obavy je pravda, prekonala som už viacej operácií ale pred touto mám strach aj z toho dôvodu že som fajčiarka. Okrem toho mám psoriázu, po operácii musím nutne ísť na kúpeľnú liečbu kvôli tomu by som chcela vedieť ako dlho sa maróduje po operácii šz. Potom vymeškám veľmi veľa z práce. Ďakujem

Ja som sice bola z ineho dovodu na operacii, ale na izbe so mnou lezala pani ktora mala zvysenu cinnost a tiez jej odporucili aby SZ isla von. Opisovala problemy podobne tebe, len ona uz pred operaciou bola dlho na PN, kvoli tomu ze vobec nevladala...
Pobyt v nemocnici je asi tyzden a rekonvalescencia je individualna. Ja som bola operovana v stredu a domov ma pustili v pondelok. Ten tyzden som bola este doma a v pondelok som uz isla do skoly. Ja som sa po operacii citila celkom dobre, nejake problemy som nemala.
Co sa tyka kupelov porozpravaj sa s lekarom kedy mozes, ale mohli by ti pomoct aj pri rekonvalescencii po operacii. Predsa kazda operacia je stres pre teba aj pre telo. Tiez drzim palce ;).
cabada
12.11.09,08:44
Podobne ako ty aj ja som sa liečila na zvýšenú činnosť štítnej žľazy, ťahalo sa to stále dookola, presne ako si popísala. Potom som sa začala dusiť a zle sa mi dýchalo, takže žľaza musela ísť von. Sú to už 3 roky, nemám žiadne vedľajšie účinky, akurát musím každý deň jesť hormóny. Mňa operovali v Martine, úplne perfektne, na tretí deň po operácii som si bola zapáliť a na 5 ma pustili domov. Človek je ako podrezané kura, ale dá sa to vydržať a dnes mi už ani jazvu nie je vidieť. Neboj sa toho, viem že sa to ľahko hovorí, lebo pred operáciou som sa aj ja strašne bála. Po operácii som bola PN asi 3 mesiace, kým ma nadstavili na hormóny. Po dvoch týždňoch to bola viac menej dovolenka, pretože mi nič nebolo ani ma nič nebolelo. Držím palce a ak sa chceš niečo opýtať kľudne

Ahojte baby,
prepáčte, ale je mi smutno, keď čítam a vidím aj vo svojom okolí, ako veľmi sa trápime -
- ako dopadne operácia v krku a takmer hneď si s vervou zapálime
- ako veľmi sa trápime, že máme veľkú nadváhu, ale ani za svet neprestaneme variť na obed rezne
...
ešte raz prepáčte, nič osobné, ale myslím, že tu niekde je u nás problém - v základoch, v neochote uľahčiť to nášmu telu, ktoré sa tak veľmi snaží..:)
emilly1
12.11.09,09:08
Som veľmi rada truch, že si sa mi ozvala, takže tvrdíš že sa nemám čoho báť. Presviedčam sa , že keď ostatní zvládli tú operáciu tak ju zvládnem aj ja. Toto už nie je život ale utrpenie a musíš sa tváriť že ti nič nie je. Zatiaľ ešte nemám dohodnuté kde ma budú operovať. Ambulantne sa liečim v Ľubochni, začiatkom decembra idem na kontrolu lebo pri poslednej som mala ešte dosť zlé výsledky, denne beriem 6 tabliet Thyrozolu, Pyridoxin 3x1 a Vazocardin 2x1. Uvidím, že čo mi povie ak pôjdem na kontrolu, ale najradšej by som to už mala za sebou. Tá PN 2 - 3 mesiace je dosť, nuž ale keď to bude nutnosť tak vydržím, len aby som sa zbavila tých problémov, ktoré ma trápia doteraz. Dúfam, že Ty už také problémy nemáš, že jednoducho po operácii sa stratili. Tu niekde som čítala, že pred operáciou nesmieš aspoň 48 hodín fajčiť a jeden deň jesť, Ty si sa riadila podľa týchto pokynov?
Tamila
12.11.09,09:12
Ja som bola na operácii pred rokom, ale mala zníženú činnosť. Operácie sa netreba báť, bolo to v pohode. Vyberali mi celú ŠŽ. Nejedla som od večera asi od 18.00 a operovali ma ráno. O fajčení nič neviem, lebo som nefajčiar. Na PN som bola dva mesiace, záleží to od toho ako sa cítiš. Jazvu po roku a pol si už málokto všimne. Na euthyrox ma nasadzovali skoro rok.
emilly1
12.11.09,09:16
Veľmi pekne ďakujem za všetky odpovede.
truch
12.11.09,11:36
Ja som tiež chodila do Ľubochne, ale oni neoperujú. Dali mi vybrať Martin, Ružomberok, alebo B.Bystrica. Som zo Žiliny tak som tiež zisťovala kam ísť a priateľ lekár mi povedal, že najlepší sú v Martine. Kamarátka bola v Ružomberku a keď mi povedala, že jej vyoperovali omylom prištitné teliesko a jedna pani tam zomrela tak som neváhala a vybavila som si Martin. Neľutujem, boli milí a urobili to perfektne. Teraz užívam tiež euthyrox a všetky výsledky mám v norme. A čo sa týka toho fajčenia, ja viem že je to zlé, ale čo už keď mi chutí a nemám pevnú vôľu. A nejakú neresť človek musí mať nie sme ideálni. Ja som bola nervózna tak som si dala aj večer pred operáciou, našťastie sa nič nestalo. Nemala som teplotu ani žiaden problém tak som piaty deň po operácii išla domov, potom už len vybrať štychy a pre výsledky z histológie. Ešte sa nezľakni keď ti dajú podpísať súhlas s operáciou a že si si vedomá možných následkov.
majuska67
13.11.09,17:00
moja dcera n a xoru vnutornu šž uz niekolko rokov.pred dvoma rokmi jej vysadiliEUTYROXIN.citi sa dobre,no nepribera i ked sa rada naje.teraz jej vzali krv ci sa jej jedlo dobre vstrebava.vysledky budu az o mesiac.obcas ma silnejsie busenie srdca a tlak jej zvysi,moze to byt poruxou šž?
bobo38
13.11.09,17:31
ýšená činnosť štítnej žlazy:
- Úbytok na váhe, aj keď zjete viac ako inokedy
- Trasenie rúk
- Zvýšený krvný tlak, zrýchlený tep, úzkosť, potenie
- Vypúlené, vodnaté oči
- Časté nutkanie na stolicu
- Slabá alebo vynechávajúca menštruácia
- Niekedy struma
– opuch na prednej časti krku

Znížená činnosť štítnej žľazy:
- Nedostatok energie, pomalé myslenie
- Prírastok na váhe bez príčiny
- Náchylnosť na prechladnutie
- Necitlivosť alebo brnenie v rukách a prstoch
- Suchá, hrubá, olupujúca sa koža a strata vlasov
- Zápcha
- Silnejšie a dlhšie menštruačné krvácanie
- Niekedy struma – opuch na prednej časti krku

Zápal štítnej žľazy:
- Bolesť v prednej časti krku, môže byť mierna alebo ostrá
- Bolesť pri prehĺtaní alebo otáčaní hlavy
- Horúčka
majuska67
13.11.09,18:39
da sa tato xoroba vyliecit????????ak mojej dcere zistia poruxu strebavania jedla co jej hrozi.?
janca555
15.11.09,19:23
budúci pondelok ma čaká operácia štítnej žľazy... chcem sa vás opýtať, na ktorý deň ma prepustia z nemocnice? A ešte jedna otázka: môžem užívať norethisteron pred operáciou štítnej žľazy v celkovej anestízii, lebo práve v ten deň, keď som objednaná na operáciu mám dostať menzes. Ďakujem
mysimis
15.11.09,19:39
budúci pondelok ma čaká operácia štítnej žľazy... chcem sa vás opýtať, na ktorý deň ma prepustia z nemocnice? A ešte jedna otázka: môžem užívať norethisteron pred operáciou štítnej žľazy v celkovej anestízii, lebo práve v ten deň, keď som objednaná na operáciu mám dostať menzes. Ďakujem

Je ťažké povedať, ktorý deň Ťa pustia z nemocnice - operovali ma v utorok a ja som nemala žiadne pooperačné problémy, tak ma pustili domov v piatok ráno.
janca555
15.11.09,19:45
v ktorej nemocnici ťa operovali? Ja som z Martina, teda mňa čaká operácia v Martinskej fakultnej nemocnici.... a čo sa týka toho norethisteronu? nevieš poradiť? Ď :)
mysimis
15.11.09,19:47
v ktorej nemocnici ťa operovali? Ja som z Martina, teda mňa čaká operácia v Martinskej fakultnej nemocnici.... a čo sa týka toho norethisteronu? nevieš poradiť? Ď :)
Mňa operovali v Banskej Bystrici a ohľadom norethisteronu Ti neviem poradiť, ale deň pred operáciou bola za mnou doktorka, čo ma uspávala a Tá ma usmernila ohľadom liekov /brala som lieky na tlak/. Ja som ich mohla užiť.
truch
16.11.09,08:16
Janca,v Martine sú veľmi dobrí lekári, mňa operovali práve tam, pustili ma na 5 deň, nemusíš sa báť majú skúsenosti, robia 3-5 operácii denne. Čo sa týka liekov na oddialenie menzesu, radšej sa opýtaj doktorov, tí ti poradia najlepšie. Držím palce, ak sa chceš niečo opýtať, kľudne napíš
holubička1
17.11.09,21:07
budúci pondelok ma čaká operácia štítnej žľazy... chcem sa vás opýtať, na ktorý deň ma prepustia z nemocnice? A ešte jedna otázka: môžem užívať norethisteron pred operáciou štítnej žľazy v celkovej anestízii, lebo práve v ten deň, keď som objednaná na operáciu mám dostať menzes. ĎakujemO ten Norethisteron sa poraď s lekárom, môže tam byť problém so zrážanlivosťou krvi...
Ninna
18.11.09,12:19
Lieky na oddialenie menštruácie som musela vysadiť deň pred nakoľko ovplyvňuju zrážanlivosť krvi. Večer pred operáciou pódávajú injekciu fraxiparín proti trombom, ktorá môže mať interakciu so spomínanym prípravkom.
Lenka*1
18.11.09,12:44
Ahojte baby,
prepáčte, ale je mi smutno, keď čítam a vidím aj vo svojom okolí, ako veľmi sa trápime -
- ako dopadne operácia v krku a takmer hneď si s vervou zapálime
- ako veľmi sa trápime, že máme veľkú nadváhu, ale ani za svet neprestaneme variť na obed rezne
...
ešte raz prepáčte, nič osobné, ale myslím, že tu niekde je u nás problém - v základoch, v neochote uľahčiť to nášmu telu, ktoré sa tak veľmi snaží..:)


nic sa nedeje, ale preco myslis, ze je to len tym? ja mam so SZ taktiez problemy a poviem ti, ze cvicim, snazim sa rozumne stravovat, rezne neznasam, ani nic tak mastne a kilecka sa lepia tak ci tak...
Tretiniatko
03.12.09,14:46
Ahojte,

chcem sa spytat som po operacii stitnej zlazy uz mesiac (operovali ma 2.11.) este stale som PN a stale nemam svoj povodny hlas a ked dlho rozpravam, tak tie hlasivky nevladzu. Viete poradit ako by sa to dalo vratit do normalu? Ako dlho to bude este trvat? Mate s tym skusenost?
Tamila
03.12.09,18:27
Ja som po operácii asi rok a pol. Ten unavený hlas pri dlhšom (a to myslím niekoľko viet za sebou) alebo hlasnejšom rozprávaní mi trval dosť dlho, ale potom sa to pomaly upravovalo, ani som nezaregistrovala kedy to ustalo.
enata
03.12.09,19:54
Dobrý večer,
má tu prosím vás niekto skúsenosti s tekvicovým olejom s jódom pri liečbe ochorení štítnej žľazy? Ďakujem
Tretiniatko
03.12.09,23:10
Dakujem velmi krasne, tak sa s tym hlasom budem musiet zmierit na dlhsie obdobie a cakat kym to prejde :(
Ella2
04.12.09,14:58
Ja som s tým tiež po operácii mala problém - ale po čase sa to upravilo, tiež to trvalo dlhšie, neboj sa. Dnes už síce neviem spievať, ale iné veci sú dôležitejšie..........základný problém so zdravím je vyriešený.........držím palce.
truch
07.12.09,13:19
Ja som po operácii asi rok a pol. Ten unavený hlas pri dlhšom (a to myslím niekoľko viet za sebou) alebo hlasnejšom rozprávaní mi trval dosť dlho, ale potom sa to pomaly upravovalo, ani som nezaregistrovala kedy to ustalo.
Miladka, máme toho dosť spoločného, ešte aj tú štítnu žľazu:):):) U mňa sa to tiež upravilo tak nejak samo, teraz. už 4 roky po operácii,nemám žiadne problémy.
dagjanik
08.12.09,05:17
treba rozhodne chodiť na kontroly k lekárovi, prísne dodržiavať užívanie liekov a presne podľa príbalového letáku, ak máš liek ktorý sa má užívať na lačno a potom počkať treba dodržiavať, ja čakám hodinu a zapiť len vodou,
truch
08.12.09,07:47
treba rozhodne chodiť na kontroly k lekárovi, prísne dodržiavať užívanie liekov a presne podľa príbalového letáku, ak máš liek ktorý sa má užívať na lačno a potom počkať treba dodržiavať, ja čakám hodinu a zapiť len vodou,
Euthyrox sa berie na lačno, ja mám zaužívané hneď ráno, ako sa zobudím zjem tabletku a zapijem ju vodou. Potom sa venujem rannej toalete, oblečiem sa a až potom raňajkujem. Funguje mi to už 4 roky, výsledky sú v norme.:):)
Maria.H
07.01.10,18:50
Ahoj,

mám 55 rokov a pred 2 týždňami mi zistili zvýšenú činnosť š.z.
užívam Thyrozol 10mg 2x denne,
Môj problém je že už pred liečbou mi začal vypadávať vlasy ale aj teraz ked beriem lieky mi vlasy stále padajú a nové nerastú. chcem sa opýtať či nemal niekto podobne problémy. Prosím poradte mi čo mám robiť, ďakujem.
M
zdenka131
07.01.10,18:57
Želám pohodový večer. Jedným z príznakov zvýšenej činnosti štítnej žľazy - hypertyreózy je aj vypadávanie vlasov. Toto sa postupne pri užívaní lieku upraví. Dva týždne je zatiaľ krátka doba, aby sa dosiahol požadovaný účinok. Držím palce.
Marika23
10.01.10,13:35
Fixka, citam prispevky, uz som na cca 50.strane, oci sa mi krizia, ale zastavila som sa pri Tvojej otazke. Ja som osoba, ktora mala hyperthyreosu pred 10 rokmi, liecila som sa cca 2 roky, pokial si spominam brala som Carbimazol a Euthyrox(ci tak dajak sa to vola), potom som bola v poriadku az doteraz , nic som nebrala. Pod vplyvom stresov v rokoch 2006-2008 sa mi to znova vratilo, tak sa chystam zas k lekarke.
syrik
11.01.10,08:37
No toto....dnes som bola na kontrole a mám horšie výsledky...Liečim sa na hypothyreozu...paradox, keď som sa cítila zle, mala som super výsledky a teraz, keď sa cítim super, sú horšie....:D z čoho sa môžu zhoršiť výsledky? Zvýšil mi mierne dávku...
mary0304
11.01.10,17:28
Zdravím Vas vsetkych:)..chcem sa podelit o svoju skusenost ohladom operacie SZ...bola som operovana 3.12.2009 /FNsP KE / cize som uz skoro 6 tyzdnov po,citim sa v podstate dobre,bola som v nemocnici 3 dni a PN este trvá,vyoperovali mi celu SZ..no ostali mi zatial dva este nedoriesene tazkosti a to strata vapnika co sa mi prejavuje trpnutim ruk a noh a slaba zvucnost hlasu...chcem Vas poprosit ak ste mali niekto take tazkosti rada si precitam vase poznatky a snad sa mi podari vyriesit tazkosti aj prostrednictvom vasich postrehov...
Tamila
11.01.10,17:35
Zdravím Vas vsetkych:)..chcem sa podelit o svoju skusenost ohladom operacie SZ...bola som operovana 3.12.2009 /FNsP KE / cize som uz skoro 6 tyzdnov po,citim sa v podstate dobre,bola som v nemocnici 3 dni a PN este trvá,vyoperovali mi celu SZ..no ostali mi zatial dva este nedoriesene tazkosti a to strata vapnika co sa mi prejavuje trpnutim ruk a noh a slaba zvucnost hlasu...chcem Vas poprosit ak ste mali niekto take tazkosti rada si precitam vase poznatky a snad sa mi podari vyriesit tazkosti aj prostrednictvom vasich postrehov...
Ja som mala s tým tŕpnutím rúk, nôh aj úst hroznú skúsenosť. Treba denne užívať vápnik, ale mne ho predpísala obvodná lekárka, keď som jej povedala o problémoch. Toto prejde, keď sa dá vápnik do normálu. Hlas - to trvalo dosť dlho, kým sa dal do poriadku, ale stále, keď dlhšie súvisle rozprávam, mám pocit "únavy" hlasu.
Danielle369
11.01.10,17:50
No toto....dnes som bola na kontrole a mám horšie výsledky...Liečim sa na hypothyreozu...paradox, keď som sa cítila zle, mala som super výsledky a teraz, keď sa cítim super, sú horšie....:D z čoho sa môžu zhoršiť výsledky? Zvýšil mi mierne dávku...


Presne toto isté mam aj ja..ked mi je super tak mi lekárka povie že výsledky zlé a pridá mi aj dve tabletky a naopak..mám hyperthyreozu..
mary0304
11.01.10,18:26
Ahoj "Tamila"....som rada,ze reagujes ...to trpnutie sa mi zacalo prejavovat velmi intenzivne uz v nemocnici tak mi pichali vapnik a teraz co som doma denne uzivam 4x sumivy Ca..to trpnutie zo zaciatku tiez bolo velmi neprijemne lebo som mala aj krče na rukach ale teraz je to uz lepsie...uzivam aj kvapky a samozrejme beriem Euthyrox 125...zajtra sa chystam na krcne ,ze co mi povedia ohladom tych hlasiviek,hadam sa to urovná...
Sala
28.02.10,21:45
Prosím, ako sa prejavuje u Vašej dcéry hypoparatyreoza, aké ma symptomy, ake liečebné metody využivate.
Zaujima ma to, lebo som po operácii ŠŽ (5 tyždňov)a záver znie "Hypoparatyreóza" citim sa zlé a chcela by som vediieť aká je prognóza ochorenia. Ďakujem
zdenka131
28.02.10,21:56
Dobrý večer, informácie o danej diagnóze získate aj na stránke:
http://www.medinfo.sk/?s=heslo&id=746
mary0304
01.03.10,11:20
Dobrý deň,pytate sa na tú hypoparatyreozu-tak ja sa tiez na to momentalne liecim,som po operacii 3 mesiace,zacalo sa mi to prejavovat hned po operacii,kedy som pocitovala mravencenie/trpnutie/ ruk,noh a ust. Do ruk som zo zaciatku dostavala aj krče,to chvalabohu preslo ale v nohach mam aj po 3 mesiacoch stale to mravencenie. Chodim pravidelne na krv kde mi kontroluju vapnik,mam ho stale velmi nizky. Uzivam iba sumive calcium 3x denne+Vitacalcin tabl. Zatial som sa nikde nedocitala ako dlho mozu trvat taketo priznaky,viem ze to je individualne ale aspon priblizne za aky cas sa ten vapnik v krvi upraví.
truch
01.03.10,11:30
Dobrý deň,pytate sa na tú hypoparatyreozu-tak ja sa tiez na to momentalne liecim,som po operacii 3 mesiace,zacalo sa mi to prejavovat hned po operacii,kedy som pocitovala mravencenie/trpnutie/ ruk,noh a ust. Do ruk som zo zaciatku dostavala aj krče,to chvalabohu preslo ale v nohach mam aj po 3 mesiacoch stale to mravencenie. Chodim pravidelne na krv kde mi kontroluju vapnik,mam ho stale velmi nizky. Uzivam iba sumive calcium 3x denne+Vitacalcin tabl. Zatial som sa nikde nedocitala ako dlho mozu trvat taketo priznaky,viem ze to je individualne ale aspon priblizne za aky cas sa ten vapnik v krvi upraví.
Nevyoperovali ti náhodou aj prištitné teliesko? Mojej kamarátke áno a mala problémy, vápnik sa tvorí práve v prištitných telieskach, sú štyri. Ona bude musieť užívať vápnik do konca života. Mňa operovali pred 5 rokmi a chválabohu nemala som, ani nemám žiadne problémy, ani s vápnikom a ani s hlasom.
Sala
01.03.10,21:55
Mám dilemu s užívaním vápnika. Endokrinologička mi odporučila obmedzovať dávky (3 x 500) , že či sa nezaktivizujú prištítné telieska. Iný názor ma moja obvodná lekárka. Ešte v nemocnici v BB mi odporučili 4 x 100O. Keď užijem 500-ku tak tri hodiny sa citím lepšie. Lenže so substitúciou vápnika mám "rozhádzané" ostatné minerály.Nejak to vydržím, len keby som vedela či vôbec môžem očákavať zlepšenie. Chirurg na mojú otázku o priš.tel. mi povedal ,že nie sú vyoperované. Ktovie, či existuje aj nejaká iná liečba na udržanie rovnovahy vapnika? Ďakujem, že ste zareagovali, aspoň viem že nie som sama s takýmto problémom.
mary0304
02.03.10,15:02
Mám dilemu s užívaním vápnika. Endokrinologička mi odporučila obmedzovať dávky (3 x 500) , že či sa nezaktivizujú prištítné telieska. Iný názor ma moja obvodná lekárka. Ešte v nemocnici v BB mi odporučili 4 x 100O. Keď užijem 500-ku tak tri hodiny sa citím lepšie. Lenže so substitúciou vápnika mám "rozhádzané" ostatné minerály.Nejak to vydržím, len keby som vedela či vôbec môžem očákavať zlepšenie. Chirurg na mojú otázku o priš.tel. mi povedal ,že nie sú vyoperované. Ktovie, či existuje aj nejaká iná liečba na udržanie rovnovahy vapnika? Ďakujem, že ste zareagovali, aspoň viem že nie som sama s takýmto problémom.
Dobry den. Ako sa u vas prejavuje hypoparatyreoza,taktiež mravenčením?
cem
03.03.10,15:02
Zdravím Vas vsetkych:)..chcem sa podelit o svoju skusenost ohladom operacie SZ...bola som operovana 3.12.2009 /FNsP KE / cize som uz skoro 6 tyzdnov po,citim sa v podstate dobre,bola som v nemocnici 3 dni a PN este trvá,vyoperovali mi celu SZ..no ostali mi zatial dva este nedoriesene tazkosti a to strata vapnika co sa mi prejavuje trpnutim ruk a noh a slaba zvucnost hlasu...chcem Vas poprosit ak ste mali niekto take tazkosti rada si precitam vase poznatky a snad sa mi podari vyriesit tazkosti aj prostrednictvom vasich postrehov...

Ak sa môžem opýtať, kto ťa operoval v KE?
mary0304
04.03.10,13:33
Ak sa môžem opýtať, kto ťa operoval v KE?
Operoval ma primár Závacký.
mary0304
04.03.10,17:38
Chystám sa na liečenie po operacii šž a chcela by som sa opytat ci je to v ramci dovolenky alebo ako PN,lebo moja endokrinologička mi tvrdí,že v ramci mojej dovolenky. Poradíte mi...?

Ď.
Sala
05.03.10,19:50
U mňa je to komplex symptómov, neprijemných pocitov, neidentifikovateľných bolesti,palenie kože, mravenčenie po celom tele, striedavo na hociktorej časti tela, niekedy bolesti zubov, inokedy bolesti hlavy, potom sú to pocity chladu, hoci v izbe je 24 °C, skratka je to na "houby" Predvčerom som po kontrole krvnej vzorky mala všetky sledované mineraly dokonca v norme, ale subjektívne som to necitila. Taktiež so bola opakovane na kontrolu na ORL. Pri prvej kontrole som mala hlasivky pohyblive, tentokrat, už jedná hlasivka straca pohyblivosť, Na mojom hlase nepozorujem ani zlepšenie ani zhoršenie. Dufam, že hlas sa mi zlepší, poznam ľudi po takejto operácií do pol roka sa im hlas upravil. A keď nie tak si zacitujem jednú poraďačku,"Však ja nie som spevačka, ale..." Skôr by som chcel spoznať ludi, ktorý musia doživotne užívať vápnik. Ako sa s tým vyrovnali? Potrebujem asi niečo pozitívne
mary0304
05.03.10,20:49
U mňa je to komplex symptómov, neprijemných pocitov, neidentifikovateľných bolesti,palenie kože, mravenčenie po celom tele, striedavo na hociktorej časti tela, niekedy bolesti zubov, inokedy bolesti hlavy, potom sú to pocity chladu, hoci v izbe je 24 °C, skratka je to na "houby" Predvčerom som po kontrole krvnej vzorky mala všetky sledované mineraly dokonca v norme, ale subjektívne som to necitila. Taktiež so bola opakovane na kontrolu na ORL. Pri prvej kontrole som mala hlasivky pohyblive, tentokrat, už jedná hlasivka straca pohyblivosť, Na mojom hlase nepozorujem ani zlepšenie ani zhoršenie. Dufam, že hlas sa mi zlepší, poznam ľudi po takejto operácií do pol roka sa im hlas upravil. A keď nie tak si zacitujem jednú poraďačku,"Však ja nie som spevačka, ale..." Skôr by som chcel spoznať ludi, ktorý musia doživotne užívať vápnik. Ako sa s tým vyrovnali? Potrebujem asi niečo pozitívne
Takze taketo symptomy mate....co sa tyka hlasiviek,ja som po operacii skoro vobec nerozpravala,iba velmi potichu tak som zasla na ORL kde mi predpisali 3 druhy liekov a behom neceleho mesiaca po uzivani mam hlas v poriadku akurat pri dlhsom rozpravani citim unavu hlasiviek,ale je pravda ze hlas sa upravuje aj pol roka no u mna to zabralo skor:)...a ten nestastny vapnik???uz aj ja by som ohladom toho potrebovala pocut nieco pozitivne lebo u mna sa to vobec nezlepsuje...
holubička1
06.03.10,10:08
Chystám sa na liečenie po operacii šž a chcela by som sa opytat ci je to v ramci dovolenky alebo ako PN,lebo moja endokrinologička mi tvrdí,že v ramci mojej dovolenky. Poradíte mi...?

Ď.
Idete na radiojod? Alebo ake liečenie mate na mysli??
mary0304
06.03.10,10:25
Idete na radiojod? Alebo ake liečenie mate na mysli??
Na kupelne liečenie,nie radiojod.
holubička1
06.03.10,23:13
Na kupelne liečenie,nie radiojod.
Kupelna liecba zavisi, od toho kedy ste bola operovana, ak to spada myslim do 1/2 roka od operracie a neviem ci sa neposudzuju 3 mes. musi dat odbor, lekar odporucenie na tu liecbu v ramci PN, ak neda da len suhlas. navrh mozte ist ale v ramci dovolenky:rolleyes:
gilda
10.03.10,20:51
ja som mala s padanim vlasov problemy, ked som sa neliečila a štitnu žlazu, vlasy mi padali tak, že som mala až lysiny, po začati liečby eutyrhyroxom padať prestali. okrem toho treba dat na kontrolu krvny obraz.

Môže byť príčinou nadmerného vypadávania vlasov latentná hypotyreoza (mierna elevácia TSH - 6,32) ? Lekár tvrdí, že vlasy vypadávajú skôr pri hypertyreoze Ak je tu niekto s podobnou diagnozou a príznakmi, prosím ozvite sa. Ďakujem.
gilda
10.03.10,21:05
ja som mala s padanim vlasov problemy, ked som sa neliečila a štitnu žlazu, vlasy mi padali tak, že som mala až lysiny, po začati liečby eutyrhyroxom padať prestali. okrem toho treba dat na kontrolu krvny obraz.

Môže byť príčinou nadmerného vypadávania vlasov latentná hypotyreoza (mierna elevácia TSH - 6,32) ? Lekár tvrdí, že vlasy vypadávajú skôr pri hypertyreoze Ak je tu niekto s podobnou diagnozou a príznakmi, prosím ozvite sa. Ďakujem.
Sala
10.03.10,21:42
Tak kedy idete na liečenie do kupeľov vybavili ste si to?
Tiež ma zaujima, či sa da isť na "X" alebo len "B"
Prijemný pobyt
Darina1234
14.03.10,19:33
Môže byť príčinou nadmerného vypadávania vlasov latentná hypotyreoza (mierna elevácia TSH - 6,32) ? Lekár tvrdí, že vlasy vypadávajú skôr pri hypertyreoze Ak je tu niekto s podobnou diagnozou a príznakmi, prosím ozvite sa. Ďakujem.

Vysledok TSH 6,32 je oproti mojmu povodnemu pri zisteni diagnozy TSH 102 neporovnatelny. Zopakujem, ze mne sa vtedy vlasy sypali nie padali z hlavy, ale po zacati s liecbou sa to upravilo, takze pricinou bola neliecena hypotyreoza s jej nasledkami.
gilda
14.03.10,20:04
Ďakujem za odpoveď, prajem všetko dobré.
gilda
14.03.10,20:17
Aké máte skúsenosti s prípravkom obsahujúcim organicky viazaný jód (vitajód adult, fortuna vita), kde ho možno kúpiť?
Stebielko
20.03.10,12:22
Dobrý deň.
Lekárka mi tento týždeň zistila zvýšenú činnosť štítnej žľazy. Nerozumiem však krvným výsledkom. Vie mi niekto poradiť, čo znamenajú?
Tu sú tie spomínané výsledky:
FT4 29,1 pmol
TSH 0,009 mIU l
ATPO 2,6 U ml
ATG 216,1 U mlUSG

Ďakujem.
bv_alexandra
20.03.10,13:18
Ja by som sa tiež chcela opýtať. Mojej dcére 10r diagnostikovali
autoimunnu tyreoditídu a Hypertyreózu.
Dostala Euthyrox jednu denne.
Chcem sa však opýtať na skúsenosti s touto diagnozou u vás. Detská lekárska sa vyjadrila že to nie je moc pozitívne.
O 6 týždnov ideme opať na krv či lieky zaberajú.
Môže sa stať že aj nezaberú?
Budem rada ked mi niekto povie svoje skúsenosti s touto diagnozou. ;):)
lenkak
20.03.10,17:38
Veronika lieky zaberú, len sa nesmie vynechať dávka.
llubenka
20.03.10,20:02
Tak kedy idete na liečenie do kupeľov vybavili ste si to?
Tiež ma zaujima, či sa da isť na "X" alebo len "B"
Prijemný pobyt
Dá sa isť aj na kategoriu A pri ktorých zdravotná poisťovňa prepláca procedúry súvisiace s liečbou, stravu aj ubytovanie (pacient zaplatí denný 50- korunový poplatok).
ja som bola napr. v Novom Smokovci 3 tyzdne
mary0304
21.03.10,15:19
Dá sa isť aj na kategoriu A pri ktorých zdravotná poisťovňa prepláca procedúry súvisiace s liečbou, stravu aj ubytovanie (pacient zaplatí denný 50- korunový poplatok).
ja som bola napr. v Novom Smokovci 3 tyzdne

Dobry den, aj ja sa chystam na liecenie do Noveho Smokovca,uz mam podany navrh,cakam na schvalenie. Ako sa Vam pacilo v Novom Smokovci,bola ste spokojna?