osky
27.09.12,12:44
a este mi dali ochutnat SANOSTOL-je to taky sirup-multivitaminovy.na cenu som sa neodvazila spytat.
alaya1
27.09.12,10:45
rennka, to je tak, doplnky vyzivy niekde mozu zabrat, inde nie....takze, asi ti nikto nepovie, ber to, pomaha.
Tamila
27.09.12,11:43
Ahojte, nemate niekto skusenost s pripravkom Olejovita? Je to priserne drahe, ale vraj ucinne na stitnu zlazu aj na cholesterol. Len by ma zaujimalo, ci sa to naozaj oplati, alebo je to len reklama...
Dakujem za kazdu odpoved

Prečítaj si aj príspevky v tejto téme od č. 976
Rozalka
27.09.12,12:03
Ahojte, nemate niekto skusenost s pripravkom Olejovita? Je to priserne drahe, ale vraj ucinne na stitnu zlazu aj na cholesterol. Len by ma zaujimalo, ci sa to naozaj oplati, alebo je to len reklama...
Dakujem za kazdu odpoved
Olejovita určite nie - nemá nič spoločné s profesorom Turianicom! - keď chceš užívať tekvicový olej, potom jedine FortunaVitae.
wagner
27.09.12,17:30
Usudzujem, že to nebolo na Slovensku
korduľa
28.09.12,09:35
mne nepomohol, ani neuskodil, mala som 4 flase, tie peniaze som mohla minut aj na nieco ine...
kaivorus
29.09.12,05:58
najskôr si zisti príčinu zvýšenej činnosti ŠŽ
kaivorus
29.09.12,06:01
mala si saopýtať, aby sme vedeli , kde si ho máme kúpiť, my všehokúpy schopní S.....i
rennka
01.10.12,08:37
Rozalka, teraz si ma trochu zaskocila, preco nie olejovita a preco prave FortunaVitae ?? Olejovita ma oslovila aj tym, ze okrem posobenia na SZ moze znizovat aj cholesterol a ma mat i dalsie prospesne ucinky...
alaya1
01.10.12,08:40
Pozrite si zlozenie obidvoch pripravkov, ja som ich nevidela, ale myslim si, ze je to na rovnakom principe, len s inym nazvom...
Rozalka
01.10.12,12:56
Rozalka, teraz si ma trochu zaskocila, preco nie olejovita a preco prave FortunaVitae ?? Olejovita ma oslovila aj tym, ze okrem posobenia na SZ moze znizovat aj cholesterol a ma mat i dalsie prospesne ucinky...


Pozrite si zlozenie obidvoch pripravkov, ja som ich nevidela, ale myslim si, ze je to na rovnakom principe, len s inym nazvom...

FortunaVitae obsahuje tekvicový olej s pridaním prírodného jódu, na receptúru obohatenia oleja jódom má prof. Turianica patent, nemyslím, že by ho výrobca Olejovita mohol využívať.
alaya1
01.10.12,19:47
Ja, ked som bola v Lubochni, mi lekar tieto veci neodporucal, nepoznam podstatu obidvoch, len to bola moja uvaha.
osky
01.10.12,19:54
ja mam zase inu otazku:

beriem euthyrox na stitnu zlazu,50 mg kazde rano.odkedy to beriem,padaju mi vlasy.
vcera som navstivila jednu pribuznu-82 rocnu a nema uz okrem ofinky ziadne vlasy-zrazu,este pred rokom mala huste vlasy....
pytam sa jej,co uziva-okrem ineho i lieky na stitnu zlazu!!!!!!!!!!
som presvedcena ze to ma z toho.co mam robit.ja mam 34 rokov a netuzim v kratkej dobe pouzivat parochnu!
lieky vysadit asi nemozem ale o vlasy tiez nechcem prist.
Darina1234
01.10.12,20:01
Moja osobna skusenosť, mne padali / doslova sa sypali/ vlasy pokial som sa nezacala liečiť na štitnu zlazu, beriem euthyrox 100 dozivotne, podobne aj moja sestra aj mama. nedavala by som teda padanie vlasov s tymto liekom.
osky
01.10.12,20:35
tak potom moze byt,ze mam nizku davku????
Danielle369
02.10.12,04:28
Osky...to sa upraví, ja beriem 88 euthyrox, na jar a na jeseň mi tiež padajú, potom to prestane. Dávku ti lekár vždy upraví po odbere krvi.
osky
02.10.12,08:44
dan-ale mne padaju uz skoro rok,a stale.prave rano som si umyla hlavu a na hrebeni nenormalne vela vlasov-nie je mi to jedno.
vo svrtok mam u lekara ktory mi to predpisal,termin.tak uvidime.
Tamila
02.10.12,08:51
Padanie vlasov môže mať úplne inú príčinu, pravdepodobne to nebude euthyrox. Ja užívam už niekoľko rokov euthyrox 150 a už by som musela byť bez vlasov.
thomasxxx3
02.10.12,11:07
Ahoj, vedela by si mi povedať, či si za laparoskopicku operaciu ŠŽ platila niečo navyše alebo je to plne hradené poisťovňou - tiež uvažujem nad BB, ty si odniekiaľ z okolia, či sa tam môže objednať hocikto?Veľká vďaka
Tamila
02.10.12,11:13
Ahoj, vedela by si mi povedať, či si za laparoskopicku operaciu ŠŽ platila niečo navyše alebo je to plne hradené poisťovňou - tiež uvažujem nad BB, ty si odniekiaľ z okolia, či sa tam môže objednať hocikto?Veľká vďaka

Ja som bola na tejto operácii v r. 2008 a nedoplácala som nič. Nebola som z okolia.
Skús tam zavolať: http://operacie.laparoskopia.info/?page_id=3
thomasxxx3
02.10.12,11:35
Vďaka, len dnes ma odoslali na operáciu, som z toho trochu v šoku, ale hľadám si už nejaké informácie, písal som im na stránku, tak počkám či odpíšu, ak nie, tak zavolám...vďaka
thomasxxx3
02.10.12,11:37
ešte by ma zaujímalo koľko tam trvá hospitalizácia, mne endokrinologička uviedla, že je to jednodňový zákrok, no tu som čítal, že tam boli niektorí aj 4 dni...
Danielle369
02.10.12,16:58
Mňa operovali vo štvrtok a v sobotu ráno som išla domov. Neplatila som nič. Objednala som sa cez internet u primára dr.Marka.
thomasxxx3
02.10.12,17:42
môžem sa ešte spýtať, či bola potrebná aj predchádzajúca konzultácia, nakoľko som zo Šale a nerád by som meral cestu 2 x, resp. ako posúdia že som vhodný kandidát na mikroinvazívnu operáciu, lebo sú tam isté obmedzenia... Ako hodnotíte prístup personálu a kvalitu zákroku - máte nejaké následky - niektorí sa sťažujú na stratu alebo chrípanie hlasu? Koľko trvala rekonvalescencia, je možné ísť po hospitalizácii do práce, lebo som čítal, že niekto bol ešte 2 mesiace PN a to si nemôžem dovoliť...vďaka
Danielle369
03.10.12,04:27
Objednala som sa cez internet, za týždeň som musela ísť na konzultáciu a za dva týždne ma operovali...personál tam je fantastický, primár normálny chlap,ludský prístup. Na izbách rádio,televízor,neplatilo sa nič. Po operácii sme boli všetci v pohode, žiadna strata hlasu ani chrípanie. Ja osobne som nebola ani vypísaná a za 3 dni som bola v robote. Každý má inakší problém so štítnou žlazou, takže je to individuálne, .............
Ranka na krku je len malá bodka po tomto zákroku, niektorým nie je ani vidno. Neboj sa, sú to profesionáli.
Tamila
03.10.12,09:33
Ja som bola veľmi spokojná s prístupom lekárov a personálu. Ja som mala ŠŽ veľmi veľkú, jazvu mám asi 3-4 cm, ale málokto si ju všimne. Operovali ma v pondelok, v stredu som bola doma, ja som bola na PN.
korduľa
24.10.12,06:11
http://www.biocitia.eu/zaujimave-produkty/22-epiphamin.html

chcela by som sa spytat ci mate niekto skusenosti s tymto produktom na zlepsenie znizenej funkcie stitnej zlazy

dik
korduľa
24.10.12,06:31
vcera som komunikovala s jednom alternativnou lekarkou, ktora mi doporucovala pripravky na stitnu zlazu. predvcerom vecer v jednej relacii bol rozhovor s doc.Podobom - endokrinolog,kde sa spominali aj pripravky zlepsujuce funkciu SZ - alternativne, plus doplnky obsahujuce jod, povedal zaujimavu myslienku v zmysle:
nie je mozne, aby niekto kto sa venuje alternativnej medicine - vseobecne, nemoze konkretne v tomto pripade liecit a SZ. trochu som sa nad tym zamyslela, je pravda, ze doporucuju rozne doplnky od tekvicoveho oleja s org jodom, kelp a rozne ine a pritom sa ma ani len nikto nespytal ake mam vysledky. trochu ma to zaraza aj ked napr. pri tom oleji tvrdia, ze upravuje funkciu, ja som ho brala rok a vysledky sa mi nezmenili.neviem co si mam o tom vsetkom mysliet, nie je mi prijemna myslienka, ze by sommala zacat brat klasicke lieky a pokracovat do konca zivota. ale v predchadzajucom prispevku som pridala link na doplnkom, ktory je na endokrinny system, pisala som mail ich poradkyni a bol mi doporuceny este jeden doplnok, ktory ani nie je registrovany na Slovensku, ale ze maju dobre vysledky. tiez nepotrebovala odo mna ziadne krvne vysledky dokonca sme si vymenili len jeden mail. tie doplnky stoja 65 € co nie je tak malo na to, aby som nevedela co to so mnou urobi. este by som sa chcela spytat, tych co maju skusenosti s euthyroxom a beru ho uz dlho, vraj ma vedlajsie ucinky na srdce cca po 10 rokoch, postrehli ste nieco take? dakujem velmi pekne
Rika
24.10.12,07:46
Moja 15r. dcéra berie Euthyrox 7 rokov. Sťažovala sa na búšenie srdca, tak sme boli na kardiológii. Lekárka navrhla prehodnotenie užívania alebo zníženie dávky, pretože srdce a štítna žľaza spolu úzko súvisia. Endokrinologička jej na doporučenie kardiologičky znížila dávku, pretože inak ju vôbec nezaujíma ako sa dcéra má, ale berie momentálne aj lieky na to búšenie.
korduľa
24.10.12,08:41
Moja 15r. dcéra berie Euthyrox 7 rokov. Sťažovala sa na búšenie srdca, tak sme boli na kardiológii. Lekárka navrhla prehodnotenie užívania alebo zníženie dávky, pretože srdce a štítna žľaza spolu úzko súvisia. Endokrinologička jej na doporučenie kardiologičky znížila dávku, pretože inak ju vôbec nezaujíma ako sa dcéra má, ale berie momentálne aj lieky na to búšenie.
dakujem velmi pekne, ze si sa podelila o skusenost. takze nieco na tom je, aky mas nazor na to, ze endokrinologicka znizila davky az po upozorneni od kardiologa? je mozne, ze jej mohla dat nizsie davky uz predtym, mala vplyv to znizenie aj na stitnu zlazu? ci sa citi napriklad lepsie, horsie alebo sa to odrazilo na vysledkoch. niekedy mam pocit, ze lekar len skusa.
Rika
24.10.12,09:39
Keď jej zistili Hashimotovu thyreoiditídu, tak mala veľmi zlé výsledky a obrovskú štítnu žľazu. Vtedy jej nastavili dávku Ethyroxu vyššie, vraj aby si štítna žľaza oddýchla, ale celé tie roky jej dávku nemenili. Čo sa týka endokrinologičky, tak ona vôbec nemá záujem o to, ako sa moja dcéra má, zaujíma ju len hodnota hormónov štítnej žľazy, ktoré jej kontroluje len raz do roka. Jej prístup sa mi vôbec nepáči. Neprejavila žiadny záujem. Na odporúčanie iného lekára znížila dávku, po dvoch mesiacoch sme prišli na odber, zavolala som na výsledky, povedala mi, že môže mať menšiu dávku, nič viac ju nezaujímalo. Už dlhšie mi vadí ten nezáujem, dcéra má veľa problémov a všetko to začalo tou štítnou žľazou a toto bola posledná kvapka, už sme objednaní k inej. Neviem zatiaľ posúdiť, či to malo vplyv na štítnu žľazu, pretože zníženú dávku užíva len 3 mesiace. Ťažko povedať, či jej to pomohlo, má viac problémov a ak aj nastalo malé zlepšenie v jej stave to asi tak rýchlo nezistíme. Ale verím, že časom to môže pomôcť, kardiologička jej postupne znižuje liek na to búšenie a pozitívne je, že kardiologička je naozaj svedomitá a má záujem pacientovi pomôcť. Chodíme do rôznych ambulancií, väčšina lekárov len skúša, často neprejavujú žiadny záujem.
jess
24.10.12,09:50
všetci lekári len skúšajú a hlavne endokrinológovia ...aj moja dcér aje !pokusný králik" ... raz hore, raz dolu
korduľa
24.10.12,10:13
Keď jej zistili Hashimotovu thyreoiditídu, tak mala veľmi zlé výsledky a obrovskú štítnu žľazu. Vtedy jej nastavili dávku Ethyroxu vyššie, vraj aby si štítna žľaza oddýchla, ale celé tie roky jej dávku nemenili. Čo sa týka endokrinologičky, tak ona vôbec nemá záujem o to, ako sa moja dcéra má, zaujíma ju len hodnota hormónov štítnej žľazy, ktoré jej kontroluje len raz do roka. Jej prístup sa mi vôbec nepáči. Neprejavila žiadny záujem. Na odporúčanie iného lekára znížila dávku, po dvoch mesiacoch sme prišli na odber, zavolala som na výsledky, povedala mi, že môže mať menšiu dávku, nič viac ju nezaujímalo. Už dlhšie mi vadí ten nezáujem, dcéra má veľa problémov a všetko to začalo tou štítnou žľazou a toto bola posledná kvapka, už sme objednaní k inej. Neviem zatiaľ posúdiť, či to malo vplyv na štítnu žľazu, pretože zníženú dávku užíva len 3 mesiace. Ťažko povedať, či jej to pomohlo, má viac problémov a ak aj nastalo malé zlepšenie v jej stave to asi tak rýchlo nezistíme. Ale verím, že časom to môže pomôcť, kardiologička jej postupne znižuje liek na to búšenie a pozitívne je, že kardiologička je naozaj svedomitá a má záujem pacientovi pomôcť. Chodíme do rôznych ambulancií, väčšina lekárov len skúša, často neprejavujú žiadny záujem.

dakujem velmi pekne, je to strasne, tiez mam velmi zlu skusenost endokrinologickou, velmi sa branim liekom, ja mam hranicne vysledky a stale lieky odmietam a ona je z toho nervozna a kyda na vsetko ostatne co nie je synteticke.. je hrozne, ze ludia su v podstate nieco ako pokusna studia a o 100 rokov sa niekdu uvedie vysledok toho ako vplyvali umele hormony podavane ludom. inac presne taku istu skusenost so zaujmom lekarky mam tiez. pozrie na papier na hodnoty a nic viac, hned by chcela predpisovat, najlepsie bolo ked mi povedala, ze na hypot. som chuda, ze to nie je normalne a ze urcite este priberiem 10 kg, tak to ma teda dorazilo,pokial sa mi asi stav nejak velmi nezhorsi tak tam asi budem nadalej chodit len na to, aby som vedela ake mam z odberov vysledky.
Darina1234
24.10.12,10:59
ja beriem euthyrox stale nakolko mam stitnu zlazu ako male dieťa, davkovanie mi lekar urci podla vysledkov z krvi, ja som bola tiež ten pripad, ze napriek tazkej hypotyroze som vazila 45 kg a nepriberiem ani teraz, ked sa liečim.Poviem vam pravdu nedovolila by som si byt bez liekov, nikdy sa uz moj organizmus nespamata nakolko som upadla do tazkej hypotyreozy a lekari az ked som bola doslova na kolenach prisli na moju diagnozu, ale tearz som rada, ze tento hormon existuje,
rennka
24.10.12,11:43
Keď jej zistili Hashimotovu thyreoiditídu, tak mala veľmi zlé výsledky a obrovskú štítnu žľazu. Vtedy jej nastavili dávku Ethyroxu vyššie, vraj aby si štítna žľaza oddýchla, ale celé tie roky jej dávku nemenili. Čo sa týka endokrinologičky, tak ona vôbec nemá záujem o to, ako sa moja dcéra má, zaujíma ju len hodnota hormónov štítnej žľazy, ktoré jej kontroluje len raz do roka. Jej prístup sa mi vôbec nepáči. Neprejavila žiadny záujem. Na odporúčanie iného lekára znížila dávku, po dvoch mesiacoch sme prišli na odber, zavolala som na výsledky, povedala mi, že môže mať menšiu dávku, nič viac ju nezaujímalo. Už dlhšie mi vadí ten nezáujem, dcéra má veľa problémov a všetko to začalo tou štítnou žľazou a toto bola posledná kvapka, už sme objednaní k inej. Neviem zatiaľ posúdiť, či to malo vplyv na štítnu žľazu, pretože zníženú dávku užíva len 3 mesiace. Ťažko povedať, či jej to pomohlo, má viac problémov a ak aj nastalo malé zlepšenie v jej stave to asi tak rýchlo nezistíme. Ale verím, že časom to môže pomôcť, kardiologička jej postupne znižuje liek na to búšenie a pozitívne je, že kardiologička je naozaj svedomitá a má záujem pacientovi pomôcť. Chodíme do rôznych ambulancií, väčšina lekárov len skúša, často neprejavujú žiadny záujem.
Rika, myslim ze najvyssi cas, aby si zmenila lekarku. Tiez chodim so synom na endo, ale lekarka-uz staria pani je zlata dusa. Vzdy sa pyta ako sa ma, ci nebol chory, unaveny, ci ho nic neboli, ako sa uci atd... Nema vazne problemy, ale na kontrolu a odbery chodime kazde 3 mesiace a kazde 4 na sono SZ...
korduľa
24.10.12,11:47
ja beriem euthyrox stale nakolko mam stitnu zlazu ako male dieťa, davkovanie mi lekar urci podla vysledkov z krvi, ja som bola tiež ten pripad, ze napriek tazkej hypotyroze som vazila 45 kg a nepriberiem ani teraz, ked sa liečim.Poviem vam pravdu nedovolila by som si byt bez liekov, nikdy sa uz moj organizmus nespamata nakolko som upadla do tazkej hypotyreozy a lekari az ked som bola doslova na kolenach prisli na moju diagnozu, ale tearz som rada, ze tento hormon existuje,
prave preto by som chcela poznat nazory na klasicke lieky, lebo stitna zlaza nie je nizky tlak a neviem si predstavit len tak ju liecit, bez niecoho co telo nevie vyrobit a potrebuje to. vsade je tolko zarucenych alternativ, ze si clovek ani nevie vybrat
Rika
24.10.12,12:09
Tak to máte šťaštie na takú lekárku. My chodíme na kontrolu 2x do roka, na striedačku raz na odbery, raz na ultrazvuk, celé vyšetrenie netrvá ani 5 min. a už odchádzame s novým termínom kontroly. Keby bolo všetko v poriadku, tak by som to chápala. No dcéra má veľa problémov a ona sa len pozrie do papierov, prehmatá jej štítnu žľazu a odchádzame, nezaujíma ju že nevládze, že je unavená, búši jej srdce..., že stále priberá, napriek tomu, že málo je, pretože má okrem ihého aj problémy so žalúdkom. Keď som ju objednávala u tej novej lekárky, tá povedala, že musí chodiť na kontroly každé tri mesiace, počula som na ňu len samé chvály, tak verím, že to bude lepšie.
lenkak
25.10.12,07:56
Moja 15r. dcéra berie Euthyrox 7 rokov. Sťažovala sa na búšenie srdca, tak sme boli na kardiológii. Lekárka navrhla prehodnotenie užívania alebo zníženie dávky, pretože srdce a štítna žľaza spolu úzko súvisia. Endokrinologička jej na doporučenie kardiologičky znížila dávku, pretože inak ju vôbec nezaujíma ako sa dcéra má, ale berie momentálne aj lieky na to búšenie.

má to veľký súvis, ak má dobré výsledky určite znížiť dávku. Mne ju znižovali v nemocnici, ja som nemala len búšenie, ale aj vysoký tep, aj lieky som brala, trvalo 2 roky kým srdiečko sa upokojilo. Teraz už mám nastavenú správne šž a srdiečko má problémy len pri nadmernom zaťažení, keď si nedám pozor a pod. Treba zmeniť dr.
truch
25.10.12,08:36
Keď jej zistili Hashimotovu thyreoiditídu, tak mala veľmi zlé výsledky a obrovskú štítnu žľazu. Vtedy jej nastavili dávku Ethyroxu vyššie, vraj aby si štítna žľaza oddýchla, ale celé tie roky jej dávku nemenili. Čo sa týka endokrinologičky, tak ona vôbec nemá záujem o to, ako sa moja dcéra má, zaujíma ju len hodnota hormónov štítnej žľazy, ktoré jej kontroluje len raz do roka. Jej prístup sa mi vôbec nepáči. Neprejavila žiadny záujem. Na odporúčanie iného lekára znížila dávku, po dvoch mesiacoch sme prišli na odber, zavolala som na výsledky, povedala mi, že môže mať menšiu dávku, nič viac ju nezaujímalo. Už dlhšie mi vadí ten nezáujem, dcéra má veľa problémov a všetko to začalo tou štítnou žľazou a toto bola posledná kvapka, už sme objednaní k inej. Neviem zatiaľ posúdiť, či to malo vplyv na štítnu žľazu, pretože zníženú dávku užíva len 3 mesiace. Ťažko povedať, či jej to pomohlo, má viac problémov a ak aj nastalo malé zlepšenie v jej stave to asi tak rýchlo nezistíme. Ale verím, že časom to môže pomôcť, kardiologička jej postupne znižuje liek na to búšenie a pozitívne je, že kardiologička je naozaj svedomitá a má záujem pacientovi pomôcť. Chodíme do rôznych ambulancií, väčšina lekárov len skúša, často neprejavujú žiadny záujem.
Rika a čo takto zájsť s dcérou do Ľubochne. Sú tam výborní odborníci, objednať sa dá aj telefonicky.
Moja lekárka tiež nie je bohvieaká, takisto mi naordinovala dávkovanie Ethyroxu, ktoré mi spôsobovalo búšenie srdca, bola som u kardiológa a ten mi odporučil zmeniť dávkovanie, aby bolo rovnomerné a problémy prestali. Užívala som 100-ový celý týždeň a v sobotu a nedeľu 150-ový, tak mi kázala endokrinologička. Teraz užívam na striedačku 100 a 125 a je to v pohode. Na kontroly ani nechodím, krv mi berie obvodná a keď je to v poriadku, radšej na endokrinológiu nejdem:(
jess
25.10.12,08:37
Na štítnu žľazu by som určite nebrala alternatívne lieky a kadejaké doplnky, čo ti hocikto nabuliká. Teoreticky áno, ale to by si musela byť sledovaná odberom krvi min. raz za 2 mesiace a nepredpokladám, že toto si vezme nejaký lekár na krk. Poisťovňa by mu rozbor ani nepreplatila ! Štítna žľaza je generál tela a súvisí s každým orgánom v tele, ak nefunguje, nefunguje poriadne v tele nič ! Hlavne srdce veľmi súvisí so šž ! Ty presne potrebuješ tú svoju hladinu hormónov, ktorá sa dá zaručiť len dávkou hormónov z vonku (lieky). Pri alternatívnych "liekoch" nevieš, koľko si čoho pojedla. Ja mám zníženú funkciu šž. Užívam 100-ku L-thyroxínu. Toľko mi na moju váhu a potreby tela (rozbor krvi) stačí. Som stále unavená, ale nie som už najmladšia, takže nepripisujem všetko zase šž. Mala som aj búšenie srdca, mám aj pokojovú arytmiu, tetániu, som taký citlivý človek a aj dosť prepracovaný. Neurologička mi predpísala lieky na ukľudnenie (pritom nie som nervák). Najprv som ich nechcela s tým, že predsa nie som nervózna a inak "na nervy" . Potom sme ich predsa dali, že tak nejak preventívne, len na ukľudnenie, malú dávku. Po pol roku musím povedať, že fakt to búšenie srdca prestalo a vysadila som ich. Bol to Sertralin a musí sa s ním opatrne, lebo je vraj návykový. Ako mi prešlo to búšenie (aj v kľude som ho mávala), tak som ho s vedomím lekárky pomaly vysadzovala. Neľutujem, pomohlo mi.

Rika, určite zmeňte lekárku ! 2 názory sú určite viac ako jeden. Mama má problémy so srdcom aj so šž. Ako sa rozpráva so spolupacientami, tak každý kto má problémy so srdcom, má automaticky problém aj so šž.Takže,sranda to fakt nie je.

Zaujímalo by ma, či niekto neviete o dákom dieťati, ktoré má hypoparathyreózu. To je choroba príštitných teliesok, ktoré regulujú hladinu minerálov v tele. Má ju moja dcéra (16ročná) už 7 rokov a vyzerá to, že sme jediní na Slovensku :-( . A v Ľubochni tiež nič nevedia (o tejto chorobe), resp. , iba to čo viem aj ja, takže len pokrčili plecami a bolo! Skúsenosti s deťmi nemajú.
korduľa
25.10.12,08:51
Tak to máte šťaštie na takú lekárku. My chodíme na kontrolu 2x do roka, na striedačku raz na odbery, raz na ultrazvuk, celé vyšetrenie netrvá ani 5 min. a už odchádzame s novým termínom kontroly. Keby bolo všetko v poriadku, tak by som to chápala. No dcéra má veľa problémov a ona sa len pozrie do papierov, prehmatá jej štítnu žľazu a odchádzame, nezaujíma ju že nevládze, že je unavená, búši jej srdce..., že stále priberá, napriek tomu, že málo je, pretože má okrem ihého aj problémy so žalúdkom. Keď som ju objednávala u tej novej lekárky, tá povedala, že musí chodiť na kontroly každé tri mesiace, počula som na ňu len samé chvály, tak verím, že to bude lepšie.
rika ak sa da mohla by si dat kontakt na tu novu lekarku, velmi rada by som poznala nazory viacerych odobornikov, dakujem
alaya1
25.10.12,09:00
Moj nazor je, ze kazdy si presadzuje svoje.

Alternativci svoje - ved si uviedla, ze ju nic nezaujimalo, len ponukala pripravok za 65 eur.

klasici- ponukaju a navrhuju klasicke medikamenty - urcite to nerobia zadarmo- farmaceuticky priemysel je velmi dobry biznis.

Zial, je to tak. Clovek si musi asi sam zvolit tu pravnu cestu - pre neho.
A mozno aj skusat, co je vhodne a pomaha.

Je velmi smutne, ze clovek je nakupca a lakari predajcami. Ponukaju to, co je pre nich vyhodnejsie.
Rika
26.10.12,08:20
Mne ju znižovali v nemocnici, ja som nemala len búšenie, ale aj vysoký tep,

Aj dcéra mala vysoký tep, to búšenie cítila preto. Mala Holter 24h, tep mala aj v noci v hlbokom spánku viac ako 90.
Rika
26.10.12,08:35
rika ak sa da mohla by si dat kontakt na tu novu lekarku, velmi rada by som poznala nazory viacerych odobornikov, dakujem
Ale to je detská endokrinologička - je to dr. Hrachová v Bratislave na Antolskej, č.t.02/68673065
lenkak
26.10.12,08:37
Aj dcéra mala vysoký tep, to búšenie cítila preto. Mala Holter 24h, tep mala aj v noci v hlbokom spánku viac ako 90.
ja som mala rozpätie v úplnom kľude 100-130.
teraz mávam v nepokoji okolo 100, ináč do 80.
treba to riešiť. Držím palce
Rika
26.10.12,08:44
Rika a čo takto zájsť s dcérou do Ľubochne. Sú tam výborní odborníci, objednať sa dá aj telefonicky.


Boli sme v Ľubochni asi pred 4-5 rokmi. Lekár, ku ktorému sme sa dostali (myslím, že sa volá Šmoldas) neprejavil veľký záujem. Spravil jej síce ultrazvuk aj vyšetril hormóny, skonštatoval len to, čo sme už vedeli a poslal nás domov. Ja som vtedy do toho vyšetrenia vkladala veľkú nádej, pretože som počula, že sú tam výborní lekári, ale som bola sklamaná. Asi sme natrafili na nesprávneho.
Rika
26.10.12,08:58
ja som mala rozpätie v úplnom kľude 100-130.
teraz mávam v nepokoji okolo 100, ináč do 80.
treba to riešiť. Držím palce

Ďakujem
korduľa
26.10.12,09:43
sa prikrcim trochu :o)
Janela
04.01.13,15:04
dobrý deň cLekárka mi diagnostikovala struma diff..nod.degenerr.cystica,stp appe
moje hodnoty neviem čoho su fT-14,21 TSH-1,748 TG-12,2
TPO-6,94 a CEA-0,52
chcela by som vediet aké lieky by mi mala predpísat aby liečba zabrala
Tweety
04.01.13,15:07
dobrý deň cLekárka mi diagnostikovala struma diff..nod.degenerr.cystica,stp appe
moje hodnoty neviem čoho su fT-14,21 TSH-1,748 TG-12,2
TPO-6,94 a CEA-0,52
chcela by som vediet aké lieky by mi mala predpísat aby liečba zabrala
Veď lekárka vie najlepšie, čo má predpisať, či si sama naordinuješ? Myslíš, že mi tu určíme liečbu?
Janela
06.01.13,20:09
nie ale počula som o prípade
ked lekárka liečila štitnu žlazu
a ta pacientka mala uplne iný problem.
alaya1
06.01.13,20:11
Janela, ak chces byt spokojna a mat naozaj dokladne vysetrenu stitnu zlazu vyhladaj lekarov v Lubochni. Naozaj je to najlepsie, co v liecbe stitnej zlazy na Slovensku je. Mas vsetko za pol dna vybavene aj s vysledkami a liecbou.
http://www.nedu.sk/
korduľa
07.01.13,10:27
Veď lekárka vie najlepšie, čo má predpisať, či si sama naordinuješ? Myslíš, že mi tu určíme liečbu?
No s tou prvou castou by som velmi nesuhlasila, ja som mala pred 3 rokmi akutny zapal, z toho preslo do hypert. predpisala mi prednison 40mg a este lieky na srdce lebo som mala strasne vysoky tep. ked som prisla domov a pozrela som si vsetko o tych tabletkach na internete tak som bral 2 dni stvrt prednisony cize denne 5mg a tie tabletky na srdce vobec. po dvoch dnoch som bola v pohode, od vtedy chodim na odbery a len ma pozoruje, nakolko som sice presla do hypot. ale odmietla som brat tabletky kedze moje vysledky su podla mna len "hranicne". citim sa podla toho ako sa chovam. vela sa hybem, jem zdravo, snazim sa nestresova - co nie vzdy ide. ked si dam pohar vina hned to citim, takze je to cim dalej poredsie asi tak 1decko za dva tyzdne. pijem jednu kavu denne. obleciem vsetko oblecenie co predtym, akurat sa citim taka plnsia, co sa tyka vahy ta sa mi meni niekolkokrat tyzdenne ale len na rucicke vahy inac to na obleceni nepocitujem. pijem vela vody a caju z aronie. ked citim, ze na mna nieco lezie - kedze sa bojim, ze sa mi zapal vrati, okamzite si davam tekute kolostrum, nadrvim si klinceky skoricu a plody aronie, kotvicnik, to zalejem a pijem. zatial mi to pomaha a este som ziadne lieky nebrala. aby som nezabudla robim aj nejake cviky na SZ a hoci som tomu predtym neverila, evidentne to ma efekt. tento mesiac idem po roku na kontrolu, tak som zvedava ake budu vysledky. inac je sranda sledovat malu lekarku s nadvahou, ktora radi ako sa ma clovek stravovat a radi mi ako v pripade pribratia mam drzat "kembridzsku dietu"... pri mojim 55kg /165 cm to zatial nepotrebujem...
korduľa
07.01.13,10:29
musim ale podotknut, ze su pripady, kedy sa liekom neda vyhnut.. nemozem to pausalizovat,, hlavne je to na kazdom jednom ako sa rozhodne, ked som luskala tuto temu na internete nasla som diskusie, kde ludia odmietli nielen lieky ale aj operacie a dostali sa z toho..
Janela
09.01.13,12:37
Ďakujem za postrehy.Najskor chcem navštíviť ešte jednu špecialistku v našom meste , aby som si mohla porovnať liečbu.Boli sviatky a lekárky mali dovolenky.Ešte by som sa chcela spýtať aké vedlajšie účinky má L-Thyroxin 50.
jess
09.01.13,12:45
Hihi Simona Cafurková
28.02.13,12:36
Dobrý deä. Ja sa už rok liečim na Tyreotoxikózu s difúznou strumou na podklade autoimunitnej tyreopatie. Beriem thyrozol uz len štvrťku tabletky večer a euthyrox 50 1 tb. na lačno. Od kedy beriem euthyrox, čo je približne od októbra minulého roku, rapídne mi začali vypadávať vlasy. Musela som sa kvôli tomu dať ostrihať. Bolo to pre mňa naozaj ťažké, kedže som mala krásne husté vlasy! Teraz sa neviem na seba ani do zrkadla pozrieť. Chcela by som sa Vás spýtať, či sa dá vyliečiť toto ochorenie, po prípade či mi opäť narastú vlasy ako pred tým. Či sa to vráti.... Ďakujem.
korduľa
24.04.13,10:01
po akutnej tyreoditide, ktora presla do znizenej cinnosti SZ a strumy, vymene endokrinologov, niekolkorocneho odmietanania liekov som vcera absolvovala komplet prehliadku....sono ciste, vysledky normalne, lekarka nechapava...pekny den vsetkym
lienocka001
17.06.13,15:42
prosim o nazor desatrocnej dcere si vsimla lekarka ze ma vacsiu stitku a poslala nas na UTZ, nalez bol struma difussa, nehomogenny parenchym oboch lalokov, potom dcere urobili odber este pediatricka a vyslo jej TSH 9,8 fT4 15,82 glukoza 3,0 dcera mala v podstate ajpriznaky ale nikdy neboli priradene stitke skriabeju hrdlo tazko sajej prehlta, lamu sa jej nechty, je chuda, stale unavena a dost odpadava ... teda casto ... je taka smutnejsia...
este stale cakame na endokrinologicke vysetrenie ... takze nemam predstavu co nas tam caka... ci to hned predpisu lieky pripadne ci robia aj ine vysetrenie ... stitku ma viditelne zvacsenu najma do jednej strany, hmatnu tvrdu ...
hant
17.06.13,16:01
Skúste vyhľadať Marcela Černocha, je to človek ktorý/ jednoducho povedané/ robí diagnostiku z tváre a očí a povie Vám, čo máte robiť. Ja som u neho bola s 13-ročným synom, ktorý má autoimunitný zápal ŠŽ a užíval euthyrox 50 , teraz lieky neužíva a začal konečne chudnúť,čo predtým nebolo možné, takže ŠŽ začala pracovať. My sme z Pov.Bystrice, ale chodí aj do iných miest na Slovensku. Skúste tel. 0908498676,ale myslím že sa dovoláte až okolo 15.07. Ak sa nedovoláte,pošlite aspoň sms.treba sa objednať. Ja som ho našla na www.slnieckova.sk na doporučenie od kamarátky .
Po lekároch sme chodili zbytočne 6 rokov.
Danielle369
17.06.13,17:07
Nechcem znevažovať nejaké liečitelské schopnosti,ale tu sa vyslovene píše v tvojom článku čo si poslala:
Na základe vyhlásenia výrobcu sa zariadenie nepovažuje za zdravotnícku pomôcku. Výsledky testov slúžia pre referenčné účely, nemajú charakter diagnostickej hodnoty, ale určite pomôže sa orientovať vo Vašom zdravotnom stave a čo je najdôležitejšie – preventívne sa o seba starať.
So štítnou žlazou fakt nie sú žarty, je to dirigent celého organizmu
Darina1234
25.06.13,19:04
na STV davaju dokument o SZ
osky
08.08.13,21:38
Skúste vyhľadať Marcela Černocha, je to človek ktorý/ jednoducho povedané/ robí diagnostiku z tváre a očí a povie Vám, čo máte robiť. Ja som u neho bola s 13-ročným synom, ktorý má autoimunitný zápal ŠŽ a užíval euthyrox 50 , teraz lieky neužíva a začal konečne chudnúť,čo predtým nebolo možné, takže ŠŽ začala pracovať. My sme z Pov.Bystrice, ale chodí aj do iných miest na Slovensku. Skúste tel. 0908498676,ale myslím že sa dovoláte až okolo 15.07. Ak sa nedovoláte,pošlite aspoň sms.treba sa objednať. Ja som ho našla na www.slnieckova.sk na doporučenie od kamarátky .
Po lekároch sme chodili zbytočne 6 rokov.


to je zaujimave,ved prave ten euthyrox mal pomoct stitnej zlaze s funkciou.ako je mozne ze funguje po vysadei.
volakedy davnejsie som sa tu docitala ze dlhodobe uzivanie euthyroxu moze po 10 a viac rokoch sposobit srdcove problemy....ja som dnes Bola u lekara a kedze som ho pred dobrym casom vysadila,bolo evidentne ze stitna zlaza mi nefunguje,priberam.....dal mi ho znova.co mam teda robit?brat ariskovat Infarkt,ci nebrat a priberat...no ,je to hruza.fakt.
ale snad Doktor vie co robi....ci?
Darina1234
08.08.13,21:45
osky, ja beriem euthyrox roky, keby som ho nebrala, neviem, neviem, asi by som bola idiot
jess
09.08.13,08:45
keby som nebrala euthyrox 100 alebo L-Thyroxín, tak som tu neni na základe toho, že už by som mala dávno infarkt .... moja mamina nikdy nebrala euthyrox a zistili jej závažné ochorenie srdiečka, následne aj nefungujúcu štítnu žľazu, takže užívanie liekov na štítnu žľazu nevedie k infarktu, práve naopak !

... ale že nefungujúca štítna žľaza súvisí s ochorením srdiečka, tak to je jasné..ako som už v tejto téme písala, a je to všeobecne známe, štítna žľaza je GENERÁLOM tela, takže keď nefunguje, nefunguje v tele nič ! ... ani srdiečko, ani obličky ...

... a nejakí "liečitelia" sú mi ukradnutí a neverím im ani slovo .... ako nechápem kto im takéto bludy môže uveriť !!! ... a je nerozvážne sa ich príkazmi riadiť .... akože čítanie z tváre je viac ako rozbor krvi ????? A už teda fakt nepochopím matku, ktorá si dá takto zničiť svoje dieťa....aj keď je momentálne to dieťa naoko v poriadku, časom sa to môže negatívne prejaviť, no to už bude neskoro plakať nad rozliatým mliekom. ..... ... neviem v akom veku je ten syn, ale ak je v puberte, hormóny kolíšu, takže raz je tam a raz je inde.
osky
09.08.13,09:46
no ja som tiez pochodila zu roznych liecitelov ale faktom je ze kazdy si bol vedomy ze stitna zlaza je dolezita.a ziadny z nich nesuhlasil s takymi praktikami-ze vyoperovat ked je Problem.stitna zlaza sa neda nicim nahradit.
Mila123
09.08.13,09:55
no ja som tiez pochodila zu roznych liecitelov ale faktom je ze kazdy si bol vedomy ze stitna zlaza je dolezita.a ziadny z nich nesuhlasil s takymi praktikami-ze vyoperovat ked je Problem.stitna zlaza sa neda nicim nahradit.
ten môj ju nemá, v RK vo VN mu ju vyoperovali, stačia mu príštitné telieska a pravidelne lieky.....
Szamantha
28.11.13,15:36
Zdravím, mám tiež problém šž. Našli mi mnohopočetné cisty v štítnej do 5mm s kalcifikátmi. Zatiaľ som neabsolvovala Endo vyšetrenie. Chcem sa opýtať či má niekto podobný nález a čo to znamená prípadne či to môže mať súvis s priberaním. Ďakujem
monickaska
15.10.14,19:07
Ninna, odkiaľ máš tie informácie o hypoparathyreóze ? Dcéra (12 ročná) má túto chorobu už 3 roky. Užíva 14 tbl denne (vápnik, magnézium a osteo d). Boli sme v norme 2 roky a už rok je pod min. hodnotou vápnika a magnézia v krvi a fosforu máme zase priveľa...... asi puberta, neviem....

Hypoparathyreóza (porucha činnosti príštitných teliesok) je tiež doživotné užívanie liekov a nedá sa to vyliečiť, len doživotne udržiavať. Hypoparathyreóza môže vzniknúť aj pri operácii štítnej žľazy, kde sa porušia príštitné telieska , čo ale nebol náš prípad. Vraj, my to máme vrodené - príčina neznáma (((( Áno, dostala tetanický záchvat, bezvedomie s následným dusením. Stav vápnika v krvi bola 0.

Niečo mám naštudované z internetu, ale je toho veľmi málo. Lekári nevedia nič...ani v Ľubochni nemali takýto detský prípad, ani naša endokrinologička..... čisto len teoretické informácie.

"Smiešne" je, že pokiaľ ja beriem L-thyroxín na zníženú činnosť a doplácam na lieky 1,50 Sk mesačne, tak dcéra dopláca len na osteo d 135,-Sk mesačne.....

mooze sa m ozvat zienka co m jej dcera hypop&aratzreozu??? chcela by som sa informovat o tejto chorobe
jess
15.10.14,19:14
Monika, písala som vám správu ako odpoved na vas odkaz
jess
15.10.14,19:17
v odkazoch vpravo hore "bublina pozrieť vzájomnu konverzáciu"
Pervolka20
24.06.16,06:48
Ahojte. Ja mozem za seba odporucit olejovitu. Nie fortuna vita, ale ta Olejovita normalne. Pomohla nielen na stitnu ale aj na cysty plus uprava cholesterolu u starkej. Je vela produktov a verte, ze sa vela aj skusalo a nakoniec toto pomohlo. Tak drzim prsteky
cmd
11.02.19,20:33
Ahojte, prosim do Lubochne mi staci aj vymenny listok od obvodneho lekara? Endokrynologicka mi ho odmietla dat pretoze samotny fakt ze som tehotna a tazku hypotyreozu mi zistili az teraz 13 tyzdni (odvtedy mam euthyrox 100) nie je dovod na konzulataciu, comu rozumiem, ale rada by som pocula aj nazor ineho lekara na liecbu. Bojim sa vsak ze ma odtial poslu prec, nemam to do Lubochne zrovna blizko. Ale nechcem tam znova volat lebo v telefone aj na na stranke mi bola poskytnuta jasna info ze treba vymenny listok od endokrinologa. Logicky mi to vsak nejde do hlavy preco by som nemohla ist inemu lekarovi. Objednana tam uz som.
Terezia13
11.02.19,20:48
v Ľubochni sú veľmi ochotní, vybavila by som si výmenný lístok u obvodného a išla by som, odtiaľ nikoho domov bez vybavenia nepošlú, ale a potom to môže byť problém, ak sa o tom dozvie "domáca endokrynologička", tiež neviem, či by som riskovala - keď som pochopila, že je to dosť ďaleko - aby som v tehotenstve riskovala cestovanie
alaya1
11.02.19,20:52
Ahojte, prosim do Lubochne mi staci aj vymenny listok od obvodneho lekara? Endokrynologicka mi ho odmietla dat pretoze samotny fakt ze som tehotna a tazku hypotyreozu mi zistili az teraz 13 tyzdni (odvtedy mam euthyrox 100) nie je dovod na konzulataciu, comu rozumiem, ale rada by som pocula aj nazor ineho lekara na liecbu. Bojim sa vsak ze ma odtial poslu prec, nemam to do Lubochne zrovna blizko. Ale nechcem tam znova volat lebo v telefone aj na na stranke mi bola poskytnuta jasna info ze treba vymenny listok od endokrinologa. Logicky mi to vsak nejde do hlavy preco by som nemohla ist inemu lekarovi. Objednana tam uz som.

Mala som vymenny listok od praktickeho lekara a telefonicky som sa objednala.
cmd
11.02.19,21:03
Dakujem vam obom za reakcie. Endokrynologicka o tom vie ze chcem ist do lubochne a nic proti tomu nema ale vyjadrila sa ze z end.hladiska skratka nema dovod mi vypisovat vymenny listok, ze nech poziadam obvodneho. Mam obavy a kazdy nazor ma totiz zaujima. To TSH mi bolo zistene v 12 tyzdni tehotenstva v hodnote 121 a preto sa bojim ci to nemohlo sposobit nejake poskodenie plodu. Viem ze na to mi nikto odpoved neda ale aspon chcem mat istotu ze aj iny lekar by postupoval rovnako s liecbou a pocula som velmi fobre ohlasy na Lubochnu.
cmd
11.02.19,21:04
Alaya1 a kedy ste tam boli?
Emilia Bakalarova
25.10.19,16:36
Kto z vas ma skusenost s uzivanim tekvicoveho oleja s organickym jodom prof.turianicu?.
veronikasad
25.10.19,17:51
Kto z vas ma skusenost s uzivanim tekvicoveho oleja s organickym jodom prof.turianicu?.
Skusala som pred asi 10 rokmi, nemam dobrú skusenost. Zavodnilo mi organizmus, zvysil sa tlak. Vrátila som sa k L-thyroxinu. Trvalo dost dlho kym som sa dala opat doporiadku. Mali sme s nim prednasku na UTV. Kupovala som ho priamo od neho.
suuzi
08.08.22,16:54
odporucam tento clanok, pri znizenej funckii a najma padani vlasov moze pomoct jod https://temazdravie.sk/jod-v-strave-a-jeho-vyznam/
Darina1234
09.08.22,15:23
So štítnou žľazou nemožno experimentovať, liečba musí byt pod dozorom lekara, žiadne experimenty!!!
veronikasad
09.08.22,15:25
So štítnou žľazou nemožno experimentovať, liečba musí byt pod dozorom lekara, žiadne experimenty!!!
suhlasím, zistila som pred pár rokmi na vlastnej koži ...
prof.Turianica ma po prednáške presvedčil, že lieky môžem vysadiť a užívať len jeho olej ...
buchač
09.08.22,15:27
odporucam tento clanok, pri znizenej funckii a najma padani vlasov moze pomoct jod https://temazdravie.sk/jod-v-strave-a-jeho-vyznam/
Ak nemáš problémy (a tým pádom aj skúsenosti ), tak radšej, kurwa, MLČ !!!!
...a že nemáš ani problémy a ani skúsenosti, tak na to dám krk.