Gina Er
19.06.11,15:11
Takže s tým kliešťom treba kmitať z jedenej strany na druhú a ťahať ho von? Mal by povoliť? Ďakujem...
nie kmitať.......krútiť
Zvalik
19.06.11,13:29
Gina... nechce povoliť ten blbý kliešť......sme zúfalá celá rodina
Gina Er
19.06.11,13:32
akože nechce povoliť? musíte s ním krútiť,aj niekoľkokrát dookola....ale pri tom ho nesmiete pustiť z pinzety...nevyšmykuje sa z pinzety? nie je príliš malý?
verkaz
19.06.11,13:32
už sa ho podarilo dostať von ?
Zvalik
19.06.11,13:35
nie, ešte tam stále je... práve že je dosť veľký, ale má ho chuďatko Lilko, pri papulke medzi fúzmi takže fakt sa snažíme jemne aj krútiť a stále nič...:(
Gina Er
19.06.11,13:41
nie, ešte tam stále je... práve že je dosť veľký, ale má ho chuďatko Lilko, pri papulke medzi fúzmi takže fakt sa snažíme jemne aj krútiť a stále nič...:(
no to je blbé,že medzi fúzmi....musíte nejako opatrne ho chytiť do pinzety,aby ste nechytili aj fúzy....a krútiť,krútiť,krútiť....a nepúšťa z pinzety a stále krútiť,takého veľkého stačí aj 1x vykrútiť a pustí sa.....taký veľký sa už tak silno nedrží...potom do wcka hodiť a spláchnuť...
Zvalik
19.06.11,13:54
bože moj nechce sa to pustiť.... Lilko už aj pišťal ale ten kliešť tam je totálne zažratý...
Gina Er
19.06.11,13:56
bože moj nechce sa to pustiť.... Lilko už aj pišťal ale ten kliešť tam je totálne zažratý...
tak nechaj tak.....keď bude dostatočne napitý,odpadne aj sám.....len potom kukajte,aby ste ho našli,aby ste ho nerozšlapli,lebo bude plný krvi....
Zvalik
19.06.11,14:08
Ahoj Gina...., len my sme ho už rozpučili a rozkuskovali čo sme sa ho snažili vytiahnuť ale krv z neho nešla, myslíš že je už mŕtvy? Vlastne asi nie keď sa tak silno drží!
Gina Er
19.06.11,14:20
Ahoj Gina...., len my sme ho už rozpučili a rozkuskovali čo sme sa ho snažili vytiahnuť ale krv z neho nešla, myslíš že je už mŕtvy? Vlastne asi nie keď sa tak silno drží!
šmarjáááááááááááááááááááááá áá
:eek::eek::eek:
Gina Er
19.06.11,14:22
Ahoj Gina...., len my sme ho už rozpučili a rozkuskovali čo sme sa ho snažili vytiahnuť ale krv z neho nešla, myslíš že je už mŕtvy? Vlastne asi nie keď sa tak silno drží!
veď som písala,vykrútiť!!! nie vytrhnúť po kúskoch.......
jasné,že je mŕtvy,myslíš,že mu žije jedna noha?alebo samostatne hlava?
teraz je podstatné,či niečo z neho ostalo v koži alebo ste to všetko vytrhali
Zvalik
19.06.11,14:28
zostala tam z neho vačšina..., krútili sme s ním ale on bol taký ploský akoby zoschnutý, tak on bol teda mŕtvy od začiatku,... tak prečo sa tam tak drží? nedá sa z tej kože vyšklbnúť a ani vykrútiť!
Prepáč, že som Ťa podráždila, ale zvierať sme kliešťa nikdy nevyťahovali...
Ja, keď máme kliešťa, my, dám na vatu mydlo a s tým točím pokiaľ sa kliešť nepustí...
Gina Er
19.06.11,14:35
zostala tam z neho vačšina..., krútili sme s ním ale on bol taký ploský akoby zoschnutý, tak on bol teda mŕtvy od začiatku,... tak prečo sa tam tak drží? nedá sa z tej kože vyšklbnúť a ani vykrútiť!
Prepáč, že som Ťa podráždila, ale zvierať sme kliešťa nikdy nevyťahovali...
Ja, keď máme kliešťa, my, dám na vatu mydlo a s tým točím pokiaľ sa kliešť nepustí...
jáj,to si mal/a hneď povedať,že je uschnutý :D:D:D:D:D
by som neradila ho vykrúcať:D:D:D
ja mám bohaté skúsenosti,pesovi vyberáme často :mad: ale iba živých....
tie zvyšky už len nejako dobojovať....:( skús zas zajtra trochu,aby ste zvieratko netrápili...
verkaz
19.06.11,14:47
Riadne mu vydezinfikuj to miesto alpou alebo alkoholom
Gina Er
19.06.11,14:53
Riadne mu vydezinfikuj to miesto alpou alebo alkoholom
alebo čajovníkovým olejčekom
Gina Er
19.06.11,14:58
Zvalik
19.06.11,15:19
Ďakujem Vám za rady Gina a Vierka:). Lilka sme nechali na pokoji, ranu s kliešťakom a okolo neho potreli alpou a dnes už len budeme dúfať že odpadne sám alebo zas zajtra sa pokúsime ho vytiahnuť. Lilinko k nám už ani nechce ísť tak sme ho chuďatko potrápili:(.... Ešte raz vďaka aj za trpezlivosť! Mimi
arizona
19.06.11,16:35
Myslíš, Arizona, že by som to mala skúsiť? Nezostane mu tam hlava toho kliešťa:(? Ďakujem...


Ďakujem Vám za rady Gina a Vierka:). Lilka sme nechali na pokoji, ranu s kliešťakom a okolo neho potreli alpou a dnes už len budeme dúfať že odpadne sám alebo zas zajtra sa pokúsime ho vytiahnuť. Lilinko k nám už ani nechce ísť tak sme ho chuďatko potrápili:(.... Ešte raz vďaka aj za trpezlivosť! Mimi

To s tym nevykrucanim,ale iba sklbnutim vytrhnut som myslela vazne. ;)
Uz by som aj diplom mohla dostat,mam za sebou snad tisicku vytrhnuti :D
Nas kocur ich minuly rok nosil najmenej 10 denne!
/zial,az neskoro sme zistili, ze mu doktor dal pripravok proti blcham, nie proti kliestom :mad::mad::mad:/...ale blchy nemal nikdy, to je pravda :D:---...a veterinara sme tiez zmenili :rolleyes:

Tiez sme zo zaciatku krutli,vymykavali do bokov a pod. Ale veterinar hovoril, ze to nie je spravne, tak nam to ukazal.
Zachytit kliesta tesne nad kozou,pevno,ale jemne,aby sa nerozpucil,alebo neprestikol pinzetou.
Potom silno sklbnut smerom von -vodorovne, nie 180 st. !!!
potom iba vydezinfikovat alkoholom,alebo alpou.

Na druhy den,ked sa vytvori chrasticka, tak ju vyskrabnut- s chrastickou sa vytiahnu aj pripadne zbytky kliesta.;)

Odporuca sa ho vytrhnut co najkor,lebo ak je moc nasaty krvou,lahko praskne a krv sa dostane aj do ranky.
Gina Er
19.06.11,16:59
To s tym nevykrucanim,ale iba sklbnutim vytrhnut som myslela vazne. ;)
Uz by som aj diplom mohla dostat,mam za sebou snad tisicku vytrhnuti :D
Nas kocur ich minuly rok nosil najmenej 10 denne!
/zial,az neskoro sme zistili, ze mu doktor dal pripravok proti blcham, nie proti kliestom :mad::mad::mad:/...ale blchy nemal nikdy, to je pravda :D:---...a veterinara sme tiez zmenili :rolleyes:
Tiez sme zo zaciatku krutli,vymykavali do bokov a pod. Ale veterinar hovoril, ze to nie je spravne, tak nam to ukazal.
Zachytit kliesta tesne nad kozou,pevno,ale jemne,aby sa nerozpucil,alebo neprestikol pinzetou.
Potom silno sklbnut smerom von -vodorovne, nie 180 st. !!!
potom iba vydezinfikovat alkoholom,alebo alpou.
Na druhy den,ked sa vytvori chrasticka, tak ju vyskrabnut- s chrastickou sa vytiahnu aj pripadne zbytky kliesta.;)
Odporuca sa ho vytrhnut co najkor,lebo ak je moc nasaty krvou,lahko praskne a krv sa dostane aj do ranky.

o vyšklbnutí som nikdy nepočula,ja vždy vykrútim....keby som takého veľkého nacicaného chcela vyšklbnúť,musela by som ho silno chytiť a rozpučila by som ho....fúúúúúúúúj :D:D
náš peso je veľmi vzorný,drží ako hluchý dvere,tak v poho vykrútim.....jemu sa chrasta nerobí,iba taká hrčka,ktorá zmizne neskôr.....kupujem mu toto
http://www.docsimon.sk/tovar/frontline-combo-spot-on-dog-s-pre-psov-02-10kg-ampule-1x-0-67ml
ale teraz stále prší a po aplikácii by niekoľko dní nemal pes zmoknúť alebo kúpať sa,potom to neúčinkuje...
arizona
19.06.11,17:34
Ja hafanovi kupujem uz zopar rokov v lekarni obojok,ucinkuje dlhodobo,od jary do zimy,je to najucinnejsie, co som doteraz objavila. Nevadi mu ani zmoknutie,ani kupaqnie psa vo vode.
http://www.prechovatelov.sk/eshop/psy/zdravie-vitaminy/vonkajsie-parazity/scalibor-antiparaziticky-obojok.html

Tento rok sme po minulorocnych zlych skusenostich kupili aj macaci obojok proti kliestom a neviem vynachvalit! Super!!! Inokedy nosil kocur na sebe kila kliestov, s obojkom nema ani jedneho. A to je co povedat!
A chodi pysny jak manekyn,ked sa ho niekto spyta, co to ma :-DDD
lujza.j
19.06.11,17:39
Gina Er
19.06.11,17:42
Ja hafanovi kupujem uz zopar rokov v lekarni obojok,ucinkuje dlhodobo,od jary do zimy,je to najucinnejsie, co som doteraz objavila. Nevadi mu ani zmoknutie,ani kupaqnie psa vo vode.
http://www.prechovatelov.sk/eshop/psy/zdravie-vitaminy/vonkajsie-parazity/scalibor-antiparaziticky-obojok.html
Tento rok sme po minulorocnych zlych skusenostich kupili aj macaci obojok proti kliestom a neviem vynachvalit! Super!!! Inokedy nosil kocur na sebe kila kliestov, s obojkom nema ani jedneho. A to je co povedat!
A chodi pysny jak manekyn,ked sa ho niekto spyta, co to ma :-DDD

jak manekýn :D:D:D:D som si to predstavila :D:D:D:D
tie obojky sú len pre zvery,čo sú vonku,nie pre bytové....
Gina Er
19.06.11,17:44
a tu je čosi ku klieštom:http://www.petvet.sk/okno_22.html
http://www.netyrajmezvieratka.estranky.sk/clanky/psikovia/ako-odstranit-kliesta

tak píšu tam,že vykývať alebo vytočiť.....no,furt sa to mení :D
arizona
19.06.11,17:46
a je tam spominane aj vytrhnutie :-)
lujza.j
19.06.11,17:47
Ja hafanovi kupujem uz zopar rokov v lekarni obojok,ucinkuje dlhodobo,od jary do zimy,je to najucinnejsie, co som doteraz objavila. Nevadi mu ani zmoknutie,ani kupaqnie psa vo vode.
http://www.prechovatelov.sk/eshop/psy/zdravie-vitaminy/vonkajsie-parazity/scalibor-antiparaziticky-obojok.html

Tento rok sme po minulorocnych zlych skusenostich kupili aj macaci obojok proti kliestom a neviem vynachvalit! Super!!! Inokedy nosil kocur na sebe kila kliestov, s obojkom nema ani jedneho. A to je co povedat!
A chodi pysny jak manekyn,ked sa ho niekto spyta, co to ma :-DDD

náš trhač ho mal minulú sezónu, tiež sme boli spokojný, frontline je o ničom.
Gina Er
19.06.11,17:50
náš trhač ho mal minulú sezónu, tiež sme boli spokojný, frontline je o ničom.
frontline proti blchám je dobrý....ale proti kliešťom....niekedy zaberá,niekedy nie
lujza.j
19.06.11,17:51
tak píšu tam,že vykývať alebo vytočiť.....no,furt sa to mení :D

aj tak v danej situácii keď nájdeme škodcu, tak je to o panike, ako to tomu našemu "kurástku" rýchlo dať preč;) tak je asi jedno hlavne nech je vonku,ale každá rada dobrá:)
lujza.j
19.06.11,17:51
frontline proti blchám je dobrý....ale proti kliešťom....niekedy zaberá,niekedy nie

kliešte sú tuším iba na mesiac
Zvalik
19.06.11,19:01
aj tak v danej situácii keď nájdeme škodcu, tak je to o panike, ako to tomu našemu "kurástku" rýchlo dať preč;) tak je asi jedno hlavne nech je vonku,ale každá rada dobrá:)

Máš pravdu Lujza, je to o panike... Lilka sme nechali oddychovať a zajtra uvidíme čo ďalej... Andeli sa ma už pýtali či s ním pôjdeme veterinárovi, tak neviem...:confused:
andreaS
20.06.11,06:07
ked uz spominate ochranu pred kliestami... tak som zachytila (aspon pre mna) novinku, ze nie obojok ale privesok na obojok, ktory ma chranit pred kliestami... mate s tym niekto skusenosti?

nasi dvaja tento rok chvalabohu zatial ziadneho... mlady je chlpaty a biely a jedneho som nasla po nom lozit, tak som sa nestihol prichytit... ale starsi je na kratko, tam nemaju tolko roboty predierat sa srstou... a kedze sa radi a casto maznaju tak s tym obojkom nic moc...

a mozno trochu mimo temy... mam trosku zdravotne problemy s alergiou... cakaju ma nove testy (po 14 rokoch...) a bola som rodinnym prislusnikom postrasena, co spravim, ked tam bude alergia na psy (mala som aj predtym, ale velmi slabunku) ... ze ci ich dam prec... a ja ze v ziadnom pripade, vsak nech ma liecia... a odpoved bola, ze ci sa dam radsej zabit :mee: ... tak som z toho trochu mimo... problemy mavam len v tomto obdobi kazdorocne, nie cely rok, tak tie psy to asi nebudu... to hlavne... ale priznavam, ze sa zacinam bat vysledkov tych testov...
willma
20.06.11,06:18
Andrejka, môj syn mal preukázanú alergiu na psa aj mačku, a to s nimi vyrastal od malička. Môj skromný laický názor - keby som dal zvery preč, jeho alergia by prepukla v plnej miere pri každom sebemenšom kontakte so zvermi, s ktorými by sa stretol náhodne, takto mal pravidelnú dávku alergénov priamo doma a tak trochu sa mu vybudovala prirodzená imunita. Je pravdou, že podnes deň je v domácnosti, kde sú dva psy a je bez problémov, ale keď príde ku mne - tu sú zas mačky - začne kýchať a prskať. Ale v tomto prípade bol kontakt s mačkami prerušený skoro 10 rokov ak nie viac, takže na tieto dvojročné prírastky reaguje horšie.
andreaS
20.06.11,06:27
dakujem za ukludnenie :)
henrieta3
20.06.11,07:53
ked uz spominate ochranu pred kliestami... tak som zachytila (aspon pre mna) novinku, ze nie obojok ale privesok na obojok, ktory ma chranit pred kliestami... mate s tym niekto skusenosti?

nasi dvaja tento rok chvalabohu zatial ziadneho... mlady je chlpaty a biely a jedneho som nasla po nom lozit, tak som sa nestihol prichytit... ale starsi je na kratko, tam nemaju tolko roboty predierat sa srstou... a kedze sa radi a casto maznaju tak s tym obojkom nic moc...

a mozno trochu mimo temy... mam trosku zdravotne problemy s alergiou... cakaju ma nove testy (po 14 rokoch...) a bola som rodinnym prislusnikom postrasena, co spravim, ked tam bude alergia na psy (mala som aj predtym, ale velmi slabunku) ... ze ci ich dam prec... a ja ze v ziadnom pripade, vsak nech ma liecia... a odpoved bola, ze ci sa dam radsej zabit :mee: ... tak som z toho trochu mimo... problemy mavam len v tomto obdobi kazdorocne, nie cely rok, tak tie psy to asi nebudu... to hlavne... ale priznavam, ze sa zacinam bat vysledkov tych testov...
my sme mali 15 rokov kocura, nikto nemal alergiu, deti ju dostali, az ked nam odisiel, teraz mame cicu a bojuju statocne, pomocou liekov, ked nema problemy, tak sa nic nedeje
Llívia
20.06.11,10:21
Máte niekto osobnú skúsenosť s používaním Furminatora na vyčesávanie psa alebo mačky? Na internete je veľa pozitívnych hodnotení, ale takých anonymných :D Oplatí sa ho kúpiť aj napriek jeho otrasne vysokej cene?
arizona
20.06.11,10:36
...

a mozno trochu mimo temy... mam trosku zdravotne problemy s alergiou... cakaju ma nove testy (po 14 rokoch...) a bola som rodinnym prislusnikom postrasena, co spravim, ked tam bude alergia na psy (mala som aj predtym, ale velmi slabunku) ... ze ci ich dam prec... a ja ze v ziadnom pripade, vsak nech ma liecia... a odpoved bola, ze ci sa dam radsej zabit :mee: ... tak som z toho trochu mimo... problemy mavam len v tomto obdobi kazdorocne, nie cely rok, tak tie psy to asi nebudu... to hlavne... ale priznavam, ze sa zacinam bat vysledkov tych testov...
Drzim palce, aby si psikov mohla mat dalej. Ja osobne tomu verim, ze skor pomozu,ako uskodia. Pred par rokmi som bola velmi silny alergik,napchavana silnymi liekmi a injekciami. Vadilo mi snad vsetko. Kvitnutia kvetov,pele, baktreie,plesne,srst,kosenie travy a pod. tak som sa rozhodla klin,klinom vybit :D
Prestahovala som sa do domu so zahradou,zahradu mam plnu rozlicnych kvetov,travnik, mam 3 macky,psa,casto vystiskam aj vseliake susedovie :---
a neviem, co je alergia ! Moj obvodak,ani alergolog nechapali,prve roky neverili,doteraz krutia hlavami,ako je to mozne...
...asi pomohol ten klin ;):)
andreaS
20.06.11,10:47
Máte niekto osobnú skúsenosť s používaním Furminatora na vyčesávanie psa alebo mačky? Na internete je veľa pozitívnych hodnotení, ale takých anonymných :D Oplatí sa ho kúpiť aj napriek jeho otrasne vysokej cene?

zavisi od toho akeho mas psa... na mojho je furminator zbytocny...

ja pouzivam len trimovacie hrable a aj to len na oblast chrbata, aby sa odstranila zbytocna srst... moji dvaja to maju radi, lebo ich to aj masiruje ;)

a dakujem za povzdubenie, tiez som nato isla ze klin klinom a nemam pocit ze to bude hlavny dovod... pridruzeny mozno a aj to si myslim, ze nie pes ako taky, ale prach ktory na sebe nanosia, obzvlast nas chlpaty...

uz minuly tyzden pri prvom zhorseni som zrusila zavesy v spalni a nahradila ich roletou a jemnuckymi priesvitnymi organzovymi zaclonami a psy dostali zakaz do spalne... a v spalni mi je fajn... nie je tam tolko prachu a chlpov...

najhorsie mi je v obyvacke, tam mam velikanske zaclony a aj tazsie zavesy a na sedacke kadejake prehozy... takze to pojde vsetko dole, aj tam dame roletky, zaclony musim ozeliet uplne, sedacku dam vytepovat... a ked sa mi bude po tychto zmenach dychat lepsie, tak hlavny problem bude ten prach...
Llívia
21.06.11,07:58
Pes je pôvodu neznámeho :D Ani vet nevedel, čo to je za rasu (vlastne rasy dokopy v jednom psovi). :D:D:D Ale má dlhú, kučeravú srsť a pĺzne.
katalóg
21.06.11,13:29
Poradili by ste mi, prosím vás, kde by som mohla kúpiť súrne Proplan pre psov buď okolie Hodžovho nám., ev. Šancová ul. a blízke okolie. Polus je pasé.
Ďakujem.
Llívia
21.06.11,18:59
Skús u nejakého veterinára.
csillag3112
25.06.11,19:28
Neda mi nepridat dnesne fotky mojej dcery u koni. Boli sme pozriet nasu kobylu- tu velku ciernu s hviezdou na cele a den bol super, hoci sme ho travili s ponikom !!! Nadherny oddych !!
arizona
25.06.11,19:31
nadherny konik, normalne ti zavidim :-)
csillag3112
25.06.11,19:44
Tak ta nasa Hviezdicka je naozaj lubivy konik, hoci dcera chodieva aj na nej ale ponik ten je sukromny a predsa je len mensi a lepsie s nim moze manipulovat :D. Ale pravdu povediac nasu by som v zivote nedala za nic je to proste inteligent na urovni a je na nu neskutocny spolah aj ked je mala pri nej. Velmi ju mame radi.
csillag3112
25.06.11,19:46
Ta hneda s hviezdou tu si kupila jedna kocka co mi chodila od dietata do klubu a trenovala som ju aj sa tato kobylka u nas narodila a aj som jej pomahala na svet a uz ma 4 roky ako to leti !!! Ale je tiez nadherna vydarena kobyla. Po tatinkovy.
andreaS
26.06.11,07:58
pripajam nove video s "nasimi" drobcami:

http://www.youtube.com/watch?v=-3UaQtoeXDw&feature=related

neviem sa dockat, kedy ich pojdeme pozriet :)

zaroven pripajam info, ze tieto psicky hladaju milujucu rodinu... spolu s kupou steniatka ziskavaju komplet servis... t.j. pomoc s akymkolvek problemom, poradenstvo o upravu srsti... :) samozrejme zavisi od miesta kam steniatko poputuje, ale mame vcelku fajn podchytene cele sr ;)
Llívia
27.06.11,06:15
AndreaS, toto je od teba strašne nefér :mad:. Takto provokovať!!!:D
Držím hafanom palce, aby sa dostali do dobrých rodín (ku mne nemôže ísť ani jeden :mee::mee::mee:).
andreaS
27.06.11,06:34
ani nevrav... obavam sa navstevy, aby som domov neniesla novy prirastok... :D ... su take krasne!!! neviem sa na ne vynadivat... medvediky nase... ;) ale aspon sa zase nabijem energiou, lebo nic nevie dat tolko energie ako steniatka... ;)
verkaz
27.06.11,06:58
sú prekrásne:):):)
Ja sa tiež pochválim s prírastkom, ide len o dočasnú opateru z útulku ale je prekrásna. Ide asi o 10 mesačnú fenku kokerku. Bola vyhodená a mne ju priniesli ľudia, lebo si mysleli, že je to môj psík, a že mi ušiel. Bola krásna, ostrihaná, vôbec nie zanedbaná. Zobrala som je k zverolekárovi a nahlásila aj policajtom a dali sme aj na facebook, že sa našla. Zverolekár zistil, že je mladučká a že sa hára. Nechal si ju 3 dni a potom mi zavolal, že ju bude musieť utratiť. To som v žiadnom prípade nedovolila a zaniesla som ju do útulku. Pokým sme tam došli, tak sa na výzvu ozvala mladá rodinka z neďalekej obce, že si ju môže vziať do dočasnej opatery. Mali ju asi 10 dní ale ich psík začal veľmi žiarliť a majú dve malé deti, tak že ich psík zaútočil na staršiu dcérku, keď sa maznala so Saškou (tak pomenovali kokerku). Skončila znovu v útulku, kde strašne plakala, tak ju od piatku mám doma. Môj Dany sa s ňou znáša dobre, tak ju mám, pokým sa nenájde dobrá duša, ktorá si ju adoptuje. Je veľmi prítulná, maznavá, poslušná a naučená na poriadok.
Neviem si vysvetliť,ako ju mohol niekto vyhodiť, lebo ak by bola ušla, tak by ju už určite majiteľ hľadal. A nie je z nášho okolia, lebo ani jeden zverolekár nemá o nej záznam.
Keď idem s nimi na prechádzku, tak sa stále smutne pozerá do dvorov rodinných domov, ba pokúša sa aj otvoriť bráničku, tak asi bola v rodinnom dome.
Držte mi palce, aby si našla dobrých majiteľov, zaslúži si to.
Jej fotky sú vo výzve útuloku Tuláčik.
trisestri
02.07.11,10:54
csillag3112
03.07.11,09:40
Su nadherneeeeeeeee!!!!!
PLUMERIA
03.07.11,09:52
Pridávam aj ja mojho miláčika.....moja najvačšia láska....:-)
verkaz
03.07.11,12:25
roztomiléééé
Valcake
04.07.11,01:14
..hlavne v posteli...je zlatučký/ká
verkaz
04.07.11,07:19
To si viem predstaviť, ja mám teraz dvoch ....
Chokma
08.07.11,09:55
Ahoj, pisem aj do tejto temy - pre pripad, ze by niekto mal zaujem o mladu fenku americkeho stafforshirskeho teriera (2 roky). Je na darovanie. Lokalita: NItriansky kraj. V pripade zaujmu sprostredkujem kontakt. :) Pripajam foto, ked bola este mensia. Je krasna a dobra strazkyna.

79427

79428

79429
verkaz
08.07.11,11:48
je zlatá
alaya1
21.07.11,07:54
Llívia
21.07.11,10:55
http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/reflex/65675

Kazdy nech si urobi obraz o ludoch, ktori sa do tohoto zapojili. ja som otrasena.Kupcenie v utulku, spina, realny obraz Slovenska.
Reálny obraz Slovenska? :eek: Urazila si "môj" útulok. :mad: :mad: Je to obraz len jednej organizácie, žiaľ, tej najväčšej, ktorej ľudia najviac dôverovali. Sloboda zvierat a tá modrátorka majú medzi sebou nejaké rozpory a čo skutočne za tým je, sa nikto nedozvie (ani ty, ani ja). Zaujímavé je, že akí sú zamestnanci teraz odvážní :rolleyes::rolleyes::rolleyes: Predtým, keď tam pracovali, nebolo ich povinnosťou nahlásiť týranie zvierat? Alebo nahlásiť zlé podmienky napr. na veterinárnu správu? Prečo si tie ženy otvárajú hubu až teraz, hrajú sa na to, aké sú dobré, aké sú sväté, ako im je to ľúto, a predtým nič neurobili?! :confused::eek: Žeby to bolo to kamerou a 5 sekundám slávy?!:confused:
alaya1
21.07.11,11:04
Vies co Livia? Uz naozaj neviem, co tu mozem zverejnit, aby som niekoho neurazila.!! Tak radsej cusim!. prispevok vymazem.
P.S. V utulku v nasom meste psov predavali na konzum, co ti poviem, koho zas toto urazilo, nech sa hlasi!
Naozaj uz som z tohto unavena...neda sa poukazat na nic zle, co sa deje, hned to niekoho urazi.
trisestri
21.07.11,11:05
Je to smutné že to robia práve taký ludia ktorý majú zvierata chránit,všeobecne je u nás mala osveta čo sa týka tejto problematiky.
Llívia
21.07.11,11:49
Vies co Livia? Uz naozaj neviem, co tu mozem zverejnit, aby som niekoho neurazila.!! Tak radsej cusim!. prispevok vymazem.
P.S. V utulku v nasom meste psov predavali na konzum, co ti poviem, koho zas toto urazilo, nech sa hlasi!
Naozaj uz som z tohto unavena...neda sa poukazat na nic zle, co sa deje, hned to niekoho urazi.
Zvrejňuj si, čo chceš, nikto ti to nezakazuje. V príspevku si hodila všetky útulky do jedného vreca, keď si napísala, že tá reportáž je reálnym obrazom Slovenska. Nie je, je to reportáž len o jednom útulku, resp. o jedinej organizácii, kde zlyhali nejakí ľudia, a kde sa potrebuje niekto prezentovať (opakujem - keď aj tá Hospodárová, aj tie pracovníčky vedeli už dávnejšie, čo sa tam deje, prečo to vytiahli na svetlo až teraz? Prečo Hospodárová s tým prišla až vtedy, keď jej Sloboda zvierat zakázala vstup do útulku? Za Hospodárovou stojí Markíza a sorry, ale neverím v jej objektívnosť).
PS: "Môj" útulok nie je Sloboda zvierat. Je to úplne iný útulok. Bola som sa tam pozrieť, mala som možnosť rozprávať sa s pracovníkmi aj s dobrovoľníkmi, ktorí tam sú. Videla som zvieratá, videla som, ako a v čom žijú, ako vyzerajú (žiadna podvýživa), ako sa starajú o šteniatka (napr. práve v čase návštevy ich išli opäť odčervovať), bola som tam viackrát a k horšiemu sa tam nič nezmenilo, takže nejaké generalizovanie, že "je reálnym obrazom Slovenska" - v tom zmysle, ako si ho použila vo svojom príspevku, vôbec nie je pravda a je to urážka pre všetkých ľudí, ktorí do starostlivosti o nechcené zvieratá investujú svoj čas a peniaze.
PS: Poukazuj na zlé, ale nie spôsobom, že keď sa to deje v A, tak sa to určite deje aj v B, C, D a vôbec všade, keď nevieš, aká je situácia inde.
alaya1
21.07.11,14:19
Livia naozaj nemam chut tu teraz polemizovat. Vzala si osobne, co bolo myslene vseobecne. Ako vies, co bolo myslene tym obrazom Slovenska. Ako vies, ze som tym nemyslela to, ze sa ludia ozyvaju, az ked tam nepracuju a nenahlasili to uz vtedy, preco to tajili, kym tam pracovali?...ale ok..."udrela si si". . Mne to neprekaza, len udivuje,vela sil v starostlivosti o opustene psy.
verkaz
21.07.11,15:40
Nielen malá propagácia ale hlavne žiadny postih. Ešte som nepočula, že by niekoho za týranie zvierat u nás odsúdili. Stále sa o tom len hovorí
alaya1
21.07.11,15:53
Momentalne sa mi na FB naskytol otrasny pohlad na psy mnozitela, nedokazala som celu galeriu pozriet dlhsie ako jednu sekundu. Ak naberiem sil, dam ten link tu. Neviem, ci to dokazem, uz som videla hocico, toto este nie....nevidim cez slzy.
Llívia
21.07.11,19:26
Nielen malá propagácia ale hlavne žiadny postih. Ešte som nepočula, že by niekoho za týranie zvierat u nás odsúdili. Stále sa o tom len hovorí
Ale odsúdili - na podmienečné tresty :mad: Má byť zmena v zákone a horná hranica za týranie zvieraťa sa má zvýšiť z 1 roka (ak išlo o týranie na verejnom mieste, tak 2 roky) na 5 rokov (ministerka spravodlivosti (teda asi ona) chcela zvýšenie len na 2 roky. Či však aj po prijatí prísnejšieho zákona budú tresty skutočne prísnejšie ťažko povedať).
Kvaka
21.07.11,19:47
Ale odsúdili - na podmienečné tresty :mad: Má byť zmena v zákone a horná hranica za týranie zvieraťa sa má zvýšiť z 1 roka (ak išlo o týranie na verejnom mieste, tak 2 roky) na 5 rokov (ministerka spravodlivosti (teda asi ona) chcela zvýšenie len na 2 roky. Či však aj po prijatí prísnejšieho zákona budú tresty skutočne prísnejšie ťažko povedať).
Tu je o tom zákone viac. http://www.porada.sk/1801915-post1701.html
Mária27
22.07.11,07:18
Ten zákon robila kamoška s Táňou Ros... Ja som sa im do toho nechela zapojiť. Hoci zvieratá doma mať nemusím, o týraní nemôžem ani čítať.
Kvaka
22.07.11,07:48
Ten zákon robila kamoška s Táňou Ros... Ja som sa im do toho nechela zapojiť. Hoci zvieratá doma mať nemusím, o týraní nemôžem ani čítať.
Ja tiež, ešteže nemám prístup na FB, zas by som bola z toho pár dní mimo. Neviem nájsť novelu zákona o veterinárnej starostlivosti, o ktorej sa píše v odkaze v mojom príspevku. Asi ešte nie je v parlamente. Mala by riešiť aj útulky. Tatiana Rosová ocenila (a my by sme určite tiež ocenili) novelu zákona o veterinárnej starostlivosti, ktorá ukladá obciam povinnosť zriaďovať útulky. Po novom bude zakázané usmrtiť zviera len preto, že nemá majiteľa.
verkaz
22.07.11,17:05
Konečne dobrá správa.
csillag3112
22.07.11,20:19
Slzy mi tiekli. Ako ludia dokazu byt kruty voci nevinnym zvieratam.http://www.youtube.com/watch?v=jdoCx9A17Z4
Valcake
22.07.11,21:29
...veru, máš pravdu. Ako dieťa som milovala cirkus a keď som videla čo dokážu tie zvieratá, bola som ohromená. Vtedy mi ani len nenapadlo pozerať sa na to takými očami. Teraz mi je ich ľúto...
Valcake
22.07.11,22:55
....miláčik našich priateľov... a mačička sa narodila a žila svoj spokojný život v manželovej robote. Vidno, že sa o ňu príkladne starali, ale už má svoj vlastný domov.
csillag3112
23.07.11,14:51
Nasa VEGETACKA - PANI INTELIGENTNA !!! Ale vazne ma vysoke IQ.Niekedy sa mi zda ze rozmysla.
verkaz
23.07.11,14:58
to je pohoďáčka
Zitulda
23.07.11,15:30
jééj, akokeby som videla kocúrika mojej vnučky. Nie je náhodou bengálska mačička?:)
csillag3112
23.07.11,18:16
Nie je bengalska je to obycajna macka, nic cistokrvne :D
DanielaSL
23.07.11,18:21
Pretože sa nám náš kocúrik Maco stratil...a ja si neviem predstaviť život bez zvieratka..doniesli sme si včera tohto malého Tigra.....
DanielaSL
23.07.11,18:23
A v pondelok ešte k nemu pribudne mačička.....síce od inej chovateľky...ale hádam si na seba zvyknú....
Ivenka
23.07.11,18:29
Tak takú vegeťačku ako má Csillag mi máme Vegeťaka psa, presne tak isto spí keď je v delíriuu...
arizona
23.07.11,18:46
Pretože sa nám náš kocúrik Maco stratil...a ja si neviem predstaviť život bez zvieratka..doniesli sme si včera tohto malého Tigra.....
Juuuuj,ale je krasnucky !!!Hned by som ho vystiskala! Zelam ,nech vam robi radost vela,vela rockov ;):)
:):):):)
DanielaSL
23.07.11,19:25
Ďakujem...dúfam, že tento už ostane..veď preto mu obstaráme mačičku..nech nie je sám....
PLUMERIA
25.07.11,14:39
Naše nádherné šteňuliatka....:)
verkaz
25.07.11,17:20
tie sú zlatučké
trisestri
30.07.11,09:37
pandorasbox
30.07.11,09:44
..sme šialane smutná rodina, včera nám uletel Lexík - papagáj. Keď sme prišli domov, už nebol v klietke - dvere na klietke boli zavreté. Nevieme si vysvetliť, mriežka bola v jednom bode odtiahnutá, že by sa tade prerval?...alebo.......
Už sme všade rozvešali letáky, hádam sa nájde dobrý človek, ktorý ho nájde a vráti ... Hrozné je dnes nepočuť jeho rozprávanie, "Vstávaj, Leixnko chce papať, halo..." už nás dnes nebudilo. je nám strašne do plaču.....
csillag3112
30.07.11,10:57
Jezis to je mi luto taky krasny papagaj !!!
arizona
01.08.11,11:51
..sme šialane smutná rodina, včera nám uletel Lexík - papagáj. Keď sme prišli domov, už nebol v klietke - dvere na klietke boli zavreté. Nevieme si vysvetliť, mriežka bola v jednom bode odtiahnutá, že by sa tade prerval?...alebo.......
Už sme všade rozvešali letáky, hádam sa nájde dobrý človek, ktorý ho nájde a vráti ... Hrozné je dnes nepočuť jeho rozprávanie, "Vstávaj, Leixnko chce papať, halo..." už nás dnes nebudilo. je nám strašne do plaču.....
Skuste chodit po okoli a volajte na neho. Pozna vas hlas, snad sa ozve.
Ak nie je zvyknuty lietat vonku a vratit sa, tak je dezorientovany,hrozi mu, ze nevie trafit spat,mozu ho aj napadnu ine vtaky a odohnat dalej.

Nam tiez uletel papagaj, maly agapornis. Najskor ho suseda videla na svojej streche,pokym sme dosli uz ho nebolo. Cely den sme chodili a vyvolavali ho. Nic !
Az v podvecer sa nam ozval z jedneho stromu z nedalekeho parku :);)
arizona
01.08.11,11:53
Nemali ste niekto operovanu cicu na pruh?
Sme objedneni na stvrtok na operaciu, trochu sa bojim, neviem, ako to bude prebiehat a ako dlho potrva liecenie .
pandorasbox
01.08.11,12:32
Skuste chodit po okoli a volajte na neho. Pozna vas hlas, snad sa ozve.
Ak nie je zvyknuty lietat vonku a vratit sa, tak je dezorientovany,hrozi mu, ze nevie trafit spat,mozu ho aj napadnu ine vtaky a odohnat dalej.

Nam tiez uletel papagaj, maly agapornis. Najskor ho suseda videla na svojej streche,pokym sme dosli uz ho nebolo. Cely den sme chodili a vyvolavali ho. Nic !
Az v podvecer sa nam ozval z jedneho stromu z nedalekeho parku :);)

skúšali sme všetko žiaľ, neide nám do hlavy satvorená klietka, nikde perie ani po susedoch, vyvesili sme letáky-žiadosť -oznam. tak strašne verím tomu, že niekto nám vráti. vedel rozprávať veľmi veľa a veľmi rád komunikoval, je veľmi výrečný - radorečný. ďakujem za radu, si pokladík, obehali sme už všetko, volali na neho...zatiaľ nič žiaľ :mee:
pepsikova
01.08.11,12:38
skúšali sme všetko žiaľ, neide nám do hlavy satvorená klietka, nikde perie ani po susedoch, vyvesili sme letáky-žiadosť -oznam. tak strašne verím tomu, že niekto nám vráti. vedel rozprávať veľmi veľa a veľmi rád komunikoval, je veľmi výrečný - radorečný. ďakujem za radu, si pokladík, obehali sme už všetko, volali na neho...zatiaľ nič žiaľ :mee:..

...a obecným rozhlasom si dala vyhlásiť, či niekto nevidel- nenašiel?..
pandorasbox
01.08.11,12:52
..

...a obecným rozhlasom si dala vyhlásiť, či niekto nevidel- nenašiel?..

pepsi, TY si super, tak toto mi nenapadlo !!!! už aj frčím:):):)
pandorasbox
01.08.11,13:23
teraz som sa naozaj sklamala. volala som na miestnty úrad a informovala na vyhlasovanie miestnym rozhlasom. Vraj vyhlasujú iba komerčné oznamy a žiadne takéto. Ponúkla som peniaze, viaz ako je spoplatnený komečený oznam-vraj majú od starostu zakázané nekomerčné veci zaradovať a vyhlasovať. Je mi z toho smutno, ale naše dane - nekomerčné chcú, aj za psov:mee::eek:
pepsikova
01.08.11,13:31
..fuha!..no šla by som za starostom a asi by do večera nejedol z toho, čo by som mu povedala...obecný úrad je pre občanov....over si ten príkaz u neho...
Valcake
01.08.11,13:53
... súhlas s pepsikovou... nenechaj to tak!!!
verkaz
01.08.11,13:55
Nemali ste niekto operovanu cicu na pruh?
Sme objedneni na stvrtok na operaciu, trochu sa bojim, neviem, ako to bude prebiehat a ako dlho potrva liecenie .
Ak nie je pruh veľmi veľký, tak je to nenáročná operácia. Mali sme len 3 stehy a 3 hodiny po operácii bolo všetko v poriadku. Po týždni sme boli vyberať stehy.
arizona
01.08.11,17:28
Ak nie je pruh veľmi veľký, tak je to nenáročná operácia. Mali sme len 3 stehy a 3 hodiny po operácii bolo všetko v poriadku. Po týždni sme boli vyberať stehy.
Dakujem :)
Pruh bol "vonku", velkosti slivky, siel pekne zatlacit naspat.

Veterinar tvrdil, ze keby bola sterilizovana, ze by to bolo menej nebezpecne.Ale nakolko nie je / je to dedinska cica/, je mozne ze moze mat mlade a pri porode by vraj mohli creva prasknut a cicu by to mohlo zabit. Tak nechceme riskovat. Dufam, ze to dobre dopadne:)
alaya1
03.08.11,05:24
verkaz
03.08.11,09:07
Už by bolo na čase, aby sa naši zákonodárci zobudili a urobili aj niečo pre tieto zvieratká.
Niekde som čítala, že sa mal v poslednom čase prijať nový zákon o ochrane zvierat, ale neviem to nikde nájsť.
Vzorom je aj Česko, kde takýto zákon majú a milovníci zvierat varujú na praktiky na Slovensku.
vcielkaisr
03.08.11,09:22
Už by bolo na čase, aby sa naši zákonodárci zobudili a urobili aj niečo pre tieto zvieratká.
Niekde som čítala, že sa mal v poslednom čase prijať nový zákon o ochrane zvierat, ale neviem to nikde nájsť.
Vzorom je aj Česko, kde takýto zákon majú a milovníci zvierat varujú na praktiky na Slovensku.

Tuším niečo prijali v malej novele Trestného zákona.
Kvaka
03.08.11,09:31
Tuším niečo prijali v malej novele Trestného zákona.
http://www.porada.sk/1801915-post1701.html
Ešte by mala byť kdesi v legislatívnom procese novela zákona o veterinárnej starostlivosti, ktorá by mala ukladať obciam povinnosť zriaďovať útulky. Po novom bude zakázané usmrtiť zviera len preto, že nemá majiteľa.
Kvaka
05.08.11,08:15
Takže už vyšiel zákon č. 262/2011, kde je v článku II aj novela trestného zákona.
§ 378
(1) Kto
a) týra zviera, hoci bol za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutý alebo za taký čin v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch odsúdený,
b) týra zviera zvlášť krutým a surovým spôsobom, alebo
c) utýra zviera,
potrestá sa odňatím slobody až na dva roky

(2) Odňatím slobody na na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) na viacerých zvieratách,
b) verejne alebo na mieste prístupnom verejnosti,
c) na zvierati osobitne chránenom zákonom, alebo
d) závažnejším spôsobom konania.

Za § 378 sa vkladá §378a, ktorý vrátane nadpisu znie:

㤠378a
Zanedbanie starostlivosti o zvieratá
Kto z nedbanlivosti spôsobí smrť alebo trvalé následky na zdraví viacerých zvierat, ktoré vlastní alebo o ktoré je povinný sa starať tým, že zanedbá potrebnú starostlivosť o tieto zvieratá, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.
csillag3112
05.08.11,18:29
NEDA MI NEPRIDAT JE TO NADHERA !!! NEMA TVAR JE TO NAJCISTEJSIE CO POZNAM !!! KED SEM TEDA NEPOCITAM DETSKE SRDIECKO.
http://http://www.youtube.com/watch?v=Tafxr8NuvqA&feature=fvwrel (http://http//www.youtube.com/watch?v=Tafxr8NuvqA&feature=fvwrel)
verkaz
06.08.11,18:12
verkaz
06.08.11,18:16
jozka56
06.08.11,18:36
Mne sa tak veľmi páči, že vaši miláčikovia ležia a spia vo svojich pelíškoch:) Miník ho obchádza zo široka-ďaleka, lepšie sa mu spí na koberčeku...teda aj na posteli, čo už:D
verkaz
06.08.11,19:34
A ešte musím podotknúť, že Dany prepustil Saške nový pelíškek (žltý) a uskromnil sa so svojim starým. Ale stane sa, že si ich niekedy na chvíľu vymenia.
Dália
14.08.11,14:55
Ahojky, objavila som túto tému a nedá mi nepredstaviť aj nášho Caspera. Máme ho necelý mesiac ale akoby rozveselil celý byt :)
Valcake
14.08.11,19:20
Prekrásna snehulienka /aj keď je to on/ a tie krásne modré očká....:):)
Eulalia
15.08.11,15:03
Ahojky, objavila som túto tému a nedá mi nepredstaviť aj nášho Caspera. Máme ho necelý mesiac ale akoby rozveselil celý byt :)
A keď bude mať štyri roky, bude vyzerať takto:
verkaz
15.08.11,17:49
Je prekrásny
alaya1
15.08.11,18:33
CherryAnn
15.08.11,18:45
Ten šikový Jack Russel naozaj nemá chybu!:)
Dália
16.08.11,04:19
Eulália, tak to bude krásny :D Aj rovnako pózuje na okne.
verkaz
16.08.11,18:12
Od piatku mám v dočasnej opatere ďalšieho tuláčika, len mi je ľúto, že si nemôžem dovoliť mať troch psíkov. Takže ju mám v dočasnej opatere
http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/228833_206931569363106_100001387923754_586471_3172 56_s.jpg
pepsikova
16.08.11,18:26
Od piatku mám v dočasnej opatere ďalšieho tuláčika, len mi je ľúto, že si nemôžem dovoliť mať troch psíkov. Takže ju mám v dočasnej opatere
http://photos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/228833_206931569363106_100001387923754_586471_3172 56_s.jpg..waw, to je aká princezná krásna!!...
travina
31.08.11,18:01
Dakujem :)
Pruh bol "vonku", velkosti slivky, siel pekne zatlacit naspat.

Veterinar tvrdil, ze keby bola sterilizovana, ze by to bolo menej nebezpecne.Ale nakolko nie je / je to dedinska cica/, je mozne ze moze mat mlade a pri porode by vraj mohli creva prasknut a cicu by to mohlo zabit. Tak nechceme riskovat. Dufam, ze to dobre dopadne:)

Zaujímalo by ma, ako to dopadlo s Vašou krásnou cicou? Dnes mi náhodou rozprávala jedna známa pani, ako jej mačička umrela po pôrode, vraj nevie čo sa jej stalo, len že mala už skôr takú hrčku na brušku. Tak som si pomyslela, že to bol asi pruh. My máme mačičky už dlho ale zatiaľ chvalabohu podobný problém sme nemali.
Hazard77
04.09.11,09:22
Myslím, že do bytu max yorkshire a do domu vlčiak. Predstavte si, že v našom v chode mali v činžáku argentínsku dogu. K tomu nie je čo dodať.
verkaz
04.09.11,09:39
to všetko je v ľuďoch a majiteľoch psíkov
arizona
04.09.11,10:10
Zaujímalo by ma, ako to dopadlo s Vašou krásnou cicou? Dnes mi náhodou rozprávala jedna známa pani, ako jej mačička umrela po pôrode, vraj nevie čo sa jej stalo, len že mala už skôr takú hrčku na brušku. Tak som si pomyslela, že to bol asi pruh. My máme mačičky už dlho ale zatiaľ chvalabohu podobný problém sme nemali.
Bodaj by som sa mylila, ale nepaci sa mi to.:mad::mee:
Ma uz takmer mesiac po operacii,ale tu hrcu tam ma stale,na omak citim creva,ako predtym. Veterinar tvrdil na kontrole, ze to je iba opuch,ze to zmizne...ale toto nevyzera na opuch.Mam taky dojem, ze tu operaciu dovrzal a teraz sa vyhovara na opuch...
Inak,po operacii sa strasne zmenila, zostala strasne samotarska.
Drzte palceky.
Gina Er
04.09.11,10:19
Bodaj by som sa mylila, ale nepaci sa mi to.:mad::mee:
Ma uz takmer mesiac po operacii,ale tu hrcu tam ma stale,na omak citim creva,ako predtym. Veterinar tvrdil na kontrole, ze to je iba opuch,ze to zmizne...ale toto nevyzera na opuch.Mam taky dojem, ze tu operaciu dovrzal a teraz sa vyhovara na opuch...
Inak,po operacii sa strasne zmenila, zostala strasne samotarska.
Drzte palceky.
choď k inému veterinárovi.....čím skôr....mne skaličili operáciou psíka....
verkaz
04.09.11,12:45
Je to smutné ale tiež by som ti doporučila obrátiť sa aj na druhého veterinára. Ak by aj ten potvrdil, že je to opuch, budeš spokojná.
pandorasbox
05.09.11,20:21
Arizona, neviem odkiaľ si, ale ak z blízka Bratislavy, vedela by som Ti poradiť vynikajúceho zverolekára- lacného a naozaj výborného. Pochválila ho dokonca aj veterinárka zoologickej, keď mi liečil chorú opicu, pri tom vo všeobecnosti platí, že primáti sú najzložitejšia skupina zvierat na liečbu.
Dovrzať mačku, to už je silná káva
Každopádne Vám držím palčeky,
Patrícia5
28.09.11,10:46
Dobrý deň!
Rada by som sa opýtala na Váš názor - myslím všetkých Vás. Chováme síce doma už rybičky (aj keď začiatky boli poriadne krušné, pretože rybky vôbec nie sú "na chov najmenej náročné" zvieratká), dve andulky (ktoré mi svojim štebotom evokujú dedinu, kde som vyrastala - farbou peria rozhodne nie), ale radi by sme aj psíka. Kým som bola u rodičov, vždy sme chovali bavorských farbiarov. Nesmierne som si toto plemeno obľúbila. Lenže teraz bývam v byte a farbiar zrejme nie je pes vhodný do bytu. Už sme mali na týždeň psíka ratlíka z útulku - človek si ani neuvedomí, ako rýchlo si obľúbi "nemú tvár". Žiaľ mali sme s ním problém - vrčal po deťoch. Tento problém nám však teta z útulku vyriešiť nepomohla, tak sme ho museli vrátiť (a už má aj nových majiteľov). Z útulku by som však už psíka nezobrala, lebo je veľmi ťažké na ňom zbadať, aké skúsenosti má za sebou (čo bol aj náš problém, si myslím) - a tety z týchto zariadení to tiež veľmi nevedia. Predbežne som sa rozhodla, že si kúpim beagla s PP. Objednala som si literatúru, našla chovné stanice. A dieťa mi oznámilo, že jemu sa taký druh psíka nepáči, a že si na internete našlo kríženca jazvečíka s yorkom a toho chce, lebo je krásny - čierny žíhaný hnedou. Akého psíka by som teda mala kúpiť? Poraďte, prosím... :eek:
Ďakujem.
Ivenka
28.09.11,10:49
Ja mám yorkiho, ale brala by som aj maltezáka, aj keď svojho by som už nevymenila. Náš je u nás od 2 mesiacov po deťoch síce nevrčí ale včera skočil do jazvečíka - proste sa bili o fenu.
alaya1
28.09.11,12:05
Patricia, velmi si ma potesila, ked si pred kupou psa navstivila tieto stranky a skor rozmyslas, kym konas.
U utulkacov je naozaj velmi tazke prist na to, ako na psika, nevieme, co prekonal, ako bude reagovat.
Ak si sa rozhodla chovat psika v byte, v prvom rade si treba uvedomit, ze.
1. Niektore plemena plznu, v byte je mnozstvo chlpov vsade.
2. Je niekto v rodine alergikom na tieto psie chlpy
3. Existuju plemena psov, ktore maju nie srst, ale vlas, tieto plemena neplznu, vlas sa denne vycesava.
4.Uvedomit si, ze pes nie je hracka pre dieta, ze je to ziva bytost s potrebami a to dost intenzivnymi.
5.Pri vybere psa rozmyslat aj nad tym, kolko mam ochotu investovat do kupi psika, myslim financne.

Velmi si vazim, ze si sa nerozhodla kupovat psa b PP od mnozitela, Ver, ze v konecnom dosledku, by si za psa preplatia, co sa tyka veterinarnej starostlivosti.

Existuje skupina psov nazyvanych spolocenske plenena psov- su to psy-spolocnici cloveka. maju zit spolu so svojou svorkou v jeho pribytku, bez ludskej pritomnosti su tieto psy velmi smutne. su to nekonfliktne plemena, velmi vhodne do bytu, prave koli tomu, ze niektore neplznu a uzasnej povahe.http://www.opsoch.sk/psie-plemena Nie su vhodne na dvor do volieri.
(http://www.opsoch.sk/psie-plemena)
Co sa tyka yorkov- su to psy v plemena terier. tieto psy si vyzaduju znacnu pozornost a disponuju zvlastnostami z toho vyplyvajucimi. je to len modny hit, koli jeho velkosti.

Verim, ze si dobre vyberies a ak sa rozhodnes pre psa s PP, napis mi SS, ja poznam vela chovatelov, mozno ti budem vediet byt napomocna. vela stastia.
andreaS
28.09.11,12:15
a hlavne: pes sa nekupuje podla vzhladu ale podla jeho vlastnosti... preto su standardy plemien...

inak suhlas s alayou ;)
alaya1
28.09.11,14:34
Andrea, tak s tym co si napisala absolutne nesuhlasim. Akoze nie aj podla vzhladu? Standart? Ved si precitaj, co sa tam pise 3/4 su o vzhlade, 1/4 o povahe. Nemyslim, ze je jedno, ci je pes velky, maly, ci plzne, ci nie. nemyslis? Vlastnosti su tiez dolezite, to je samozrejma vec. preto som do bytu odporucila spolocenske plemena,aj pre ich povahu.
andreaS
28.09.11,18:39
alaya: a zase zachadzas do extremu... vies ako som to myslela... proste nekupujeme psika ze jeeeeej aky pekny maly yorky, alebo ako patricia napisala ze dietatu sa paci daky krizenec yorka s jazvecikom... a nic viac... len "paci sa mi" ... nezamyslali sa nad tym, ci je dana rasa vhodna pre ich styl zivota...
alaya1
28.09.11,19:25
alaya: a zase zachadzas do extremu... vies ako som to myslela... proste nekupujeme psika ze jeeeeej aky pekny maly yorky, alebo ako patricia napisala ze dietatu sa paci daky krizenec yorka s jazvecikom... a nic viac... len "paci sa mi" ... nezamyslali sa nad tym, ci je dana rasa vhodna pre ich styl zivota...

No, nezachadzam, ja som si tiez najskor prezerala plemena, ako vyzeraju, potom som si o nich citala, az som dosla k svojim .Popravde, nikto nepozera najskor na povahu, ale na vyzor..to je realita.
pepsikova
28.09.11,20:03
Dobrý deň!
Rada by som sa opýtala na Váš názor - myslím všetkých Vás. Chováme síce doma už rybičky (aj keď začiatky boli poriadne krušné, pretože rybky vôbec nie sú "na chov najmenej náročné" zvieratká), dve andulky (ktoré mi svojim štebotom evokujú dedinu, kde som vyrastala - farbou peria rozhodne nie), ale radi by sme aj psíka. Kým som bola u rodičov, vždy sme chovali bavorských farbiarov. Nesmierne som si toto plemeno obľúbila. Lenže teraz bývam v byte a farbiar zrejme nie je pes vhodný do bytu. Už sme mali na týždeň psíka ratlíka z útulku - človek si ani neuvedomí, ako rýchlo si obľúbi "nemú tvár". Žiaľ mali sme s ním problém - vrčal po deťoch. Tento problém nám však teta z útulku vyriešiť nepomohla, tak sme ho museli vrátiť (a už má aj nových majiteľov). Z útulku by som však už psíka nezobrala, lebo je veľmi ťažké na ňom zbadať, aké skúsenosti má za sebou (čo bol aj náš problém, si myslím) - a tety z týchto zariadení to tiež veľmi nevedia. Predbežne som sa rozhodla, že si kúpim beagla s PP. Objednala som si literatúru, našla chovné stanice. A dieťa mi oznámilo, že jemu sa taký druh psíka nepáči, a že si na internete našlo kríženca jazvečíka s yorkom a toho chce, lebo je krásny - čierny žíhaný hnedou. Akého psíka by som teda mala kúpiť? Poraďte, prosím... :eek:
Ďakujem...

..tak, dúfam, že vieš, čo to obnáša, mať v byte psíka...je to starosť na celý deň a pokiaľ si nezvykne byť sám doma, aj sťažnosti susedov...ja by som ti odporučila do bytu psíka jedine vtedy, ak máš taký mesiac čas a denne byť s ním a naučiť ho chodiť von na potrebu a aj zostať chvílu sám...ja s mojím Robinom práve sme v takom období,i keď som predtým mala psíka 14 rokov, dávno som zabudla, čo to obnáša...a zabudni na to, že tvoje dieťa sa mu bude stále venovať- to vždy vydrží len chvíľu...
..kríženec jazvečíka s hocičím je vhodný do bytu, mala som takého doma a bol to pán pes...takže na začiatok, dobre si premysli všetky pre a proti,lebo nemáš dvor a šteňa musí chodiť von najprv každú hodinu, aby si zvyklo, potom aj dve-tri,večer, často aj v noci...
..nestraším ťa, len potom už často nie je kam dať havíka, keď sa zunuje...
alaya1
29.09.11,06:10
..

..tak, dúfam, že vieš, čo to obnáša, mať v byte psíka...je to starosť na celý deň a pokiaľ si nezvykne byť sám doma, aj sťažnosti susedov...ja by som ti odporučila do bytu psíka jedine vtedy, ak máš taký mesiac čas a denne byť s ním a naučiť ho chodiť von na potrebu a aj zostať chvílu sám...ja s mojím Robinom práve sme v takom období,i keď som predtým mala psíka 14 rokov, dávno som zabudla, čo to obnáša...a zabudni na to, že tvoje dieťa sa mu bude stále venovať- to vždy vydrží len chvíľu...
..kríženec jazvečíka s hocičím je vhodný do bytu, mala som takého doma a bol to pán pes...takže na začiatok, dobre si premysli všetky pre a proti,lebo nemáš dvor a šteňa musí chodiť von najprv každú hodinu, aby si zvyklo, potom aj dve-tri,večer, často aj v noci...
..nestraším ťa, len potom už často nie je kam dať havíka, keď sa zunuje...

Podla mna jazvecik nepatri do bytu- je to lovecky pes so vsetkym, co k tomu patri. Moja kamaratka mala, fenku a rozhryzla jej cely byt.Pudy sa oklamat nedaju....V kombinacii s yorkom, ktory je z triedy terrietrov,s charakteristickou tvrdohlavostou, bol vyslachteny na chytanie hlodavcov v anglickych baniach to nevidim na byt ruzovo.
Patrícia5
29.09.11,07:42
Ďakujem za názory a rady :). Na týchto stránkach ma vždy veľmi teší, že keď niekto zareaguje na problém, naozaj sa snaží zodpovedať čo najdôslednejšie a najlepšie...
Som zástancom toho, že keď si zaobstaráme psíka, bude to hlavne "môj" maznáčik, pretože psy sa dožívajú aj 15 a možno aj viac rokov. A v tom čase možno už dieťa bude niekde na internáte a tak... Tiež som si vedomá, že psík je živé stvorenie a teda má sebe vlastný pach, srsť (alebo vlasy), potrebuje svoj priestor a podobne. Keď sme mali toho psíka z útulku, tiež som ráno vstávala o pol štvrtej, aby sa havo polhodku riadne vybehal a pod. Myslím, že ženy sú stvorené pre obetovanie sa niekomu :rolleyes:.
Problém by som najviac videla s tými susedmi, ale hádam nejak podplatíme, nie?
A, áno, rozmýšľala som presne tak, že počas vianočných sviatkov mám najdlhšiu dovolenku, tak to by bol ten ideálny čas (ale čo ak práve vtedy nie sú šteniatka na predaj?).
Mohol by byť labradorský retriever čokoládový? Je síce veľký a pravdupovediac, asi by si na andulky ťažko zvykal. Ale ideálny k deťom, vhodný na prechádzky po prírode... Čo Vy na to? Už aj chovnú stanicu som obzerala...:---
pepsikova
29.09.11,08:13
Podla mna jazvecik nepatri do bytu- je to lovecky pes so vsetkym, co k tomu patri. Moja kamaratka mala, fenku a rozhryzla jej cely byt.Pudy sa oklamat nedaju....V kombinacii s yorkom, ktory je z triedy terrietrov,s charakteristickou tvrdohlavostou, bol vyslachteny na chytanie hlodavcov v anglickych baniach to nevidim na byt ruzovo...

..dovolím si oponovať ti...suseda má jazvečíčku 6 rokov, je to úžasný hafík,nikdy nič nepoškodila..môj pepsikoláč bol tiež kríženec jazvečíka a v pohode sme si nažívali 14 rokov...lebo všetko je o prístupe pána a chyba nikdy nie je na strane psíka,lebo pokiaľ ho máme od šteniatka, a sme voči nemu dobrí, psík sa naučí všetko,treba sa mu venovať a to chce vždy čas a chuť...
..a kríženci sú vždy ochotnejší sa učiť...teraz mám tiež kríženca,ale bez ohľadu na to, akých má rodičov, nemám v byte nič poškodené, má svoje hračky,svoj pľac a nemám žiadny problém...
..takže to je vec skúseností mojich vlastných a aj psíčkárov...
pepsikova
29.09.11,08:17
Ďakujem za názory a rady :). Na týchto stránkach ma vždy veľmi teší, že keď niekto zareaguje na problém, naozaj sa snaží zodpovedať čo najdôslednejšie a najlepšie...
Som zástancom toho, že keď si zaobstaráme psíka, bude to hlavne "môj" maznáčik, pretože psy sa dožívajú aj 15 a možno aj viac rokov. A v tom čase možno už dieťa bude niekde na internáte a tak... Tiež som si vedomá, že psík je živé stvorenie a teda má sebe vlastný pach, srsť (alebo vlasy), potrebuje svoj priestor a podobne. Keď sme mali toho psíka z útulku, tiež som ráno vstávala o pol štvrtej, aby sa havo polhodku riadne vybehal a pod. Myslím, že ženy sú stvorené pre obetovanie sa niekomu :rolleyes:.
Problém by som najviac videla s tými susedmi, ale hádam nejak podplatíme, nie?
A, áno, rozmýšľala som presne tak, že počas vianočných sviatkov mám najdlhšiu dovolenku, tak to by bol ten ideálny čas (ale čo ak práve vtedy nie sú šteniatka na predaj?).
Mohol by byť labradorský retriever čokoládový? Je síce veľký a pravdupovediac, asi by si na andulky ťažko zvykal. Ale ideálny k deťom, vhodný na prechádzky po prírode... Čo Vy na to? Už aj chovnú stanicu som obzerala...:---



..

...ak máš vyhliadnutú chovnú stanicu a vieš, že budú mať šteniatka, môžeš si psíka zahovoriť dopredu...a do bytu by som doporučovala havka, nie fenečku,tie sú totiž náročnejšie na starostlivosť v období hárania...havík ťa len častejšie vytiahne von...
...šteniatko si zvykne aj na andulky, máme tu dokonca aj labradora, čo kamoší s morčaťom...treba mu len vysvetliť,čo to je a hafík sa naučí...
alaya1
29.09.11,08:24
[Mohol by byť labradorský retriever čokoládový? Je síce veľký a pravdupovediac, asi by si na andulky ťažko zvykal. Ale ideálny k deťom, vhodný na prechádzky po prírode... Čo Vy na to? Už aj chovnú stanicu som obzerala...:---



[/QUOTE]
S tymto plemenom nemam ziadne osobne skusenosti. Susedia maju labradorku, je to vodiaci psik, sterilizovana, Takze jej povaha plemena sa neukazuje. Skus si pozriet tieto stranky, tak je o tomto plemeni napisane vela.
http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=80&t=121
trisestri
29.09.11,19:26
csillag3112
29.09.11,20:04
Keby som ja byvala v byte isto si kupim boxera. Milujem ich je to spolocenske plemeno, je to uzasny pes a mam s nimi vynikajuce skusenosti. A myslim ze sa hodia prave aj do bytu. Jazvecika by som nechcela ma polovne pudy potrebuje pohyb a rad steka co vyplyva z jeho vyuzitia ako plemena myslim ze patri medzi durice. Urcite jazvecik nie.
csillag3112
29.09.11,20:05
kamaratka ma hnedeho labradora.
alaya1
30.09.11,05:55
Nemecky boxer je spolocenske plemeno?????:):):):)
verkaz
30.09.11,08:41
Veľmi ťažko je radiť o plemene. Každý má toho svojho miláčika. Keď sme mali malé deti mali sme pudlíka, nebolo nad neho. U starých rodičov sme mali vlčiaka a tiež bol najlepší. Teraz máme doma kokríka a z útulku kokríčku a nedám na nich dopustiť. Je to všetko vo výchove.
Teraz chodíme s vnúčatkami niekedy pomáhať venčiť do útulku a priala by som všetkým aby zažili tú radosť a vďačnosť za pohladenie a milé slovo od týchto psíkov.
csillag3112
30.09.11,10:21
alaya1 ano boxer bol uz davno preradeny medzi spolocenske plemena. Kedysi patril medzi sluzobne psi, ale brat je kynolog z povolania psovod a ten uz daaaaavno vravel ze boxerov preradili do spolocenskych plemien.
Pooh
30.09.11,10:42
a toto je moja laska najvacsia na svete :)
alaya1
30.09.11,13:05
spolocenske plemena su zaradene do 9.sk.FCI, je tam nemecky boxer??http://carmen.jex.cz/menu/zoznam-plemien/spolocenske-plemena
(http://carmen.jex.cz/menu/zoznam-plemien/spolocenske-plemena)staci kliknut na odkaz na stranke, otvori sa vo worde zoznam aj s popisom.

Boxer sa moze chovat v byte, je spolocensky,vyhladava ludi, no to neznamena, ze je zaradeny k spolocenskym plemenam.-)Ak je raz plemeno zaradene do skupiny FCI, nepreraduje sa inde. To je hlupost
http://www.dogspsy.estranky.cz/clanky/plemena/nemecky-boxer.html
deli.
03.10.11,08:59
Ahojte, prosím o radu. Máme odvčera malé 8-týždňové mačiatko. Chcem sa spýtať: ako, kedy a čo očkovať? Prosím podrobne popísať, keby niekto vedel, čo všetko sa dá očkovať. Chceme ju sterilizovať, koľko mesiacov má mať? ďakujem
arizona
03.10.11,09:22
Zajdi k veterinarovi,ten jej urobi "vstupnu prehliadku" a zaockuje. Malym maciatkam sa dava nejaka 3-kombinacia. Tie ock. latky su rozne,mozu sa lisit u kazdeho veterinara.
Takze on ti najlepsie vysvetli a poradi,kedy je treba dalsie ockovanie.
- nezabudnite na odcervenie
-macky je najvhodnejsie strilizovat v zimnom obdobi
verkaz
04.10.11,09:42
Nezabudli ste dnes pohladkať alebo potešiť svojich miláčikov. Dnes je svetový deň zvierat.
dalid
04.10.11,10:52
Ten náš sa k nám ráno vtrepal do postele a nechal sa poriadne vyškrabkať po brušku... Ani som nevedel, že dnes má sviatok ;)...
http://imageshack.us/photo/my-images/249/p1120867n.jpg/
Prima73
05.10.11,11:51
Zdravim, mame doma cca 4 mesacneho yorkshirskeho teriera a ma uz poriadny kozusok. Chceli sme ho dat ostrihat v psom salone, ale pani nam povedala, ze yorkshirkovia sa strihaju az od jedneho roka. Je to pravda?
Ivenka
05.10.11,11:53
Ani nie tak, že od 1 roka ale vieš aka mu bude zima ? Môj sa už teraz ráno aj večer trasie. Je to pekné keď je to ostrihané aj praktické ale česať a česať a česať.
Ak chceš môžeš mu dať upraviť spodok labiek aby sa mu nerobili snehové gule - ak bude mokrý sneh.
alaya1
05.10.11,12:02
Ak mozem poradit. Steniatko sa nestriha preto, lebo ma steniatkovsku srst.v mesiacoch vobec nie. Ta sa mu behom prveho roka zivota bude menit na dospelacku, budes pozorovat, ze sa meni aj zafarbenie srsti, z ciernej sa bude zosvetlovat./aspon u cistokrvnych/ to tak je.Ale ak si myslis, ze mu srst chces ostrihat, tak je to tvoj pes a ty rozhodujes, co je pre neho dobre.
Ale pred tym, ako ho das ostrihat, kup mu overalik, v tom mu bude vonku teplucko, inak je velka pravdepodobnost, ze sa ti psik nachladi a budes riesit velke problemy u veterinara s dost velkym financnym zatazenim.
Par typov na psie obleceniehttp://www.google.sk/search?gcx=c&q=psia+moda&um=1&ie=UTF-8&hl=sk&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&biw=994&bih=632
alaya1
05.10.11,12:06
jeeej, bisonik---najuzasnejsi psik-)
Prima73
06.10.11,04:12
Ak mozem poradit. Steniatko sa nestriha preto, lebo ma steniatkovsku srst.v mesiacoch vobec nie. Ta sa mu behom prveho roka zivota bude menit na dospelacku, budes pozorovat, ze sa meni aj zafarbenie srsti, z ciernej sa bude zosvetlovat./aspon u cistokrvnych/ to tak je.Ale ak si myslis, ze mu srst chces ostrihat, tak je to tvoj pes a ty rozhodujes, co je pre neho dobre.
Ale pred tym, ako ho das ostrihat, kup mu overalik, v tom mu bude vonku teplucko, inak je velka pravdepodobnost, ze sa ti psik nachladi a budes riesit velke problemy u veterinara s dost velkym financnym zatazenim.
Par typov na psie obleceniehttp://www.google.sk/search?gcx=c&q=psia+moda&um=1&ie=UTF-8&hl=sk&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&biw=994&bih=632

Dakujem za rady. Nejde tak ani o to, co chcem ja, ale co je najlepsie pre psika. Dakujem.
alaya1
06.10.11,05:48
Dakujem za rady. Nejde tak ani o to, co chcem ja, ale co je najlepsie pre psika. Dakujem.

Tak potom , mas dlhostrste plemno, vela sil a zdaru v udrzbe dlhej srsti, vlastne vlasu yorka-) Ak chces, aby bol prirodzeny york, nechaj ho v dlhej srsti, ak ho ostrihas, jemu to neuribi nic a ty budes mat menej roboty, ale ja skor ako v 6 mesiacoch by som nestrihala a do zimy uz vobec nie.
Llívia
08.10.11,13:44
OZ Psia duša organizuje už 10. aukciu na pomoc opusteným a nechceným zvieratkám: http://psiadusa.sk/forum/viewtopic.php?f=1&t=3074&start=380#p155383
Do 15.10.2011 môžete na jej adresu poslať nepotrebné (čisté a nepoškodené) veci, ktoré pôjdu do aukcie. Nemusia to byť len veci pre psov alebo iné zvieratká, môžu to byť aj knihy, nepoužitá kozmetika, bižutéria atď. Na ich stránke vo fóre sú predchádzajúce aukcie, kde si môžete pozrieť, čo všetko sa dražilo. Spravíte tak niečo aj pre seba - je to skvelá príležitosť na "zbavenie" sa vecí, ktoré vám bolo doteraz ľúto vyhodiť ;)
A pomôcť môžete aj priamo vydražením nejakej vecičky. :)
stanula
11.10.11,09:24
Darujem 2 ročného psa - miesanec-bigel+?.Nám ho na silu darovali, ale možno sa nájde niekto, kto ho bude chcieť. Prosím ozvite sa niekto. Ďakujem. opica68@gmail.com
Kvaka
11.10.11,09:57
Darujem 2 ročného psa - miesanec-bigel+?.Nám ho na silu darovali, ale možno sa nájde niekto, kto ho bude chcieť. Prosím, ozvite sa niekto. Ďakujem. opica68@gmail.com

(opica68@gmail.com)[/QUOTE]http://www.porada.sk/t98890-p95-starostlivost-o-psa.html#post1868180 (http://www.porada.sk/t98890-p95-starostlivost-o-psa.html#post1868180)
alaya1
11.10.11,13:33
OZ Psia duša organizuje už 10. aukciu na pomoc opusteným a nechceným zvieratkám: http://psiadusa.sk/forum/viewtopic.php?f=1&t=3074&start=380#p155383
Do 15.10.2011 môžete na jej adresu poslať nepotrebné (čisté a nepoškodené) veci, ktoré pôjdu do aukcie. Nemusia to byť len veci pre psov alebo iné zvieratká, môžu to byť aj knihy, nepoužitá kozmetika, bižutéria atď. Na ich stránke vo fóre sú predchádzajúce aukcie, kde si môžete pozrieť, čo všetko sa dražilo. Spravíte tak niečo aj pre seba - je to skvelá príležitosť na "zbavenie" sa vecí, ktoré vám bolo doteraz ľúto vyhodiť ;)
A pomôcť môžete aj priamo vydražením nejakej vecičky. :)

Chcela by som darovat psie konzervy-kvalitne, vitaminy, velke balenie,v akom meste by som to mohla odovzdat osobne?
verkaz
11.10.11,13:36
Otvor si na internete stránku - Útulky pre psov - a zistíš, kde je najbližší. Sú tam aj kontakty.
alaya1
11.10.11,14:39
Otvor si na internete stránku - Útulky pre psov - a zistíš, kde je najbližší. Sú tam aj kontakty.

Vierka, nechcem utulkom dat, viem, kde mame karantenu stanicu u nas:D, ale chcela som na ponukanu aukciu darovat.Preto som sa pytala, lebo to nechcem posielat postou, su to konzervy, aby sa neroztrepali.
lujza.j
23.10.11,15:32
pohrýzlo ma /do prsta/moje vlastné morča mám mať nejakú obavu?
Llívia
25.10.11,07:18
Vierka, nechcem utulkom dat, viem, kde mame karantenu stanicu u nas:D, ale chcela som na ponukanu aukciu darovat.Preto som sa pytala, lebo to nechcem posielat postou, su to konzervy, aby sa neroztrepali.
Teraz už len do útulku, veci do aukcie bolo potrebné zaslať do 15.10.2011 (nechodím sem, prepásla som Tvoj príspevok). Inak, OZ Psia duša sídli v Košiciach.
Aukcia zatiaľ spustená nebola, zatiaľ sa pripravuje. Bude tu: http://psiadusa.sk/forum/ - 10. aukcia (vianočná).
Sú tam aj predchádzajúce aukcie, kde si môžete pozrieť, čo tak ľudia posielali a čo by sa vám tak hodilo pod konár ;):)
alaya1
25.10.11,14:27
Dakujem, konzervy a ostatne veci splnili svoj ucel inde.
Llívia
31.10.11,23:58
verkaz
01.11.11,09:01
Poraďáci, miláčikovia zvierat - všetkým za tie opustené a týrané zvieratká - patrí Vám veľká vďaka.
http://nd01.jxs.cz/038/655/4d1bacfcd0_12573781_o2.jpghttp://u.aimg.sk/fotky/1773/94/17739411.jpg?v=1
Gina Er
01.11.11,09:19
pohrýzlo ma /do prsta/moje vlastné morča mám mať nejakú obavu?
mimotemy :D aby si nedopadla ako spiderman.....bude z Teba morčawomen:D
xima
03.11.11,19:50
Nemusis sa strachovat ak ta morciatko pohryzlo. Musis ale k nemu zmenit pristup. Morciatko pohryzie ak je najvylakanejsie a boji sa. Ty to na nom nemusis vobec vidiet (ak ho velmi dobre nepoznas a nestravis s nim vela casu) Morcata su VELMI plache, reaguju na VSETKO i na zvuky (aj zvonku) ktore ty ani nepocujes. Mozes sa s nim hrat, maznat a ono nepochopi tvoj pohyb, dotyk - vysvetli si ho ako utok a vylakane kusne. Mozes ho hladkat a ono sa cely cas boji a je v strehu. Treba na neho velmi opatrne a veeeelmi pomaly a vsimat si co sa mu paci a co nie a respektovat to. (Zvacsa neakceptuju dotyk pod papulkou a na brusku.) Potom si ta pripusti viac a viac, napr. lahne si samo na chrbatik (- ako pes) a "cvirika" , ..... Moze tiez kusnut - slabo - v puberte ako sucast jeho hry, ked sa s nim "blaznis". Ale to by si videla lebo pri tom skace, ...... a je viditelne stastne ze ta "dostalo - kuslo". Treba prerusit hru a dat mu najavo ( hlasom, intonaciou) ze takto nie. Ono to pochopi ( zavisi od temperamentu niekedy az na 2. 3. krat :))) ) Treba si skutocne uprimne uvedomit, ze domacnost nie je prirodzene ani vobec vhodne prostredie pre morca a kym si ono zvykne - respektive aklimatizuje sa vramci svojich sil v nom , ubehne nejaky cas. Sama mam morciatko a takto to teda vidim. Ahoj
arizona
03.11.11,20:04
Mna potesilo, ze som konecne zohnala pani,ktora sije oblecenia pre psikov a bola ochotna usit aj pre nasu 12 rocnu damu.Ked som jej poslala rozmery,tak zhikla! vraj 80% zakaziek su mali kabelkaci a zrazu hafina s obvodom hrudnika 78 cm !:D

Nasa hava nikdy obleky nenosila,ale uz je stara,srst ma preriednutu, vyjde z postele von a trasie sa jak ratlik :D
Tak som zvedava, na novy zatepleny kozusok.
kozlíček
19.11.11,13:18
Toto sú naš radosti!
verkaz
19.11.11,15:08
Toto sú naš radosti!
krásne..........
babicka1
26.11.11,22:19
ja som tiež urobila môjmu psíkovi kabátik,bolo mi ho lúto ako sa klepe vonku,ja by som im dala aj duchnu do búdy ,ale oni by to roztrhali ako všetko čo im dám mám dvoch psíkov,už ked som mu to merala bol zvedavý a nemohol sa dočkat kedy mu to dám taký je štastný teraz sa už neklepe iba vrtí chvostíkom od radosti ,urobila som aj druhému, ale tomu to bolo trošku väčšie a do rána mi to roztrhal
pepsikova
27.11.11,06:03
Mna potesilo, ze som konecne zohnala pani,ktora sije oblecenia pre psikov a bola ochotna usit aj pre nasu 12 rocnu damu.Ked som jej poslala rozmery,tak zhikla! vraj 80% zakaziek su mali kabelkaci a zrazu hafina s obvodom hrudnika 78 cm !:D

Nasa hava nikdy obleky nenosila,ale uz je stara,srst ma preriednutu, vyjde z postele von a trasie sa jak ratlik :D
Tak som zvedava, na novy zatepleny kozusok...



.. dáma bude určite spokojná...
arizona
27.11.11,08:45
..



.. dáma bude určite spokojná...
Oblecik uz mame doma, je velmi pekny,aj pedantne usity.
Zial,je trochu maly,pri merani sme neratali s tym, ze ked si "dama" sadne, tak rozmery sa zvacsia :D, takze sa suchy zips na bruchu rozchadza.
Esteze pani bola ochotna to nejak upravit, som zvedava...
Ale Merynke sa pacil, ani dolu ho nechcela dat.
pasuliatko
14.12.11,21:18
Smutný príbeh z úst jedného psíka. Keď som mal 6 týždňov, kúpili ste si ma. Veľa som sa hral deťmi a bol som veľmi šťastný s vami. Ako som rástol, rástli so mnou aj starosti o mňa a aj môj apetít.Deti sa so mnou už nechceli hrať a keď som pribehol a čakal pohladenie tak ma odohnali a mnohokrát do mňa aj kopli.Jedno krásne ráno ma posadili do auta. Ja som bol taký šťastný,konečne po dlhých mesiacoc......h vidím aj niečo iné,okrem našej záhrady.Zastali sme na krajnici diaľnice. Odhodili ste moju obľúbenú loptičku.Utekal som za ňou,ale kým som sa vrátil,vy ste tam už neboli.Bezradne som behal medzi autami s loptičkou v ústach.Vodiči na mňa trúbili a našli sa aj takí , ktorí zrýchlili keď ma zbadali.Chcel som vybehnúť na kraj cesty,lebo som sa veľmi bál.Zrazu som pocítil silný náraz v boku a viac som sa nemohol postaviť.Z posledných síl som sa doplazil na kraj cesty.Pokúšal som sa ísť za vami,ale nedokázal som to. Okolo mňa bola samá krv.Bola tma,bál som sa bola mi zima.Loptičku som ešte stále držal v ústach,bol som si istý,že sa pre mňa vrátite.Márne som štekal,zavíjal,nikto sa pri mne nezastavil.Po dlhých hodinách pri mne zastavilo auto, a nehľadiac na krv a blato ma uložil do svojho auta.Keď auto zastalo, muž v bielom plášti sa k nám rozbehol. Iba pokrútil hlavou.Môj nový pán,ktorý ma poznal 15 minút ma objal a veľmi plakal.Vtedy som pustil loptičku,aby som mu oblízal ruku a vyjadril mu svoje "ĎAKUJEM".Potom som zaspal a naposledy som počul ako môj nový pán plače.Už sa nebojím,nič ma nebolí a nie je mi zima"Zomrel som".Možno keby som nerozhrýzol topánky a nejem tak veľa,možno by som mohol ešte žiť.


toto ma dnes rozplakalo :(
rennka
18.12.11,13:40
...
pepsikova
18.12.11,13:46
..teda!..to je aký šikovný akrobat!...fešáčisko!...
rennka
18.12.11,13:49
je to synov milacik, rucne chovana, krotka. Je velmi zlata, hlavne ked sedi na pleci a dobka ucho alebo nausnice :)
pepsikova
18.12.11,13:50
..môj domáci miláčik dnes robil divadlo na pol sídliska, dokonca aj potlesku si užil!..je to šarkan, to už viete a také niečo, ako futbal s tenisáčkou mu je nič, musí len lietať a besnieť!..no a tak som mu do starej fusakle vopchala loptičku, zaviazala a on, jak ju schytil do papuľky, lietal a pohadzoval, vyhadzoval a zabával sa sám!..dobrú polhodinu, neviem, či sa mi podarilo tri krát mu ju uchmatnúť a hodiť!...
verkaz
18.12.11,15:37
Takéto huncútstva dokazuje aj náš a hlavne na snehu. Nemusí mať ani loptičku stačí mu šiška.https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/s320x320/384472_264333650289564_100001387923754_791950_1271 440753_n.jpg
luja5
20.12.11,15:42
trisestri
23.01.12,11:33
sofia7808
25.01.12,11:06
Ahojte vsetci,vidim a citam o Vasich krasnych maznacikoch tak tu pridavam aj ja nejake fotky tych mojich...macicka,kocurik,kocurik...
verkaz
25.01.12,11:08
sú prekrásne
sisima
25.01.12,11:19
moja fenka hára, a prvý krát po 4 rokoch má neprekonateľnú chuť to svoje háranie aj "zúročiť" celý deň nič neje, len kňučí a pobehuje, furt chce byť len vonku a čaká a vyčkáva na nádejných frajerov...
dnes ráno, na vodítku, si slečna zmyslela, že ide aj cez mrtvoly (teda tú moju) vystrájala jak divá lebo sa pri nej zastavil staručký psík, ktorý teda o ňu absolútne nejavil záujem a šiel preč... no ona nie... silou mocou sa snažila natrčiť mu tú svoju šušku...
no príroda sa nedá oklamať... ;)
74eva
25.01.12,17:04
Pridávam aj ja fotku mojej veľkej pomocníčky. Je to kríženec kokeršpaniela, ako dvojmesačnú sme ju brali z útulku. Nedajte sa zmiasť šedivou bradou, má len 6 rôčkov, ale tie šediny mala tuším po roku. Fotka vznikla v lete, keď sa chcela schladiť a celučká spadla do rybníka :) Nečakala, že tam bude hlboká voda a nevedela sa odtiaľ dostať, držala sa konára a ja som ju musela vyťahovať, ale potom mi ochotne zapózovala :D

http://img846.imageshack.us/img846/8249/img1475lw.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/846/img1475lw.jpg/)
verkaz
25.01.12,17:30
Je zlatučká, Ja mám doma kokríka a jemu sa veľmi plávať nechce. Ide do vody, kde si ľahne ale len tak aby mal hlávku von. Plávať začne len vtedy, keď sme od neho ďaleko a musí za nami.
Tie šediny sú určite z toho, čo si musela vytrpieť, pokým ste si ju z útulku zobrali.
74eva
26.01.12,06:07
Verkaz, ona tiež vodu nemiluje, ale keď napadne sneh tak sa hodí o zem a šúúúcha sa celú dobu čo sme vonku. V lete ide do vody iba keď je ozaj veľmi teplo a už nemôže vydržať a aj to len funí pri brehu a trošku zapláva keď jej hodím paličku :D
Tie šediny tiež pripisujeme "zážitkom" z útulku. Keď sme ju zobrali, tak bola už chorá, všetci ostatní psy sa po nej šliapali, bola tam ešte so sestrou, tá po nej skákala, robila jej zle. Ja som sa do nej zamilovala na prvý pohľad a bolo mi jej ľúto, že tam sedela tak smutne a utiahnuto. Doma sme jej dali pár granúl a vôbec sa nemohla odtrhnúť od misky :mee: Pred rokom mala zápal maternice, tak bola na operácii, potom ju doštípali blchy, ale teraz je - ťuk - ťuk - zdravá a dúfam, že aj dlho ostane. Je to taká nezbednica malá, furt by sa len mojkala. A múdra je jak opica :)
alaya1
26.01.12,06:30
Verkaz, ona tiež vodu nemiluje, ale keď napadne sneh tak sa hodí o zem a šúúúcha sa celú dobu čo sme vonku. V lete ide do vody iba keď je ozaj veľmi teplo a už nemôže vydržať a aj to len funí pri brehu a trošku zapláva keď jej hodím paličku :D
Tie šediny tiež pripisujeme "zážitkom" z útulku. Keď sme ju zobrali, tak bola už chorá, všetci ostatní psy sa po nej šliapali, bola tam ešte so sestrou, tá po nej skákala, robila jej zle. Ja som sa do nej zamilovala na prvý pohľad a bolo mi jej ľúto, že tam sedela tak smutne a utiahnuto. Doma sme jej dali pár granúl a vôbec sa nemohla odtrhnúť od misky :mee: Pred rokom mala zápal maternice, tak bola na operácii, potom ju doštípali blchy, ale teraz je - ťuk - ťuk - zdravá a dúfam, že aj dlho ostane. Je to taká nezbednica malá, furt by sa len mojkala. A múdra je jak opica :)

Evka, mas velmi velke srdiecko......velka skoda, ze takych ludi nie je viac..
74eva
26.01.12,07:49
Alaya1 ďakujem pekne ;) Potešilo ma niečo také milé si prečítať. Najhoršie bolo, keď nám prestala chodiť kvôli tomu zápalu maternice. Ešte v ten deň ju aj šikovný pán doktor operoval. Ja som preplakala :mee::mee: celý deň, na nič som sa nesústredila, lebo nám povedal, že nevie ako to dopadne. Že to zistí až ju otvorí ako silný je zápal. A keď večer volal, že si máme pre ňu prísť, že už je prebratá, tak som zase plakala, ale už od radosti. Mesiac po operácii jej začala vypadávať vo veľkosti eurovej mince srsť a úplne mala tú kožu rozmokvanú, furt sa vyškrabovala. Tak opäť na veterinu a boli to blchy. Dostali sme šampón, v ktorom som ju mesiac, každý druhý deň doma vo vani kúpala. Procedúra na 2 hodiny, potom sa so mnou vždy nebavila, bola urazená, že čo som jej to spravila, ale pár granúl to napravilo :D Za granulu by ma asi aj predala :rolleyes:
verkaz
26.01.12,08:07
Evka, tak s tým urážaním máme skúsenosti. Po strihaní to trvá aj 3 dni. Veľmi si cením ľudí, ktorí si zoberú psíka z útulku. Ja osobne tiež pomáham tuláčikom aspoň dočasnou opaterou a musí to byť psík, ktorého znesie môj psík. Už som mala doma troch psíkov po dobu, kým si ich niekto adoptoval. Boli to strašne dobré fenky. Teraz mám už zákaz od mojich doma, lebo sme si ich vždy obľúbili a potom keď odchádzali sme plakali. Teraz pomáham len tak, že v nedeľu idem do útulku a zoberiem si nejakého psíka na prechádzku. Tie ich krásne a smutné očká, keď odchádzame (je nás takých viacej) a neberieme si ich so sebou, tak to sa nedá opísať.
Preto by som chcela porosiť tých, ktorí rozmýšľajú, že si idú zaobstarať psíka, nech navštívia najbližší útulok a pomôžu týmto zvieratkám. Takýto psík vie byť naozaj dobrým a milujúcim spoločníkom.

To "kúpanie" v snehu som už sem dala v príspevku č. 1427. Len horšie je keď sa takto vyváľa aj v niečom veľmi smradlavom.
74eva
26.01.12,08:37
Verkaz, ja silno uvažujem nad výpomocou v útulku, ale neviem či to budem popri práci, škole, skúškach a diplomovke teraz stíhať :( A navyše som dostala od našich zákaz priblížiť sa k útulku, lebo vedia, že by som domov nosila psov :rolleyes: Ja by som si zobrala kľudne ešte nejakých havinov, ale bohužiaľ o tom nerozhodujem sama a nebývam ešte sama. Ale pomaly už doma spracovávam našich, že si zoberiem ešte aspoň jedného psa. Jedine z útulku, lebo to sú najlepší psy, teda podľa mňa. Predtým sme mali normálne od chovateľov, ale tí sa nedajú porovnať s útulkovými. Tiež by som rada poskytla aspoň dočasku, ale neviem neviem ako by to znášala moja žiarlivka. Žiarli aj keď mi dá priateľ pusu, alebo keď hladkám susedových psov.
sisima
26.01.12,09:52
aj naša útulkáčka pomaličky šedivie na bradičke... sa jej smejeme, ze su to mimikry s jej milovaným páničkom, aj ten uz šedivie na brade :))
inak šteniatka nemávajú zlé zážitky z útulkov... tá naša nie je absolútne postihnutá tým, čo sa jej stalo ako bábatku... tiez ju vyhodili ako malilinke šteniatko, kt malo byt este pri mame a pit mliecko...ale dostala sa z toho... tiez zo zaciatku nevedela odist od misky, mala slabučké zadné labky, az sme sa báli, ze je chorá, nechceli ju niest... ale rychlo pribrala a robí nám radost...
a je taká prítulná nielen k nám ale aj k cudzím ludom... chodi so mnou do roboty, je nasim "maskotom" firmy a kazdy sa potesi, ked k nam dojde, hned ho poobskakuje, opusinkuje, a hned sa s kazdym chce hrat...
len raz mi dosiel taky divny zakaznik, co nemal rad psov... tak mi dal prednášku... blbec...
ja do utulkov chodit nemozem, lebo uz pri prvom hafikovi placem... a potom mam depku na pár týzdnov... tak radsej podporujem financne a granulkami,dekami,hrackami a zdielam a rozposielam a šírim hafíkov na adopciu...
mne tiez mama nechcela dovolit ziadne zvieratko... tak sme s kamoskou (ona mohla domov priniest vsetko z ulice)aspon chodili do KS, zachranovali sme vtacikov a podobne... na mojho prveho psa som si musela pockat do svojich 26 rokov:)))
verkaz
26.01.12,10:01
S tým zdielaním - to je veľmi dobrý nápad. Na Face sú denne nové prípady, ktoré žiadajú zdielať a veľa nových majiteľov si na základe tohoto zdielania príde psíka alebo mačičku adoptovať.
74eva
26.01.12,12:55
Áno, ja som tiež na FB v rôznych takých skupinách a aspoň zdieľam, keď neviem nijak inak pomôcť. Naša je práveže k malým deťom, cudzím ľuďom a druhým psom úplne nepriateľská a zo strachu aj vyštartuje po nich. Pri malých deťoch je nervózna. K málokomu sa príde dať sama od seba pohladkať. Vždy začne kňučať a schovávať sa za mňa. Ale chlapov sa bojí menej :rolleyes: Minule bol u nás priateľov bratranec, toho má rada. Niečo chalani majstrovali v garáži, tak sme ich išli pozrieť. No to ste nevideli ako sa pred nimi predvádzala jak herečka :D Furt sa po mne váľala, chcela sa mojkať a pokukovala po bratrancovi, že či sa pozerá jak sa ona hladká :rolleyes: A hroozne sa pri tom múdrila. Ona je strašný špecialista na všelijaké srandy. Ešte túto príhodu Vám musím napísať. Robili nám chodníky pred domom a majstri mali na zemi pohádzané náradie a zváračskú kuklu. Naši s ňou išli von, ona sa nebadane priblížila k tej kukle a pekne doplna do nej načúrala :D
pingui
26.01.12,13:39
ahojte,
ja sa starámo moje prvé šteniatko bieleho teriéra, ktoré má 7 týždnov a ocenila by som pár dôležitých rád ako sa o neho starať.
Ako často sa má kúpať...
dakujem pekne za každú radu.
alaya1
26.01.12,15:35
ahojte,
ja sa starámo moje prvé šteniatko bieleho teriéra, ktoré má 7 týždnov a ocenila by som pár dôležitých rád ako sa o neho starať.
Ako často sa má kúpať...
dakujem pekne za každú radu.

mas tu celu temu o psikoch..http://www.porada.sk/t98890-starostlivost-o-psa.html
verkaz
26.01.12,17:31
Malého ešte nemusíš kúpať ak nebude veľmi špinavý. Za každým, keď sa začne mrviť alebo sa zobudí, tak ho zober na ruky a utekaj s ním von, kde urobí potrebu. Za to ho veľmi hlasno pochvál a pohladkaj. Aby si ho naučila na vodítko a obojok, tak tento mu dávaj aj doma, keď nejdeš s ním von a nechávaj mu ho nejaký čas. Kŕm ho najmenej štyri krát denne a návod a veľa zaujímavostí sa dozvieš, keď si otvoríš tú tému ako ti radí alaya1. Potrebné je ísť s ním k veterinárovi na odčervenie a očkovanie.
alaya1
26.01.12,18:10
ahojte,
ja sa starámo moje prvé šteniatko bieleho teriéra, ktoré má 7 týždnov a ocenila by som pár dôležitých rád ako sa o neho starať.
Ako často sa má kúpať...
dakujem pekne za každú radu.

Tu majdes vsetko, co potrebujes, len chcem upozornit na pobyt vonku, ked ma steniatko len 7 tyzdnov, ja by som ho vonku urcite este nebrala.http://www.bichon-charnett.cz/bichon-frise-pece-o-stene.htm
lujza.j
26.01.12,19:17
Mila123
26.01.12,19:20
môj krásavec
sofia7808
26.01.12,19:35
ma krasny pohlad...taky pokojny:),ale urcite je sidielko vsak..
Mila123
26.01.12,19:46
ma krasny pohlad...taky pokojny:),ale urcite je sidielko vsak..
jasne, blázon je.....neskutočne má veľa energie........
sofia7808
26.01.12,20:11
ja som macicky nechcela mame dvoch psikov (jeden najdusik),rybky,zajaca a morca (nasli sme ho vyhodene pred panelakom) sme dali uz babke...az kym som sa nezosypala vtedy som zacala citat clanky o macickach ako sa pouzivaju na liecenie stresu a kvoli depresiam hlavne u starsich ludi...a kedze som mala rocne babatko tak som hladala macicku s kludnou povahou a vyhrala ragdollka (fatanka) a knej pribudli aj ty dvaja kocurici...a musim povedat ze pre mna to bola zachrana neskutocne ukludnuju a ked ich pozorujem a hladkam tak ma nabijaju energiou...kazdemu odporucam mat doma zvieratko....:)
sofia7808
02.02.12,19:13
ahojte,dnes sa mi konecne podarilo vyfotit mojich milacikov pokope...to cierne tam je kocurik:D
verkaz
02.02.12,19:27
sú rozkošné
cisielko
07.02.12,06:14
Ahojte

Potrebovala by som takú menšiu radu, mám doma dnes presne 6 mesačného psíka a musím ho ísť prihlásiť, ja som z dediny kde mám aj trvalý pobyt, bývam však viac menej u priatela v meste a neviem kde mám psíka prihlásiť aby neboli problémy, či u nás na obec alebo v meste na metský úrad...neviete mi niekto poradiť?
alaya1
07.02.12,06:25
Podla toho, na koho bude psik pisany, tam kde ma ta osoba trvaly pobyt.
cisielko
07.02.12,06:28
No psík je môj ale zdržiavam sa mimo obce kde mám trvalý pobyt, nebude z toho problém keby som napr. stretla metských a opýtali by sa ma čo tu robím ked je psík nahlásený inde? je tam dosť veľký rozdiel cenovo tak preto rozmýšlam, že ho prihlásim kde mám trvalý pobyt.
alaya1
07.02.12,06:44
Ved mozes byt momentalne na navsteve tam, kde si. Musi sediet meno majitela psa a jeho trvaly pobyt.
arizona
07.02.12,06:47
Ahojte

Potrebovala by som takú menšiu radu, mám doma dnes presne 6 mesačného psíka a musím ho ísť prihlásiť, ja som z dediny kde mám aj trvalý pobyt, bývam však viac menej u priatela v meste a neviem kde mám psíka prihlásiť aby neboli problémy, či u nás na obec alebo v meste na metský úrad...neviete mi niekto poradiť?
Prihlas si ho na obci. Vela ludi tak robi, ze ma psika napisaneho na niekoho z dediny,lebo v mestach su ovela vyssie poplatky. V meste maj pri sebe kopiu o zaplateni dane za psa.
cisielko
07.02.12,06:48
super, ďakujem veľmi pekne za radu.
cisielko
07.02.12,06:50
Prihlas si ho na obci. Vela ludi tak robi, ze ma psika napisaneho na niekoho z dediny,lebo v mestach su ovela vyssie poplatky. V meste maj pri sebe kopiu o zaplateni dane za psa.

veď to, len ja nemám rada zbytočné problémy..ešte raz vďaka, urobím tak, že ho prihlásim tam kde mám trvalý pobyt.
kopretinka
07.02.12,06:50
Ahojte

Potrebovala by som takú menšiu radu, mám doma dnes presne 6 mesačného psíka a musím ho ísť prihlásiť, ja som z dediny kde mám aj trvalý pobyt
prihlás ho na svoje meno na svoj trvalý pobyt a je to OK.
kopretinka
07.02.12,06:51
som nestihla :D
verkaz
07.02.12,11:02
Mala si povinnosť prihlásiť psíka hneď ako ho máš. Len poplatok za psa sa platí keď má psík pol roka. Choď na obecný úrad a prihlás ho.
Dávaj pozor na očkovanie a odčervovanie
cisielko
08.02.12,08:23
Mala si povinnosť prihlásiť psíka hneď ako ho máš. Len poplatok za psa sa platí od pol roka. Choď na obecný úrad a prihlás ho.
Dávaj pozor na očkovanie a odčervovanie

Tak to som nevedela..ani policajti sa k tomu nejako nevyjadrili, len dodali aby po 6 mesiacoch bol prihlásený...očkovanie a odčervenie máme dávno za sebou..už len ku koncu roka čo sa chodí raz za rok...
alaya1
08.02.12,10:04
U nas sa prihasuje pes tiez do 6 mesiacov
emyly
18.02.12,17:29
nečítala som všetky príspevky, ale skúsim sa opýtať... máme papagája, ktorý má momentálne poranenú nožičku, nad klbom (stehienko) asi ho to bolí, stále si do toho ďobe...ja som mu to vydezinfikovala betadínom, a oviazala...ale ďobe si do toho stále, vadí mu to...chcem sa opýtať ako postupujú veterinári pri takomto poranení, ako sa to dá liečiť doma...stretli ste sa s niečím takým? Potrebujem dosiahnúť aby nechal nôžku na pokoji,inak sa mu to nezahojí...už ma aj napadlo že ho strčím do ponožky :))
verkaz
18.02.12,17:32
Najlepšie Ti poradí veterinár. Neodkladaj to a čo najskorej nejakého navštív. On mu to spevní a povie ti aj ako ho liečiť.
travina
20.02.12,10:00
Chcela by som sa opýtať milovníkov mačičiek, či majú skúsenosť s chorobou "infekčná peritonitída mačiek"? Máme chorého kocúrika, veterinár ho lieči ale vraj je podozrenie aj na túto smrteľnú chorobu, laboratórne sa to zistiť nedá a príznaky sú rôzne, preto som sa chcela opýtať, ak sa s tým niekto stretol, ako choroba prebiehala. Ďakujem
Valcake
20.02.12,22:16
...no:rolleyes:, ja len z netu a možno si to aj sama našla.

...
Vyberáme z archívu
FIP je v povedomí chovateľov mačiek zapísaná azda najčernejšie a nie bez príčiny. Toto ochorenie má takmer 100% úmrtnosť. Jeho priebeh je relatívne jasný a jednoznačný. So vznikom ochorenia je to však inak. Pre pochopenie vzniku a prevencie sa budem viac venovať práve mechanizmu ochorenia.

Druhé z troch infekčných smrteľných ochorení mačiek spôsobuje FCOV – feline enteral coronavirus – vírus enterálnej koronavírusovej infekcie. Koronavírusy sú obalené RNA vírusy, ktoré spôsobujú jednak enterálnu koronavírusová infekciu mačiek a FIP. Vyskytujú sa dva základné typy vírusu – typ 1 je typický pre Európu a spája s ním práve smrteľná FIP a typ 2, ktorý sa vyskytuje v ostatných častiach sveta a vzniká rekombináciou medzi FCoV 1 a CCV – koronavírusy psov.

Enterálna koronavírusová infekcia mačiek - je ochorenie postihujúce tráviaci trakt mačiek.
Vírus vniká do organizmu ústnou dutinou a pomnožuje sa v epiteliálnych bunkách tenkého čreva. Na krátky čas vyvoláva aj virémiu. Prejavuje sa hnačkou a krátkodobou horúčkou. Ochorenie postihuje najčastejšie mačatá vo veku 5-6 týždňov. Mladšie chránia protilátky, nachádzajúce sa v materskom mlieku. Staršie mačatá už tvoria vlastné protilátky, ktoré ich chránia. Mačky začínajú asi 7-10 dní po infekcii tvoriť protilátky ochranného charakteru. Predpokladá sa, že na sliznici tenkého čreva sa tvoria protilátky IgA, ktoré bránia prieniku vírusu do buniek. Ochorenie sa vyskytuje v skupinách mačiek – veľké chovy, útulky a zriedka má smrteľný priebeh, prevalencia cca 80 %.

Infekčná peritonitída mačiek FIP

Pôvodca: Vírus FIP je koronavírus – virulentný genetický mutant FCoV. Vzniká pri replikácii – množení vírusu v organizme mačky. Pri jednej replikácii vzniknú približne 3 mutácie vírusu. Vznik FIP je úmerný zaťaženiu organizmu mačky zmutovanými vírusmi. Replikácia vírusu je obmedzovaná do určitej miery prítomnosťou protilátok – IgA protilátky bránia prieniku vírusu do buniek , ten sa nemôže množiť a tým sa znižuje počet FIP vírusov.

Patogéneza: Ochorenie vzniká najčastejšie u mladých mačiek pod 12 mesiacov, hlavne vo väčších kolektívoch . Hlavnú úlohu zohráva intenzita zaťaženia mačky FIP vírusom a imunitný systém mačky.
Mača je po narodení chránené kolostrálnymi protilátkami. Vo veku cca 6 týždňov dochádza ku kontaktu s vírusom – od matky, alebo iných zvierat – vírus osídľuje tenké črevo a horné cesty dýchacie. Infekcia nevyvoláva klinické príznaky, alebo len veľmi mierne. Aktivuje sa tvorba protilátok a bunková imunitná odpoveď, imunitný systém je takto schopný udržať replikáciu vírusu pod kontrolou. S vekom mačky sa zaťaženie vírusom znižuje a mačka je tzv. za vodou. U malého množstva mačiek predsa dochádza ku vzniku FIP. Spúšťacie podnety nie sú doteraz známe – všeobecne sa táto úloha prisudzuje stresu, prekonaným ochoreniam, nadmernej záťaži organizmu antibiotikami a poklesu funkcie imunitného systému. Vírusy sú fagocytované, množia sa v bunkách a spôsobujú ich rozpad. Následne sa uvoľňuje veľké množstvo vírusu, časť je znova fagocytovaná, časť je inaktivovaná tvorbou imunokomplexov. Tie sa ukladajú v blízkosti kapilár a malých ciev. V dôsledku prítomnosti imunokomplexov a rozpadu fagocytov dochádza k uvoľňovaniu mediátorov zápalu, tie poškodzujú cievy a dochádza k prieniku tekutiny do telesných dutín. Takto sa uzatvára kruh FIP, ktorý nejde zvrátiť žiadnou terapiou.

Prejavy ochorenia: K ranným príznakom, ktoré nie sú špecifické patrí horúčka, nereagujúca na liečbu, apatia, chudnutie, nechutenstvo. Ochorenie prebieha v dvoch formách. Tzv. vlhká FIP je charakterizovaná rýchlym priebehom, pri ktorom sa hromadí tekutina v brušnej dutine, čo sa prejavuje zväčšením brucha a bolestivosťou.
Suchá forma FIP má skôr respiračné prejavy, vzniká pneumónia s hromadením tekutiny v hrudnej dutine.
Pomocou USG sa dajú rozlíšiť aj povrchové zmeny na pečeni a slezine.

Diagnostika: K stanoveniu diagnózy vedú jednoznačné klinické príznaky u mačky, stanovenie protilátok nemá žiadnu diagnostickú váhu. Vypovedá len o predchádzajúcom strete mačky s koronavírusom. Štúdiami bolo zistené, že niekoľko dní pred smrťou u zvieraťa dochádza k niekoľkonásobnému zvýšeniu titra protilátok.
Dôležitú výpovednú hodnotu majú biochemické a hematologické parametre vnútorného prostredia. Patrí k nim : anémia, neutrofília, lymfopénia, hodnoty bilirubínu, AST, celkové proteíny a ELFO bielkovín so zmenami jednotlivých frakcií.
Je dôležité vedieť, že pri diagnostike sa vždy spája klinický stav s laboratórnymi výsledkami a USG vyšetrením. Aj tak je niekedy ťažké jednoznačne postaviť diagnózu.

Terapia: Neexistuje žiadna terapia, aj miernenie príznakov choroby má obmedzenú účinnosť. Vo všeobecnosti sa pri diagnostikovaní ochorenia doporučuje eutanázia mačky.

Prevencia: Vakcinácia je jedným z možných opatrení, s relatívne vysokou účinnosťou. Vakcinovať sa môže len zviera, ktoré nie je infikované FCoV. Je nutné vyšetrenie protilátok- ale treba mať na pamäti, že nie všetky zvieratá tvoria protilátky ihneď. Potom je možné PCR vyšetrenie stolice na prítomnosť vírusu v stolici, je nutné opakované vyšetrenie, nakoľko vírus sa nevylučuje rovnomerne. Napokon je tu fakt, že vo veku vhodnom na vakcináciu – 16-20 týždňov je väčšina zvierat už infikovaná vírusom. Preto je potrebné otázku vakcinácie dôkladne prebrať s ošetrujúcim veterinárom.

Ďalšie ochranné opatrenia sú zamerané na zníženie infekčného tlaku FCoV. Patria sem nasledujúce opatrenia:




zvieratá oddeliť do skupín po 3-4 zvieratá

konfliktné a psychicky labilné zvieratá chovať samostatne – stres oslabuje imunitu

nemiešať misky na potravu a vodu medzi skupinami zvierat

zabezpečiť dostatočný počet toaliet pre mačky s včasným čistením a pravidelnou dezinfekciou. Obmedzí sa aerogénny prenos vírusu.

silných vylučovateľov vírusu – 4násobné vyšetrenie stolice – chovať oddelene, po dlhšej dobe izolácie sa zväčša vylučovanie významne zníži.

dodržiavať karanténu pri príchode nového zvieraťa

pri úhyne mačky v domácnosti na FIP je potrebná dôkladná dezinfekcia priestoru. Nové zviera sa doporučuje priviesť až o niekoľko týždňov.




Nie je možné uviesť opatrenia, ktoré úplne ochránia chovy - domácnosti pred infekciou. Dôkladná hygiena, dobrý zdravotný stav a minimum stresu pre mačky však dáva dobrý základ ochrany našich chlpatých miláčikov.
-----------------------------------------------------------------------
....je mi to ľúto,:( ale nemôže byť chybná diagnóza???
....dúfam, že všetko dopadne dobre a kocúr sa uzdraví. Držím palce!
vcielkaisr
27.02.12,18:02
Becky37
30.03.12,17:41
Ahojte moja civava má rok a dostala pruh,zajtra ideme k veterinarovi a pravdepodobne ju budú operovať,chcem sa spýtať či sa jej nemôže náhodou počas operácie niečo stať :/ je veľmi mala je to mini civava,bojim sa o ňu :(
verkaz
30.03.12,18:09
Neboj sa, veterinár jej dá malú dávku na uspanie a za chvíľku je to hotové. Ja som bola s mojím psíkom na operácii pruhu, keď bol 9 týždňovým šteniatkom.
Dohodni sa s veterinárom, že chceš byť pri nej, keď sa bude preberať. Je to pre psíka veľmi dobré, keď sa mu prihováraš a hladkáš ho.
Becky37
30.03.12,18:12
:) ok hádam to nejako prezijem,a to po tej operácii si ho ešte nechajú tam alebo pôjde domov ? Dlho trvá kým sa preberie ?
verkaz
30.03.12,18:17
Zoberieš si ho domov. Záleží to však od veľkosti pruhu. Môj tam mal 3 stehy. Myslím si, ten tvoj drobček to bude mať malé. Preberanie netrvalo dlho. Teraz už neviem, či mu dal veterinár injekciu na urýchlené preberanie.
Doporučujem ti na všetko sa opýtať zajtra veterinára.
Napíš potom aký to bude mať priebeh.
Hlavne sa neboj a neprenášaj strach aj na psíka.
Becky37
31.03.12,08:23
Bola som s ňou u veterinara a povedal že to neni pruh aj ked sa to veľmi podobalo,má zväčšenú mliecnu žľazu
ajuschka
05.04.12,13:47
ahojte,
nemate niekto maciatko - macicku ktoru by ste chceli darovat? chcela by som take male 2mesacne prto, ak by bola starsia tak ju moje psy neakceptuju :)
vdaka
arizona
05.04.12,16:38
ahojte,
nemate niekto maciatko - macicku ktoru by ste chceli darovat? chcela by som take male 2mesacne prto, ak by bola starsia tak ju moje psy neakceptuju :)
vdaka
Ako vies,ze jej psy neublizia? Je to riziko...

Jarne maciatka zacinaju este len teraz pomaly prichadzat na svet. Takze musis chvilocku pockat ;)
verkaz
06.04.12,08:50
Skús si otvoriť útulky, tak je veľa zlatých mačiatok na adoptovanie.
alaya1
06.04.12,19:32
mi75
18.04.12,19:17
Neviem, či som tu na správnej adrese, ale súrne by som potrebovala info, či je niekde zakotvené na akom vodítku musí byť pes na vychádzke v obci a mimo obce ( roli),ci je v zákone definovaná dĺžka voditka, no ktorom môže byť pes max. vzdialený a či je tam definovaný materiál, z ktorého má byť vyrobené vodítko, či sa dá uplatniť aj to elektronické.Ďakujem
verkaz
18.04.12,19:27
Nikde to nie je uzákonené. Predsa to záleží na uvážení majiteľa psa. Je tiež rozdiel či ideš so psíkom po meste, kde by mal ísť pri nohe alebo si niekde na prechádzke, kde mu dávaš väčšiu voľnosť. Na cvičenie sa používa dlhé vodítko.
verkaz
18.04.12,19:30
arizona
18.04.12,19:32
Neviem, či som tu na správnej adrese, ale súrne by som potrebovala info, či je niekde zakotvené na akom vodítku musí byť pes na vychádzke v obci a mimo obce ( roli),ci je v zákone definovaná dĺžka voditka, no ktorom môže byť pes max. vzdialený a či je tam definovaný materiál, z ktorého má byť vyrobené vodítko, či sa dá uplatniť aj to elektronické.Ďakujem
To uz musia mat ludia napisane a nadiktovane vsetko??? Dobra blbost!!! Kde zostal zdravy rozum? :confused:
mi75
18.04.12,19:49
Ide o to, že suseda má problém z občanom v dedine, ktorý je aj poľovníkom, a ten sa vyhráža odstrelom psa, keď nie je na vodítku pri venčení pri roli(a ked nie odstrelom , tak pokutou). Aj v obci s nim chodi len s elektronickým vodítkom. Potrebuje vediet, ci porusuje nejaky zakon.
alaya1
18.04.12,19:54
ake je elekrtonicke voditko?? Nemyslis flexy??
avalik
18.04.12,20:14
Ide o to, že suseda má problém z občanom v dedine, ktorý je aj poľovníkom, a ten sa vyhráža odstrelom psa, keď nie je na vodítku pri venčení pri roli(a ked nie odstrelom , tak pokutou). Aj v obci s nim chodi len s elektronickým vodítkom. Potrebuje vediet, ci porusuje nejaky zakon.

274/2009 Z. z.Zákon o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov

§ 29
Práva a povinnosti člena poľovníckej stráže

(1) Člen poľovníckej stráže je pri plnení úloh podľa tohto zákona oprávnený
...
f) usmrtiť v poľovnom revíri voľne sa pohybujúceho psa19) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-274/znenie-20120401#f6780502) vo vzdialenosti väčšej ako 200 m od najbližšej pozemnej stavby;23a) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-274/znenie-20120401#f7061075) to sa nevzťahuje na poľovníckeho psa a na psa, ktorý má nasadený obojok alebo prsný postroj, pričom tieto musia byť vo výraznej farbe odlišnej od farby jeho srsti.

(2) Oprávnenie podľa odseku 1 písm. f) a g) môže užívateľ poľovného revíru povolením na lov zveri preniesť aj na iných držiteľov poľovných lístkov.

§ 24
Ochrana poľovníctva

(3) Zakazuje sa v poľovnom revíri

d) voľný pohyb psa19) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-274/znenie-20120401#f6780502) vo vzdialenosti väčšej ako 50 m od osoby, ktorá psa vedie; to sa nevzťahuje na služobných psov používaných podľa osobitných predpisov19a) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-274/znenie-20120401#f7061074) a poľovníckych psov pri výcviku a výkone poľovníctva,


§ 76
Priestupky

(1) Priestupku na úseku poľovníctva sa dopustí ten, kto c) porušuje povinnosť alebo zákaz na úseku ochrany poľovníctva (§ 24 (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-274/znenie-20120401#f6779626)); okrem § 24 ods. 3 písm. g) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-274/znenie-20120401#f6779637) a i) (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2009-274/znenie-20120401#f6779639),


(4) Za priestupky podľa odsekov 1 a 2 môže obvodný lesný úrad v priestupkovom konaní uložiť
a) pokarhanie,
b) peňažnú pokutu od 30 eur do 3 000 eur,
c) zákaz činnosti až na jeden rok,
d) odňatie veci.


......

VZN obce upravuje volny pohyb psov v danej obci
arizona
18.04.12,20:30
Ide o to, že suseda má problém z občanom v dedine, ktorý je aj poľovníkom, a ten sa vyhráža odstrelom psa, keď nie je na vodítku pri venčení pri roli(a ked nie odstrelom , tak pokutou). Aj v obci s nim chodi len s elektronickým vodítkom. Potrebuje vediet, ci porusuje nejaky zakon.
Ten "mudrlant" by mal sledovat a dodrziavat zakony...kvoli takym idiotom,ktori si myslia, ze ked maju v rukach zbran,tak mozu vseto sa upravoval zakon,aby zamedzil nezmyselne zabijanie...

§ 29 Práva a povinnosti člena poľovníckej stráže
(1) Člen poľovníckej stráže je pri plnení úloh podľa tohto zákona oprávnený:pôvodné znenie:
f) usmrtiť v poľovnom revíri psa vo vzdialenosti väčšej ako 200 m od najbližšie trvale obývaného domu alebo psa, ktorý hľadá alebo prenasleduje zver, alebo sa k nej plazí; to sa nevzťahuje na poľovníckeho psanové znenie:
f) usmrtiť v poľovnom revíri voľne sa pohybujúceho psa vo vzdialenosti väčšej ako 200 m od najbližšej pozemnej stavby to sa nevzťahuje na poľovníckeho psa a na psa, ktorý má nasadený obojok alebo prsný postroj, pričom tieto musia byť vo výraznej farbe odlišnej od farby jeho srsti.No a to najdôležitejšie nakoniec v § 29 ods. 1 sa vypúšťa písmeno g). !!!!!!
g) usmrtiť mačku domácu potulujúcu sa v poľovnom revíri vo vzdialenosti viac ako 200 m od najbližšieho trvale obývaného domu, alebo ak ju vo vzdialenosti menej ako 200 m pristihne pri prenasledovaní alebo usmrcovaní zveri.Všetky nové zmeny (7 ich je) nájdete za odkazom tu (http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=zakony/zakon&MasterID=3658) poprípade v novouverejnenom zákone, ktorý je platný od 01.04.2012.

viac : http://wildcats.sk/2012/novela-polovnickeho-zakona-bola-schvalena/
Kvaka
18.04.12,20:36
Ten poľovník by sa nemal vyhrážať, práve preto, že toho psa pozná, a ak má pes svietiaci obojok (to bude asi ten elektronický), tak poľovník by porušil zákon, treba mu to povedať.
verkaz
19.04.12,05:18
Bohužiaľ takých poľovníkov je veľa. Aj tu ide pravdepodobne o nejakého magora. Bolo by dobré to zverejniť, lebo keď sa niečo stane, tak bude mať argumentov až až. Samozrejme poľovnícky zväz ho podporí. Dobre by bolo to povedať starostovi alebo poslancovi obecného zastupiteľstva.
Ide aj o vyhrážanie.
mi75
19.04.12,11:53
Ďakujem za všetky rady a informácie.
Tamarci Baráthová
23.04.12,14:55
Zdravím, mám taký menší problém, prehľadala som veľa fór, aj otvorených tém tu na porade a nič som o tom nenašla. Mám trpasličieho špica, ktorý bude mať teraz v júli 3 roky. Dnes som si všimla, že zub p3 - črenový zub, druhý od očáku, sa mu kýve a už takmer ide vypadnúť. Na druhej strane mu ten zub chýba. Neviem či mu vôbec nevyrástol, alebo čo. Neviem ani či ten zub, ktorý sa kýve, je mliečny a či vôbec niečo také je možné. Keď mu padali zúbky, tak mu museli trhať mliečne očáky, lebo mu nevypadli, a už mu rástli trvalé.
Viete mi prosím niekto poradiť? Ďakujem
pasuliatko
27.04.12,18:39
Pekný večer prajem, dnes náš Maxík oslavuje svoje 11 narodeniny :)



113770
lujza.j
27.04.12,18:53
Pekný večer prajem, dnes náš Maxík oslavuje svoje 11 narodeniny :)



113770
gratulujem...:) nech je ešte dlho s vami.....moj je už v nebíčku nemal ani 9r:mee:a posielam
http://borisdunaj.sweb.cz/Kost.jpg
galloman78
27.04.12,19:24
Gratulujeme aj my :)
verkaz
27.04.12,19:36
to je fešák
pasuliatko
28.04.12,08:31
ďakujeme, je to naše trdlo :)
pasuliatko
28.04.12,08:31
ďakujeme :)
pasuliatko
28.04.12,08:34
gratulujem...:) nech je ešte dlho s vami.....moj je už v nebíčku nemal ani 9r:mee:a posielam
http://borisdunaj.sweb.cz/Kost.jpg

ďakujem ale takouto kosťou by sa mu nikto nezavďačil :) je strašne výberavý :D
asedma
28.04.12,08:46
..cize fajnovy..nas tiez
vcielkaisr
15.05.12,17:56