karolM
17.06.11,14:06
Poznáte to - po chorobe vymeň zubnú kefku, lebo sa opätovne nakazíš. Kedy to ale je?
-Po skončení PN?
-Po využívaní liekov?
-Po doznení účinku liekov? Koľko to trvá?

Myslím, že dôležitejšie je kefku dezinfikovať. Možností je veľa a nepýtam sa na tú "najlepšiu" metódu, lebo každý má iné kritétia a tak to lepšie vystihuje pojem "najvhodnejšia". Prosím prispejte vašimi poznatkami o kladoch a záporoch nasledovného a o konkrétne návody v domácich podmienkach. Cenní sa jednoduchosť a spoľahlivosť.

1) Dezinfekcia UV žiarením (germicídne žiariče), či ozónom.
:) Konfort, vraj vysoká účinnosť nad 99%, atraktívne pre návštevu.
:( Vysoká cena sterilizátora a aj žiariče majú obmedzenú životnosť a sú drahé.
2) Dezinfekcia teplom:
:) Všeobecne dostupné a lacné (okrem profesionálnych sterilizátorov).
:( Otázna kvalita dezinfekcie. Zložitejšia manipulácia, niekedy aj nebezpečná (hrozí opálenie).

Zásadná otázka je, ako dlho musí byť kefka vystavená konkrétnej teplote. Je jasné, že čím vyššie teplota tým kratší čas, ale po určitej teplote a čase dôjde k poškodeniu kefky. Poznáte, aká teplota už kefku poškodí? Vo vriacej vode je to už po cca 2 minutách.
Nízka teplota kefku nepoškodí, mnohé baktérie hynú už pri 70°C, ale je to ozaj dostatočné a ako dlho musí pôsobiť. Je jedno akým médium sa kefka nahreje, alebo je to rozdiel? Ja si to viem predstaviť nasledovnými spôsobmi:
2.1) Para (vriaca voda) - v hrnci na sporáku či v mikrovlnke, v rychlovarnej kanvici, parným čističom, či v parnej rúre.
2.2) Horúci vzduch - môže byť fén, či "fukár" na kúrenie, zdrojom infekcie?
2.3) Tepelné žiarenie (varič, infražiarič, žiarovka).
2.4) Rozohriatie kefky mikrovlnami - myslím priamo, čiže bez sterilizátorov do mikrovlnky, ktoré sa dajú kúpiť napr. na detské flašky.
2.5) Doplňte ďalšie.

3) Chemická dezinfekcia
3.1) Alkoholom - stačí ponáriť do Alpy, liehu či stačí aj výčapná liehovina? Ako často vymieňať? Áno, všetkým je nám jasné, že slivovice je na to škoda!
3.2) Dezinfekčné roztoky -stačí postriekať dezinfekciou na rany, Jox-om, či iným?
3.3) Iné

Pretože ja som toho popísal už veľa, vás prosím o stručnosť, ale najmä o konkrétne údaje. Vďaka.
ErinErin
17.06.11,12:18
Ak si konkrétnu chorobu prekonal, mal by si byť imúnny - hlavne krátko po. Keďže - ako píšeš - žiariče sú drahé (i keď ani nová kefka či napr. jedlo nie je sterilné), poradím ti novú kefku. Ak máš pochybnosti, jednu na doliečenie a ďalšiu už keď budeš celkom fit... Hmm? ;)
Gina Er
17.06.11,12:21
:D:D:D:D:D:D
to sú problémy :D:D:D:D
kúp si novú kefku!!
Daniela1010
17.06.11,12:33
Zadávateľ sa asi nudí, inak ho takéto niečo napadnúť nemohlo......či?
peterkos2
17.06.11,17:57
Dnes je už všetko predezinfikované a môj názor na to je,že je to nešťastné riešenie.Telo by si s tým malo poradiť samo,inak si robíme sami zle,keď si takýmito vecami oslabujeme imunitu
danushka
17.06.11,18:20
KarolM a nie si ty Karol Monk?

Však čo riešiš také veci v piatok?
Normálne sa kefky menia raz za kvartál a po chorobe.
Jakživ mi nenapadlo rozmýšľať nad ich sterilizáciou, či vypaľovaním v slivovici.
video1983
17.06.11,18:56
ze MONK ja nemozem uz :DDD
lujza.j
18.06.11,06:57
Zadávateľ sa asi nudí, inak ho takéto niečo napadnúť nemohlo......či?

no možno, že je "pes zakopaný" niekde inde, ale to vie iba zadávateľ témy/junior/;)
buchač
18.06.11,19:01
Poznáte to - po chorobe vymeň zubnú kefku, lebo sa opätovne nakazíš. Kedy to ale je?
-Po skončení PN?
-Po využívaní liekov?
-Po doznení účinku liekov? Koľko to trvá?

Myslím, že dôležitejšie je kefku dezinfikovať. Možností je veľa a nepýtam sa na tú "najlepšiu" metódu, lebo každý má iné kritétia a tak to lepšie vystihuje pojem "najvhodnejšia". Prosím prispejte vašimi poznatkami o kladoch a záporoch nasledovného a o konkrétne návody v domácich podmienkach. Cenní sa jednoduchosť a spoľahlivosť.

1) Dezinfekcia UV žiarením (germicídne žiariče), či ozónom.
:) Konfort, vraj vysoká účinnosť nad 99%, atraktívne pre návštevu.
:( Vysoká cena sterilizátora a aj žiariče majú obmedzenú životnosť a sú drahé.
No a ???...ale tá čistota v hube ;)...k nezaplateniu ....:---:D:D:D
2) Dezinfekcia teplom:
:) Všeobecne dostupné a lacné (okrem profesionálnych sterilizátorov).
:( Otázna kvalita dezinfekcie. Zložitejšia manipulácia, niekedy aj nebezpečná (hrozí opálenie).
šak sa poOPAĽUJ ...:rolleyes:
Zásadná otázka je
...či si normálny , alebo nie ....
, ako dlho musí byť kefka vystavená konkrétnej teplote. Je jasné, že čím vyššie teplota tým kratší čas, ale po určitej teplote a čase dôjde k poškodeniu kefky. Poznáte, aká teplota už kefku poškodí? Vo vriacej vode je to už po cca 2 minutách.
Nízka teplota kefku nepoškodí, mnohé baktérie hynú už pri 70°C, ale je to ozaj dostatočné a ako dlho musí pôsobiť. Je jedno akým médium sa kefka nahreje, alebo je to rozdiel? Ja si to viem predstaviť nasledovnými spôsobmi:
2.1) Para (vriaca voda) - v hrnci na sporáku či v mikrovlnke, v rychlovarnej kanvici, parným čističom, či v parnej rúre.
2.2) Horúci vzduch - môže byť fén, či "fukár" na kúrenie, zdrojom infekcie?
2.3) Tepelné žiarenie (varič, infražiarič, žiarovka).
2.4) Rozohriatie kefky mikrovlnami - myslím priamo, čiže bez sterilizátorov do mikrovlnky, ktoré sa dajú kúpiť napr. na detské flašky.
2.5) Doplňte ďalšie.
...............................
3) Chemická dezinfekcia
3.1) Alkoholom - stačí ponáriť do Alpy
Hybaj na ľadovce
, liehu či stačí aj výčapná liehovina? Ako často vymieňať? Áno, všetkým je nám jasné, že slivovice je na to škoda!
Zrazu mu je ľúto slivovice ....:confused:....na chémiu love mááááš ...????
3.2) Dezinfekčné roztoky -stačí postriekať dezinfekciou na rany, Jox-om, či iným?
3.3) Iné
Savo , H2SO4 , Bref ..................
Pretože ja som toho popísal už veľa, vás prosím o stručnosť, ale najmä o konkrétne údaje. Vďaka.

Keď stručne tak stručne ...a dokonca aj bez urážky myslené ...to pre istotu píšem ...takže tu je môja odpoveď , stručná a jasná ...:






..............;):rolleyes::---:D:cool:
avalik
18.06.11,19:23
Predpokladam, ze autor pracuje na nejakom projekte o zubnych kefkach, takze moja strucna odpoved:
1. nova kefka
2. Savo
3. vyvarit

PS: body 2 a 3 som este nepouzila :)

A este v zabavnom tone - mat na kazdu diagnozu inu kefku - samozrejme dobre oznacenu aby sa pripadne bakterie nepomiesali :)
buchač
19.06.11,10:21
Halli
19.06.11,10:24
...možno dôvod na danú otázku....;)



http://www.mojevideo.sk/video/9148/zubna_kefka_v_zachode.html

Týchto dvoch už som pozerala, majú toho viacej...asi nevedia ako sa zabávať...sú trápni...
peterkos2
19.06.11,17:20
Samozrejme,že slivovice by bolo škoda.Jedine potom dva v jednom-namáčať kefku do slivovice a potom čistiť zuby,namáčať,čistiť,namáčať,čistiť a tak až do úplného vyčerpana resp.ožratia.Vlastne si zakefuješ aj sa ožerieš.Fuha:D