danoBA
18.06.11,16:58
Ahojte, dnes som si tak prezeral výročne spravy niektorých ministerstiev a ako som si porovnával počet zamestnancov som došiel k zaveru ze sú obrovské rozdiely v počte....niekedy aj o stovku zamestnancov....napriklad na ministerstve finnacii bolo k roku 2010 694 zamestnancov a na ministerstve prace, soc. veci a rodiny len 401....neviete cim to moze byt sposobene ze su take rozdiely? a nakolko sa ma zostihlovat verejna sprava v ramci zamestnancov o 10% na ministerstvach..
srska
18.06.11,15:38
Ahojte, dnes som si tak prezeral výročne spravy niektorých ministerstiev a ako som si porovnával počet zamestnancov som došiel k zaveru ze sú obrovské rozdiely v počte....niekedy aj o stovku zamestnancov....napriklad na ministerstve finnacii bolo k roku 2010 694 zamestnancov a na ministerstve prace, soc. veci a rodiny len 401....neviete cim to moze byt sposobene ze su take rozdiely? a nakolko sa ma zostihlovat verejna sprava v ramci zamestnancov o 10% na ministerstvach..
aj tých "len 401" je veľa:)
danoBA
18.06.11,15:46
to je ajsné, len neviete že z akého dôvodu také vysoké počty zamestnancov? na čo je potrebné také množstvo?
Rozalka
18.06.11,15:59
Rodiny sú rozvetvené a tak sú mnohopočetné ...
srska
18.06.11,16:21
to je ajsné, len neviete že z akého dôvodu také vysoké počty zamestnancov? na čo je potrebné také množstvo?
viem jedno: na túto otázku ti nikto ani z jedného ministerstva uspokojujúco neodpovie ak ju pošleš na ministerstvá a budeš žiadať odpoveď na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám.:)
indira
21.06.11,07:32
Nuž bude to vyplývať z rozdielnej náplne, organizačnej štruktúry a kompetencii na úseku ústredného orgánu štátnej správy. Tomu by mala zodpovedať organizačná štruktúra a administratívny aparát. Teda logicky nemôžeš porovnávať počet zamestnancov na rôznych ministerstvách, ale osobne by som porovnávala počty medziročne, vrámci toho istého ministerstva.