marty37
18.06.11,18:54
Dobry den.

Pred rokom v auguste som zakupil notebook acer..uz od zaciatku trosku haproval, sam od seba proste "šťuk" a vypol sa..vacsinou ked som si ho chcel dat na kolena alebo sa nim pohlo, no niekedy aj sam od seba...chcel som ho reklamovat ale notebook som vtedy aktualne potreboval surne tak som to akceptoval a robil to asi tak trikrat do tyzdna....som sa rozhodol ze to budem reklamovat neskor..teraz vsak nastala dalsia chyba, system windows zacal zamrzat a podobne tak som chcel dat obnovenie systemu do nejake bodu obnovenia pred mesiacom..ten tam vsak nebol,tak som dal vratit do stavu nastaveneho vyrobcom..zacalo to pracovat, notebook restartovalo ale uz viac sa nezapol, len pise ze prebieha instalacia a potom ze error, instalaciu sa nepodarilo dokoncit...tak by som ho chcel teda reklamovat, ale myslite ze mi reklamaciu uznaju? moc sa v tom nevyznam..mam na to narok? chcel by som vyreklamovat tieto dve veci...

okrem ineho aj jeden usb konektor mam odlomeny ale to nechcem reklamovat, lebo to je pravdepodobne opotrebovanim..nebudu mi ale tvrdit ze vsetky tie chyby su moje a ja zbytocne zaplatim kurierovi 30eur za prevoz do servisu?? co myslite??? dakujem velmi
protector
18.06.11,18:40
dobry den,na reklamaciu podla mna mate narok,vsetko co nefunguje tak ako ma sa da reklamovat
v reklamacii treba uviest co najviac problemov ktore s NTB mate,idealne je nahlasit vsetky problemy,ale ...
ohladne windowsu cize operacneho systemu, zamrzanie moze mat vela pricin, mozno mate NTB len dost zavireny,skuste otestovat NTB niektorym z antivirusovych programov,windows ma aj windows defender co je celkom dobry antispywarovy program,cez windows aktualizacie ho aktualizujte a spustite uplny test celeho NTB, ak su uz poskodene nejake registre, kniznice samotneho operacneho systemu, odporucam skusit uplnu cistu instalaciu operacneho systemu bud pomocou samostatneho media alebo cez recovery program,neviem co mate k dispozicii..ak by sa instalacia OS nepodarila tak by som to uviedol pri reklamacii... co sa tyka odlomeneho USB,osobne si myslim ze ide o mechanicke poskodenie sposobene nespravnou manipulaciou co ma za nasledok zrusenie zaruky ale mozete este skusit zavolat do servisneho strediska alebo ich kontaktovat emailom a poradit sa,zda sa mi ze to tak maju poriesene niektory vyrobcovia NTB,ze pri poruche volate servis,nahlasite poruchu,poziadate o zaslanie prepravneho obalu na NTB a dostanete priradene cislo opravy...
marty37
18.06.11,19:27
to usb viem ze je moja chyba, ale mysleli ste tym ze sa mi rusi celkove pravo na zaruku, aj na opravu toho ze sa vypina alebo len na opravu toho usb konektora?? ten ani nepotrebujem opravit..ono ide len o to ze sa od zaciatku vypinal..a stale som odkladal reklamaciu lebo som potreboval na nom pracovat..ale teraz som proste skusil to ze navratit do stavu nastaveneho vyrobcami a myslim ze system nieco odinstaloval a uz sa nevie nakopnut, asi treba cely windows nahodit odznovu, lenze nedostal som ziadne cd k tomu notebooku ani nic cim by som si mohol pomoct sam..ked mi budu preinstalovavat windows v ich servise, myslite ze to uznaju do zaruky alebo si to budem musiet zaplatit sam? a do servisu uz som volal, aj mi poslali cislo na kuriera aj vsetko a ide to poslat, len som chcel vediet ci sa mi to vobec oplati..nie ze ma odbiju s tym ze aha tu je pokazeny usb a windows nejde, je to chyba spotrebitela, aj to ze sa vypina je jeho chyba..tak co myslite?? a dakujem za reakciu a vystiznu odpoved
protector
18.06.11,22:13
myslel som stratu zaruky celeho NTB, nie len na konektor USB...
ak nemate ziadne medium k NTB tak recovery program je zrejme skryty na particii disku, z internetu si stiahnite program total commander,nainstalujte ho, v nastaveniach programu zvolte Zobrazenie skrytych a systemovych suborov a pozrite sa na particiu C alebo D ci tam nie je skryty adresar nazvany ako recovery alebo tak podobne,mozete ho skopirovat na USB kluc alebo najlepsie napalit ako obraz disku v programe Nero alebo rovno spustit recovery a pokusit sa preinstalovat cely operacny system,ak to bude neuspesne tak NTB by som poslal na reklamaciu, za pokus to stoji, len neuvadzajte ze NTB ste pouzivali rok aj s chybami nakolko ste povinny pri zavade vec nepouzivat a co najskor si uplatnit reklamaciu, je to rovnake ako napr s topankami ked sa odlepi podrazka .. vsetky svoje dokumenty a subory co potrebujete si zazalohujte, az tak sa pokuste o recovery systemu alebo o zaslanie do servisu a ci reklamacia bude uznana alebo nie ja neviem posudit,mozno ked zistia ze je chyba niekde inde a nesuvisi s tym USB tak to opravia v ramci zaruky a opravia aj to USB a mozno rovno zaruku zrusia, co som sa pytal znameho co s tymto dennodenne robi ako predajca tak ze je kazda oprava posudzovana individualne a aj opravy co myslel ze sa ani bavit s tym nebudu tak to opravili,treba najprv skusit to recovery,ak bude uspesne tak na web stranke aceru si pohladajte este pre svoj konkretny typ NTB a operacny system ci nevydali nejake opravy, hotfixy,nove verzie driverov a ovladacov atd ktore mozu riesit aj vase problemy,niekedy napr mrznutie moze sposobovat zly driver,resp este aj na stranke vyrobcu grafickej karty skusit pohladat nove drivery pre tu vasu graficku kartu ... ale myslim ze ak ste servis informovali ze ste nechtiac vylomili USB konektor a aj napriek tomu su ochotny prijat NTB na zarucnu opravu tak to dava aky taky predpoklad ze to naozaj opravia v ramci zaruky
marty37
18.06.11,22:41
hmm skoda, tak to neznie moc nadejne pre mna..a priitom ten notebook bol naozaj chybny uz od zaciatku..to usb som im vobec nespominal, len som povedal ze sa vypinal a teraz nejde vobec..v podstate ja ked im to poslem,oni mi to opravia aj bez uznania zaruky ak si to zaplatim,vsak? nevyjde ma to vsak u nich drahsie ako u normalneho bezneho chlapika ktory sa venuje oprave pc? aa ale ten notebook vobec nejde zapnut, ked sa zapina tak windows nenaskoci, iba napise ze instaluju sa sluzby a potom ze error, instalacia neprebehla uspesne, bude pokracovat po restartovani..restartuje sa a zase spravi to iste..takto sa asi neda spravit to recovery, alebo ano? keby ano tak to vyskusam hned...
marty37
18.06.11,22:47
vlastne ja som dal ze "obnovit do stavu nastaveneho vyrobcami"..a ono to asi vsetko vymazalo a malo by to obnovit system ale nic nenaskocilo a teraz mi to pripada tak ze systemove subory boli vymazane alebo co..lebo napise ze system instaluje sluzby ale nedokaze to dokoncit...a to ze sa vypina, ked to preskumaju a zistia ze naozaj tam je chybna nejaka suciastka tak to mozno uznaju, ale budu sa s tym vobec babrat ked zbadaju ze usb je vylomeny a windows je cely pokazeny? a teda nemam im napisat ze to robilo od zaciatku? nebola by to vlastne pre mna vyhoda ze to bolo chybne uz od zaciatku? co im teda napisem, ze zacalo to robit asi pred dvomi tyzdnami tak som skusil obnovenie systemu a toto mi to spravilo?? ale uz ich vydim ako to zvalia na neopatrnu manipulaciu a budu sa obhajovat vylomenym usb konektorom ktory viem ze som vylomil omylom a aj to len tak jemne a potom casom pouzivam odislo uplne..hm co uz :-(
protector
18.06.11,23:01
skuste este nakontaktovat servis a spomente ten usb konektor ze aka je sanca na zarucnu opravu,servis to robi tak ze ak neuzna zaruku kontaktuju zakaznika ci suhlasi s nezarucnou opravou za taku a taku cenu ... a ak povedia ze to jednoznacne vedie k zruseniu zaruky tak skuste predajcu ci sa nepokusi vam preinstalovat system... ono prave preto je to tak ze chybu treba neodkladne reklamovat inak sa velmi tazko domozete pravdy,nik neuveri ze Vam zle isiel cely rok a az teraz reklamujete ...