mackakoll
20.06.11,09:16
Ahojte,
poraďte ako pripojiť k TV externý HDD. Chcela by som si pozrieť na mojom LCD Samsung /nepodporuje avi/ filmy, ktoré mám uložené na externom HDD vo formáte avi. Zatiaľ to riešim tak, že pripojim svoj notebook k tv ale je to dosť otravné. Rozmýšľam nad tým, že si kúpim DVB tuner a budem to tam mať stále. Ten je aj s vlastným HDD takže by som si na to mohla nahrať aj niečo z telky. Ale hlavne sa mi jedná o pozeranie z toho externého HDD. Je to podľa vás blbosť, existuje aj nejaké jednoduchšie riešenie?
Ďakujem
jojom
20.06.11,08:15
toto stačí, vyber si: http://www.alza.sk/SearchAdvanced.asp?EXPS=media+player
Samozrejme + kálble na prepojenie.
dalid
20.06.11,10:36
Rozmýšľam nad tým, že si kúpim DVB tuner a budem to tam mať stále. Ten je aj s vlastným HDD takže by som si na to mohla nahrať aj niečo z telky. Ale hlavne sa mi jedná o pozeranie z toho externého HDD. Je to podľa vás blbosť, existuje aj nejaké jednoduchšie riešenie?
Ďakujem

Ak chces DVB tunes aj s nahravanim, hladaj model s dvomi DVB tunermy, aby si mohla pozerat na TV jednu stanicu a zaroven si nahravat iny program, lebo osobne nevidim velky zmysel nieco pozerat a zaroven si to aj nahravat..
Nic si nenapisala o zdroji signalu, co ide to TV? Kablovka, satelit, DVBT???
mackakoll
21.06.11,04:36
Ak chces DVB tunes aj s nahravanim, hladaj model s dvomi DVB tunermy, aby si mohla pozerat na TV jednu stanicu a zaroven si nahravat iny program, lebo osobne nevidim velky zmysel nieco pozerat a zaroven si to aj nahravat..
Nic si nenapisala o zdroji signalu, co ide to TV? Kablovka, satelit, DVBT???
Idem cez satelit, samozrejme nahravat mam v plane iba to, co nemozem pozerat /toho je malo, lebo filmy z televizie nepozeravam koli reklamam, jedine ak tak nejaky dobry dokument na Spektre a pod. programoch/... Ale to je pre mna vedlajsie, hlavne chcem pozerat filmy z externeho HDD bez toho aby som zakazdim musela pripajat k telke pocitac...
Fero11
21.06.11,07:17
Ak ides cez Sat, tak napis aky mas box. V dnesnej dobe je strasne vela boxov (takmer kazdy novsi) ktore su aj tkz. multimedialne boxy, obsahuju bud interny HDD, alebo maju konektory usb, ci sata pre externe HDD. Niektore maju moznost aj dvoch tunerov, cize da sa nieco nahravat a nieco ine pozerat (a niekedy dokonca aj na jednom tunery (ale len z jednej frevencie)).
Takze moznosti je vela, len sa treba pytat.
Urcite nie je pohodlne pripajat PC k telke ak si chcem pozriet nieco z ineho HDD
chrobak1
22.06.11,13:52
najdi si na nete firmware na tvoj typ televizora daj ho na usb, daj to do telky a nechaj natiahnut. Novsie firmware-i maju vacsiu podporu pre filmy atd...
TomasHC
24.06.11,13:05
najdi si na nete firmware na tvoj typ televizora daj ho na usb, daj to do telky a nechaj natiahnut. Novsie firmware-i maju vacsiu podporu pre filmy atd...

Ak chipset TV nepodporuje dekodovanie MPEG-4, tak mu nijaky firmware nepomoze...
TomasHC
24.06.11,13:06
Ahojte,
poraďte ako pripojiť k TV externý HDD. Chcela by som si pozrieť na mojom LCD Samsung /nepodporuje avi/ filmy, ktoré mám uložené na externom HDD vo formáte avi. Zatiaľ to riešim tak, že pripojim svoj notebook k tv ale je to dosť otravné. Rozmýšľam nad tým, že si kúpim DVB tuner a budem to tam mať stále. Ten je aj s vlastným HDD takže by som si na to mohla nahrať aj niečo z telky. Ale hlavne sa mi jedná o pozeranie z toho externého HDD. Je to podľa vás blbosť, existuje aj nejaké jednoduchšie riešenie?
Ďakujem

Ak chces len prehravat filmy z HDD, tak skus nejake media centrum ako pisali vyssie, ja som kupil EVOLVE Blade (http://www.evolve.cz/d-fullhd-prehravac-blade-bez-hdd.html) - spokojnost.