Zepp6
20.06.11,15:52
Dobrý deň,

po vylúčení z vysokej skoly som sa ocitol na urade prace. Momentalne, uz od polovice januara, som prace neschopny (zlomeny clenok)

Zdravotny stav mi, ale umoznuje pracovat. Je mozne poberat prijem (zmluva na dohodu uzavreta v marci na dobu 1.1. - 31.8.)? PN nebola dodnes uzavreta.

Je zamestnavatel povinny vyplatit mi mzdu aj za dobu, pokial som na PN? (januar - marec / neodpracovane) resp. april - jun / odpracovane?

Vored dakujem za skoru odpoved.

S pozdravom, Duri :)
Tweety
20.06.11,13:55
Dobrý deň,

po vylúčení z vysokej skoly som sa ocitol na urade prace. Momentalne, uz od polovice januara, som prace neschopny (zlomeny clenok)

Zdravotny stav mi, ale umoznuje pracovat. Je mozne poberat prijem (zmluva na dohodu uzavreta v marci na dobu 1.1. - 31.8.)? PN nebola dodnes uzavreta. Počas DPN nie je možné poberať mzdu, ani u odmenu za prácu na dohodu.

Je zamestnavatel povinny vyplatit mi mzdu aj za dobu, pokial som na PN? (januar - marec / neodpracovane) resp. april - jun / odpracovane?

Vored dakujem za skoru odpoved.

S pozdravom, Duri :)
V texte.
Počas PN máš nemocenské. Práca na dohodu nezakladá zamestnáv. povinnosť vyplatiť náhradu príjmu počas PN.
veronikasad
20.06.11,13:55
Dobrý deň,

po vylúčení z vysokej skoly som sa ocitol na urade prace. Momentalne, uz od polovice januara, som prace neschopny (zlomeny clenok)

Zdravotny stav mi, ale umoznuje pracovat. Je mozne poberat prijem (zmluva na dohodu uzavreta v marci na dobu 1.1. - 31.8.)? PN nebola dodnes uzavreta.

Je zamestnavatel povinny vyplatit mi mzdu aj za dobu, pokial som na PN? (januar - marec / neodpracovane) resp. april - jun / odpracovane?

Vored dakujem za skoru odpoved.

S pozdravom, Duri :)
Platil si si pred začiatkom PN-ky dobrovolné nem.poistenie ? Poberaš nemocenské dávky ?
rodina1
20.06.11,13:56
Dobrý deň,

po vylúčení z vysokej skoly som sa ocitol na urade prace. Momentalne, uz od polovice januara, som prace neschopny (zlomeny clenok)

Zdravotny stav mi, ale umoznuje pracovat. Je mozne poberat prijem (zmluva na dohodu uzavreta v marci na dobu 1.1. - 31.8.)? PN nebola dodnes uzavreta.

Je zamestnavatel povinny vyplatit mi mzdu aj za dobu, pokial som na PN? (januar - marec / neodpracovane) resp. april - jun / odpracovane?

Vored dakujem za skoru odpoved.

S pozdravom, Duri :)

Počas PN si povinný dodržiavať liečebný režim, t.zn. chodiť na vychádzky môžeš len v určený čas. Ako by si chcel pracovať?
Nie je možné súčasne byť PN a zároveň pracovať.
Tweety
20.06.11,14:01
Dobrý deň,

po vylúčení z vysokej skoly som sa ocitol na urade prace. Momentalne, uz od polovice januara, som prace neschopny (zlomeny clenok)

Zdravotny stav mi, ale umoznuje pracovat. Je mozne poberat prijem (zmluva na dohodu uzavreta v marci na dobu 1.1. - 31.8.)? PN nebola dodnes uzavreta.

Je zamestnavatel povinny vyplatit mi mzdu aj za dobu, pokial som na PN? (januar - marec / neodpracovane) resp. april - jun / odpracovane?

Vored dakujem za skoru odpoved.

S pozdravom, Duri :)
Kedže si evidovaný ako uchádzač o zamestnanie, máš povinnosť PN nahlásiť ÚP, urobil si tak?
Zepp6
20.06.11,14:02
Neplatil som si nic, nemocenske nepoberam, akurat som sa kazdy mesiac hlasil na UPSVAR. Doktor PN-ku neuzavrel, neviem preco. Treba ho poziadat?

Zlomeny clenok sa za 10 tyzdnov relativne dobre zahojil a viem sa normalne pohybovat. Nevidim dovod byt prace neschopny az do teraz.

Okrem toho, ak uz pracujem, resp. dosiel mi prijem z inej zmluvy na dohodu, mozu byt z toho nejake opletacky?
Zepp6
20.06.11,14:03
PN som samozrejme uradu prace nahlasil.
rodina1
20.06.11,14:05
Neplatil som si nic, nemocenske nepoberam, akurat som sa kazdy mesiac hlasil na UPSVAR. Doktor PN-ku neuzavrel, neviem preco. Treba ho poziadat?

Zlomeny clenok sa za 10 tyzdnov relativne dobre zahojil a viem sa normalne pohybovat. Nevidim dovod byt prace neschopny az do teraz.

Okrem toho, ak uz pracujem, resp. dosiel mi prijem z inej zmluvy na dohodu, mozu byt z toho nejake opletacky?
Tú prácu na dohodu si úradu oznámil včas? Si povinný okrem toho odovzdať aj potvrdenie na úrad práce o dosiahnutej mzde (odmene) z príslušnej dohody. Ak odmena bude vyššia ako 136,61 Eur, z úradu práce ťa vyradia.
mimotemyPožiadaj lekára, aby ti ukončil PN.
Zepp6
20.06.11,14:08
Mzdu som dokladoval do urazu, kopie zvluv Upsvar ma. Este jedna otazka. Ak mi zamestnavatel mzdu uz vyplatil pocas PN, mozu z toho bytna uradoch problemy?
veronikasad
20.06.11,14:11
Neplatil som si nic, nemocenske nepoberam, akurat som sa kazdy mesiac hlasil na UPSVAR. Doktor PN-ku neuzavrel, neviem preco. Treba ho poziadat?

Zlomeny clenok sa za 10 tyzdnov relativne dobre zahojil a viem sa normalne pohybovat. Nevidim dovod byt prace neschopny az do teraz.

Okrem toho, ak uz pracujem, resp. dosiel mi prijem z inej zmluvy na dohodu, mozu byt z toho nejake opletacky?
Môžu byť z toho opletačky formou vyradenia z evidencie UP. Pretože dohodu treba odovzdať na UP pred začiatkom výkonu práce. Zamestnávatel ťa totiž uviedol v mesačnom výkaze do soc.poisťovne a UP a SP sú prepojení ...

Ak nemáš uzatvorené úrazové poistenie, kde výplata plnenia závisí od dlžky PN-ky, daj si DPN (dočasnú pracovnú neschopnosť) ukončiť. Ale potom sa budeš musieť hlásiť na UP.
veronikasad
20.06.11,14:12
Akú výšku odmeny si mal vyplatenú z dohody ?
Zepp6
20.06.11,14:21
dohoda bola uzatvorena v marci na spominane obdobie. 1.1. - 31.8. (vraj aj kvoly tomu, aby ma nemusel zamestnavatel odhlasovat z evidencie na SP). Na Urad som ju doniesol do troch dni od podpisu.

Okrem toho, teraz mozem uzatvorit PN iba k aktualnemu datumu?
Zepp6
20.06.11,14:23
50 € v cistom za maj / resp. okolo 30 € za april u ineho zamestnavatela.
Zepp6
20.06.11,14:25
Ak som na PN a zamestnavatel mi po vzajomnej dohode dobrovolne vyplati mesacnu mzdu, moze mat z toho problemy on?
Tweety
20.06.11,14:27
Ak som na PN a zamestnavatel mi po vzajomnej dohode dobrovolne vyplati mesacnu mzdu, moze mat z toho problemy on?
Neide o mzdu, ale odmenu za prácu na dohodu. Takže tých dohôd máš teda viac. SP určite na to príde( veď z dohody si tam prihlásený), možno budeš musieť vrátiť nemocenské.( ak v SP urobia kontrolu)
Zepp6
20.06.11,14:30
mam dve dohody a obe su vedene aj na UPSVAR. Nemocenske nepoberam.
Tweety
20.06.11,14:31
mam dve dohody a obe su vedene aj na UPSVAR. Nemocenske nepoberam.
AK príjem z obidvoch je do výšky 136,61€ mesačne, ( v hrubom) tak je potom všetko OK.
Zepp6
20.06.11,14:47
Cize konkretny problem: V marci som sa so zamestnavatelom ustne dohodol, ze za jan/feb/mar mi mzda vyplatena spatne nebude, lebo som nepracoval.

April/Maj/Jun je odpracovany (aj ked pocas PN) V maji som sa bol pytat, preco mi nebola vyplatena odmena za april. Dozvedel som sa, ze nevedeli o tom, ze uz pracujem, tak mi peniaze neposlali. Dohoda ale bola, ze kedze doslo k omylu v juny mi pride odmena za april/maj.

Odmena bola poslana len za maj. Za april mam dokladovat trvanie PN a potvrdenie od priameho nadriadeneho, ze som sa na pracovisku naozaj zucastnoval.

Rozumiem tomu dobre? Ak pridem na ekon.odd. s dokladom o trvani PN od januara po jun a potvrdenim za odpracovany april, zamestnavatel mi NIE JE POVINNY odmenu vyplatit? Ide iba jeho dobru volu?

Vdaka za odpoved :)
Tweety
20.06.11,14:52
Cize konkretny problem: V marci som sa so zamestnavatelom ustne dohodol, ze za jan/feb/mar mi mzda vyplatena spatne nebude, lebo som nepracoval.

April/Maj/Jun je odpracovany (aj ked pocas PN) V maji som sa bol pytat, preco mi nebola vyplatena odmena za april. Dozvedel som sa, ze nevedeli o tom, ze uz pracujem, tak mi peniaze neposlali. Dohoda ale bola, ze kedze doslo k omylu v juny mi pride odmena za april/maj.

Odmena bola poslana len za maj. Za april mam dokladovat trvanie PN a potvrdenie od priameho nadriadeneho, ze som sa na pracovisku naozaj zucastnoval.

Rozumiem tomu dobre? Ak pridem na ekon.odd. s dokladom o trvani PN od januara po jun a potvrdenim za odpracovany april, zamestnavatel mi NIE JE POVINNY odmenu vyplatit? Ide iba jeho dobru volu?

Vdaka za odpoved :)
Podstatné je to, či si naozaj aj tie mesiace odpracoval, ak áno, samozrejme, že máš nárok na odmenu. Kedže nepoberáš nemocenské, nemáš s tým ani problém v SP.
Zepp6
20.06.11,14:57
Vdaka, potesili ste ma. Som rad, ze PN nie je dovodom nevyplatenie odmeny za odpracovane hodiny (snad to chapem dobre)