moniika
21.06.11,09:18
Ideme prvý krát na dovolenku do grécka autom smer Atény. Viete mi niekto poradiť najlepšiu cestu a ako to je s poplkatkami ( dialničnými známkami ) Ďakujem veľmi pekne:)
pivko
21.06.11,09:24
moniika
21.06.11,21:29
dakujem za info, tie odkazy som predvčerom čítala, myslela som konkrétnejšie popis cesty(my si to dáme do navigačného, ale pre istotu, som chcela podrobnejší popis, cez aké mestá )a kde sa koľko čo platí...zatial som bola v Grécku len letecky, tak preto potrebujem bližšie info :))
Danielle369
22.06.11,02:27
220870
22.06.11,03:59
Čo sa týka trasy tak som trafil bez mapy až po Tesaloniky,tam som sa prvýkrát musel pozrieť na trasu.Boly tam odbočky križovatky rôznymi smermi jeden smer bol ATHINA,ja som šiel inam.Poplatky v Maďarsku sa oplatí kúpiť mesačná dialničná,hneď na hraniciach(máte to aj na cestu späť,v Srbsku a Macedónsku sú mýtnice cca každých 75 km nachystajte si veľa 50 centových a 1€ mincí(výbercovia všetko zaokrúhľujú na celé 50 a 1 € mince nevydajú vám).V Grécku som za dialnice neplatil .Prestávky sa snažte robiť len na pumpách OMV sú na cca každých 100km prvá 20km za Budapešťou až po NIŠ potom len domáce odporúčam natankovať až v Grécku aj keď som tankoval v Macedónsku a benzín bol OK.V Grécku vám na pumpách natankujú sami FULL sú max ochotný.
Ak nezabudnete dajte vedieť sem na fórum keď sa vrátite aká bola cesta a situácia v Grécku budem vďačný tiež sa tam chystám.
Maruška54
22.06.11,04:30
greco
22.06.11,21:20
Čo sa týka trasy tak som trafil bez mapy až po Tesaloniky,tam som sa prvýkrát musel pozrieť na trasu.Boly tam odbočky križovatky rôznymi smermi jeden smer bol ATHINA,ja som šiel inam.Poplatky v Maďarsku sa oplatí kúpiť mesačná dialničná,hneď na hraniciach(máte to aj na cestu späť,v Srbsku a Macedónsku sú mýtnice cca každých 75 km nachystajte si veľa 50 centových a 1€ mincí(výbercovia všetko zaokrúhľujú na celé 50 a 1 € mince nevydajú vám).V Grécku som za dialnice neplatil .Prestávky sa snažte robiť len na pumpách OMV sú na cca každých 100km prvá 20km za Budapešťou až po NIŠ potom len domáce odporúčam natankovať až v Grécku aj keď som tankoval v Macedónsku a benzín bol OK.V Grécku vám na pumpách natankujú sami FULL sú max ochotný.
Ak nezabudnete dajte vedieť sem na fórum keď sa vrátite aká bola cesta a situácia v Grécku budem vďačný tiež sa tam chystám.
V grécku som bol autom päť krát a v grécku som tankoval iba raz a to s jediného dôvodu, vysoké ceny paliva, takže rozhodne odporúčam tankovať v macedónsku. V grécku sa za diaľnice platí, sú to iba smiešne sumy. Ty ak si neplatil tak predpokladám že si bol na chalkidikách.
220870
23.06.11,03:36
ano ,chalkidiky ,šiel som po obchvtoch tam sa neplatí.V Grécku som tankoval len raz v čase keď štrajkovali dopravcovia cisterňáci.
moniika
23.06.11,05:12
ďakujem moc za info, ked sa vrátim určite napíšem čo a ako :))
gatab
23.06.11,09:03
Čaute, aj my sa chystáme do Grécka 23.07. tak by som tiež chcela vedieť aká je tam situácia. Dajte vedieť, keď má niekto nejaké vedomosti. Pekný deň
greco
23.06.11,21:21
Čaute, aj my sa chystáme do Grécka 23.07. tak by som tiež chcela vedieť aká je tam situácia. Dajte vedieť, keď má niekto nejaké vedomosti. Pekný deň
Čau, ja odchádzam na Thasos 13.7. ak tam bude voľný internet dám info.
katike
26.06.11,18:51
Ja som sa vrátila 24.6. z Grécka - časť NEI PORI. Pravidelne cestujeme na dovolenku autom. V porovnaní s minulým rokom poplatky na dialniciach v Srbsku, Macedónsku a Grécku tie isté. Akurát tankovanie je drahšie, najlacnejšie pohonné hmoty sú v Macedónsku a tak sa snažíme tankovať až tam/ v zásobe máme stále 10 l pre istotu /. V Grécku ceny išli hore - potraviny , zelenina, ovocie ale to aj doma. Počasie a nálada bola dobrá až natoľko že sme si predlžili plánovaný pobyt o 2 dni. Cestujeme stále vez cestovnú kanceláriu, ktorá nám zabezpečí ubytovanie v apartmánovom dome. Všetkým ktorí sa tam chystajú prajem dobrú cestu a pekný pobyt.
video1983
26.06.11,18:57
ak sa smiem spytat, nevide uz lietadlo lacnejsie ako cesta autom a v porovnani so vsetkym nie len s palivom vdaka
katike
26.06.11,19:12
Cestovali sme autom z Košíc, nafta nás vyšla na 226 Eur, poplatky na dialnici / Srbsko 31, Macedónsko 6, Grécko 6 Eur / a ešte plus dialničná známka v Maďarsku asi 15 Eur. Cesta autom má pre mojho manžela neopakovateľné čaro, rád cestuje autom a tak u nás dovolenka bez auta nie je to pravé orechové.
video1983
26.06.11,19:20
chapem, vdaka
gatab
11.07.11,08:04
Ahojte, to sa ešte nikto z Grécka nevrátil, že sa tu nič nedeje? Pekný deň:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Saška24
14.07.11,07:42
ahojte,
my ideme 2 krát do grécka autom. Minulý rok sme boli v Sarti tento rok ideme do Nei Pori 23/7. Jediné čo ma zarazilo minuly rok boli kolóny na HU-XS hraniciach. Ako je to s poplatkami smerom na Atény?
katka50
14.07.11,07:52
ak sa smiem spytat, nevide uz lietadlo lacnejsie ako cesta autom a v porovnani so vsetkym nie len s palivom vdaka
Do Grécka letecky - servis. + palivový príplatok je 173,00 € na osobu.
blindac
14.07.11,08:18
Ohladom Srbska, prelozil som co mi napisal Srb ktoreho mam v time, hadam Vam pomoze cestou cez Srbsko:

* ak Vas zastavi policia, pravdepodobne dostanete mastnu pokutu, maju radi cudzincov.., dajte pozor na rychlostne limity teda,... kedysi radi byvali pri dialnicnych exitoch s radarom, .. v sucasnosti by nemali zastavovat na dialniciach s radarom....., ak Vas zastavia a budu pytat peniaze, znamena to ze Vas stretla korupcia :), ..teda mozte vyjednavat.., kedze podla posledneho zakona Vam maju dat blocek ktory zaplatite na poste alebo v banke

* su zname pribehy ludi, ktori zastavili niekomu aby pomohli s pichnutou gumou etc (ktoru si oni trochu narezu predtym na benzinke), velakrat to boli unoscovia a podobne zivly..., cize zastavujte iba policii ak musite

* platte kartou za poplatky na hraniciach (vacsinou zaokruhluju nahor ak platite cash + vymenny kurz je nevyhodny)

* na dialnici by mali byt znacky co sa oplati pozriet,..., na juhu je vela pravoslavnych kostolov ..atd

* oplati sa zastavit na dobre masove jedlo v Srbsku (cevapcici u kajmaku, muckalica, dimljena vesalice) niekde cestou. Je dobra restika menom Dzep (Džep, Џеп0 blizko mesta Vladicin han (Владичин Хан), mala by byt znacka na ceste. Som si stale isty ze existuje, .. nasledujte miesto kde vidite vela zaparkovanych tirakov., takisto si dajte poldeci rakije :), 0.3 alkoholu v krvi je dovoleny limit v srbsku

* na juhu Srbska vedie dialnica blizko Kosovskych hranic, vzhladom na ich minulost / sucasne vztahy, radsej tuto cast prejdite a zastavte az v Macedonsku (so slovenskym autom by som do Kosova, blizko Kosova velmi nechodil...)

Ak mate nieco konkretne, pytajte sa, ja sa ho spytam ked sa vrati z Belehradu.

prijemnu cestu :)