Ivka B
21.06.11,22:23
dobrý deň, má niekto skúsenosti s hyperaktívnym močovým mechúrom? Viete, je to dosť nepríjemné a hlavne to človeka nesmierne obmedzuje. Navyše mi urológ oznámil,že mám veľmi oslabené pánvové dno a môžem mať v budúcnosti aj problémi s konečníkom. Doporučil mi cvičenie pánv.dna. Trošku ma to naštvalo, lebo cvičíť som začala ešte pred jeho návštevou. Mal niekto tieto problémy a na príčine bola chrbtica ? Bola som u ženského lekára - všetko v poriadku,urolo- gynekológ okrem tejto hyperaktivity- všetko v poriadku, cvičiť cvičím.Urológ to chce riešiť tabletkami, nerada by som ich brala /našli mi čosi na pečeni/ Jedny tabletky obmedzujú tvorbu moču a druhé zväčšujú objem mechúra, takže žiadna výhra. Konzultovala som to s ortopédom , či nie je príčinou porušený nerv,ktorý má dopredu nahlásiť že sa chce ísť človeku cikať a nie až keď je neskoro a človek má pocit, že mu to už tečie po stehnách. Má niekto takýto problém? poraďte ako ste to riešili ? čakám teraz na MR vyšetrenie driekovej chrbtice a podĽa výsledkov sa ďalej uvidí. Ďakujem
arizona
22.06.11,03:59
Ivka B
22.06.11,04:31
Pani bonita pije tak chodí často ale od pocitu to trvá asi hodinu kým musí ísť na wc-ko. Ja musím ísť cikaŤ do sekundy, ihneď lebo inak sa počúram. Viete si predstaviŤ čo sa deje, keď je doma obsadené. Horor! Neprajem nikomu. Bola som na páskovaní, nepomohlo.
pasuliatko
22.06.11,06:52
moja spolužiačka má to isté dokonca dve, nijak to neriešia... jednej lekár povedal,že sú na to dobré TBL má prísť k nemu a dá jej ich... treba cvičiť ale nečakaj výsledky okamžite... to niečo trvá.
Ivka B
22.06.11,11:40
keď budem vedieť viac,/ po MR driekovej chrbtice/ čo je príčinou tak sa ozvem. Viem že treba posilňovať svaly, ale ak je niekde porušené príslušné nerstvo, tak cvičenie stačiť nebude. To mi potvrdil ortopéd u ktorého sa liečim s chrbticou
.
lujza.j
22.06.11,19:09
Ivka B
23.06.11,17:17
ďakujem pekne
Ivka B
30.10.11,18:49
po roku liečenia môžem skonštatovať že inkontinencie je viac druhov. Urgentná sa dá liečiť dlhodobým užívaním tabletiek a má aj psychické príčiny. Zatial bojujem a dúfam že vyhrám . V súčasnej dobe je to to isté čo pred rokom, žiadne zlepšenie. Prvá vdávka liekov nezabrala, teraz zmena ale treba ich brat zase dlhodobo tak uvidíme.