bdiuci
22.06.11,13:07
Bolesti nemám žiadne, len veľmi slabo počujem a ten tlak v uchu...Včera mi doktorka povedala že tam mám zápal. Dala mi na to kvapky do uší otobacid. Kvapkám ich, lenže mám pocit že mám ešte viac zaľahnuté v uchu ako doteraz. Je to normálne?
gypsynka
22.06.11,11:09
Podľa mňa treba prepláchnuť uši, možno ten maz sa kvapkami ešte posúva ďalej, a preto ten tlak.
hnedoočka
22.06.11,11:10
možno to nie je to isté, ak ťa už prezrela lekárka,ale mne zaľahlo na uši a také hučanie v hlave som mala, keď mi mazivo upchalo zvukovod.Niekedy som pravidelne raz ročne chodila na preplach uší.Tiež bolesti žiadne, ale na to by asi lekárka prišla ....:confused:
bdiuci
22.06.11,11:25
Ja neviem čo to môže byť, ale som z toho už zúfalááááá a to ma to ucho ani nebolí. Tiež to hučanie počujem a ide ma z toho už poraziť! Možno by preplach uší nebol zlý nápad. Inak, ja toto mám z chrípky.
hnedoočka
22.06.11,11:29
Ja neviem čo to môže byť, ale som z toho už zúfalááááá a to ma to ucho ani nebolí. Tiež to hučanie počujem a ide ma z toho už poraziť! Možno by preplach uší nebol zlý nápad. Inak, ja toto mám z chrípky.

choď k lekárke a spýtaj sa jej na to, lebo toto všetko sú príznaky zaľahnutia ucha...mne to dokonca prepláchli u obvodnej lekárky. Účinok je okamžitý. Zápal ucha by bol bolestivý.
bdiuci
22.06.11,11:33
Včera som bola u obvodnej, pozrela sa na to a hovorila že zápal tam mám. Predpísala mi tie kvapky. Ale zajtra tam idem opäť a navrhnem jej nech mi to prepláchne. Hádam to nie je bolestivé. Ale už aj to mi je jedno...
Mila123
22.06.11,11:45
nech ti to so žanetkou prepláchne, daj si ich obe...teplá voda a žanetka robia divy....na vlastnej koži to každý rok pociťujem.....a budeš počuť aj to čo si doteraz nepočula.......
hnedoočka
22.06.11,11:45
Včera som bola u obvodnej, pozrela sa na to a hovorila že zápal tam mám. Predpísala mi tie kvapky. Ale zajtra tam idem opäť a navrhnem jej nech mi to prepláchne. Hádam to nie je bolestivé. Ale už aj to mi je jedno...

Bolestivé to nie, no keď to máš spojené so zápalom, tak neviem....uvidíš ,čo ti povie,ale aj tak by som nečakala ,lebo je to hnusný pocit v hlave + pocit nedoslýchavosti.
bdiuci
22.06.11,11:51
Presne presne, kto to zažil, to vie. A čo je žanetka?? S tým sa to preplachuje??? Inak, počula som že aj aloe vera first je dobrý do ucha. No mám experimentovať?
hnedoočka
22.06.11,11:57
Presne presne, kto to zažil, to vie. A čo je žanetka?? S tým sa to preplachuje??? Inak, počula som že aj aloe vera first je dobrý do ucha. No mám experimentovať?

určite nie, mohla by si si poškodiť.
Oliwa
22.06.11,13:01
nech ti to so žanetkou prepláchne, daj si ich obe...teplá voda a žanetka robia divy....na vlastnej koži to každý rok pociťujem.....a budeš počuť aj to čo si doteraz nepočula.......

Žanetka je sestrička? Lebo ešte som to nepočula...
Gina Er
22.06.11,13:21
na ORL si nebola? možno netreba prepláchnuť,len tlak vyrovnať...
Mila123
22.06.11,13:25
Presne presne, kto to zažil, to vie. A čo je žanetka?? S tým sa to preplachuje??? Inak, počula som že aj aloe vera first je dobrý do ucha. No mám experimentovať?
žanetka je veľmi veľká striekačka, hádam do nej vojde aj 2 dl. vody, sestra či lekár na obvodnej ambulancii ti dajú pod ucho emitnú misku, vystiekajú ušnú dutinu žanetkou ....a máš to za sebou...alebo na ORL ambulancii....tí to majú viac moderné....so žanetkami nepracujú.....ale výsledný efekt je rovnaký....
bdiuci
22.06.11,13:50
Nebola som na ORL, ale zajtra sa uvidí čo so mnou. :-) Hádam aj mne žanetka pomôže.
Zewa
22.06.11,23:57
treba vyplachnut, znami takto chytil do ucha plesen na kupalisku a liecil to velmi dlho...
pasuliatko
23.06.11,07:15
a čo takto zájsť na ORL vyšetrenie? netreba to podceňovať... a aká lekárka to povedala? obvodná?
bdiuci
23.06.11,09:14
Dnes som bola na ORL, žiadne preplachovanie sa nedialo, poslali ma na ronthgen, kde sa zistilo že mám na ušiach veľký zápal a to všetko kvoli nádche. Takže dr mi povedal že preplachovanie tu nepomôže, ale predpísal antibiotiká a mám striekať do nosa aj 5krát denne. No, nič moc, čakala som niečo iné. Naďalej som hluchá, a teraz čakám na zázrak, že tie antibiotiká zaberú...
Gina Er
23.06.11,10:09
Dnes som bola na ORL, žiadne preplachovanie sa nedialo, poslali ma na ronthgen, kde sa zistilo že mám na ušiach veľký zápal a to všetko kvoli nádche. Takže dr mi povedal že preplachovanie tu nepomôže, ale predpísal antibiotiká a mám striekať do nosa aj 5krát denne. No, nič moc, čakala som niečo iné. Naďalej som hluchá, a teraz čakám na zázrak, že tie antibiotiká zaberú...
zaberú,len ich musíš užívať tak,ako máš predpísané,a neskončiť hneď,ako sa Ti uľaví,ale dobrať do konca .....
pasuliatko
23.06.11,13:06
Dnes som bola na ORL, žiadne preplachovanie sa nedialo, poslali ma na ronthgen, kde sa zistilo že mám na ušiach veľký zápal a to všetko kvoli nádche. Takže dr mi povedal že preplachovanie tu nepomôže, ale predpísal antibiotiká a mám striekať do nosa aj 5krát denne. No, nič moc, čakala som niečo iné. Naďalej som hluchá, a teraz čakám na zázrak, že tie antibiotiká zaberú...

a kde si bola?a u koho?
legolas
23.06.11,13:33
..ona nepotrebuje, je sestrička.. a v BA:)
legolas
23.06.11,13:41
Dnes som bola na ORL, žiadne preplachovanie sa nedialo, poslali ma na ronthgen, kde sa zistilo že mám na ušiach veľký zápal a to všetko kvoli nádche. Takže dr mi povedal že preplachovanie tu nepomôže, ale predpísal antibiotiká a mám striekať do nosa aj 5krát denne. No, nič moc, čakala som niečo iné. Naďalej som hluchá, a teraz čakám na zázrak, že tie antibiotiká zaberú...
..vieš aj ja som to raz zažil, tak ma to zaujalo:) prišiel som k lekárovi na ORL a v čakárni počujem ako sa v ordinácii kričí ..Klára,Klára.., potom z tade vyšiel dedko a povedal si.. aj tak nepočujem, išiel som ja a povedal som mu že nepočujem na uši, on mi dal takú trubičku do nosa a povedal, ak on stisne, ja mám povedať Klára, no a tak sme robili, ja som kričal Klára a on stískal tú trúbku.., po nezdaroch mi predpísal recept a odišiel som, a v lekárni mi hovoria.., budete si kvapkať 10 kvapiek do nosa a ja na to, a načo? veď ja nepočujem na uši, bola tam práve detská lekárka , ta sa tak smiala, zavolala ma k sebe, povedala sestričke, aby mi vypláchla uši a bolo po nepočutí:)))
..chcem tým povedať, že lekári nechcú veľmi robiť to preplachovanie, nechce sa im..:rolleyes:
pasuliatko
23.06.11,13:58
lekári robia normálne preplach uší, no nie vždy je to vhodné napr. pri zápale...
kalenaaa
26.08.14,16:11
Zanetka nema chybu , teraz som si s nou a teplou vodou preplachla ucho a pomohlo.Uz som bola z toho strasne nervozna ! Super rada !!!!!!!!!!!!!!!