racica
22.06.11,12:37
Zdravim,
otcovi priznala posudkova lekarka predbezne 65% mieru postihnutia. Otec je po havarii, 5.8. bude tomu rok co je na PN. Mal 6x operaciu lakta, nema v nom klb, 2 prsty su nefunkcne. Preukaz ZTP mu priznali bez problemov. Ruku ma na okrasu, neudrzi v nej nic, ani neohne tak ako by mal, napr. az ku vlasom. Diagnoza č. 1 - ruka - laket z sprava z traumatologie -4x púeracia, Dg c. 2 - koleno - ortopedia, koleno sa velmi neriesilo, lebo prednejsia bola ruka, az teraz po kratkej operacii kolena uz sa neda nic robit, je zrastene, koleno boli, chodi s franc. barlou. Diagnoza c. 3 - psychiatricke vysetrenie - bol mlkvy, nervozny, vykrikoval zo sna, diagnoza c. 4 - neurologicke vysetrenie - kvoli tym prstom co s nimi nehybe... dg. c. 5 - sprava z popaleninove odd. kvoli rekonstrucii ruky - 1x operacia. Vsetko ma posudene tak, ze nechapem, preco mu nedaju uplny invalidny dochodok. Tento uraz - havariu ma ako pracovny úraz. Je stale zamestnanec, ale na marodke. Moja otazka je, ako mozeme ovplyvnit alebo docielit, aby mu posudkova lekarka priznala uplny invalidny dochodok. To mame este nejaku diagnozu vymysliet? Teraz ide otec do kupelov na 28 dni, zatial u posudkovej nema uzavrety spis. Posudkova sa nevyjadrila, alebo nechcela ako mu dopomoct k tym 5%. Ma moznost si to dat otec posudit aj u inej posudkovej lekarky? na social. poistovni hovorili, ze az ukoncenim pracovneho pomeru mu mozu zacat vypocitavat dochodok. Marodovat bude urcite do 5.8., staci to vybavovat az po ukonceni marodky? dakujem za rady...
Gina Er
22.06.11,12:49
je úplne zbytočné,aby ste hľadali ďalšiu diagnózu,diagnózy sa nezratúvajú,ale posudzuje sa podľa tej najhoršej.V súčastnosti sa invalidný dôchodok nerozdeľuje na čiastočný a úplný,teraz sa jeho "hodnota" vyjadruje % postihnutia.proti každému rozhodnutiu sa dá odvolať.
stanco007
22.06.11,13:23
Ciastocny ID je od 41-70% a plny ID je od 71-100%. Cize, kedze ma 65% potrebuje min 6% do plneho ID. Do uvahy z dg sa berie ta s najvyssim poctom % a za dalsie dg mu moze komisia pridat 10%... Cize v jeho pripade by to slo keby mu este za dalsie dg pridaju 10%... Ale vsetko to je na lekaroch v komisii