Kiwi4
22.06.11,16:33
Zdravim.
V maji som dostal vypoved. V juni som dostal poslednu vyplatu 177 € za maj. Bol som sa zaevidovat na urade prace a ostatne papierovacky. Na socialnom urade mi povedali ze narok na soc. davku mam tak ze ju dostanem az v auguste. Takze za par dni za maj som dostal nie moc velku vyplatu a soc. davku dostanem az v auguste? To sa mi moc nepozdava. Prosim ci nevie niekto poradit co je na tom pravdy, ved aj soc. davky sa vyplacaju jak vyplata ze za dany mesiac v polovici nasledujuceho. Vznika tu jeden mesiac prazdnota. Je to normalne? Ze naposledy som robil niekde koncom jari a soc. davku dostanem dobre ze nie na jesen?
Vdaka
Xanti
22.06.11,20:14
Ano dávka v hmotnej núdzi a príspevky sa vyplácajú mesiac pozadu, teda ako výplata.
Katy a R
22.06.11,20:38
veď to máš aj tu napísané ... v téme, ktorú si založil :confused:

http://www.porada.sk/t170356-socialne-davky.html
video1983
22.06.11,20:48
ked dostal v maji vypoved a teda sa registroval v juny, a preco uz nedostane davku v july za jun? to je len moja otazka
Kiwi4
24.06.11,14:14
Nemocensku davku nepoberam. Vypoved som mal v maji a potom som v ochrannej lehote isiel marodit do konca maja a od 1 juna som zacal vybavovat ako evidencia na up a ine. Ale to co mi nesedi, ze ak sa soc davka vyplaca ako vyplata pozadu v dalsiom mesiaci preco ked poslednu nie moc velku vyplatu za maj som mal v polovici juna a od juna som nezamestnany a evidovany preco nemam soc davku za jun v polovici jula? Preco az v auguste? To su 2 mesiace. Takto to kedysi nebolo a ak sa clovek do 6-teho evidoval dostal za ten mesiac soc. davku v nasledujucom mesiaci. Tuto zostava prefikane mesacne prepadnutie. Za jun nemam nic.

1.) Jun (mala vyplata za maj, evidencia na UP a ostatne)
2.) Jul (-)
3.) August (socialna davka za jul)

V juli co som uz davno nezamestnany a to este ani neni jul nemam nic.

Ako to mam chapat? Ako jeden z dalsich postupne nasadzajucich podlych prefikanych birokratickych zakonov vlady proti zamestnancom - ludom?

Zaujimave je ze ale zdravotnu poistku za jun mi v juli urad (ten isty stat) uhradi. Zaujimave. Ak niekto bude vediet odpovedat poprosil by som o zakon pod akym to je, ze za 1 mesiac nedostanem soc. davku, lebo sa mi vidi ze keby mi vznikol narok na podporu v nezamestnanosti tu uz by mi socialna poistovna (opät ten isty stat) vyplatil od jula za jun.