Mr.40
22.06.11,22:33
Po vytvorení projektu som si tento uložil na externý HDD. Keď som sa k nemu po čase vrátil (chcel som k videu ešte pridať fotky), tak po spustení sa mi v čiernom "náhľadovom" okne zobrazuje iba modrý výkričník! Dá sa to nejako spustiť, aby som to nemusel robiť celé znovu? PS:screenshot je v prílohe.
shedivy
23.06.11,02:30
Zdravím, pinnacle do uloženého (rozpracovaného) projektu neukladá videosúbory, teda ak vrátite zábery použité v projekte na pôvodné miesto bude sa s nimi dať naďalej pracovať. Ak ste medzitým súbory presunuli alebo zmazali, pinnacle ich nenájde a budete musieť celé video vytvoriť znovu.
Seth Sparrow
23.06.11,07:27
Strihacie programy nepracujú priamo s videom, ale vytvárajú tzv. schému, podľa ktorej sa riadi potom samotný export, teda samotné vytváranie nového videa podľa vytvorenej schémy. Ak si hrubé video súbory ktoré si strihal, teda vytváral schému, niekde presunul alebo vymazal, nevie program čo ti má zobrazovať. Ak si video súbory presunul, prelinkuj uloženie v strihacom programe, ak si ich vymazal a už nemáš pôvodný zdroj, máš smolu, ak ich máš, natiahni ich znovu do PC a prelinkuj uloženie v strihacom programe.
Mr.40
26.06.11,13:26
Ďakujem za dobrú radu ale... ja som video stiahol z kamery do zložky na externom HDD a tam ho aj mám, nič som nepresúval ani nemazal.Pri otvorení programu sa mi uloženie zobrazí ale po spustení mi ukazuje iba ten výkričník!