novakovk
24.06.11,11:13
Ahojte,
potrebovala by som poradit v nasledovnej veci: potrebujem z DVD discu dostat iba urcite zabery. Napr. mam film a z toho filmu potrebujem iba konkretnych 15 minut. Do akeho formatu mam to dvd prerobit, aby som ho mohla dalej upravovat? Prerobila som to do mpeg-4, ale teraz neviem, ako ho mam upravit. Dakujem
Fero11
24.06.11,09:44
Takze najprv to treba slengovo povedane ripnut do avi kontajnera, cize nejaky divx, xvid atd... a potom sa uz da strihat a editovat nekonecnym mnozstvom editorov, celkom slusny a free je virtual dub
novakovk
24.06.11,10:57
Super, dikes za radu. A mozes mi prosim este poradit nejaky free program, ako to ripnem a dvd prerobim do divx. Ja si zatial stiahnem ten virtual dub.
Fero11
24.06.11,12:17
Pises, ze si to do mpeg-4 dala, cize uz by to malo byt rippnute (ak nie, tak skus si nieco vybrat http://www.google.sk/search?q=dvd+ripper&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a ) neviem ci je to hamba, alebo nie, ale ja som nikdy nerippoval (nemal som dovod :) )
Rippovalo sa uz davno a znamena to, ze video z DVD sa extrahovalo do jedneho suboru a samozrejme sa komprimovalo vacsinou na taku velkost, aby sa zmestilo na jedno CD