Dub77
25.06.11,14:41
Caute,
prečítal som tu už pár podobných problémov, ale nepomáha mi ani jedno riešenie.
Problém je pripojenie na internet / k routeru od Tcomu DSL-2641R, cez notebook. Po nájdení siete a pokuse o prihlásenie k sieti vyskočí hláška, že nevie priradiť IP adresu.
Druhým notebookom sa viem pripojiť k sieti bez problémov, či cez WiFi alebo napriamo cez kábel.
Problémový notebook sa nevie pripojiť k sieti ani napriamo káblom, rovnako ako pri WiFi je pri sieti dole v pravom rohu žltý výkričník "obmedzené alebo žiadne pripojenie".

Problémový notebook: OS Win XP, adapter Intel 3945ABG.

Čo sa mi zdá veľmi čudné je výpis IP Configu, kde vypisuje na WIN IP otázniky. Aj keď mu natvrdo nadefinujem IP.
Viete poradiť ako prísť na príčinu? Potrebujem overiť či odišiel adaptér, alebo je to routerom alebo iným obmedzením.
Fero11
25.06.11,13:59
Caute,
prečítal som tu už pár podobných problémov, ale nepomáha mi ani jedno riešenie.
Problém je pripojenie na internet / k routeru od Tcomu DSL-2641R, cez notebook. Po nájdení siete a pokuse o prihlásenie k sieti vyskočí hláška, že nevie priradiť IP adresu.
Druhým notebookom sa viem pripojiť k sieti bez problémov, či cez WiFi alebo napriamo cez kábel.
Problémový notebook sa nevie pripojiť k sieti ani napriamo káblom, rovnako ako pri WiFi je pri sieti dole v pravom rohu žltý výkričník "obmedzené alebo žiadne pripojenie".

Problémový notebook: OS Win XP, adapter Intel 3945ABG.

Čo sa mi zdá veľmi čudné je výpis IP Configu, kde vypisuje na WIN IP otázniky. Aj keď mu natvrdo nadefinujem IP.
Viete poradiť ako prísť na príčinu? Potrebujem overiť či odišiel adaptér, alebo je to routerom alebo iným obmedzením.
Vtedy by mal byt router dobry.
Pises len ze sa vies pripojit k sieti (ale nepises ci LAN, alebo aj WAN (internet))
Ak sa pripojis aj k NETu tak router je uplne v poriadku, ak sa pripojis len k LAN sieti (a na internet nie) tak odisiel ADSL modem , co je dost pravdepodobne (po burke)
Prevencia:
Ak je burka, tak nestaci len vypinat elektricke zariadenia, ale je potrebne vytiahnut aj vsetky kable ci uz 230V, alebo sietove/netove vratane telefonnej linky RJ11
Dub77
26.06.11,06:41
Dik Feri za odpoved, ano, viem sa druhym notebookom cez router pripojit nielen na LAN ale aj WAN, cize internet.
Co mi zostava stale zahadou na problemovom notebooku, ze nielen WiFi pripojenie nejde (nevie stale priradit IP) ale aj pevne pripojenie nejde. Zeby odisli oba adaptery? To sa mi zda dost nepravdepodobne a podozrievam skor nejake softwarove nastavenie, ktore nedovoli adapteru ist von.
Aj pri tvrdom nadefinovani adries (IP, GW, DNS) sa sice problemovy notebook tvari ze je pripojeny (WiFi), ale nevie otvorit nielen internet, ale ani adresu routera (192.168.1.1).

Kedze je to XP, mam dnes v umysle 3 moznosti:
1. Resetovat router do default nastaveni.
2. Obnovit Win XP z poslednych nastaveni.
3. Preinstalovat Win XP.

Ak nepomoze ani jedna moznost, pravdepodobne to bude HW chyba. :(
Fero11
26.06.11,06:56
S tym druhym NB vyskusaj vsetky porty na routery, ak to maka na vsetkych portoch, tak je to OK. Pises, ze na tom druhom NB ti maka aj wifi, takze router s modemom su v poriadku a nemusis nic resetovat.
Problem bude len v tom NB. Skusil by som preinstalovat, sietove karty lan aj wifi a ak to nebude fungovat tak potom to asi bude HW chyba. Reinstal XP by som robil ako poslednu vec
Dub77
26.06.11,07:18
Ano, ako hovoris, s dobrym notebookom sa pripojim cez vsetky porty, takze router s modemom bude OK.
Na chybnom NTB som uz preinstaloval aj sietovku (RealTek RTL1839) aj WiFi adapter (Intel 3954ABG) ale chybu to nevyriesilo.
Nasiel som este sposoby na opravu TCP/IP stackov, tak vyskusam to, pretoze ipconfig mi hlasi cudne hodnoty, vypis z IPConfigu:

Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : TU
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti 3:

Stav média . . . . . . . . . . . : odpojeno
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139/810x Family Fast Eth
ernet NIC
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-16-D4-8B-25-AF

Adaptér sítě Ethernet Bezdrátové připojení k síti 6:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Networ
k Connection
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-18-DE-CE-2D-0F
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
IP Adresa automatické konfigurace : 169.254.143.14
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : ?
Výchozí brána . . . . . . . . . . :
Servery DNS . . . . . . . . . . . : ?
?
?

Adaptér pro tunelové připojení Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : FF-FF-FF-FF-FF-FF-FF-FF
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : ?
Výchozí brána . . . . . . . . . . :
NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno
Dub77
26.06.11,07:37
Opravené !!!!

Použil som nasledovné 2 príkazy cez command line:
- "netsh winsock reset catalog" (resetovanie WINSOCK nastaveni)
- "netsh int ip reset reset.log" (resetovanie TCP/IP stack nastaveni)

Problém sa javí ako vyriešený a notebook má priradenú IP aj správne nastavené GW, DNS.