barancik
26.06.11,11:32
Počas sledovania z archívu TV cez IE (inak používam Firefox) sa mi na monitore urobil modrasto žltý závoj a stratili sa mi jasné farby. Po návrate na plochu boli ikonky rozhádzané a natiahnuté, spodná lišta padnutá na doraz. Na monitore dominuje žlto zelená farba, pričom jasné modré, zelené, červené, fialová atď neexistujú. Napríklad čo má byť červené tak je teraz čierne. Podobne je to keď otvorím Word - ani tam nie je možné nastaviť farbu písma (farebná škála pozostáva zo žltej, šedosivej, sivej, kaki, modrej a čiernej farby). Keď otvorím prehliadač tak písmená sú teraz o niečo väčšie ako predtým - toto by mi tak ani nevadilo). Nastaveniami na monitore sa mi problém nedá odstrániť. Dá sa vôbec? Vopred ďakujem
Vlado40
26.06.11,09:41
Skontroluj monitor a grafiku.Vyskúšaj monitor na inom PC ,preinštaluj ovládače na grafiku.Skús to v núdzovom režime ako sa to chová.Farby neodchádzjú.Odchádza monitor a grafika.
barancik
26.06.11,09:52
V monitore to asi nebude, totiž keď vypnem PC ak sa na monitore objaví okienko No signal v peknej bielej a červenej farbe. Ostatné je pre mňa ako laika vyššia matematika. Tu bude asi potrebný odborník. V každom prípade ďakujem za odpoveď
misoft
26.06.11,12:28
Tak to vyzerá na skorú smrť grafickej karty - toto sú jej posledné záchvevy "života"
melancton
26.06.11,12:54
ešte môže byž zle zasunutý alebo polámaný kábel medzi monitorom a PC. (len niekoré farebné kanály sa prenášajú a iné nie -> farebná deformácia)
barancik
26.06.11,14:04
ešte môže byž zle zasunutý alebo polámaný kábel medzi monitorom a PC. (len niekoré farebné kanály sa prenášajú a iné nie -> farebná deformácia)

Vďaka za tip, prepojovací kábel z monitora do PC sa držal len silou vôle, vôbec nebol pritiahnutý (asi niekto z rodiny), ale ešte predtým z ničoho nič farby "naskočili". Takže ostáva mi dúfať, že žiadna "skorá smrť". Ešte raz vďaka