Iwor
26.06.11,12:47
Dobrý deň,

už roky mám neunosné problémy so žalúdkom a črevami a nevedia mi zistiť čo to je. Na internete som našiel minikameru, ktorú treba prehltnúť a ona vlastne ukáže čo vo vnútri naozaj je. Je to v podstate ešte novinka aj ked články, kde som o tom čítal sú z r. 2008. Neviete mi náhodou niekto poradiť či sa to už robí aj u nás a v ktorej nemocnici? Ta kamerka stojí vraj okolo 100€.
Ďakujem
avalik
26.06.11,11:01
Dobrý deň,

už roky mám neunosné problémy so žalúdkom a črevami a nevedia mi zistiť čo to je. Na internete som našiel minikameru, ktorú treba prehltnúť a ona vlastne ukáže čo vo vnútri naozaj je. Je to v podstate ešte novinka aj ked články, kde som o tom čítal sú z r. 2008. Neviete mi náhodou niekto poradiť či sa to už robí aj u nás a v ktorej nemocnici? Ta kamerka stojí vraj okolo 100€.
Ďakujem

pravdepodobne mas na mysli kapsulovu endoskopiu ... ano v Bratislave to urcite robia, viac info dam cez ss
Rika
29.06.11,09:04
Mojej sestre dnes robia toto vyšetrenie, deň predtým treba jesť len kašovitú a diétnu stravu, niekoľko hodín predtým sa nemôže jesť ani piť nič a ešte potom po zavedení asi päť hodín, po ôsmych hodinách sa treba vrátiť do ambulancie. Najskôr však toto vyšetrenie musí schváliť poisťovňa, tam rozhodujú, či to pacientovi treba a či to preplatia.
Rika
29.06.11,09:23
A robia to v Bratislave vraj len v nemocnici na Antolskej v Petržalke.
plavčík
29.06.11,09:27
Nechcem Ťa odhovárať od tohto vyšetrenia, ALE - lepšia je bežná kolonoskopia, ktorá je síce nepríjemná, ale dajú sa odobrať vzorky, urobiť drobné zákroky / osdtrániť polyp/ atď.
Lebo ak by Ti tou kapsulkou niečo našli aj tak musiš na kolonoskopiu.
avalik
29.06.11,09:38
A robia to v Bratislave vraj len v nemocnici na Antolskej v Petržalke.

robi to aj Gastroentero - Hepatologicke centrum THALION v Bratislave