kostramosta
26.06.11,17:06
Ahojte,
Mal by som otazku,
Kupil som si Seagate BlackArmor NAS 110 a cez tento disk som pripojil tlaciaren Konica Minolta Magicolor 1680MF (pripojenie USB2.0). Zosietovany som cez router Linksys WRT160N.
Tlac cez siet ide bez problemov ale zatial sa mi nepodarilo rozbehat aj skenovanie.
Ked prepnem do skenovacieho modu na tlaciarni a spustim skenovanie, tak sa nic nedeje.
A teraz neviem kde a co nastavit aby aj skenovanie fungovalo.
IT-S
12.07.11,17:03
HP toto riesi sietovou aplikaciou, no len pri tlacianach pripojitelnych na siet. Cize Aplikacia od vyrobcu?
pistik71
13.07.11,07:12
Tak to budes mat problem. Ako pise IT-S, tlac nie je vatsinou problem, lebo je to jednosmerna komunikacia. Vatsinou to funguje tak, ze v PC mas aplikaciu, ktora simulije lokalny USB port na vzdialenom porte. Ovladac na tlaciaren/skener si mysli ze komunikuje s lokalnou tlaciarnou/skenerom, pricom ale komunikuje s aplikaciou simulujucou USB. A ta aplikacia uz na pozadi komunikuje so sietovym zariadenim, kde mas pripojenu tlaciaren/skener. Tym padom je to v tvojom pripade zalezitostou Seagate, ze by mal k dispozicii nejaku utilitu pre Win, ktora bude simulovat lokalny port - potom by ti slo aj skenovat. Ale ako som zbezne pozeral, asi nema...
Takze ak chces sietovo skenovat, bud kupit nejaky print server ktory podporuje tu Minoltu (nie kazdy podporuje scan), alebo to vedia robit aj niektore routery (napriklad D-Link, Asus, ale aj dalsie - tie maju tu potrebnu utilitku).