trisestri
27.06.11,10:08
Je prirodzené ak predvolajú manželov na ten istý termín na prehodnotenie invalidity,ked nikdy nemali spoločný termín prehodnotenia a mali predtým úplné rozdielné termíny aj priznania a aj kontrol invalidity./posudkové komisie/
Tweety
27.06.11,08:29
Je prirodzené ak predvolajú manželov na ten istý termín na prehodnotenie invalidity,ked nikdy nemali spoločný termín prehodnotenia a mali predtým úplné rozdielné termíny aj priznania a aj kontrol invalidity./posudkové komisie/
A je s tým nejaký problém?
trisestri
27.06.11,09:55
A je s tým nejaký problém?

no ved práve to by som rád vedel,lebo ide o také diagnozy,kde nie je predpokad na zlepšenie stavu,tak neviem či to je normálna praktika socialnej poistovne /vraveli že jasné prípady nebudú predvolavat na prehodnotenie/ alebo dajaký ,,dobrák,, čo nevie čo robit zo závisti,tak na nás poslal kontrolu,lebo niekto si myslí že choroby sú dobre platené hobby a že pre rodinu kde treba platit za lieky že je 400 eur úžasný príjem.
Tweety
27.06.11,09:56
no ved práve to by som rád vedel,lebo ide o také diagnozy,kde nie je predpokad na zlepšenie stavu,tak neviem či to je normálna praktika socialnej poistovne /vraveli že jasné prípady nebudú predvolavat na prehodnotenie/ alebo dajaký ,,dobrák,, čo nevie čo robit zo závisti,tak na nás poslal kontrolu,lebo niekto si myslí že choroby sú dobre platené hobby a že pre rodinu kde treba platit za lieky že je 400 eur úžasný príjem.
Všetko je možné, aj to, že vás niekto tzv. natrel. Ale ak nie je z vašej strany čo tajiť, nemáte sa čoho báť.
trisestri
27.06.11,10:35
Všetko je možné, aj to, že vás niekto tzv. natrel. Ale ak nie je z vašej strany čo tajiť, nemáte sa čoho báť.

ale ked za tie isté diagnozy može posudková dat podla vlastnej lubovole od 50-80% miery funkčnej poruchy to je jedná vec,jasné že nie je čo tajit,len otázka medziludských vztahov,klebiet a intríg ktoré ovlynujú priamo alebo nepriamo ludské konanie to sú tiež okolnosti pri ktorých sa človek musí mat na pozore, len nezostava dúfat že vyhrajú objektívne okolnosti,pravda a spravodlivost a po dalšie tých niekolko lekarských vyšetrení sa u nás platí a nezaujem že je to na vyžiadanie posudkovej komisie./min 80-120 eur/
Julian
27.06.11,12:38
Skús si pozrieť predchádzajúcu správu posudkovej komisie. Tam by mal byť uvedený termín nasledujúceho prehodnotenia stavu. Tak sa mi zdá, že prehodnocuje sa vždy po dvoch rokoch.
Podstatná by mala byť správa odborného lekára. Podľa tejto správy by malo byť postihnutie posudkovým lekárom obodované (podľa tabuliek v zákone) a následne obmedzenie vyjadrené percentuálne.
Čudné by bolo, keby správa odborného lekára bola nezmenená a posudok odborného lekára by bol odlišný.

Nie je vylúčené, že v záujme dobrých výsledkov soc. poisťovne a následne dobrého ohodnotenia vedenia (to si už iste postrehol) na základe nejakého interného predpisu "vylepšujú" hospodárske výsledky ustanovizne.

Podobný scenár prebieha v zdravotníctve. Minister tlačí na výrobcov liekov za účelom zníženia ceny liekov (v záujme pacienta- o tom sa veľa hovorí ) a súčasne pri kategorizácii liekov potichučky stúpajú doplatky pacienta a v nie málo prípadoch stúpa počet liekov , keď si pacient musí zaplatiť plnú cenu (v záujme zdravotných poisťovni), ale o tom sa už nehovorí.
trisestri
28.06.11,09:50
Skús si pozrieť predchádzajúcu správu posudkovej komisie. Tam by mal byť uvedený termín nasledujúceho prehodnotenia stavu. Tak sa mi zdá, že prehodnocuje sa vždy po dvoch rokoch.
Podstatná by mala byť správa odborného lekára. Podľa tejto správy by malo byť postihnutie posudkovým lekárom obodované (podľa tabuliek v zákone) a následne obmedzenie vyjadrené percentuálne.
Čudné by bolo, keby správa odborného lekára bola nezmenená a posudok odborného lekára by bol odlišný.

Nie je vylúčené, že v záujme dobrých výsledkov soc. poisťovne a následne dobrého ohodnotenia vedenia (to si už iste postrehol) na základe nejakého interného predpisu "vylepšujú" hospodárske výsledky ustanovizne.

Podobný scenár prebieha v zdravotníctve. Minister tlačí na výrobcov liekov za účelom zníženia ceny liekov (v záujme pacienta- o tom sa veľa hovorí ) a súčasne pri kategorizácii liekov potichučky stúpajú doplatky pacienta a v nie málo prípadoch stúpa počet liekov , keď si pacient musí zaplatiť plnú cenu (v záujme zdravotných poisťovni), ale o tom sa už nehovorí.

praveže v rozhodnutiach tie termíny nie sú,vidím ako sa šetrí na chorých a nie iba pri doplatkoch liekov,pod zamienkou efektivity sa rušia aj ziskové odelenia nemocníc aby sa mohli predat lukratívne nehnutelnosti,dokonca u nás z polikliniky urobili handraren a za lekármi treba namiesto jedného miesta chodit po celom meste.
ćo sa týka prehodnotenia,tak u mna neviem čo špekulujú,nestačí im že zneužili nález ústavného súdu ako zamienku že ked už raz som mal podla tohto priznaný čid,tak iba podla toho my možu priznat plný in.dochodok,ktorý tak bol nižší ako keby som bol posudzovaný podla nového zákona-pokial viem nález ústavneho súdu mal slúžit tým ktorým bol protiústavne odobraný invalidný dochodok a nebol určený na nové prehodnocovanie,platil by podla mna iba v zmysle prehodnocovania toho stupna invalidity ktorý bol už dosiahnutý podla vtedy platných predpisov.Teraz sa snažia kvoli šetreniu možno aj obchádzat rozhodnutia US,lebo v zmysle jeho rozhodnutia ak sa poberatelovi výrazne nezlepší zdravotný stav tak by nemal príst o dochodok,lebo by to bola retroaktivita a v tomto zmysle by mali robit aj predvolavanie,mali by predvolavat na opätovné preskumania iba v tých prípadoch kde je možné radikalná zlepšenie zdravotného stavu.
vcielkaisr
03.08.11,09:21
Ak som mala mieru funkčnej poruchy 50% a teraz ju mám prehodnotenú na 60% pri výške dôchodku 157.70-o koľko by mali zvýšiť dôchodok? Ďakujem za odpoveď.