neva19
27.06.11,18:14
Zajtra ma čaká OCT vyšetrenie z dôvodu podozrenia na glaukóm. Teraz pozerám na internete čo to obnáša a zisťujem, že pravdepodobne toto vyšetrenie neprepláca zdravotná poisťovňa. Očná lekárka, ktorá ma tam doporučila nespomenula vôbec túto skutočnosť. Má niekto skúsenosť ako je to s preplatením tohto vyšetrenia?
buchač
27.06.11,16:42
Zajtra ma čaká OCT vyšetrenie z dôvodu podozrenia na glaukóm. Teraz pozerám na internete čo to obnáša a zisťujem, že pravdepodobne toto vyšetrenie neprepláca zdravotná poisťovňa.
Ktorá ...???
Očná lekárka, ktorá ma tam doporučila nespomenula vôbec túto skutočnosť. Má niekto skúsenosť ako je to s preplatením tohto vyšetrenia?
...zatiaľ som ešte neplatil ......teda , ak nerátam prednostné vyšetrenie ...:rolleyes:

Zelený zákal (Glaukóm)
Definícia/Príčiny

Glaukóm (= zelený zákal) je súhrnným pomenovaním pre rôzne ochorenia oka, ktoré majú väčšinou spoločné tri charakteristiky:
zvýšený vnútroočný tlak
výpadok zorného poľa
exkavácia papily so stratou hmoty (atrofia) zrakového nervu

Častosť a rizikové faktory

Glaukóm je v priemyselných krajinách jednou z najčastejších príčin oslepnutia. Podľa odhadu trpí na glaukóm 1 % obyvateľstva alebo je prinajmenšom vytvorením glaukómu silne ohrozené. Najčastejšou formou glaukómu je primárny glaukóm s otvoreným uhlom. Postihovaní bývajú predovšetkým starší ľudia. Častosť ochorenia je v skupine 70-80-ročných minimálne osemkrát tak vysoká ako v skupine 30-40-ročných.
Pri glaukóme s otvoreným uhlom zohrávajú spolu úlohu nasledovné rizikové faktory:
vek nad 65 rokov
častý výskyt v rodine
diabetes mellitus
ochorenia kardiovaskulárneho aparátu
ťažké očné zápaly
silná krátkozrakosť
liečba kortizónom

Dva krát do roka pozerám do hentej mašinky ...

http://www.dias.sk/images/stories/2007/oftalmologia1.jpg



STAROSTLIVOSŤ O OČI JE POVINNOSŤ!
neva19
27.06.11,17:02
Ďakujem za odpoveď.
Som v poisťovni dôvera, tak dúfam teda že to bude preplatené.
Mám 48 rokov, idem 1x na takéto vyšetrenie.
Valcake
27.06.11,20:44
..ja som bola nedávno, ...nedoplácala som nič.
neva19
28.06.11,12:53
Takže nedoplácala som nič, bohužiaľ podozrenie sa potvrdilo, mám glaukóm v počiatočnom štádiu.
pasuliatko
28.06.11,14:15
Takže nedoplácala som nič, bohužiaľ podozrenie sa potvrdilo, mám glaukóm v počiatočnom štádiu.

neboj sa s tým sa dá žiť a pokiaľ budeš dodržiavať rady lekára bude to ok.
moja sesternica tiež má glaukóm od asi 22 rokov... a teraz má tuším o 10 viac... a žije s tým pracuje, šoféruje....