lubka0907
29.06.11,11:04
Ahojte..Keď chcem niečo vymazať z pracovnej plochy tak sa mi to vymaže, ale na ploche mi to ostane vo veľkosti 0 B..mám to aj v koši..Keď to chcem vymazať druhý krát, tak sa mi zobrazí že už sa to nenachádza na C:/ ... pracovná plocha. Čo sa s tým dá spraviť?
Fero11
29.06.11,09:13
Kazdy subor, alebo nejaky iny dokument moze byt ulozeny na diskoch (resp. particiach) c:\, d:\, usb klucoch, cdrom, sd kartach atd ...
Toto co mas vacsinou na ploche je len odkaz na nejaky spustitelny subor, ktory mas niekde na disku (predstav si to asi takto, ze ak chces zapnut svetlo tak nemusis ist k ziarovke a zakrutit ju do objimky, ale zapnes vypinac pri vstupe do miestnosti, co v tomto pripade predstavuje odkaz) . Ak zmazes odkaz z plochy, tak neurobis vlastne nic, program ostane nainstalovany, len sa musi spustat z miesta kde je nainstalovany. na ploche mozes mat ulozene aj dokumenty (co by som nikdy nerobil) a ich vymazanim a aj vymazanim z kosa ich celkom stratis (je mozna obnova, ale o tom inokedy)
Co konkretne si vymazala, len nejaky odkaz, alebo nejaky dokument.
Ak mas program, ktory ma aj uninstall, tak vacsinou odinstalovanim zrusi aj odkaz na ploche.
Napis viac ...
lubka0907
29.06.11,09:19
no v podstate ide o nejaké oskenované veci ale aj výkazy, ktoré sú v PDF formáte..treba ešte niečo viac k tomu napísať..v týchto veciach sa moc nevyznám
misoft
29.06.11,13:00
lubka0907: pokiaľ si vymazala (fyzicky - poslala do koša) "dokumenty", teda súbory, od ktorých si mala odkazy (tie ikonky na ploche) pomocou nejakého prieskumníka súborov (alebo Commandera- napr. Total Commander), tak odkazy zostanú na ploche s hodnotou 0 B. Ak ich tam máš, klikni na ne pravým tlačítkom myši a vyber z pop-up menu (rolovacie menu) Odstrániť. Ikonka (odkaz) sa pekne odporúča do koša a je pokoj.
lubka0907
30.06.11,05:01
ja som to tak robila, ale nešlo mi to..dnes som zapla počítač a bez problémov :) a Ďakujem
Nandrolon
30.06.11,05:15
zrejme bolo treba iba následný reset, prípadne aktualizovať plochu...