dorotka6612
29.06.11,15:36
Prosím poraďte mi, pred 2 mesiacmi som mala zvýšenú sedimentáciu a počet bielych krviniek. Nik sa tomu veľmi nevenoval (ani ja:-() a podstúpila som malý zákrok pod narkózou. po cca 3 týždňom som bola na lymfodrenáži a 2 dni po nej ma začali bolieť kĺby a svaly po celom tele. Najviac trpeli prsty na rukách. dala som si očistný týždeň (vydržala som 3 dni) a bolesti zmizli. No po 2 týždňoch sa to vrátilo a postupne sa stav výrazne zhoršuje. Bolesť a stuhnutosť už nie je len ráno, ale aj večer a v noci a v priebehu dňa sa len mierne zlepšuje....aby som opísala bolesti...tak prstami neviem poriadne otvoriť fľašu, šoférovať...jeden sa mi nedá poriadne zohnúť. Samozrejme pri prvom "stave" mi liekár spravil ASLO a vyšlo OK. Poslal ma na reumatológiu a lekárka povedala, že nemám zatiaľ žiadnu patologickú zmenu (našťastie) a jej sa to tiež javilo ako zápal, ktorý vyvolal túto reakciu... Teraz čakám na podrobné výsledky krvi, ale stav sa stále zhoršuje, aj napreik tomu, že mi dala nekortikoidné lieky na zápalové stavy (mám pocit, že po nich mi je horšie ) bola som aj pri mori a myslela, že sa to zlepší ale stav sa zhoršoval aj tam...ďakujem za názory a rady. :)
pasuliatko
30.06.11,07:53
navštív reumatológa!
dorotka6612
30.06.11,07:58
ahoj, ďakujem za radu, ale už spom písala, že som tam bola a čakám na výsledky a vyzerá to tak, že reuma to nie je....(názor reumatologičky!)
marienka3
11.03.13,13:23
ahoj, pri hľadaní som sa dostala na túto tému. Už rok mám rovnaké, alebo podobné problémy. Začalo to preskakovaním palca v kĺbe, bola som u ortopéda, chodila som na rehabilitácie. Na palci to skackanie prešlo, ale teraz mi skackajú v kĺboch prstenníky obidvoch rúk a pravý ukazovák. Okrem toho mám napuchnuté prsty, ráno také stuhnuté, že nevládzem stisnúť ruku v päsť. Reumatologické vyšetrenia sú negatívne, vlastne mi doktori nevedia povedať diagnózu. Bola som aj na osteologickom vyšetrení, kde mi zistili miernu osteopéniu, ale bez vplyvu na prsty na rukách. Ešte mi poradili ísť na neurologické vyšetrenie, na štítnu žľazu (negatívne).
Môžem sa spýtať, ako sa máte teraz?
petermikuláš
11.03.13,14:13
Prosím poraďte mi, pred 2 mesiacmi som mala zvýšenú sedimentáciu a počet bielych krviniek. Nik sa tomu veľmi nevenoval (ani ja:-() a podstúpila som malý zákrok pod narkózou. po cca 3 týždňom som bola na lymfodrenáži a 2 dni po nej ma začali bolieť kĺby a svaly po celom tele. Najviac trpeli prsty na rukách. dala som si očistný týždeň (vydržala som 3 dni) a bolesti zmizli. No po 2 týždňoch sa to vrátilo a postupne sa stav výrazne zhoršuje. Bolesť a stuhnutosť už nie je len ráno, ale aj večer a v noci a v priebehu dňa sa len mierne zlepšuje....aby som opísala bolesti...tak prstami neviem poriadne otvoriť fľašu, šoférovať...jeden sa mi nedá poriadne zohnúť. Samozrejme pri prvom "stave" mi liekár spravil ASLO a vyšlo OK. Poslal ma na reumatológiu a lekárka povedala, že nemám zatiaľ žiadnu patologickú zmenu (našťastie) a jej sa to tiež javilo ako zápal, ktorý vyvolal túto reakciu... Teraz čakám na podrobné výsledky krvi, ale stav sa stále zhoršuje, aj napreik tomu, že mi dala nekortikoidné lieky na zápalové stavy (mám pocit, že po nich mi je horšie ) bola som aj pri mori a myslela, že sa to zlepší ale stav sa zhoršoval aj tam...ďakujem za názory a rady. :)

určite si dajte odobrať krv na test lymskej boreliózy /tzv. WesternBlot test/, robí to každý infektológ
lujza.j
11.03.13,18:38
mimotemy chlapci odpovedáte na príspevky z 06/2011;)
petermikuláš
12.03.13,07:27
Ups, prehliadol som, ďakujem za trefné upozornenie