Josh.D
29.06.11,22:42
Zdravím. Mám jeden taký problémik s mojou SD kartou. Keď ju dám do čítačky v notebooku, pekne mi ju v "mojom počítači" zobrazí, otvorí, ale ako náhle tam chcem dať nejakú skladbu alebo obrázok alebo hocičo, napíše mi, že je to chránené proti zápisu a že to mám odblokovať alebo vymeniť disketu.. kontroloval som aj ten LOCK cicik na boku a ten nie je uzamknutý.. skúsil som tam dať aj 2GB kartu, ktorú som mal v mobile (najprv som to skúšal so 4GB, na tú ale ako som spomínal sa nedalo nič dať) a na tú sa v pohode dalo dať všetko.. tak teraz neviem v čom je chyba. mohli by ste mi ešte niečo poradiť? lebo už som na pokraji zrútenia a neviem čo robiť, aby sa na tú 4GB kartu dalo niečo dať, zbytočne som ju hádam nekupoval... a ešte chcem napísať, že mi ju nešlo na notebooku dať formátovať, ale keď som tú 4GB dal do mobilu, tam ju naformátovať šlo... a neviem, či to nejako pomôže, ale mám nokiu E51
Luboš275
30.06.11,18:00
Podla mňa je to len mechanicka chyba.Karta je zablokovaná proti zápisu naboku karty mala závlačka ktorá sa presúva .Môže sa stať že tam chýba alebo je tak volná že sa sama pri zastrčení do slotu zaistí.Mne sa to stáva s často používanými kartami.
tranzistor20
01.07.11,15:42
microsd karty keylock (cicik ci ako to tu volate) nemaju. Kedze si kartu formatoval v mobile , predpokladam ze sa mohla naformatovat na read only ... A s tym ze iba owner telefonu moze subory zapisovat. Odporucam cez Disk management windowsu (Prav.tl.mysi na tento pocitac/my computer > management / spravovat > disk management / sprava diskov ) dane oddiely daneho disku odstranit a vytvorit nanovo ako jednu particiu FAT32. potom daj vediet ci pomohlo ale myslim si ze urcite.
Thomas Thomson Thomson
12.12.13,17:38
Stačí keď ten súbor čo tam chceš dať Skopíruješ do nejakej zložky :-)
tictac7
12.12.13,18:40
....no myslím, že tento problém má už nejaký ten piatok vyriešený .... a možno už ani tú kartu nemá....