zabenka
01.07.11,10:35
Milí poraďáci.
Mám takúto otázočku.
Mám legálny MICROSOFT OFFICE 2003
OS XP.
Mne to stačí, pretože som na dôchodku a počítač používam len tak pre radosť a nie na prácu v zamestnaní.
Dnes prší a chcela som si skúsiť, lebo kedisy dávno som chodila na taký malý kurz počítača a dosť dobre som sa naučila v EXELi.
No me exel vôbe nešlo otvoriť, stále mi niečo chcelo inštalovať.
Pridávam v prílohe.
Chcela som si office aj preinštalovať, ale žialbohu kód z CD mi to už nechce zobrať. Proste už to nejde preinštalovať.
Neviete poradiť, čo sa mi to vlastne stalo,
Ostatok ide normálne.
WORD používam čast a powerpoint občas, tie idú. Iné nepoužívam.
Ďakujem :)
kergulaan
01.07.11,09:03
S excelom neporadim, ale tie ceresne su nadherne.
zabenka
01.07.11,10:24
kergulaan. Aj ja by som si dala.
Tu si môžeš vybrať aj krajšie a pochutnaj si. Chichi: http://www.kepguru.hu/
Juraj Tlach
01.07.11,10:38
Skúšala si ho preinštalovať?
marjankaj
01.07.11,10:48
Skúšala si ho preinštalovať?

A ty to nečítaš?:eek:
misoft
01.07.11,14:50
Otázka: Ten Excel bol vo verzii Professional? Pretože asi skúša nainštalovať aktualizácie a update na vyššiu verziu.
arizona
01.07.11,16:19
zabenka, ja vobec nevidim, co ti to vypisuje, je to hrozne malicke

...ale ceresne su fakt pjekne :-D
misoft
01.07.11,18:18
Podľa prvého obrázku má Microsoft Office Excel 2003 (možno verzia Home).
Podľa druhého obrázku sťahuje konfiguráciu (Please wait while Windows configuref Microsoft Office Professional Edition 2003) pre verziu Professional.
Podľa tretieho došlo k závažnej chybe - dôvodom môže byť (pýtal som sa vyššie), že zabenka nemusí mať u seba verziu Professional, no systém to chce aktualizova, upgradovať, alebo updatovať na vyššiu (bohatšiu) verziu. Výsledok - nezhodujú sa verzie.
premiko
01.07.11,21:43
ak mate niekoho co sa vie pohybovat v registroch, je moznost este vyskusat toto:

Spustit regedit (Start/Spustit..., napsat regedit a potvrdit) a v HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Office/11.0/Delivery podadresar s nicnehovoriacim menom 90000409-6000-11D3-8CFE-0150048383C9 (alebo tak podobne), kde treba zmenit hodnotu kluca CDCache z pôvodnej hodnoty„2“ na „0“. Tak sa Officu povie, aby pri instalaciach updatov nevyžadoval pristup k suborom na instalačnom CD
zabenka
02.07.11,05:54
premiko
Včera som tu už potom nebola, ale dnes sa pohrám -popozerám-či to dokážem-odpíšem.
A ešte? čo vyriešim touto tvojou radou, preinštalujem microsoft office celý, alebo len exel.
Kým sa do toho dám, počkám na Tvoju odpoveď. Ďakujem
zabenka
02.07.11,06:47
A ešte ma napadlo toto:
Mám na CD v zálohe celý program files.
Keby som vyhodila zložku microsoft office z filesu a skopírovala tú zo zálohy do filesu, Fungovalo by to,
Neprišla by som o celý balíček Microsoft office?
kamowski
02.07.11,07:51
Podľa prvého obrázku má Microsoft Office Excel 2003 (možno verzia Home).
Podľa druhého obrázku sťahuje konfiguráciu (Please wait while Windows configuref Microsoft Office Professional Edition 2003) pre verziu Professional.
Podľa tretieho došlo k závažnej chybe - dôvodom môže byť (pýtal som sa vyššie), že zabenka nemusí mať u seba verziu Professional, no systém to chce aktualizova, upgradovať, alebo updatovať na vyššiu (bohatšiu) verziu. Výsledok - nezhodujú sa verzie.

súhlasím a skúsim pokračovať týmto smerom.
- má k pc prístup aj niekto iný?
- ten niekto tam nenainštaloval inú verziu (prof.)? či už legálnu alebo nie :-)
Ak sú odpovede kladné (a zrejme budú, lebo ináč to nemá logiku), treba inštalačné cd, ktoré použil.
Ak ich nemá, treba si urobiť zálohu nastavení ms office (start-programy-msoffice-msoffice tools-...), odinštalovať ms office, vyčistiť registre a nainštalovať znovu tú verziu, ktorú máte na cd, teda tú legálnu.
zabenka
02.07.11,12:27
kamowski
(má k pc prístup aj niekto iný?) teraz ho používam sama, ale predtým ho používal aj syn, tak neručím, čo tam preinštalúval.je to už asi 8 rokov. ale tá ak hovoríte prvá, tá bola nainštalovaná firmou, počítač bol predtým pre firemné účely na doma.
počítač mi zostal.
Tu čo som našla inštalačkuCD, tá nesedí. Myslím kód.
Používam len WORD, No, ale určite išiel aj exel.
Pre mňa je nepodstatný, ale, tým, že sa na Vás obrátim s prosbou, veľa sa poučím, ste pre takú už dôchodkyňu veľmi osožní a ja sa veľmi rada dám poučiť. Neviem si už bez počítača ani život predstaviť .
kamowski
02.07.11,16:03
Máte tri možnosti:
1) ak Vám netreba ten excel, nechať to tak :)
2) ako som písal, zálohovať si nastavenia ms office, odištalovať súčasnú verziu a nainštalovať Vašu legálnu (potom obnoviť nastavenia)
3) stiahnuť a nainštalovať Open Office (http://sk.openoffice.org/news/100902.html).
Je to plnohodnotná náhrada MS Office a je zadarmo.
Tu na fóre je plno príspevkov o tomto kancelárskom balíku.
MS Office si môžete nechať a skúste pracovať v tomto programe. Ak s ním budete spokojná, necháte si ho, ak nie, odinštaluje ho.
marjankaj
02.07.11,16:18
Máte tri možnosti:
1) ak Vám netreba ten excel, nechať to tak :)
2) ako som písal, zálohovať si nastavenia ms office, odištalovať súčasnú verziu a nainštalovať Vašu legálnu (potom obnoviť nastavenia)
3) stiahnuť a nainštalovať Open Office (http://sk.openoffice.org/news/100902.html).
Je to plnohodnotná náhrada MS Office a je zadarmo.
Tu na fóre je plno príspevkov o tomto kancelárskom balíku.
MS Office si môžete nechať a skúste pracovať v tomto programe. Ak s ním budete spokojná, necháte si ho, ak nie, odinštaluje ho.

Vôbec to nie je plnohodnotná náhrada excelu. Makrá tam nespustíš.
stormcatcher
02.07.11,16:27
Máte tri možnosti:
1) ak Vám netreba ten excel, nechať to tak :)
2) ako som písal, zálohovať si nastavenia ms office, odištalovať súčasnú verziu a nainštalovať Vašu legálnu (potom obnoviť nastavenia)
3) stiahnuť a nainštalovať Open Office (http://sk.openoffice.org/news/100902.html).
Je to plnohodnotná náhrada MS Office a je zadarmo.
Tu na fóre je plno príspevkov o tomto kancelárskom balíku.
MS Office si môžete nechať a skúste pracovať v tomto programe. Ak s ním budete spokojná, necháte si ho, ak nie, odinštaluje ho.
ježiši kriste, Open Office (http://sk.openoffice.org/news/100902.html) niéééé...
zabenka
02.07.11,20:04
kamowski
Open Office nechcem, má ho kamoška a vôbec sa mi to nepáči.
Ja na exeli nepracujem, tak nechám to tak-nebudem s tým nič robiť.
Mám strach, že by som prišla o WORD a POWERPOINT.
Ten microsoft office mám aj zálohovaný na CD (zálohovala som si celý files) možno pred rokom. Nemôžem zložku microsoft office z filesu vyhodiť do koša a skopírovať zo založeného filesu z CD a vložiť ju namiesto tej vyhodenej do filesu?
Keď som porovnávala files a files na CD, zložka microsoft office, má vo filese v počítači 9 zložiek a na CD len 6.
Tak sa bojím s tým zahrávať.
Tak asi to nechám tak
-------------------------------------------------------
A ešte sa spýtam o tom Open Office.
Kamoška ho má, napísala si žiadosť a životopis do práce,napísali jej že sa to nedá otvoriť. Použila na odoslanie niečo iné ako treba.
Neviem sa dobre vyjadriť, zaprvé ja ho nemám a ani neovládam.
Čo musí zakliknúť tam pod tým ,kde sa píše názov, v tej nižšej kolonke, aby tá príloha bola čitateľná aj v inom počítači nie len v jej. Lebo keď mi to pošle, ani ja to nemôžem otvoriť. Viem, otázka na zasmiatie, ale sme len majiteľky počítačov bez vzdelania. Hmm, ja XP, ona WIN7, a len ja malý počítačový kurzík.
Ďakujem
marjankaj
02.07.11,20:24
kamowski
Open Office nechcem, má ho kamoška a vôbec sa mi to nepáči.
Ja na exeli nepracujem, tak nechám to tak-nebudem s tým nič robiť.
Mám strach, že by som prišla o WORD a POWERPOINT.
Ten microsoft office mám aj zálohovaný na CD (zálohovala som si celý files) možno pred rokom. Nemôžem zložku microsoft office z filesu vyhodiť do koša a skopírovať zo založeného filesu z CD a vložiť ju namiesto tej vyhodenej do filesu?
Keď som porovnávala files a files na CD, zložka microsoft office, má vo filese v počítači 9 zložiek a na CD len 6.
Tak sa bojím s tým zahrávať.
Tak asi to nechám tak
-------------------------------------------------------
A ešte sa spýtam o tom Open Office.
Kamoška ho má, napísala si žiadosť a životopis do práce,napísali jej že sa to nedá otvoriť. Použila na odoslanie niečo iné ako treba.
Neviem sa dobre vyjadriť, zaprvé ja ho nemám a ani neovládam.
Čo musí zakliknúť tam pod tým ,kde sa píše názov, v tej nižšej kolonke, aby tá príloha bola čitateľná aj v inom počítači nie len v jej. Lebo keď mi to pošle, ani ja to nemôžem otvoriť. Viem, otázka na zasmiatie, ale sme len majiteľky počítačov bez vzdelania. Hmm, ja XP, ona WIN7, a len ja malý počítačový kurzík.
Ďakujem

Musí ho uložiť vo formáte MS office, teda WORD, prípona *.doc, prípadne *.docx.
sthruska
03.07.11,06:20
Ten microsoft office mám aj zálohovaný na CD (zálohovala som si celý files) možno pred rokom. Nemôžem zložku microsoft office z filesu vyhodiť do koša a skopírovať zo založeného filesu z CD a vložiť ju namiesto tej vyhodenej do filesu?

Použi tento postup:
Skopíruj si na bezpečné miesto terajší adresár.
Skopíruj do terajšeho adresára svoju ročnú zálohu.
Pre istotu reštartuj počítač a skús spustiť excel. Ak nepôjde, tak to vráť do pôvodného stavu. To znamená tento postup

Vymaž celý obsah daného adresára - samotný adresár ponechaj
Skopíruj doň obsah z kópie, čo máš na bezpečnom mieste. Budeš mať pôvodný stav.
zabenka
03.07.11,08:34
Ten microsoft office mám aj zálohovaný na CD (zálohovala som si celý files) možno pred rokom. Nemôžem zložku microsoft office z filesu vyhodiť do koša a skopírovať zo založeného filesu z CD a vložiť ju namiesto tej vyhodenej do filesu?

Použi tento postup:
Skopíruj si na bezpečné miesto terajší adresár.
Skopíruj do terajšeho adresára svoju ročnú zálohu.
Pre istotu reštartuj počítač a skús spustiť excel. Ak nepôjde, tak to vráť do pôvodného stavu. To znamená tento postup

Vymaž celý obsah daného adresára - samotný adresár ponechaj
Skopíruj doň obsah z kópie, čo máš na bezpečnom mieste. Budeš mať pôvodný stav.

Neviem či to dobre odošlem, ale skúsim.
Prehodila som tie zložky zo zálohy.
Nič som s tým ani nepokazila, ale ani neopravila.
Skúsila som si ikonu s tej jednej zložky skopírovať na plochu, lebo tá zo štart mi neotvára.
Výsledok pridávam v prílohe.
EXEL otvorí, ale vždy nabehne to čo prikladám v prílohe a na prílohe už vidíte, zostane otvorený.
Ale robí to pri každom otvorení EXELU
premiko
03.07.11,13:01
premiko
Včera som tu už potom nebola, ale dnes sa pohrám -popozerám-či to dokážem-odpíšem.
A ešte? čo vyriešim touto tvojou radou, preinštalujem microsoft office celý, alebo len exel.
Kým sa do toho dám, počkám na Tvoju odpoveď. Ďakujem

mnohym tato rada pomohla k otvoreniu, spustaniu excelu bez dalsich vyziev, nepreinstalujes office, len ako som uz uviedol offic dostane pokyn neotravovat :rolleyes: "Tak sa Officu povie, aby pri instalaciach updatov nevyžadoval pristup k suborom na instalačnom CD"

samozrejme varujem pri nedostatocnych skusenostiach pri neistych zasahoch do registru, nemazat cely kluc!, len zmenit hodnotu, cislo ! ako som uviedol, zaloha registru je namieste
premiko
03.07.11,13:10
ježiši kriste, Open Office niéééé...

:) open offic ano, popri MO, vyborne nabura,odkoduje hesla a VBA projekty ;)
kamowski
03.07.11,16:57
mimotemy
add: Open office

- zo skúsenosti viem, že takých 80% užívateľov MS Office používa z celého kanc. balíka akurát word (z toho väčšina ako písací stroj, o formátovaní, štýloch, zoznamoch...nemajú ani šajn), excel (väčšinou veľmi jednoduché tabuľky) a powerpoint (aj to len na prehliadanie príloh v pošte) a majú ho väčšinou nelegálne (to však nie je moja starosť, tak to neriešim).
Tých zvyšných 20% užívateľov, ktorí naozaj využívajú možnosti MSO, nemá také problémy ako sa riešia v tejto téme.
- mal som dosť zložité tabuľky aj s makrami vytvorené v excely a nemal som problém spúšťať ich v OO. Možno som mal šťastie :)
oprava: makrá boli dorobené v OO. Makrá vytvorené v MSO nefungujú v OO. :(
....
.....
......
Nie som platený za reklamu OO. Na túto tému sa toho popísali kvantá MB na rôznych fórach aj tu na Porade. Kto chce vyskúša, kto nechce nie.
sthruska
04.07.11,05:13
Tento problém so samovoľným spúšťaním inštalátora som tu riešil len teraz.
Skús dať zakaždým, keď sa ten oznam objaví, Cancel. Excel by mal fungovať. Daj vedieť.
zabenka
04.07.11,05:23
sthruska
Ano, funguje.
Ale, včera som si stiahla cenník jedného tovaru v exeli-neotvorilo mi ho.