Nohavica22
01.07.11,12:13
Zdravim zamestnavatel sa stahuje z BA do Senca co mi nevyhovuje a dava mi vypoved dohodou §60 a k nej "pripol" prislub zamestnavatela o vyplateni 2mesacneho odstupneho , co sa mi zda dost netradicne.... Podpisat takuto vypoved alebo je to nestandartne.... Dakujem
Evanka
01.07.11,10:40
Zdravim zamestnavatel sa stahuje z BA do Senca co mi nevyhovuje a dava mi vypoved dohodou §60 a k nej "pripol" prislub zamestnavatela o vyplateni 2mesacneho odstupneho , co sa mi zda dost netradicne.... Podpisat takuto vypoved alebo je to nestandartne.... Dakujem
Výpoveď dohodou je právny lapsus. Existuje ukončenie PP dohodu §60. A to vtedy, ak sa obe strany dohodnú na ukončení PP. Teda dohoda je záležitosť obojstranná.
Výpoveď je jednostranná záležitosť. Výpoveď môže dať zamestnávateľ §62 alebo zamestnanec§ 67.
V tvojom prípade ide o organizačné zmeny zamestnávateľa a nakoľko nesúhlasíš s dochádzaním, najlepšia forma je skutočne dohoda o ukončení PP. Dohoda musí byť písomná a treba uviesť dôvod ukončenie PP aj výšku odstupného.
karol x
01.07.11,10:54
vypoved je jednostranny právny úkon. dohoda je dvojstranny pravny ukon. to nejde dohromady. ak tomu dobre rozumiem pojde o ukoncenie prac. pomeru z organizacnych dovodov podla § 63 ods. 1 pism. a) ZP- vypovedou. mozete pracovny pomer skoncit aj dohodou a ako dovod by sa uviedlo premiestnenie zamestnavatela. podla § 76 ods.1) ZP: "Zamestnancovi, s ktorým zamestnávateľ skončí pracovný pomer výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) alebo b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu alebo dohodou z tých istých dôvodov, patrí pri skončení pracovného pomeru odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku. Ak pracovný pomer zamestnanca trval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí mu odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku."
a este k § 60 ZP:

Dohoda o skončení pracovného pomeru

(1) Ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na skončení pracovného pomeru, pracovný pomer sa skončí dohodnutým dňom.

(2) Dohodu o skončení pracovného pomeru zamestnávateľ a zamestnanec uzatvárajú písomne. V dohode musia byť uvedené dôvody skončenia pracovného pomeru, ak to zamestnanec požaduje alebo ak sa pracovný pomer skončil dohodou z dôvodov organizačných zmien.

(3) Jedno vyhotovenie dohody o skončení pracovného pomeru vydá zamestnávateľ zamestnancovi.