figiba
03.07.11,00:11
Prosím vás ľudia mám taký väčší problém. Potrebujem vymeniť v notebooku procesor. Mám od kamaráta a chcem ho zameniť s mojim. Doska, všetko sedí. Lenže tento notas do ktorého chcem hodiť nový procák je viac menej skladaný asi dosť neprofesilnálne a ten procesor je prilepený silikónovým lepidlom po rohoch. Silikónové lepidlo sa mi podarilo dať preč z každej strany. Celé kusy som dal von takže nikde žiadne viditeľné lepidlo. Ale aj tak s tým procesorom nie a nie pohnúť. Skúšali sme ho vypáčiť, posunúť ale nie a nie. Ako keby bol stále prilepený zo spodu. Nejaký nápad ?

Prikladám pár fotiek.

Záber celej dosky.
http://www.img-share.net/uploads/12814sdc10561.jpg

Procesor.
http://www.img-share.net/uploads/30279sdc10563.jpg
^^ vidíte na hranách také biele ? Tam bolo to silikónové lepidlo.

Prístup.
http://www.img-share.net/uploads/12818sdc10560.jpg


Nejaké rady ??

a btw, vadí keď sa mi poradilo odtrhnúť jeden kondenzátor ? :D Také malé modré. 2.5V :D
Inak zatial nevidím žiadne zmeny na chode PC aj keď to tam už nemám :D
sthruska
03.07.11,06:11
Kondenzátor by som v každom prípade doplnil. To že NB funguje neznamená, že to je v poriadku. V tom lepšom prípade sa Ti môže niečo časom odpáliť.

Skúšal si to lepidlo odstrániť nejakým riedidlom? Robil by som to veľmi opatrne. Len s malými kvapkami a postupne. Najlepšie by bolo, keby si mal nejaký kúsok lepidla a skúšal to na ňom - ktoré riedidlo ho rozpustí.
figiba
03.07.11,13:06
Len tam je problém v tom, že žiadne lepidlo už nevidím. Tam bolo silikónové lepidlo na rohoch ktoré som už dal preč. a dal som ho v kuse preč čiže žiadne stopy po ďalšom lepidle nevidím

// a už som asi zistil, čo ovplyvnil ten kondenzátor. Nejde mi zapnúť notas keď je zapojený do siete. Musím ho vždy zapínať len čisto na baterku.
Vlado40
03.07.11,13:29
Prečo nevyberieš celý chladič aj s ventilátorom,aby tam ostal iba procesor.Neviem aký je tam procesor ,ale procesor v NTB sa zvykne povoliť jednou skrutkou .Ak nie je osadený do objímky ,tak možno máš smolu a je tam na pevno.
sthruska
04.07.11,04:58
//Len tam je problém v tom, že žiadne lepidlo už nevidím.

Keby si ho videl, tak to by bola fušerina. Riedidlo sa dostane k lepidlu aj keď ho nevidíš.
figiba
05.07.11,04:27
//Len tam je problém v tom, že žiadne lepidlo už nevidím.

Keby si ho videl, tak to by bola fušerina. Riedidlo sa dostane k lepidlu aj keď ho nevidíš.

Ale ako myslíš, že tam mám dať to riedidlo ?
Mám to tam nakvapkať priamo pod procesor z boku ? alebo s handričkou potrieť boky ?
figiba
05.07.11,04:29
Prečo nevyberieš celý chladič aj s ventilátorom,aby tam ostal iba procesor.Neviem aký je tam procesor ,ale procesor v NTB sa zvykne povoliť jednou skrutkou .Ak nie je osadený do objímky ,tak možno máš smolu a je tam na pevno.

Tá skrutka v mojom NTB nieje. Kamarát hovoril, že on keď vyťahoval tento procesor čo si tam mám dať, tak to vytiahol presne ako hovoríš. Že tam mal takúto úchytku ktorá držala celý procesor a ptm mu to vyskočilo. Lenže ja to tam nemám
Mne by ale moc ani nepomohlo, keby som vymontoval chladič pretože ja s tým procesorom nemôžem ani pohnúť tak či tak
sthruska
05.07.11,05:59
//Mám to tam nakvapkať priamo pod procesor z boku ?

Tak som to myslel. Ale opatrne.
figiba
05.07.11,11:07
//Mám to tam nakvapkať priamo pod procesor z boku ?

Tak som to myslel. Ale opatrne.

Fúha, nijako to nepokazí procák ? A aké riedidlo keď neviem, aké lepidlo je tam ?
sthruska
05.07.11,11:17
Len metóda pokus omyl a potom nový NB.

Buď to riskneš, alebo pôjdeš na istotu a necháš to tak. Nie som servisák, takže sa neviem vyjadriť.
Stále je riziko, že niektoré riedidlo môže rozpúšťať plasty okolo.
figiba
05.07.11,13:29
Len metóda pokus omyl a potom nový NB.

Buď to riskneš, alebo pôjdeš na istotu a necháš to tak. Nie som servisák, takže sa neviem vyjadriť.
Stále je riziko, že niektoré riedidlo môže rozpúšťať plasty okolo.

Hmm tak to asi riskovať nebudem Asi naozaj mi nič iné neostáva, ako ísť priamo do servisu
Vlado40
05.07.11,17:12
Napíš aký procesor vlastne chceš vymeniť za aký,či sa oplatí vymeniť.Možno pri tom načo NTB používaš ani výmenu nezbadáš.Podporuje vlastne doska nový procesor?.
michalsvk1983
12.07.11,10:54
podla patlice sa da, treba iba kuknut parametre. ale su drahe jak heroin
newmi
12.07.11,13:29
skus najprv odlakovac na nechty. Ten by nemal byt taky brutalny k plastom ale ci to rozpusti to lepidlo neviem.
IT-S
12.07.11,16:15
Tento procesor zial nevyberies bez poskodenia CPU a pravdepodobne aj patice. Toto je riesenie ako pri niektorych macoch, kde je procesor zaliaty piamo do patice na doske. Nakolko sa nejedna o SOCKET, nie je tam ani zadna skrutka na odomknutie.

kazdopadne neodporucam
dado04
12.07.11,21:47
Neviem co to mas za ntb., ale rozobral som ich uz par, ale takto vsadeny procak som nevidel ... takto byva osadeny VGA proc. alebo chipset ... bolo by vhodne vybrat celu zakladnu dosku prec z toho spodneho dekla - odkabluj - odskutkuj vsetko - daj prec chladic - a pod nim najdes vsetko co by mal chladit a spravidla to byva VGA proc. a CPU a ten byva vsadeny do patice ktoru, ako tu uz pisali pootocenim skrutky o 180° odblokujes a jednoducho vyberies - mam obavu, ze vyberas nieco ine ako CPU ... aj ked popis na tom nasvedcuje, ze je to spravna volba. Mozno by sa este dalo nieco vygooglit - servisny manual k tvojmu ntb. a tam bude urcite aj "replace CPU". Vela stastia.