DJ Misho
03.07.11,08:43
Dostal som vírus do notebooku,a jedinou mojou možnosťou bolo preinštalovanie

windowsu!
Ako prvý krok je potrebné urobiť zmenu v poradí v BIOS-e (boot menu) a tam nastal moj

problém.
Stlačil som F2,prepol som sa do BIOS-u našiel si BOOT menu a nemohol som sa v ňom

hýbať,
šípky mi v ňom nefungujú len je pri nich odkaz:

All items on this menu
cannot be modified in
user mode.If any
items require changes,
please consult your
system Supervisor.



Viete mi poradiť ako zmením poradie bootovania?? Som zúfalý ,dík.
Fero11
03.07.11,07:59
preklad z google translate
Všetky položky v tejto ponuke
nie je možné upravovať
užívateľ mode.Ak akékoľvek
položky vyžadujú zmeny,
Prosím, poraďte sa so svojím
Systém údajov.
Zatial som sa s takym niecim nestretol. Skus vybrat s NB baterku aj tu co napaja BIOS a chvilu pockaj, po urcitom case sa BIOS resetuje do defaultnych nastaveni a skus ist do BIOSu potom. Ak to nepomoze, tak sa budes musiet nejak dostat do admin modu, lebo v user mode mozes bios nastavovat asi obmedzene.
Neda sa ti na NB nastavit boot menu bez toho aby si isiel do BIOSu ? (myslim, ze je to F8, alebo F12, alebo take nieco)
mecky
03.07.11,08:21
co je to za notebook?
DJ Misho
03.07.11,10:10
Nedá... skušal som :/

Acer Extensa 5220

Najnovšie mám problém už pri zapnutí pretože notebook je nastavený tak,že pri zapnutí vypýta heslo,ja som ho zmenil takým sposobom že ako nové heslo som nezadal nič len potvrdil "enterom"..a heslo nejde... takže sa nedostanem už nikam ani do BIOSu..

čo ten reset BIOSu v notebooku,máte s tým niekto rady ako sa to robí,na notebooku som to neskušal ešte
Vlado40
03.07.11,10:16
Zapneš NTB a čo potom.Nejaká obrazovka sa musí objaviť.Zapni NTB a hneď stláčaj ESC čo to spraví.
DJ Misho
03.07.11,13:06
No zapnem vyskočí mi hned modrý obdlžník na vloženie hesla ...ktoré neviem :(

skúšal som ho otvoriť ale nedostanem sa tam k tej baterke,mohol by som ho poškodiť..
Vlado40
03.07.11,13:24
Kto nastavil to heslo.
Fero11
03.07.11,13:29
neviem, nemam NB, ale nejak sa tam musi dat dostat, jednoducho musis odpojit tu baterku co napaja BIOS
edit: skus si pozret aj manual k tvojmu NB http://www.tim.id.au/blog/tims-laptop-service-manuals/#toc-acer alebo konkretne http://tim.id.au/laptops/acer/travelmate%205720%205320%20extensa%205620%205220.p df tam ak vies aspon trocha eng. tak by si sa to mohol docitat
DJ Misho
03.07.11,17:21
fuha to heslo som nechtiac zmenil ja... ale na nespravne

manual som pozeral velmi mi to nepomohlo,neviem sa k nej dostat,našiel som ju ale neviem ju vybrat..
DJ Misho
03.07.11,21:50
Okey,urobil som reset BIOSu... cez baterku.
Teraz mi zmizli heslá počítač sa zapne,ale nereaguje na klávesu F2 ako vstup do BIOSu ani na iné klávesy čo ďalej?
srska
03.07.11,23:33
Fero11
04.07.11,04:12
Okey,urobil som reset BIOSu... cez baterku.
Teraz mi zmizli heslá počítač sa zapne,ale nereaguje na klávesu F2 ako vstup do BIOSu ani na iné klávesy čo ďalej?
Tu F2 stlacaj hned pozapnuti PC az do vtedy, pokial sa ti neukaze BIOS .... Ja si ce po eng moc neviem, ale v tom manualy co som ti dal odkaz, sa pise, ze ak chces ist do boot menu, nemusis ist cez BIOS, ale staci stlacat F12 az pokym sa ti neobjavi boot menu, tam vyberies potom moznost odkial ma bootovat
matuskostanko
23.08.14,07:58
mne sa to stale teras tiez.
najprv viber RAM aj HDD zapni nt ale nepojde tak vrat RAM a daj cd windows do mechaniky a pri instalovani ti nenajde HDD bo TAM HDD neni tak ho tam daj a vipne ti notebook a znovu zapni a mne to us islo :)
misoft
23.08.14,12:14
Meškáš 3 roky!