ThaiFasion
04.07.11,14:58
Nazdar chcem sa opytat podla vasich skusenosti ktore programi mi treba na tvorbu kvalitnych webovych stranok aj e-shopov a samozrejme z kvalitnym dizajnom !

nasiel som programi ako Adobe Dreamware cs5, Adobe ilustrator cs5,
Adobe InDesign 5.5
Fero11
04.07.11,15:26
Na to by som povedal, ze ti treba skor hlavu ako program. Co sa tyka dizajnu, tak asi adobe photoshop
veronikasad
04.07.11,16:18
Nazdar chcem sa opytat podla vasich skusenosti ktore programi mi treba na tvorbu kvalitnych webovych stranok aj e-shopov a samozrejme z kvalitnym dizajnom !

nasiel som programi ako Adobe Dreamware cs5, Adobe ilustrator cs5,
Adobe InDesign 5.5
mimotemy pravidlá slovenského pravopisu ?
ThaiFasion
04.07.11,16:28
staraj sa o temu ne o pravopis !
avalik
04.07.11,16:32
staraj sa o temu ne o pravopis !

a co sa ti nepaci? ako chces robit kvalitne webove stranky, ked neovladas pravopis?
misoft
04.07.11,16:36
mimotemy

staraj sa o temu ne o pravopis !
:eek::eek::eek:
Slovný prejav hodný roduverného Slováka!

Radil by som - trochu slušnosti, slovný prejav a spisovnosť veľa napovedá o osobe.

Ale aby si nepovedal:
http://www.webnode.sk/
http://www.stranky-zdarma.cz/
http://www.tvorbawebu.tym.sk/freehosting.php
http://www.irisoft.sk/produkty-a-sluzby/tvorba-web-stranok/
ako tvoriť:
http://www.jakpsatweb.cz/
http://fornax.elf.stuba.sk/webdesign/
http://photoshop.szm.com/ - pre photoshop - tvorba webu
ThaiFasion
04.07.11,16:39
a co sa ti nepaci? ako chces robit kvalitne webove stranky, ked neovladas pravopis?

:D ALE PANI UČITEĽKA !!! realizujte sa na inych strankach .
misoft
04.07.11,16:42
ALE PANI UČITEĽKA !!! realizujte sa na inych strankach .
No to si teda pohnojil!
avalik
04.07.11,16:47
:D ALE PANI UČITEĽKA !!! realizujte sa na inych strankach .

mimotemy nemusim byt ucitelka aby som ovladala pravopis ;)
ThaiFasion
04.07.11,16:50
mimotemy nemusim byt ucitelka aby som ovladala pravopis ;)

preco som si myslel ze to napises ..no nic ---MIER---:)
chrobak1
04.07.11,19:11
na vasom mieste by som mu uz neradil.

Ale k veci, urcite nepoznas ani HTML takze si nedokazes spravit primitivnu stranku v HTML tak hladas riesenie v programoch. (Pod slovom primitiv myslim programovaci jazyk HTML nie teba aby si niekto nemyslel ze na teba nadavam)
Adobe programy su dost zlozite a bud ich budes studovat sam (a pojde ti to velmi pomaly) alebo si kupis knihu alebo budes hladat tutorialy. Od eshopu si este velmi velmi velmi daleko takze sa k tomu tak skoro nedostanes. Ak chces eshop tak niektore stranky ti ponukaju vytvorenie vlastneho eshopu a na rok to zaplatis, ceny su rozne mas 40eur ale aj 300eur
ThaiFasion
04.07.11,20:09
serus dik ze si napisal k teme ,no ano som na zaciatku ,nasiel som stranku ktora ponuka tvorbu eshopu za peknu cenu za rok ,vytvoril som si eshop podla mojich predstav a inspiroval som aj od zabehanych stranok no samozrejme sa tam neprogramuje je to vsetko o nastaveniach ale to vies, a dyzajn som robil v photoshope 7(co ma aj dost bavi ), podla mna by sa ta stranka nemusela hambit a na zaciatok je ako stvorena,,no casom by som chcel mat vlastnu stranku. chcel by som zacat nieco robit a neveim ci je dobre ucit sa pracovat v programoch adobe napr dreamware cs5
a zistim ze bez hmtl kodu a neveim este akych jazykoch sa tam nepohnem... nechem vsetko rychlo a teraz lebo viem ze cumim na ten hml kod a no neviem vtom programovat . a pri tom su este dalsie jazyky . hlavne mi ide o to ci mi stacia tie programi co som napisal aj z knihami ci ma naucia vytvorit stranku kvalitnu stranku alebo mi su nanic a kupit si knihy cisto html ,java,css,php ...
camozzi
04.07.11,21:05
Na take "hranie" su celkom dobre open source CMS systemy typu Joomla, PrestaShop a podobne. Najdi si hosting, domenu a zacni. Napr. na takej Endora.cz mas 2GB hosting a domenu zadarmo.
So samotnym html vela vody nenamutis. Dnes svetom internetu hybe predovsetkym php a dynamicke stranky.
Pokial ta bavi Photoshop, tak sa nauc navrhovat dizajn, respektive sablony pre zabehnute CMS systemy.
Uvedom si, ze tie vymakane stranky, ktore castokrat vidis na nete robili ludia, ktori programuju cely zivot, maju na to skoly a prax. Mozu si teda dovolit za to brat slusne peniaze. Pokial ta to naozaj bavi, zacni najprv teoriou a az potom sa vrhni do samotneho programovania. Inak si toho vela nezarobis a ani velmi neocaris.
aiosys
04.07.11,21:16
no samozrjme je najlepsie sa naucit HTML, CSS, PHP a databazy MySQL... aby si mohol pisat eshopy... na jednoduche stranky ti postacia tzv, wysiwyg-i, cize what you see is what you get [co vidis to dostanes]... dobrymi prikladmi wysiwygu na tvorbu stranok su [nepotrebujes vediet programovaci jazyk]:

Adobe Dreamweaver [toto je ale veeeeeeeelmi profi nastroj, vie byt ale aj velmi blbuvzdorny]
Incomedia WebSite X5 [netreba vediet absolutne nic o programovani]
WYSIWYG Web Builder [netreba vediet absolutne nic o programovani]
Microsoft Expression Web [dokonca aj vo worde mozes ukladat ako HTML, ale je to riadny bordel]
Kompozer
Microsoft SharePoint Designer

Z mojej skusenosti vsak viem [robim sajty uz 5 rokov], ze toto je len docasne riesenie a nikdy nebudes mat tu volnost ako ked vies co robis, teda ked ovladas nejaky programovaci jazyk... samozrejme su tu aj dalsie veci ako je design, SEO, vlastne cele know-how, ktore ziskas az postupom rokov... nikto ti ho neda zadarmo...

Hadam pomohlo... ospravedlnujem sa za pravopis :D
camozzi
04.07.11,21:41
Ziaden WYSIWYG editor ti neda stranku s "cistym" kodom. Ten vies upravit a vycistit len ak mu rozumies.
aiosys
04.07.11,23:29
Ziaden WYSIWYG editor ti neda stranku s "cistym" kodom. Ten vies upravit a vycistit len ak mu rozumies.

Bavime sa tu o vytvoreni stranky bez znalosti HTML alebo inych jazykov... a neviem ci si videl kod napr. toho Wysiwyg Web Buildera ale podla mna tam nehadze nic zbytocne [chod na ich home page]... ibaze to vsetko robi do absolutnych diviek... podla mna pouzitelne... to iste aj WebsiteX a Dreamweaver [na DW uz ale podla mna treba nejaky skill]... samozrejme, ze je najlepsie napisat si to vsetko sam, o tom niet pochyb... ale pre laika, su tieto programy vykupenim a cesta k uceniu, alebo k zisteniu, co to vsetko [nakodenie poriadneho webu] obnasa...
Fero11
05.07.11,05:52
html je uplny zaklad, to ani snad nie je jazyk :)
Ja sa uz webom nevenujem dost dlho, ale ked som sa snazil, tak islo hlavne html, css (verzie si uz nepamatam), ale teraz ze vraj ide xhtml, to sa bavime cisto o statickych weboch.
Nauc sa pisat web rucne, aby si vedel ako to funguje, ked budes v buducnosti weby prerabat, tak sa ti to zijde.
Ak budes vediet ako tak vytvorit dvoj, troj stlpcovy layot so zahlavim a patickou (samozrejme nie cez tabulky) tak to snad bude na dobrej ceste.
Potom by si sa mohol pustit do nejakeho jazyka, velmi casto je to jazyk php spolu s databazovym jazykom mysql
sthruska
05.07.11,06:06
OT Databázy sú samotná kapitola na dlhý čas. Ale nič bez nich neurobíš.
ThaiFasion
05.07.11,07:35
dakujem vsetkym za rady pomohli :)
Fero11
05.07.11,10:21
Tu mas celkom slusny on-line generator pre layots. Ja som vzdy pouzival tento vytvori ti validny kod v html/xhtml css a nebudes mat v ziadnom browsery problem, napr. v IE je to dobre, ale FF to zobrazuje inak atd ....mal by obsahovat rozne fixs pre ten ktory browser
http://csscreator.com/version2/pagelayout.php
TomasHC
05.07.11,12:53
Webshop je velke susto na zaciatok, pokial je pre pana aj HTML spanielska dedina. Webshop potrebuje celkom solidny navrh databazy, lebo inak sa z toho zblazni... Ak na to nema clovek geny, tak sa to nenauci ani za 3 zivoty, videl som to na spoluziakoch este na strednej skole.

A ak sa ma clovek seriozne naucit XHTML, CSS, MSQL a JS (a ku tomu DOM, a vselico ine), tak to by uz mala byt diagnoza na cely zivot, nie kvoli jednemu webshopu.
majkovajko
04.01.13,20:53
zdravim chcem sa spytať či nahodou nepoznate nejaky web editor aj v slovenštine bo ang .moc nerozumiem .dakujem za radu
command
05.01.13,06:28
Neviem ako vy ale ja pred 10-15 rokmi som zacinal v poznamkovom bloku a html, potom som pridal css a napokon aj php+mysql. Ak si nikdy v nicom neprogramoval a nevies ziadny programovaci jazyk musis zacat od zakladu. Inak pouzi CMS a vytvor si nejaky template popripade si ho stiahni.
newmi
05.01.13,23:40
ty si zo Slovinska? ano su programy aj v slovenštine ale ak by si chcel su aj v slovenčine ;-) :-D

btw. ak nevies vytvorit daco schopne (vyzorovo) vo Photoshope alebo podobnom programe, tak programovanie ti je na velke hovno.