focalor
04.07.11,21:52
Zdravím,
keďže som počul kadečo a nepracujem v tejto problematike, tak by som sa rád spýta:
Od 1.7.2011 som SZČO, ak si budem dobrovoľne platiť odvody do Soc. poisťovne z min. vymeriavacieho základu, pričom predtým som mal vymeriavací základ vyšší, aký to má vplyv na výšku dávok, napr. dôchodok, príp. iné dávky. Pretože som počul, že takto môže dôjsť k ich zníženiu.

Ďakujem.
marjankaj
04.07.11,19:57
Zdravím,
keďže som počul kadečo a nepracujem v tejto problematike, tak by som sa rád spýta:
Od 1.7.2011 som SZČO, ak si budem dobrovoľne platiť odvody do Soc. poisťovne z min. vymeriavacieho základu, pričom predtým som mal vymeriavací základ vyšší, aký to má vplyv na výšku dávok, napr. dôchodok, príp. iné dávky. Pretože som počul, že takto môže dôjsť k ich zníženiu.

Ďakujem.

A kedy ideš do dôchodku?
Od roku 2016 sa to vraj má zmeniť, a ktovie ešte koľkokrát po zmene vlády.:confused:

Ja ešte mám pár rokov do dôchodku, a Kaník mi to už stihol pos.ať.:eek:
pepsikova
04.07.11,20:05
...však asi keď budeš odvádzať viac, bude sa ti počítať z viac, a ak budeš odvádzať minimum, tak minimum aj dostaneš..
marjankaj
05.07.11,08:15
...však asi keď budeš odvádzať viac, bude sa ti počítať z viac, a ak budeš odvádzať minimum, tak minimum aj dostaneš..

No neviem, či to tak bude stále:eek:
Kuk sem

http://hnonline.sk/ekonomika/c1-52213170-mihal-zacal-prve-upratovanie-v-penziach

A ktovie, čo vymyslia ďalšie vlády.:confused:
pepsikova
05.07.11,16:30
No neviem, či to tak bude stále:eek:
Kuk sem

http://hnonline.sk/ekonomika/c1-52213170-mihal-zacal-prve-upratovanie-v-penziach

A ktovie, čo vymyslia ďalšie vlády.:confused:..

..no vieš, to príde pako a povie- čím dlhšie budeme žiť, tým dlhšie budeme pracovať...a pri narodení nám zabudli dať do vienka presný vek, dokedy tu budeme, takže teraz nám ho určí jožko...marky a vierky budú do 63,janky a etelky do 63+2, jankovia a jožkovia do 64+8-jaj, jožkovia nieee...no, asi tak...

..lebo len si prečítaj tú logiku:" po novom budú dôchodky závisieť od toho, kolko budeme žiť,čím dlhšie budeme žiť, tým dlhšie budeme pracovať" /a kto dnes vie, kolko bude žiť?..logicky mi vychádza, že budem musieť behnúť do rodného kraja a pokukať, či mi nezabudli niečo pribaliť)):D
..a ak budú brať na výpočet dĺžky života priemerného slováka všetkých slovákov a aj rómov, budeme robiť do stovky..a do vtedy aj žiť!...s nimi)):D