video1983
05.07.11,18:57
Zdravím Vás priatelia, chcem sa Vás spýtať , či ste tiež niekedy riešili takýto nepríjemný problém. Mám skoro 80 ročnú babku, ktorá je na tom zdravotne dosť zle, minulý piatok úplne hotová ležala v posteli a vracala, celý deň nevedela sa ani hýbať, ale ani za toho Boha nechcela, aby sme zavolali záchranku. Začala všetkých vyhadzovať z bytu, (býva sama) aby sme ju nehali na pokoji, že chce už umrieť. Nech odídeme. Neskôr, keď zaspala, záchranka sa zavolala, dr pichol injekciu babke sa uľavilo, ale aj tak odmieta ísť do nemocnice a na všetkých je nahnevaná pretože sa zavolala záchranka. Dr. povedal , že treba spraviť vyšetrenia atď. Babka povedala, že sa bojí ísť do nemocnice, že neverí, že by sa z nej aj vrátila. Mali ste takýto problém? Ako ste ho vyriešili? :(
andreaS
05.07.11,17:02
mali... prvykrat sa jej tam polepsilo... druhykrat asi dva roky potom bola velmi nestastna a na vlastnu ziadost sa vypytala domov ... bola som tam za nou a v horsom psychickom stave som ju nevidela... potom bolo opat zo dva roky dobre a poslednykrat ju brala prave ta zachranka... no uz sa nam nevratila :( ... aj to hovorila ked ju nakladali... ja som uz pri tom nebola...

su tomu dva mesiace... je to este velmi cerstve... :(

ja by som skor zohnala niekoho ku nej... im je najlepsie doma, maju tam pocit istoty, domova, svoj klud... ale chapem aj vas, ze jej chcete pomoct...
video1983
05.07.11,17:04
ved to aj mna napadlo ze niekoho k nej ale aky doktor pride domov? a vysetrenia sa asi nedaju spravit doma okrem teda odberu krvi atd
terezamaria
05.07.11,17:05
Zdravím Vás priatelia, chcem sa Vás spýtať , či ste tiež niekedy riešili takýto nepríjemný problém. Mám skoro 80 ročnú babku, ktorá je na tom zdravotne dosť zle, minulý piatok úplne hotová ležala v posteli a vracala, celý deň nevedela sa ani hýbať, ale ani za toho Boha nechcela, aby sme zavolali záchranku. Začala všetkých vyhadzovať z bytu, (býva sama) aby sme ju nehali na pokoji, že chce už umrieť. Nech odídeme. Neskôr, keď zaspala, záchranka sa zavolala, dr pichol injekciu babke sa uľavilo, ale aj tak odmieta ísť do nemocnice a na všetkých je nahnevaná pretože sa zavolala záchranka. Dr. povedal , že treba spraviť vyšetrenia atď. Babka povedala, že sa bojí ísť do nemocnice, že neverí, že by sa z nej aj vrátila. Mali ste takýto problém? Ako ste ho vyriešili? :(

To je u starých ľudí úplne normálna situácia. Niektorí chcú chodiť do nemocnice ležať preto, že sa im zlepší zdravotný stav a ešte si nejaký rôčik požijú.
Často však sa stáva to, čo píšeš, že starí ľudia sú už zunovaní z chorôb a to, že sú samy v byte, im len dopomôže k tomu, že chcú čím skôr zomrieť.
Skúste sa s babkou porozprávať a vysvetliť jej, že jej chcete len dobre a ste radi, že je ešte medzi Vami a vyšetrenia jej pomôžu k tomu, aby sa mala lepšie. Držím palce. :)
video1983
05.07.11,17:12
To je u starých ľudí úplne normálna situácia. Niektorí chcú chodiť do nemocnice ležať preto, že sa im zlepší zdravotný stav a ešte si nejaký rôčik požijú.
Často však sa stáva to, čo píšeš, že starí ľudia sú už zunovaní z chorôb a to, že sú samy v byte, im len dopomôže k tomu, že chcú čím skôr zomrieť.
Skúste sa s babkou porozprávať a vysvetliť jej, že jej chcete len dobre a ste radi, že je ešte medzi Vami a vyšetrenia jej pomôžu k tomu, aby sa mala lepšie. Držím palce. :)

to vsetko sa uz skusalo, ona tam jednoducho nepojde, lebo aj to cca 2 roky behala pa doktoroch, a doktorka jedna "umelkyna" jej predpisala lieky , ked tam babka prisal po case ze jej je este horsie po tych liekoch tak ju ta "umelkyna" z.rbala ze ci ona ja doktor! no skoda ze som tam nebol s nou! no a vtedy sa babka zatala a dostat ju k dr je problem, toboz do nemocnice, este aj ked to vidi v TV co sa deje, s nemocnicami a tazko jej to vysvetlit:(
terezamaria
05.07.11,17:17
to vsetko sa uz skusalo, ona tam jednoducho nepojde, lebo aj to cca 2 roky behala pa doktoroch, a doktorka jedna "umelkyna" jej predpisala lieky , ked tam babka prisal po case ze jej je este horsie po tych liekoch tak ju ta "umelkyna" z.rbala ze ci ona ja doktor! no skoda ze som tam nebol s nou! no a vtedy sa babka zatala a dostat ju k dr je problem, toboz do nemocnice, este aj ked to vidi v TV co sa deje, s nemocnicami a tazko jej to vysvetlit:(
Tak nech ju obvodný/á/ doktor, podľa toho, čo on predpokladá, že je zhoršené, objedná len na ambulantné vyšetrenie, aby nemusela ležať v nemocnici. To možno bude súhlasiť.
avalik
05.07.11,17:20
to vsetko sa uz skusalo, ona tam jednoducho nepojde, lebo aj to cca 2 roky behala pa doktoroch, a doktorka jedna "umelkyna" jej predpisala lieky , ked tam babka prisal po case ze jej je este horsie po tych liekoch tak ju ta "umelkyna" z.rbala ze ci ona ja doktor! no skoda ze som tam nebol s nou! no a vtedy sa babka zatala a dostat ju k dr je problem, toboz do nemocnice, este aj ked to vidi v TV co sa deje, s nemocnicami a tazko jej to vysvetlit:(

skusali ste poziadat obvodneho lekara o navstevu pacienta doma?
video1983
05.07.11,17:21
vyskusame!
buchač
05.07.11,20:10
Zdravím Vás priatelia, chcem sa Vás spýtať , či ste tiež niekedy riešili takýto nepríjemný problém. Mám skoro 80 ročnú babku, ktorá je na tom zdravotne dosť zle, minulý piatok úplne hotová ležala v posteli a vracala, celý deň nevedela sa ani hýbať, ale ani za toho Boha nechcela, aby sme zavolali záchranku. Začala všetkých vyhadzovať z bytu, (býva sama) aby sme ju nehali na pokoji, že chce už umrieť. Nech odídeme. Neskôr, keď zaspala, záchranka sa zavolala, dr pichol injekciu babke sa uľavilo, ale aj tak odmieta ísť do nemocnice a na všetkých je nahnevaná pretože sa zavolala záchranka. Dr. povedal , že treba spraviť vyšetrenia atď. Babka povedala, že sa bojí ísť do nemocnice, že neverí, že by sa z nej aj vrátila. Mali ste takýto problém? Ako ste ho vyriešili? :(

My máme iný problém ( teda mali sme ) ...opačný so svokrou ...

Na pohotovosti "visela " na nástenke ako nepriateľ č. 1 ...do týždňa vola aj 10 x...
Samozrejme , že prehnala aj nás ...
Sanitka prišla , odviezla ( podľa zákona musela ) na pohotovosť a my za ňou ...nejaké to vyšetrenie , následne injekcijka a finito ...
Celá anabáza ale trvala niekedy aj zo päť hodín ...

Bombónik na záver ....zohnal som zázrakom miesto v DSS za nenormálne smiešne love ...samozrejme odmietla ,dôvody radšej ani nedávam ...ešte aj teraz sa mi bičak vo vrecku otvára ...

Ako by ste toto poriešili ?....
My už hej ...má to , čo chcela - svätý pokoj a my tiež , nakoľko doma sedí ...sama , ale je to len jej a len jej vina ...
alabut
06.07.11,04:41
Pockaj, spomenie si pri zaveti. :-)
Stanislav 1975
06.07.11,04:58
Zdravím Vás priatelia, chcem sa Vás spýtať , či ste tiež niekedy riešili takýto nepríjemný problém. Mám skoro 80 ročnú babku, ktorá je na tom zdravotne dosť zle, minulý piatok úplne hotová ležala v posteli a vracala, celý deň nevedela sa ani hýbať, ale ani za toho Boha nechcela, aby sme zavolali záchranku. Začala všetkých vyhadzovať z bytu, (býva sama) aby sme ju nehali na pokoji, že chce už umrieť. Nech odídeme. Neskôr, keď zaspala, záchranka sa zavolala, dr pichol injekciu babke sa uľavilo, ale aj tak odmieta ísť do nemocnice a na všetkých je nahnevaná pretože sa zavolala záchranka. Dr. povedal , že treba spraviť vyšetrenia atď. Babka povedala, že sa bojí ísť do nemocnice, že neverí, že by sa z nej aj vrátila. Mali ste takýto problém? Ako ste ho vyriešili? :(

Ale na jednej strane sa babke ani nečudujem- komu by sa chcelo trčať v nemocnici a navyše títo starí ľudia sa fakt boja, že sa nemusia vrátiť, takže ja ju troška aj chápem...
peterknazeje
06.07.11,05:25
Kedze babka potrebuje vysetrenia v nemocnici ale boji sa tam ist, treba ju presvedcit. Ked neda na Vase slova, pomohli by slova niekoho ineho. Chodi/chodila babka do kostola? Tak sa skuste porozpravat s panom fararom, vysvetlit mu situaciu a mozno by ju navstivil a porozpraval sa s nou. Babky niekedy viac pocuvaju farara ako vlastne dcery/synov.
durisovad
06.07.11,05:27
Ani ja by som do nemocnice nesla, nanajvys na nejake to vysetrenie ale aj to len v pripade, ze by som mala nejakou protekciou zarucene spravne zaobchadzanie. Ked sa po nemocniciach pohybuju kadejaki heparinovi vrahovia, niet o co stat. Radsej v mieri a pokoji umriet doma.
buchač
06.07.11,05:52
alabut Dnes, 07:41 AM
Pockaj, spomenie si pri zaveti. :-)


...si ma teda :---:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


...kua , šak ..........atď , škoda by bolo aj toho papiera na ten závet , nakoľko by sa tam toho veľa nenapísalo .
Neboj nič , notár utrie na prázdno hubu ...;)


...ááááále , radšej nepokračujem ...:rolleyes:
Kája.
06.07.11,10:13
My sme tento problém riešili minulý rok v septembri, starká nechcela ísť ale dala na mňa a teda išla. Nikdy si neodpustím, že som ju prehovorila aby išla do nemocnice na vyšetrenia. Po 10 dňoch v nemocnici, kedy jej robili všetky možné aj nemožné vyšetrenia, dostala cez kanylu zavedenú do ruky infekciu, nasledovala sepsa (otrava krvi), preloženie na JISKU (aj to po známostiach, starý ľudia sa už na JISKU neprekladajú, veď načo), následne preloženie na ďalšiu JISKU ale už sa jej nedalo pomôcť. A to do nemocnice prišla po vlastných nohách, zdravá bola len ju strašne bolel chrbát.
pasuliatko
06.07.11,10:16
babku ťažko budete presviedčať... keď nechce tak nechce... nenútťe ju!
aj keby ste ju nejakým spôsobom dostali do nemocnice tak nebude spolupracovať s lekármi tak to bude zbytočné...
možno psychológ by jej pomohol a možno on by ju presvedčil...
avalik
06.07.11,10:57
babke treba aj vysvetlit, ze nemocnica nie je opatrovatelsky ustav, a urcite ju tam nebudu drzat dlhsie ako je treba ... poistovna to nezaplati
pasuliatko
06.07.11,11:22
video1983 ani tebe by sa nepáčilo keby ťa niekto nútil ísť do nemocnice aj napriek tvojmu odmietaniu... ja viem,že babke chceš pomôcť ale ver mi ak ona nechce nedostaneš ju tam!
ErinErin
06.07.11,11:52
Ak je babička na tom krátkodobo horšie - nevládala vstať, okrem návštevy obvodného lekára, ambulantných vyšetrení možno skúsiť na tých pár dní ošetrovateľku doma.

http://www.zzz.sk/?page=adosy
alabut
06.07.11,12:48
Ak ju chcete zrychlene pochovat, tak sup s nou do nemocnice.
osky
06.07.11,13:01
veru,stari ludia uz pre spolocnost nemaju ziadnu cenu,zial a oni to dobre vedia.preto ani nechce ist do nemocnice,lebo dobre vie,ze o takych starych ludi v nemocnici uz ani pomaly nikto nezakopne.
nie je to tak len na slovensku,pre pokoj vasich dusi.v rakusku je to este horsie...ach jaj.
tito stari ludia uz citia,ci maju este sancu na zivot alebo ci je to uz len take prezivanie.
nenutte ju ist do nemocnice.
drzte sa radsej vyssie uvedeneho,co vam radia opateru doma.ved vysetrenia jej urobia v nemocnici aj na pockanie ale lezat by som ju tam nedala.vela ludi takto zomrie len preto,lebo v nemocnici jednoducho nie je o nich zaujem...
Stanislav 1975
06.07.11,13:03
Ak ju chcete zrychlene pochovat, tak sup s nou do nemocnice.

Veru tak, tam by ju zlikvidovali hneď, viď príspevky Káj-i...:mad:
BXLmiami
06.07.11,17:05
Veru tak, tam by ju zlikvidovali hneď, viď príspevky Káj-i...:mad:
Ach jaj.Lebo tú kanylu do ruky jej zaviedli cielene s úmyslom zabiť.Neuveriteľné....
osky
06.07.11,17:11
Ach jaj.Lebo tú kanylu do ruky jej zaviedli cielene s úmyslom zabiť.Neuveriteľné....

to nikto netvrdi.ale musis uznat,hoci si zdravotnicka,ze vo velkom mnozstve nasich nemocnic je mizerna opatera a o starych ludi,to uz ani nehovorim.
mzdarka renca
06.07.11,17:29
veru,stari ludia uz pre spolocnost nemaju ziadnu cenu

V dnešnej dobe "Kultu mladosti" podľa môjho názoru majú cenu a veľkú, ved starí ľudia nám mladším môžu ešte toľko dať, nemyslím to po materiálnej stránke, ale mám na mysli ich bohaté životné skúsenosti ......... chyba nie je v nich, ale v nás, v tejto hektickej dobe, kedy sa len naháňame za niečim, čo v podstate ani nepotrebujeme, nemáme, alebo nechceme mať čas pre nich, čo je neskutočne smutné a skľúčujúce, lebo na ich mieste jedného krásneho dňa budeme aj my všetci.

Bacha, nedajte sa oklamať ich starým telom, nakoľko ich duša taká stará nie je a tiež potrebujú spoločnosť, lásku, priateľov,....
BXLmiami
06.07.11,17:33
to nikto netvrdi.ale musis uznat,hoci si zdravotnicka,ze vo velkom mnozstve nasich nemocnic je mizerna opatera a o starych ludi,to uz ani nehovorim.
Ale určite,ked chcu aby sa vyriešila situácia lege artis a dajú prídel liekov a 2 plienky na den a možno 2 sestry na 30 ľudí,sanitára aby si lupou hľadala a postele pamatajú Dubčeka.Ako to mieniš riešiť? Od roku 1995 okydávate lekárov a nemocnice,a nikto z Vás si nemieni pýtať služby od inštitúcií do ktorých platíte peniaze,lebo to vraj nie je Vaša starosť.Tak čo ste čakali?
video1983
06.07.11,17:48
dakujem vsetkym kt. napisali nazor,

babka je uz alergicka na lekarov, asi bude naozaj najlepsie nehat ju doma a zariadit opatrovatelku i ked ja osobne opatrovat. neverim!
ale babke sa polepsilo, akurat nevladze chodit
ErinErin
06.07.11,17:55
Problém niektorých starých ľudí v nemocniciach je niekedy aj kvôli tomu, že sa vo svojo veku ťažšie vyrovnávajú so zmenou - pobytom mimo domova. Nespia vo svojej posteli, sú nútení prispôsobiť sa režimu.