ekonom1
13.01.06,09:40
Ahojte,

prosím Vás o názor.

Momentálne máme daňovú kontrolu 2002,2003 ktorá je výslovne zameraná len na jednu vec.
Sme výrobná firma a zúčastňujeme sa letákových akcií. Hypermarkety nám fakturujú faktúry za marketingové akcie s DPH.
Daniari nám chcú všetky marketingové a letákové akcie vyhodiť (DPH) nakoľko - ich názor : Zdaniteľné plnenie nenastalo, lebo je to reklama hypermarketu a nie naša. Že je to tzv. zneužívanie ekonomickej sily.
Určite sa odvoláme ale chcela by som počuť aj váš názor.

PS: My sme na trhu nezaujímavý ak sa týchto akcií nezúčastníme. Je to vlastne naša reklama v letáku konkrétneho hypermarketu a v každom letáku určujeme predajnú cenu my. Podľa môjho názoru nemajú pravdu a zdaniteľné plnenie tam nastalo a to dňom vystavenia letáku a fakturácia má byť aj s DPH.

Lenže za chviľku sa to bude týkať všetkých firiem čo sú uvedené v letáku lebo mám info že DR dalo pokyn na tieto kontroly.
Denda
13.01.06,08:44
Dana K.
13.01.06,08:44
Podľa mňa, keď je v letáku uvedený názov vašej firmy, je to vaša reklama. Je to to isté ako keď si dáte reklamu do nejakého časopisu. Je to vaša reklama a nie reklama časopisu. Nie tak?