Vameti
06.07.11,08:36
Firma poistila svojích zamestnancov proti úrazu na pracovisku a proti úrazu z následkom smrti. Plnenie ide v prípade poistnej udalosti v prospech poistenej osoby.( uzatvorená zmluva skupinové úrazove poistenie medzi poisťovňou a firmou)
Firma nepoistila konkrétne osoby ale počet osôb. poistné uhradila firma
Na daň.riaditeľstve mi povedali, že ide o nepeňažný príjem zamestnanca a musí sa mu to zdaniť.
Ale neviem ktorým zamestnancom to zdaniť, kedže poistné sa nevzťahuje na konktrétne osoby.
Predpokladám, že to nebude ani daň.uznaný náklad firmy

Stretli ste sa už podobným poistením vo firme

Vopred ďakujem za odpovede
Tweety
06.07.11,06:41
Firma poistila svojích zamestnancov proti úrazu na pracovisku a proti úrazu z následkom smrti. Plnenie ide v prípade poistnej udalosti v prospech poistenej osoby.( uzatvorená zmluva skupinové úrazove poistenie medzi poisťovňou a firmou)
Firma nepoistila konkrétne osoby ale počet osôb. poistné uhradila firma
Na daň.riaditeľstve mi povedali, že ide o nepeňažný príjem zamestnanca a musí sa mu to zdaniť.
Ale neviem ktorým zamestnancom to zdaniť, kedže poistné sa nevzťahuje na konktrétne osoby.
Predpokladám, že to nebude ani daň.uznaný náklad firmy

Stretli ste sa už podobným poistením vo firme

Vopred ďakujem za odpovede
Máš počet osôb, zrejme je tam každý zamestnanec, takže sumu poistenia rozpočítaj na každého.
Mila123
06.07.11,06:49
Máš počet osôb, zrejme je tam každý zamestnanec, takže sumu poistenia rozpočítaj na každého.
A ak nie, nech ti dávajú podklady , koľko ktorých napr. robotníkov bolo v tom mesiaci na stavbe....a použi kalkulačku...rozpočítaj poistenie.....
Vameti
06.07.11,07:19
ďakujem za odpovede, len problém je v tom že mám viac zamestnancov, ako bolo poistených a poistné bolo zaplatené jednorázovo( takže v jednom mesiaci im musím dať nepeňažný príjem poistné celý rok), zamestnanci sa u nás striedajú lebo pracujú na dohodu o pracovnej činnosti.
Tweety
06.07.11,07:20
ďakujem za odpovede, len problém je v tom že mám viac zamestnancov, ako bolo poistených a poistné bolo zaplatené jednorázovo( takže v jednom mesiaci im musím dať nepeňažný príjem poistné celý rok), zamestnanci sa u nás striedajú lebo pracujú na dohodu o pracovnej činnosti.
Ten, kto poistné uzatváral musí o tom niečo vedieť, koho vlastne poistil, tam si sa nepýtala? A dohodár vlastne nie je klasický zamestnanec, tak možno poistený nie je.
KEJKA
06.07.11,10:36
Firma poistila svojích zamestnancov proti úrazu na pracovisku a proti úrazu z následkom smrti. Plnenie ide v prípade poistnej udalosti v prospech poistenej osoby.( uzatvorená zmluva skupinové úrazove poistenie medzi poisťovňou a firmou)
Firma nepoistila konkrétne osoby ale počet osôb. poistné uhradila firma
Na daň.riaditeľstve mi povedali, že ide o nepeňažný príjem zamestnanca a musí sa mu to zdaniť.
Ale neviem ktorým zamestnancom to zdaniť, kedže poistné sa nevzťahuje na konktrétne osoby.
Predpokladám, že to nebude ani daň.uznaný náklad firmy

Stretli ste sa už podobným poistením vo firme

Vopred ďakujem za odpovede
a máč to stanovisko DRSR písomne? Mne to pripadá, že ide o poistné=daňový náklad firmy, nakoľko sa nevzťahuje na konkrétne osoby.
Podľa mňa to je riešenie pre firmu, nie pre zam-cov v prípade pracovného úrazu. Firma v takom prípade je povinná plniť, platiť zam-covi odškodné, ale vdaka tejto poistke plniť bude poisťovňa za zam-eľa.
Možno bola otázka na drsr zle formulovaná.
Považujem za scestné, aby sa nepeňažný príjem zdaňoval J.Mrkvičkovi a v prípade úrazu, plnenie by šlo v prospech Ferkovi XY.
promont maja
06.07.11,10:58
... nebolo by lepšie, aby sa poistil každý zamestnanec sám osobne a platby poistného by sa realizovali prostredníctvom zrážok zo mzdy ... a zamestnávateľ by mu tieto navýšené výdavky zohľadnil v jeho mzde ...?