tweedle
06.07.11,11:06
Nepravidelne ale dosť často sa mi objavujú po tele malé červené svrbivé vyrážky.
Nikdy neviem prísť na to z čoho, vraj to mám v prachu na pranie alebo z aviváže, ale dlhodobo používam tekutý gél rovnakej značky a aj aviváž rovnakú, práčku mám novú, má 6 mesiacom, tekže nemyslím, že by zle prala. Predčera sa vyhodil aj môj priateľ po celom tele, ja to mám najmä na lýtkach ( ako vždy). Trvá to 2-3 dni, potom to zmizne 1-2 mesiace nič a potom zase,,,

z čoho to je??

ešte ma napadlo, že som menila posteľnú bielizeň a použila som dlhšie nepoužitú plachtu (nebola zatuchnutá) môže to byť z toho??
buchač
06.07.11,09:13
Nepravidelne ale dosť často sa mi objavujú po tele malé červené svrbivé vyrážky.
Nikdy neviem prísť na to z čoho, vraj to mám v prachu na pranie alebo z aviváže, ale dlhodobo používam tekutý gél rovnakej značky a aj aviváž rovnakú, práčku mám novú, má 6 mesiacom, tekže nemyslím, že by zle prala. Predčera sa vyhodil aj môj priateľ po celom tele, ja to mám najmä na lýtkach ( ako vždy). Trvá to 2-3 dni, potom to zmizne 1-2 mesiace nič a potom zase,,,

z čoho to je??

ešte ma napadlo, že som menila posteľnú bielizeň a použila som dlhšie nepoužitú plachtu (nebola zatuchnutá) môže to byť z toho??

...hm...

Ploštice prekvapia aj v modernom byte......

http://korzar.sme.sk/c/4641897/plostice-prekvapia-aj-v-modernom-byte.html
pepsikova
06.07.11,09:16
..môže to byť zo slnka, ak si bola dlhšie...ale tuším pršalo,...skús používať na umývanie svrbivých miest borovú vodu...
tweedle
06.07.11,09:17
nemyslím, ja mám vyrážky veľkosti špendlíkovej hlavičky, a ZODAC na ne zaberá...
tweedle
06.07.11,09:18
vždy na začiatku leta mám aj alergiu na slnko ale to rýchlo prejde a toto sa vyskytuje aj v zime..
medvedik21
06.07.11,09:22
Ak ZODAC na to nezabera tak to alergia nebude, bola si uz u koznej? Mas tie vyrazky aj na rukach? Napr. medzi prstami na rukach byva svrab a potom po celom tele, za detstva som ho zazila, da sa chytit aj v autobuse.
tweedle
06.07.11,09:29
ZODAC zaberá,prestane to svrbieť, ja to mám vždy najmä na lýtkach ale 1-2 vyrážky aj po tele...priateľ to mám na pleciach...u kožnej som s tým nebola vždy to mám tak 2-3 dni potom je pokoj niekedy aj 2-3 mesiace
mahony1
06.07.11,09:32
Skus na chvilu prestat pouzivat:
- deodorant (umyvaj sa len obycajnym mydlom)
- prasok na pranie (daj vyprat v pracke pomocou jadroveho mydla)
- avivaz

To by som urobil ako prve. Uvidis, ci sa nieco zmeni. Ja som mal po tele take drobne svrbive vyrazky, a zistil som, ze to bolo z deodorantu, ktory som dovtedy pouzival uz vyse roka... telo ma niekedy toho uz dost (nejaka zlozka mu vadi a brani sa takto).
tweedle
06.07.11,09:35
aj ja si začínam myslieť že to bude tým praním, vyskúšam a uvidím,,,len mi nejde do hlavy že sa to nepravidelne objavuje, periem stále rovnako a 2-3 mesiace ok a potom sa to dosť často opakuje,,,musím niečo vymyslieť, teraz v leto je to dosť nepríjemné
pasuliatko
06.07.11,11:13
vymeň mydlo, prací prášok aj aviváž za inú značku a možno sa to zlepší...
pepsikova
06.07.11,11:23
...a novo kúpené veci perieš ešte pred oblečením?..lebo aj tu môže byť príčina..ak to nevyperieš a oblečieš, vyrážky sú z tých chemikálií vo farbách a apretáciách...
tweedle
06.07.11,11:45
priznám sa že nie vždy periem nové veci, ale teraz som nič nové nemala oblečené takže z toho to nebude
pasuliatko
06.07.11,11:58
mne sa robilo niečo podobné, mama zmenila aviváž a bolo dobre...
alebo nedávaj aviváž alebo to potom ešte preper po vypratí nech sa vyplácha zbytok avivážu.
medvedik21
06.07.11,13:16
Mne sa tiez stalo aj toto: Zacali sa mi robit pluzgieriky na prstoch ruky, testy na alergie nic nepreukazali tak kozna skonstatovala ze to mam zo saponatov. Dovtedy som nemala problem. Ked som zacala pouzivat gumenne rukavice tak sa to zlepsilo, ale kozu mam uz taku citlivu, ze sa mi to spravi aj po mydle :( Pomaha len masticka Beloderm, aj to len na chvilu.
Tym som vlastne chcela povedat ze moze to byt kludne aj z niecoho na co ste zvyknuti a odrazu Vam to skodi.
BXLmiami
06.07.11,18:08
Mne sa tiez stalo aj toto: Zacali sa mi robit pluzgieriky na prstoch ruky, testy na alergie nic nepreukazali tak kozna skonstatovala ze to mam zo saponatov. Dovtedy som nemala problem. Ked som zacala pouzivat gumenne rukavice tak sa to zlepsilo, ale kozu mam uz taku citlivu, ze sa mi to spravi aj po mydle :( Pomaha len masticka Beloderm, aj to len na chvilu.
Tym som vlastne chcela povedat ze moze to byt kludne aj z niecoho na co ste zvyknuti a odrazu Vam to skodi.
Ak kožná povedala že je to po saponátoch,tak prečo prosím ťa používaš mydlo???Ved to je saponát,tak čo čakáš.V lekárni je kopa bezsaponátovýcg mydiel,tak mydlám daj pokoj.A aby sme to neriešili aj o týžden,tak saponáty sú aj v telových šamponoch.
Gina Er
06.07.11,18:12
skús používať prášok a aviváž na detský textil.....môj švagor má tiež alergiu na prášky......
po citrusových plodoch sa nevyhadzuješ?
a na čo ste obaja alergickí,tak to zistí až alergológ po testoch...ale skôr ako v októbri k doktorovi ani nechoďte
tweedle
07.07.11,07:07
no tak mne už vyrážky zmizli, priateľ ešte zopár má, ale tiež ho to už nesvrbí,,,,budem dávať pozor pri praní a uvidíme či sa to zopakuje,,,
Gina Er
07.07.11,07:28
no tak mne už vyrážky zmizli, priateľ ešte zopár má, ale tiež ho to už nesvrbí,,,,budem dávať pozor pri praní a uvidíme či sa to zopakuje,,,
ale otestovať by ste sa mali v každom prípade.....
dusansl
13.07.11,08:31
Milí návštevníci,návštevníčky portálu Porada,

na tomto meste by som Vám rád objasnil jednu skutočnosť a tou sú príčiny vzniu alergií.
najšastestejšie vznikajú ako dôsledok vysokej toxixity ľudského organizmu pojedenými liečivami ktoré sa v organizme postupne od ranného detstva v tele nahromadili. ďaľšou nei nepodstatnou príčinou sú potraviny a ich zloženie.
Oproti dobe keď sa klobásy vyrábali zásadne z mäsa, dnešné potraviny obsahujú okrem mizivého percenta základnej suroviny, nemálo rôznych objemových plnidiel ako sú rôzne múčky, ešte aj stabilizátory, farbivá a ich modifikácie, vysoké percento konzervantov, stabilizátory a zvýrazňovače chuti atď......
Dôsledok jedenia týchto gebuzín je objavenie skôr-či neskôr prejavou alergií.
Ešte by som rád poznamenal, že alergia vlastne nie je ,, v našom ponímaní choroba". Je to len prehnaná reakcia tela samého na seba.
Cesta z tophoto bludného kruhu je :
-zbaviť ľudský oranizmus toxických látok
-následne mu treba vyrovnať chýbajúcu výživu
-stabilizovať ho pre ďaľšie fungovanie do najbližšej doby

Kladiete si otázku čo potom. No uvedený proces opakovať najmenej niekoľko krát, pokiaľ žiejte rovnako nerozumným spôsobom.
Dusansl
Gina Er
13.07.11,08:33
Milí návštevníci,návštevníčky portálu Porada,

na tomto meste by som Vám rád objasnil jednu skutočnosť a tou sú príčiny vzniu alergií.
najšastestejšie vznikajú ako dôsledok vysokej toxixity ľudského organizmu pojedenými liečivami ktoré sa v organizme postupne od ranného detstva v tele nahromadili. ďaľšou nei nepodstatnou príčinou sú potraviny a ich zloženie.
Oproti dobe keď sa klobásy vyrábali zásadne z mäsa, dnešné potraviny obsahujú okrem mizivého percenta základnej suroviny, nemálo rôznych objemových plnidiel ako sú rôzne múčky, ešte aj stabilizátory, farbivá a ich modifikácie, vysoké percento konzervantov, stabilizátory a zvýrazňovače chuti atď......
Dôsledok jedenia týchto gebuzín je objavenie skôr-či neskôr prejavou alergií.
Ešte by som rád poznamenal, že alergia vlastne nie je ,, v našom ponímaní choroba". Je to len prehnaná reakcia tela samého na seba.
Cesta z tophoto bludného kruhu je :
-zbaviť ľudský oranizmus toxických látok
-následne mu treba vyrovnať chýbajúcu výživu
-stabilizovať ho pre ďaľšie fungovanie do najbližšej doby

Kladiete si otázku čo potom. No uvedený proces opakovať najmenej niekoľko krát, pokiaľ žiejte rovnako nerozumným spôsobom.
Dusansl
a čím sa mám živiť,keď všetko sú gebuziny???
tweedle
13.07.11,08:35
a čím sa mám živiť,keď všetko sú gebuziny???

presne,,,,čo jesť,akú kozmetiku používať,,,,vo všetko je niečo,,,