Ozembuch
06.07.11,14:22
Zdravím, mám novú zvukovku Creative SoundBlaster X-fi 5.1 PRO. Inštaloval som originál ovládače z CD do Win7 ... Zvuk praská len keď niečo robím no ako kedy ... hlavne to je pri surfovaní na nete keď točím kolečkom, pri vizualizáciach atď. skúšal som nastavovať aj Buffer cez Foobar2000 no zmeny som ani nepočul a ani nevidel :/ ... už som skúšal všeličo, vypnúť všetky efekty, filtre atď. meniť kvalitu zvuku, púšťal som original CD ... a stále to praská ... ale po obídení PC ... tj na vstup som dal MP3 prehrávač priamo do zvukovky ... a výstup repro ... tak to nepraskalo ... aj v notebooku to nepraská len v PC :/ tak je len tam problém. integrovaná je vypnutá v biose. Ovládače ktoré inštaluje sám Win7 tak je ten zvuk hrozný dokonca nepočuvatelný no nieje praskanie. Napíšte nejaké rady všetko skúsim :/
misoft
06.07.11,12:56
Zvuk praská len keď niečo robím no ako kedy ... hlavne to je pri surfovaní na nete keď točím kolečkom, pri vizualizáciach atď. skúšal som nastavovať aj Buffer cez Foobar2000 no zmeny som ani nepočul a ani nevidel :/ ... už som skúšal všeličo, vypnúť všetky efekty, filtre atď. meniť kvalitu zvuku, púšťal som original CD ... a stále to praská ... ale po obídení PC ... tj na vstup som dal MP3 prehrávač priamo do zvukovky ... a výstup repro ... tak to nepraskalo ... aj v notebooku to nepraská len v PC :/ tak je len tam problém
Doska je správne zasunutá, je pripojená všetkými konektormi? Je doska upevnená v slote o rám skrutkou?
Pretože všetko toto môže spôsobovať rušenie - nedokonalé zasunutie môže spôsobovať tiež rušenie (pohyb v miestach styku konektorov). Neupevnenie skrutkou = neuzemnenie karty o rám.
To, že prepojíš mp3 prehrávač so ZK priamo a výstup priamo = ZK pôsobí len ako zosilovač. Pri práci celého PC idú predsa signály (a dáta) cez zbernice a konektory slotu = a tu potom nastáva problém pri hore uvedených nedostatkoch.
Pokiaľ si púšťal CD = PC spracováva signál z optickej mechaniky a posiela cez zbernice a konektory do ZK.
Ozembuch
06.07.11,21:44
Takže dokončil som tvoje rady ... väčšina vecí bola v poriadku ... tá doska bola trochu uvolnená, no dotiahol som to, PC som skúšal napojiť bez subwoofra čisto len výšky aby nenastala žiadna rezonancia, menil som cinche no stále to tu mám. Skúšal som aj aktualizovať ovládače na USB no boli najnovšie, aj som menil zvukovku medzi USB portami no bez výsledku. Dnes som si všimol že požiadavky zvukovky sú min. dvojjadrové procesory no keby to bolo tak tak by mi procesor vyťažovalo na 100% no drží sa na 50% a keď pokrútim kolečkom skočí cca na 80% .. tak s tým by nemal byť problém, nie? Priznám sa v živote som nepočul o systémových požiadavkach na Zvukovú kartu :/ a to bude asi tá chyba :(
Vlado40
06.07.11,22:01
Keď som dobre pozeral ,tak zvuková karta je USB a USB môže robiť problém.Neviem akú máš v PC základnú dosku ,ale ja by som skúsil PCI kartu s USB portami , možno by sa problém vyriešil.Stretol som sa s tým ,že USB porty na základnej doske mali problém s pripojeným zariadením cez USB a prídavna karta PCI s USB portami to vyriešila.
Ozembuch
07.07.11,07:35
Doska je ASUS P5LD2 no ako by sa dalo zistiť či sú tie USB porty dostatočne rýchle ? ... nech nekupujem nanič ďalšiu vec :/