saabinna
06.07.11,16:26
Ahoj, snažím sa schudnúť a chcem sa spýtať či je vhodná kombinácia 5 x do týždňa beh aspoň 30 min. a cca 2 x do týždňa tanec 60 min. a samozrejme úprava stravy. Môžem začať s takouto pohybovou aktivitou keď som 22 dní po operácii prsníka? Bolesti nemám žiadne, rana je v podstate zhojená. Ďakujem za rady :)
avalik
06.07.11,14:31
s lekarom si konzultovala? na zaciatok by som zvolila namiesto behu chodzu, neskor rychlu chodzu a az potom beh. pravidelna strava 5x denne. v strave nezabudni na prijem kvalitnych bielkovin + dostatocny pitny rezim.
Gina Er
06.07.11,14:33
myslím,že to je aj veľa,na začiatok by som veľmi neriskovala,naber najprv kondičku.....3x do týždňa na začiatok stačí...+ ten tanec....
ja som tiež takto chudla,ale behať som nevládala :D tak som to riešila rýchlou chôdzou s kratšími úsekmi behu....stravu zmeniť je tiež dôležité....držím palce
zk24
06.07.11,14:49
Vsetko zalezi na tom ake mas "zaklady". Davat si vysoke ciele je najhorsie co moze byt. Po nich prichadzaju veke sklamaia a nasledna rezignacia, a navrat ku chipsom. Radsej by som zacala 2x do tyzdna a pridavala si.

Mozno sportujes cely zivot a nic to pre teba nebude, ja mam tiez denne fyzicku aktivitu, ked uz nic ine aspon do prace na bicykli.

Ak si vsak 5 rokov sa nehybala, budes rada ak odbehnes pol kilomera (=2 minuty).

30 minut behu neni vela, skkor si myslim ze taky propesny zaklad.
alabut
06.07.11,15:00
Tiez si myslim, ze najskor kondicka (mesiac rychla chodza do kopca), posilni svaly i pluca. Ak sa clovek nezadychci, moze si pridavat bezecke useky. Tanec, najlepsie taky lemrak zo zaciatku, skor by bodol sex. Bud to prezijem alebo ... .-)
durisovad
06.07.11,15:26
Preco by si mala bezat ak ta nikto nenahana. Radsej tancuj, ak mas prijemneho tanecnika, bude to osoznejsie.