helenaMM
06.07.11,22:00
Dobrý večer,
veľmi pekne by som poprosila niekoho o radu.
Zhruba pred 9 rokmi,som ukončila prac.pomer,môj bývalý zamestnávateľ mi nevyplatil mzdu,takže som ho následne s právnikom žalovala.Vyhrala som súdny spor ,ale protistrana sa odvolala, ale následne v súd v Trenčíne rozhodol znova v môj prospech.Bývalý zamestnávateľ medzitým všetok majetok poprepisoval na iných členov rodiny.Nepomohol ani exekutor-,prsnejšie dvaja,hlavne že som dopredu zaplatila,takže po toľkých rokoch nemám od bývalého zamestnávatela žiadny peniaz,a keď si to spočítam stálo ma to už toľko peňazí.
No a najväčší problém je ten,že aj právnik čo ma zastupoval medzitým vystúpil z právnickej komory.Nemôžem sa s ním skontaktovať,aby mi vrátil všetky podklady k tomuto procesu,mal aj moju plnú moc.Tuším po 10 rokoch je doba premlčania,ale ja by som chcela zabojovať ešte o svoju spravodlivosť-ako mám pokračovať?Nikto ma nemôže zastupovať,keď väčšinu papierov drží ten právnik.PROSÍM PORAĎTE MI?JA SOM UŽ TAKÁ ZÚFALA
Mila123
06.07.11,20:06
skús ich stavovskú komoru požiadať...môžno sa zadarí.....
helenaMM
07.07.11,10:46
myslíš právnicku?
mamina jana
07.07.11,11:04
súhlasím s mila123, toto treba riešiť cez právnickú komoru, prípadne ak ten advokát zanechal svoju prax, tak musel svoje prípady niekomu posunúť ďalej, čiže inému kolegovi, tak si skús zistiť (aj cez komoru) kto za neho prebral prax, v najhoršom prípade si budeš musieť najať dalšieho právnika, ktorý to porieši (v tomto prípade odporúčam začať tipovať euromilióny)
k tomu zamestnávateľovi: známa riešila alimenty, ten dotyčný aby jej nemusel platiť ani cent rýchlo všetko napísal na matku a zostal nezamestnaný, respektíve si našiel robotu načierno, sudkyňa túto situáciu vyriešila: poslala exekútora k jeho rodičom a alimenty musia platiť oni, pretože on je ich dedič, tak ked ten tvoj bývalí zamestnávateľ je "chudobný" a žijú mu rodičia čo niečo vlastnia tak to skús aj ty zriešiť takto
Barbara
07.07.11,11:11
tak to fakt iba zíram, však ""dedič ""je"" dedičom"" ak je už rodič umrel. Keď ešte rodičia žijú, ako môžepovedať, že je ich dedičom.
a pravdu povediac, ešte toto som nempočula, aby rodičia platili za syna alimenty, alebo som sa zaostala?
podľa mňa tá čo ho žalovala za alimenty so sudkyňou sa asi poznala.
potom každá matka by mohla žiadať alimenty od rodičov ex-a, ktorí neplatia alimenty.
bodliak
07.07.11,11:11
sudkyňa poslala exekútora k jeho rodičom a alimenty musia platiť oni, pretože on je ich dedič

Predpokladam nejaky šum v pojení, alebo stratu inej, podstatnej informácie.
Inak by ma zaujímalo, ako môže exekútor zabaviť majetok rodičov dlžníka...
intro
07.07.11,11:21
Najprv by bolo vhodné sa pozrieť na to, či zamestnávateľom bola fyzická alebo právnická osoba . Ak právnická a tá je ešte zapísaná v obchodnom registri , tak teoreticky je nejaká nádej na vymoženie mzdy . Ak bola zamestnávateľom fyzická osoba , je možné, že konanie bude trvať aj do jeho smrti a potom sa uvidí, čo zdedili jeho právni nástupcovia. Ja osobne by som tento spor neživila.
helenaMM
07.07.11,11:34
To by som sa mala vzdať svojích peňazí?Viete nie je to veľká čiastka,ale pre mňa momentálne dôležitá,keďže mám rok do dôchodku a po zbankrotovaní firmy v ktorej som donedávna pracovala,si nemôžem náksť ďalšie zamestnanie nakoľko som už pre všetkých zamestnávateľov "stará"
mamina jana
07.07.11,13:42
sadni si k stolu a na papier na jednu stranu si napíš čiastku o ktorú sa súdiš a na druhú stranu si vypočítaj celkovú sumu, ktorú ťa vymáhanie čiastky doteraz stálo + hrubý odhad sumy čo ťa to bude ešte stáť a podľa toho sa rozhodni, či sa ti to oplatí
intro
12.07.11,06:02
Je aj vyživovacia povinnosť medzi ostatnými príbuznými upravená v zákone o rodine . Je tu aj úprava náhradného výživného a úprava v trestnom zákone .
Ak dvaja exekútori neboli úspešní, zrejme to niečo hovorí o pôvodnom zamestnávateľovi. Ja by som sa pozrela či náhodou nie je už v konkurze .
helenaMM
12.07.11,18:44
Je aj vyživovacia povinnosť medzi ostatnými príbuznými upravená v zákone o rodine . Je tu aj úprava náhradného výživného a úprava v trestnom zákone .
Ak dvaja exekútori neboli úspešní, zrejme to niečo hovorí o pôvodnom zamestnávateľovi. Ja by som sa pozrela či náhodou nie je už v konkurze .
Ahoj,a čo by to znamenalo keby bol v konkurze?
Lebo ono to bolo tak,že pred tým ako žiadal prvý exekutor vyplatenie-všetko stihol napísať na svoju manželku,takže druhý exekútor,žiadal dlžobu od nej.
Neviem ako to funguje ďalej,ale nejaký majetok im naozaj zhabali-asi dlžoby na iných miestach,no ale zhruba pred rokom som sa dozvedela,že nejaký majetok a hlavne domy prepísal na svojho teraz už plnoletého syna.Tuto to už asi končí,že?
helenaMM
12.07.11,18:46
sadni si k stolu a na papier na jednu stranu si napíš čiastku o ktorú sa súdiš a na druhú stranu si vypočítaj celkovú sumu, ktorú ťa vymáhanie čiastky doteraz stálo + hrubý odhad sumy čo ťa to bude ešte stáť a podľa toho sa rozhodni, či sa ti to oplatí
To máš teda pravdu,ale človeka to straštne štve ,že sa nevie dovolať svojej spravodlivosti