postihnuta
07.07.11,05:37
Googlim, hľadám, nenachádzam... Chcem sa opýtať na konkrétne kroky a úkony pri podaní žiadosti o ukončenie PP zo zdrav. dôvodov s 2 mes. náhradou mzdy. Vôbec mi to nie je jasné.

1. Predložím zamestnávateľovi lek. posudok a žiadosť – akú?Ako dokážem, že som mu ju skutočne predložila?

2. Alebo žiadosť až po 15 dňoch?
3. Čo potom o 15 dní, keď ma nepreradí na iné miesto?
4. Tých 15 dní mám chodiť do práce alebo môžem ísť aj na PN?
5. PP mi končí dňom, keď mu dám žiadosť alebo po 15 dňoch? K akému dátumu mám podať žiadosť?
6. PN mi bude ešte hradiť zamestnávateľ?

Napr. 10. 7. mu prinesiem lek. posudok. 11. 7. pôjdem na PN.

24. (25.) PN ukončím a 25. (26.) už nemusím ísť do práce?
Jana Motyčková
07.07.11,06:21
Ak chcete odstupné, musí dať výpoveď zamestnávateľ, nie vy.
Ak nemôžete vykonávať doterajšiu prácu - na to musíte mať posudok (posúdenie zdravotnej spôsobilosti na výkon konkrétnej činnosti...) - vydáva to poskytovateľ zdravotnej strostlivosti - čiže treba ísť k lekárovi, on by mal mať ďalšie info, čo k tomu treba.
Zamestnávateľ na základe tohoto posudku môže dať zaestnanocvi výpoveď, len ak ho nemôže preložiť na iné - vhodné miesto.
Ak chcete dať výpoveď vy, na to posudok neporebujete, ale je to samozrejme bez odstupného.
miroslavala
07.07.11,10:41
Ak chcete odstupné, musí dať výpoveď zamestnávateľ, nie vy.
Ak nemôžete vykonávať doterajšiu prácu - na to musíte mať posudok (posúdenie zdravotnej spôsobilosti na výkon konkrétnej činnosti...) - vydáva to poskytovateľ zdravotnej strostlivosti - čiže treba ísť k lekárovi, on by mal mať ďalšie info, čo k tomu treba.
Zamestnávateľ na základe tohoto posudku môže dať zaestnanocvi výpoveď, len ak ho nemôže preložiť na iné - vhodné miesto.
Ak chcete dať výpoveď vy, na to posudok neporebujete, ale je to samozrejme bez odstupného.

Aj mňa by zaujímali podrobné kroky...
Gina Er
07.07.11,10:51
Googlim, hľadám, nenachádzam... Chcem sa opýtať na konkrétne kroky a úkony pri podaní žiadosti o ukončenie PP zo zdrav. dôvodov s 2 mes. náhradou mzdy. Vôbec mi to nie je jasné. ak dáš Ty výpoveď,nemáš nárok na odstupné.takže nie je čo riešiť.

1. Predložím zamestnávateľovi lek. posudok a žiadosť – akú?Ako dokážem, že som mu ju skutočne predložila?

2. Alebo žiadosť až po 15 dňoch?
3. Čo potom o 15 dní, keď ma nepreradí na iné miesto?
4. Tých 15 dní mám chodiť do práce alebo môžem ísť aj na PN?
5. PP mi končí dňom, keď mu dám žiadosť alebo po 15 dňoch? K akému dátumu mám podať žiadosť?
6. PN mi bude ešte hradiť zamestnávateľ?

Napr. 10. 7. mu prinesiem lek. posudok. 11. 7. pôjdem na PN.

24. (25.) PN ukončím a 25. (26.) už nemusím ísť do práce?
.
veronikasad
07.07.11,10:51
predpokladám, že "postihnutá" chce ukončiť pracovný pomer v zmysle § 68 odst. 1 písm. a) Zákonníka práce - Okamžité skončenie prac.pomeru.

Kroky by mali byť asi takéto :
1. priniesť od lekára posudok ako píše Janka Motyčková - na výkon konkrétnej činnosti

2. Počkať 15 dní na rozhodnutie zamestnávatela - nedoporučujem PN-ku - ak ho zamestnávatel nepreradí na inú vhodnú prácu, môže okamžite skončiť pracovný pomer s nárokom na náhradu mzdy v sume priemerného meačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.

lekársky posudok treba odovzdať so sprievodným listom, urobiť si z neho kopiu a prevzatie sprievodného listu si dať potvrdiť u zamestnávatela. Je vhodné odovzdať ho osobne, aby bol "jasný" dátum doručenia, príp. poslať s doručenkou, ale tam plynie odberná doba na pošte.
Gina Er
07.07.11,10:55
predpokladám, že "postihnutá" chce ukončiť pracovný pomer v zmysle § 68 odst. 1 písm. a) Zákonníka práce - Okamžité skončenie prac.pomeru.

Kroky by mali byť asi takéto :
1. priniesť od lekára posudok ako píše Janka Motyčková - na výkon konkrétnej činnosti

2. Počkať 15 dní na rozhodnutie zamestnávatela - nedoporučujem PN-ku - ak ho zamestnávatel nepreradí na inú vhodnú prácu, môže okamžite skončiť pracovný pomer s nárokom na náhradu mzdy v sume priemerného meačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.

lekársky posudok treba odovzdať so sprievodným listom, urobiť si z neho kopiu a prevzatie sprievodného listu si dať potvrdiť u zamestnávatela. Je vhodné odovzdať ho osobne, aby bol "jasný" dátum doručenia, príp. poslať s doručenkou, ale tam plynie odberná doba na pošte.
ak dá sama výpoveď,má nárok na náhradu mzdy? :eek:
veronikasad
07.07.11,10:56
ak dá sama výpoveď,má nárok na náhradu mzdy? :eek:
nedáva výpoveď aj keď je to v prvom príspevku formulované nejasne.

Nadväzuje na túto tému

http://www.porada.sk/t171811-vypoved-chranena-dielna.html
Gina Er
07.07.11,11:01
nedáva výpoveď aj keď je to v prvom príspevku formulované nejasne.

Nadväzuje na túto tému

http://www.porada.sk/t171811-vypoved-chranena-dielna.html
díky.....takže to nie je výpoveď,ale okamžité skončenie prac pomeru zo zdravotných dôvodov....alebo ako to správne formulovať?
Marian386
28.05.12,04:21
Chcel by som sa spytat,ak je v kolektivnej zmluve stanovene odstupne napr.4 mesiace ,zamestnanec ktory podla lekarskeho posudku uz nemoze vykonavat svoju pracu,ak mu zamestnavatel potom da vypoved dostane odstupne 4 mesiace,tak ako je uvedene v kolektivnej zmluve?