Dominik1412
07.07.11,13:28
Ahojte... Dával som si preinštalovať Widows a ešte predtým som si všetky dáta z pevného disku C zálohoval na pevný disk E. Keď som si zapojil PC u mňa doma tak som nenašiel ani disk E ani dáta... Prosím pomôžte mi...
newmi
07.07.11,12:22
no to bude tym, ze fyzicky si mal len 1(!) disk s 2 particiami a ako ti to preinstalovavali, tak ti zrusili tu particiu E. To je taka zaloha naprd. Vzdy zalohuj na externe media radsej (externy disk, usb kluc, dvd,...)
Dominik1412
07.07.11,12:28
no to bude tym, ze fyzicky si mal len 1(!) disk s 2 particiami a ako ti to preinstalovavali, tak ti zrusili tu particiu E. To je taka zaloha naprd. Vzdy zalohuj na externe media radsej (externy disk, usb kluc, dvd,...)

a dajú sa dáta nejako obnoviť ?
KoxXxo
07.07.11,12:31
Dovolím si nesúhlasiť. Chybu urobil ten čo zmazal zbytočne partíciu E, inak by nebol problém.
KoxXxo
07.07.11,12:47
newmi
07.07.11,12:52
ja nevravim, ze to je chyba Dominika ale slepo doverovat sa neoplati. Preto pre istotu treba robit zalohu tak aby sa nedostala do ruk tomu co to opravuje/preinstalovava
nej
08.07.11,12:19
Ak islo o hardwarovo o jediný disk tak to je problem. ak sa zmazala partícia tak to je brutál problem. Ak islo o iný disk, buď sa pokašľali práva, ale skús program RECUVA. ten ti vráti čo si zmazal, aj to čo zmazal systém bez tvojho vedomia. Ale to asi nebude tento prípad. Je to v háji, mazať partíciu by mi nikdy nenapadlo, pokial instalujem win.
martm001
10.07.11,20:46
Na obnovenie vyskusaj program file scavenger.
Uspesnost obnovy zavisi od toho kolko toho nova instalacia prepisala. Ak ma disk velku kapacitu, je dost mozne ze vacsinu dat obnovis. Hlavne nic nove neinstaluj, odpoj to od netu, nech sa nestahuju aktualizacie, ... Aby sa neprepisali stare data ktore na disku este su, len ich nevidno.
michalsvk1983
12.07.11,10:49
data sa duaju obnovit ale trva to strasne dlho. ani to radsej neskusaj. 250 gb hdd trva tak cca 20 dni a to sa ti vrati tak polka udajov
martm001
12.07.11,19:12
20 dni? To asi nie. Urcite menej ako den. Ja som obnovoval data tiez 250 GB disku, obnovil som cca 100 GB za asi 4 hodiny, potom som to vypol, lebo to co som chcel bolo uz obnovene.
20 dni to obnovuje asi ta technologia ktoru ma k dispozicii CIA, ta dokaze obnovit aj 30 nasobne prepisany disk :) .
nej
13.07.11,07:19
trvá to dlho ale urcite nie 20 dni. ano 20 dni ak obnovujes na slabom procesore. Pokial mas ale procak aspon 1,8 a ram aspon 2Gb tak to je pár hodín. pravdou je ze som raz obnovoval disk 320 GB s veľkosťou dát asi 220 GB a trvalo to 9 hodín kým sa všetko zobrazilo a ďalších asi 8 hodín kým som to prekopíroval na voľné miesta, ponapaľoval a znova vytiahol ďalšie a ponapaľoval. Smola je tá, že väčší disk odišiel a menší ho zachranoval.
nej
13.07.11,07:23
CIA a všetky tieto zložky :-) veru, ale obnoví aj 20x prepísané len pokiaľ je dostatočná rezervná kapacita, pokial si drží človek v 320 Gb disku dáta o velkosti 310 GB tak mu to moc nepomoze...


Nuž ale záleží pri obnovovaní od Software a hlavne naozaj od počítača na ktorom sa obnovuje. Na obnovu často niekto vytiahne celkom starý kompík zapadaný prachom, lebo na novom by musel dávať starý disk a ovládače instalovat a kade čo... alebo si pozicat komp od kamosa... ci znova instalovat na novy disk vsetko aby sa pretiahlo naň z poškodeného všetko.

Zaujímalo by ma, či ľudia vo vseobecnosti ešte chcu pouzivat disk, ktorý pred tým sklamal krachom. Disk sa dá obnoviť a znovuzpojazdniť ale z dvoch prípadov som odporucal aby disku uz clovek neveril a kupil iný,
mapper
13.07.11,19:43
osobne by som doporucil disk pripojit k inemu PC a na inete sa relativne lahko da zohnat plna verzia ONTrack data recovery (portable). Vrele odporucam!
luck
26.08.11,05:02
Rad by som sa spýtal ak sa nerozpoznáva disk ktorý chcem zachrnaovat resp. data čo by si poradil?
duves
26.08.11,06:29
Rad by som sa spýtal ak sa nerozpoznáva disk ktorý chcem zachrnaovat resp. data čo by si poradil?
A čo si s ním robil? Napíš chronologiu.